Problem z xperia SP

Napraw serwisowych w Plusie, procedury, uwagi dotyczące serwisów....
grzeluu
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 29 maja 2013, o 22:16

Problem z xperia SP

Post autor: grzeluu »

Witam, mam problem z xperia SP. Gry w ogóle na niej nie chodzą płynnie(występuje w KAŻDEJ grze). Sprawdzone u kolegi na tym samym modelu telefonu i działało u niego idealnie. Przywracałem ustawienia fabryczne, lecz to nie pomaga. Telefon zakupiłem w sklepie internetowym, na fakturze widać, że pochodzi z magazynu z Warszawy. Mieszkam w Łodzi i czy mogę iść do obojętnie jakiego salonu? Problem uznaję jako wadę fabryczną, dlatego domagam się wymiany telefonu na nowy. Zakupiony 3 dni temu w piątek. Problem występuje od początku.
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Problem z xperia SP

Post autor: pepcia2 »

Możesz oddać w każdym salonie, a to czy Ci wymienią to zależy od serwisu, nie salonu. W salonie nowego nie dostaniesz.
poltergeist
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 16 sty 2013, o 10:53

Re: Problem z xperia SP

Post autor: poltergeist »

Idź i oddaj telefon jako towar niezgodny z umową. Nie oddawaj go przypadkiem na gwarancję, bo utkniesz w procedurach i nic nie zyskasz.
Jeśli pomogłem - podziękuj. Jeśli wprowadziłem zamieszanie - opie.... :)
Awatar użytkownika
Gryzzli
Starszy Plusmaniak
Posty: 194
Rejestracja: 6 sty 2013, o 20:47
Lokalizacja: Warszawa - centrum

Re: Problem z xperia SP

Post autor: Gryzzli »

Zanim oddasz go gdziekolwiek to sprawdż swój i egzemplarz znajomego czy ma tyle samo pamięci RAM dla użytkownika, jaką ma wersje kernela i androida i ewentualnie w razie niezgodności aktualizuj do wersji nowszej lub takiej samej którą ma kolega.Ten fon ma Adreno seria 3xx więc musi mieć co najmniej andka 4.1.2 aby gry i aplikacje śmigały jak należy na ten system czyli średnio dobrze:]
Obrazek
grzeluu
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 29 maja 2013, o 22:16

Re: Problem z xperia SP

Post autor: grzeluu »

Rozumiem jakby to były wymagające gry (powiedzmy real racing 3), ale żeby zacinało się angry birds czy benji bananas? Moja siostra kupiła Xperię E i u niej chodzą płynnie. Mam przywrócone ustawienia fabryczne, więc tak jak wyjęty z pudełka i problem nadal jest. Telefon był serwisowany, ale nic nie zrobili. Już nigdy więcej telefonu z Plusa. Wasz serwis i telefony to badziewie.

Mój kolega, który ma xperię SP też ma nic nie zmieniane. Nie zmieniał roomu itd. Andka mam 4.1.2, bo taki wgrywają od początku, do tego jeszcze raz to zrobili jak wysłałem do serwisu. Plus to najgorsza sieć. Nie sądziłem, że mnie tak oleją. No cóż, niepotrzebnie brałem telefon w Plusie teraz trzeba wytrzymać te 2 lata.

P.S.
Chciałbym dodać, że przeskoki występują nawet przy przechodzeniu pulpitów.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Problem z xperia SP

Post autor: sl@w_es »

grzeluu pisze:(...) Telefon był serwisowany, ale nic nie zrobili. Już nigdy więcej telefonu z Plusa. Wasz serwis i telefony to badziewie. (...)
To jakaś nowość; Plus producentem i serwisantem telefonów. :shock: Pierwsze słyszę.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Gryzzli
Starszy Plusmaniak
Posty: 194
Rejestracja: 6 sty 2013, o 20:47
Lokalizacja: Warszawa - centrum

Re: Problem z xperia SP

Post autor: Gryzzli »

No to skoro soft identyczny to można sprawdzić np: Antutu Benchmarkiem ile punktów uzyska twój egzemplarz i porównać z innymi wynikami tego modelu jeśli będzie drastycznie niski to może i faktycznie coś z układem SoC albo samym Adreno jest nie tak wtedy tel jest cały do wymiany tyle ,że niedoinformowanym serwisom będzie ciężko wyjaśnić to że układ jest wadliwy i mają obowiązek dać nowy wolny od wad egzemplarz.

Mi ostatnio serwisantka z pewnej polskiej firmy tworzącej tablety powiedziała, że przegrzewanie się slotu pamięci gdy ta jest w środku dodatkowo przez Androida nie widoczna to wina tego że mam Androida 4.1 w wersji Gingerbread a nie Jelly Bean?
Gdy zapytałem czy Ona ma w ogóle pojęcie o czym mówi to się rozłączyła...
Obrazek
miko
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 12:43

Re: Problem z xperia SP

Post autor: miko »

A sprawdź czy czasami nie masz wlaczonego jakiegoś oszczędzania energii. Obniża to zapewne traktowanie procesora
ODPOWIEDZ