Problem z odbieraniem MMS-ów

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
produkt
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 cze 2012, o 18:39

Problem z odbieraniem MMS-ów

Post autor: produkt »

Cześć,
Mam problem z odbieraniem MMS-ów, zamiast zdjęcia otrzymuję link z hasłem. Sam natomiast mogę wysyłać MMS-y i odbiorca otrzymuje je jako zdjęcie, a nie link. Chciałem pobrać konfigurację ze strony plusa, ale posiadam Nokię C6-00, a do wyboru jest jedynie C6. Gdy mimo to ściągam tą konfigurację, to pojawia się błąd.
Co robić? ;)
aanaa2
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 10:57

MMS-y

Post autor: aanaa2 »

Mam problem gdyż nie mogę wysyłać ani nie dostaję MMS-ów, czasami po jakimś czasie przychodzi mi wiadomość z linkiem do strony internetowej i kodem i tam mogę odebrać MMS-a ale to też nie zawsze, da się to jakoś naprawić?
Ostatnio zmieniony 16 maja 2013, o 16:26 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie postu
Kamila24j
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2013, o 15:52

odbieranie/wysyłanie mms-ów

Post autor: Kamila24j »

Witam.
Mam telefon Lg Gt540.
Mam go od kogoś z UK, i tutaj w Polsce, nie mogę ani odbierać, ani wysyłać mms-ów.
Nie wiem, może w ustawieniach coś trzeba pogrzebać?
GPRS jest włączony, aktywny.
Gdy dostaję mmsa, muszę zalogować się i podać hasło przysłane smsem na stronie plusa.
Bardzo proszę o pomoc w skonfigurowaniu telefonu, najlepiej krok po kroku wytłumaczyć, jak małemu dziecku.
Z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2013, o 16:23 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie postu
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z odbieraniem MMS-ów

Post autor: Krzysiek_Plus »

Kamila24j ręczna konfiguracja:
1.Naciskamy Menu - Ustawienia - Opcje bezprzewodowe - Sieci komórkowe - Punkty dostępowe - Menu - Nowa nazwa APN.
2.Nazwa APN: Plus MMS, APN: mms, Nazwa użytkownika: zostawiamy puste, Hasło: zostawiamy puste, MMSC: http://mms.plusgsm.pl:8002, Proxy dla wiadomości MMS: 212.2.96.16, Port MMS: 8080, MCC: 260, MNC: 01, Typ APN: MMS.
3.Naciskamy Menu - Zapisz.
Na aparacie musi być również aktywna funkcja transmisji danych: Ustawienia - Opcje bezprzewodowe - Sieci komórkowe -> Włącz przesł danych ( lub podobna nazwa)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kamila24j
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2013, o 15:52

Re: Problem z odbieraniem MMS-ów

Post autor: Kamila24j »

Ustawiłam tel. zgodnie ze wskazówkami, aczkolwiek 2 miejsca nieustawione, to :
proxy i serwer.
Czy to też mam zostawić puste?
Telefon dalej nie wysyła mmsów.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z odbieraniem MMS-ów

Post autor: Krzysiek_Plus »

Proxy i server pozostają puste.
Krzysiek_Plus pisze:Na aparacie musi być również aktywna funkcja transmisji danych: Ustawienia - Opcje bezprzewodowe - Sieci komórkowe -> Włącz przesł danych ( lub podobna nazwa)
Czy to sprawdzałaś?

Uruchom ponownie aparat.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kamila24j
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2013, o 15:52

Re: Problem z odbieraniem MMS-ów

Post autor: Kamila24j »

sieć komórkowa włączona
Usługa MMS jest teraz dostępna.
wyłączyłam i włączyłam ponownie telefon, próbowałam wysłać mmsa, dostałam komunikat, że gdy usługa będzie dostępna, moja wiadomość zostanie wysłana. Przy statusie wiadomości, jest,że wysłana, aczkolwiek na kopercie zamiast niebieskiej strzałki( znak wysłania) jest czerwone kółko i czerwony wykrzyknik.
Próbowałam do dwóch osób wysłać, żadna wiadomość nie doszła.
Stan konta też się nie zmienił, czyli tak, jakbym nie wysłała tej wiadomości.
Olsza1
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2012, o 21:15

MMS-y

Post autor: Olsza1 »

Mam od niedawna SAMSUNGA GALAXY POCKET i nie mogę odbierać MMS-ów, przychodzi normalna wiadomość SMS żeby pobrać, a gdy klikam 'pobierz' to się nie pobiera i wyskakuje błąd, a w późniejszym czasie przychodzi mi SMS żeby wejść na stronę https://foto.plus.pl/webgui i tam dopiero mogę zobaczyć zdjęcie...
Telefon skonfigurowałam tak jak było na stronie Plusa.
Pomoże ktoś?
Ostatnio zmieniony 20 maja 2013, o 06:43 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Przeniesienie postu
obcypowraca

Re: Problem z odbieraniem MMS-ów

Post autor: obcypowraca »

Tę stronę otwierałaś w komputerze czy w telefonie? Bo jeśli w komputerze, to może masz wyłączony GPRS, kod na włączenie *101*11*02#
grzechu92
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2013, o 21:30

Re: Problem z odbieraniem MMS-ów

Post autor: grzechu92 »

Dostałem wiadomość MMS. Nie mogłem jej odczytać, potem spróbowałem aktywować GPRS/MMS co tez nic nie dało, potem otrzymałem sms żeby zobaczyć tę wiadomość na stronie. Otrzymałem hasło, wpisałem numer, a ciągle mi wyskakuje, że wpisuję złe hasło lub zły numer? Wpisywałem już chyba to z 50 razy i za każdym razem złe, o co chodzi?
GatecrasherKO
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 13 maja 2013, o 22:45

MMS link do odebrania na stronie

Post autor: GatecrasherKO »

Witam!
Mam problem obecnie posiadam telefon który nie ma możliwości odebrania wiadomości MMS.
Znajomy wysłał mi bardzo ważną wiadomość, otrzymałem SMS od numeru 3057 "Nie można wyświetlić wiadomości", ale pamiętam, że na stronie można później odebrać MMS-a.
Chciałbym się dowiedzieć ile czasu trzeba czekać na otrzymanie tego hasła do odebrania wiadomości?
obcypowraca

Re: MMS link do odebrania na stronie

Post autor: obcypowraca »

Jeśli coś jest to na stronie https://foto.plus.pl/webgui/ możesz odczytać. Hasło można odzyskać klikając Zapomniałeś hasła?

Choć nie wiem czy to problem z niedostarczeniem, może po prostu MMS jest w jakimś dziwnym formacie i nie można otworzyć. A hasło standardowo właściwie przychodzi od razu.
GatecrasherKO
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 13 maja 2013, o 22:45

Re: MMS link do odebrania na stronie

Post autor: GatecrasherKO »

No i nie ma tej wiadomości.
To czemu dostałem SMS od 3057 "Nie można wyświetlić wiadomości".
obcypowraca

Re: MMS link do odebrania na stronie

Post autor: obcypowraca »

Nie wiem co to za nr. Wygląda na jakiś za pośrednictwem, którego można włączyć subskrypcję. SMS o haśle i informacji jest podpisany od - Centrum MMS.
ODPOWIEDZ