Mixplus - kilka pytań

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Mixplus - kilka pytań

Post autor: Jrv »

100 MB u każdego operatora to 100 MB :) Weźmiesz smartfon on z kolei co jakieś 20 - 40 min będzie szukał aktualizacji i pakiet będzie uciekał.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: Mixplus - kilka pytań

Post autor: kosa1127 »

@KaliBeR - ja czasem na swoim telefonie zużywam 500 MB (15 zł) i dodatkowo 750 MB (z umowy bez telefonu na 12/50) który kosztuje 10 zł ;) więc jak dla mnie 300 MB to mało, ale jeżeli będziesz ograniczać transmisję danych w aplikacjach i głównie wi-fi to spokojnie, 300 MB Ci starczy.

Edit: Więc po skończonym już Plus Mix-ie, ale jeszcze z wygadaną kaską przechodzę na Rozmowną 129,90 + 2,5 GB netu ;)
Ostatnio zmieniony 27 paź 2012, o 23:39 przez kosa1127, łącznie zmieniany 2 razy.
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Mixplus - kilka pytań

Post autor: luki »

A diabli wiedzą, nie da się tego wyliczyć. Ale myślę, że również szybko jak u innych operatorów. Oczywiście zakładając, że są takiej samej wielkości te pakiety. :-D
pytajnik
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 5 lis 2012, o 22:19

Re: Mixplus - kilka pytań

Post autor: pytajnik »

Witam.
Zamierzam wziąć telefon w Plus Mix przez sklep internetowy, z tego co się orientuje na dzień dzisiejszy przy zamówieniu byłbym w taryfie Mix6.
- Niepokoi mnie jeden punkt w regulaminie (http://plus.pl/indywidualna/Nielimitowa ... eMixSI.pdf) § 4 Ofert Specjalne. Czy zgodnie z tym punktem, czy chce czy nie chcę co miesiąc będzie pobierane z konta 10 zł i aktywowany pakiet 300MB?
- Czy po podpisaniu umowy usługi obniżające koszty (http://plus.pl/indywidualna/Nielimitowa ... nizKoszty/) będą dostępne przez cały czas trwania umowy?
- Czy do podpisania umowy przy zamawianiu przez sklep internetowy potrzebne są jakieś dodatkowe dokumenty oprócz dowodu osobistego?
Będę wdzięczny za pomoc.
karolina92
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 28 lip 2012, o 23:43

Re: Mixplus - kilka pytań

Post autor: karolina92 »

Czy przedłużyć umowę w MixPlusie można tylko w punkcie w którym się tą umowę zawierało? czy można to zrobić w dowolnym punkcie na terenie całej Polski?
szewol
Szalony PlusManiak
Posty: 387
Rejestracja: 9 sie 2008, o 18:56
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mixplus - kilka pytań

Post autor: szewol »

Przedłużyć umowę można w każdym punkcie sprzedaży Plusa, gdzie Ci się podoba. Twoje dane są w centralnym systemie, wiec się znajdą :-) :-) :-)
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: Mixplus - kilka pytań

Post autor: kosa1127 »

Oczywiście nie dane użytkownika tylko właściciela - czyli osoby na którą to było brane.
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
karolina92
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 28 lip 2012, o 23:43

Re: Mixplus - kilka pytań

Post autor: karolina92 »

A co zrobić żeby numer przepisać na mnie (bo teraz jest na moją mamę)? Dodam, że jestem w MixPlusie i zasiliłam już ostatnie doładowanie (konto mam ważne do 26.11.12). I czy jeśli już się ten numer przepisze to czy z tym starym numerem mogę zawrzeć umowę w MixPlusie?
Awatar użytkownika
sowa
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 24 paź 2012, o 08:32

Re: Mixplus - kilka pytań

Post autor: sowa »

W Mixie nie ma cesji. Musisz przejść do sim+ a potem zachowując numer przenosisz go ponownie do Mixa.
karolina92
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 28 lip 2012, o 23:43

Re: Mixplus - kilka pytań

Post autor: karolina92 »

Mam już tego Samsunga Galaxy mini 2, ale mam problem. Jak sprawdzam stan konta, to raz mam mniej na koncie a raz więcej. Np. było 12zł, później 10zł, jeszcze później 11 zł i tak się to zmienia. Co to może być?
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Mixplus - kilka pytań

Post autor: Jrv »

Internecik :) Operator przy rozpoczęciu sesji rezerwuje środki z zapasem by uchronić przed debetem. Później środki są korygowane o faktyczne wykorzystanie danych.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
karolina92
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 28 lip 2012, o 23:43

Re: Mixplus - kilka pytań

Post autor: karolina92 »

Jrv pisze:Internecik :) Operator przy rozpoczęciu sesji rezerwuje środki z zapasem by uchronić przed debetem. Później środki są korygowane o faktyczne wykorzystanie danych.
Czyli to normalne że czasem pokazuje się więcej pieniędzy na koncie a czasem mniej?
I jeszcze jedno.. dlaczego pamięci RAM mam 398 MB mimo że ten telefon pamięci ma mieć 512 MB? I w menadżerze zadań wyświetla mi się, że mam zajęte 220 MB z tych 398 MB. co zajmuje tą pamięć? na dodatek raz jest 220MB, raz 215MB i tak to się różnie zmienia. Pamięci USB tez mam mniej niż powinno być.. mam 1,84 GB (dostępne 1,83GB) a powinno być 4 GB.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Mixplus - kilka pytań

Post autor: Jrv »

Tak samo w normalnym komputerze masz dysk 300gb i 4gb ramu a po włączeniu komputera okazuje się, że dysku zostało 280gb a ramu 3gb, dlaczego? Ponieważ system operacyjny zajmuje miejsce na dysku i wykorzystuje pamięć operacyjną. A zmiany w pamięci operacyjnej dlatego, że różne aplikacje dodatkowo się uruchomiają. Nawet nie wiesz co masz po włączane, facebook, youtube, mapy, odtwarzacz muzyki, galeria, navi... kupa aplikacji działa i działać będzie. Zainstaluj sobie coś co trochę będzie to kontrolowało np. GoTaskManager. Masz teraz mały komputerek i niestety trzeba go ogarnąć jak i ten stacjonarny.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
karolina92
Początkujący PlusManiak
Posty: 22
Rejestracja: 28 lip 2012, o 23:43

Re: Mixplus - kilka pytań

Post autor: karolina92 »

Jrv pisze:Tak samo w normalnym komputerze masz dysk 300gb i 4gb ramu a po włączeniu komputera okazuje się, że dysku zostało 280gb a ramu 3gb, dlaczego? Ponieważ system operacyjny zajmuje miejsce na dysku i wykorzystuje pamięć operacyjną.
No dobra, rozumiem że system wykorzystuje pamięć ale nie powinno się wyświetlać że jest np. zajęte 220 MB RAM z 512 MB a nie 398MB? w takim razie z tego wynika że RAMU jest 398MB a zajęte jest 220MB. A tej pamięci usb jest zajęte więcej niż połowa więc to mnie trochę dziwi.

A jeszcze jedno.. nie umiem podłączyć się pod WiFi. Wpisuję hasło, ale później wyskakuje komunikat że jest blokada WPA/WPA2 PSK i nie wiem o co chodzi i jak to odblokować.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Mixplus - kilka pytań

Post autor: luki »

Nic w tym dziwnego.

Błędne hasło, albo zmień hasło.
ODPOWIEDZ