problem z połączeniem sieci

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
nerio
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:32

problem z połączeniem sieci

Post autor: nerio »

Witam, mam plusa mix od 7 lat a od 2 tygodni mam problem z wysyłaniem i odbieraniem telefonów nie mogę się nigdzie wydzwonić i tak samo jest z sms'ami nie mogę wysłać i też do mnie nie docierają a jak już pojawi się taka możliwość raz na 2-3 dni to dociera do mnie 40 sms'ów z tych 3 dni..

co zrobić ?
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 8 lis 2012, o 18:59 przez nerio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: poważny problem

Post autor: sl@w_es »

"Poważny problem" - pisanie pod takim tytułem to czysta kpina. Proszę o zapoznanie się z Regulaminem PlusForum i poprawienie tematu wątku, który powinien jasno określać czego dotyczy.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
nerio
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:32

Re: problem z połączeniem sieci

Post autor: nerio »

poprawione może by jakaś porada? zanim dostane warna
pozdrawiam
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: problem z połączeniem sieci

Post autor: sl@w_es »

Sprawdź kartę SIM w innym telefonie jak również telefon z inną kartą i będzie niejako jasność co jest przyczyną: telefon czy karta.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
nerio
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:32

Re: problem z połączeniem sieci

Post autor: nerio »

w innych telefonach tez nie działa w ten sam sposob
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: problem z połączeniem sieci

Post autor: rafal2119 »

Czyli trzeba wymienić kartę SIM. Wystarczy podejść do jakiegokolwiek Salonu Plusa i za 12,30 zł otrzymasz nową kartę SIM.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
nerio
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:32

Re: problem z połączeniem sieci

Post autor: nerio »

tak ale inne osoby ze swoimi telefonami również maja problem na tym terenie z połączeniami niby jest zasięg a sms nie da rady wysłać i nigdzie zadzwonić definitywna wina operatora
Awatar użytkownika
sowa
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 24 paź 2012, o 08:32

Re: problem z połączeniem sieci

Post autor: sowa »

Zadzwoń na 2601 to sprawdzą, czy nie jest to jakiś problem globalny. Jeżeli nie to zgłoszą to gdzie trzeba.
mluk
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2012, o 01:01

Re: problem z połączeniem sieci

Post autor: mluk »

Posiadam Plus na kartę. SIM ma już kilka dobrych lat. Mieszkam w Legnicy, dolnośląskie, 100 tysięczne miasto.
Od niedzieli 11.11. mój telefon oszalał. Czasem nie pokazuje w ogóle zasięgu, czasem pokazuje, niezależnie od tego przez większą część dnia tel zachowuje się jakby był wyłączony tj. nikt nie może się do mnie dodzwonić, nie mogę wysyłać SMS, a kiedy próbuję zadzwonić słyszę ciszę w słuchawce po czym mnie rozłącza. Co jakiś czas tel jakby odzyskuje zasięg i przez chwilę mogę normalnie z niego korzystać, dostaję masę potwierdzeń, że ktoś próbował się ze mną skontaktować itp, a po chwili znowu jest to samo. Co dziwne jak już z kimś rozmawiam to mogę gadać i gadać i nie zerwie mi połączenia, dopiero jak się rozłączę to często od razu nie jestem już w stanie wykonać drugiego połączenia. Sytuacja bardzo poprawia się wieczorami. Po północy mogę korzystać z tel. właściwie bez ograniczeń, przez co miałem wrażenie, że to jakiś problem z siecią (tak, też powiedziała mi kobieta w salonie), ale mieszkam z babcią, która też ma Plusa i nie ma żadnych problemów z tel. Przekładałem też jej kartę do swojego tel i wszystko było ok (możliwe, że tylko chwilowo, jedynie sprawdziłem czy mogę wykonać połączenie). Chciałem też wymienić kartę SIM na nową, jednak w dwóch punktach, które odwiedziłem nie mają na stanie. Co robić?
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z połączeniem sieci

Post autor: Jrv »

Zrób dłuższy test z zamianą kart sim. Jeżeli telefon z Twoją kartą sim nadal będzie się tak zachowywał to dzwoń na BOK (2601) i zgłosisz sprawę. Problem zostanie przekazany do działu technicznego, który będzie starał się naprawić działanie usług na Twojej sim.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: problem z połączeniem sieci

Post autor: luki »

Możesz też spróbować korzystać tylko w jednej technologii np. tylko 3G, albo tylko GSM i zobaczyć czy też problem występuje. Może babcia korzysta ze starszego telefonu, gdzie jest tylko GSM w telefonie.
eti

Re: problem z połączeniem sieci

Post autor: eti »

Mam to samo. Podpisałam dwie umowy z Plusem w sierpniu, a od 12-go listopada praktycznie nie mam zasięgu, czasami pojawia się na chwilę. Koszmar jakiś. Jestem strasznie zawiedziona Plusem. Wszystko już sprawdziłam, problem musi leżeć po stronie Plusa, a w BOK-u każą czekać. Czekam i tracę cierpliwość, bo jak ma mi działać firma, kiedy ani ja się nie mogę nigdzie dodzwonić, ani nikt do mnie. BOK od kilku dni milczy. Żałuję, że przeszłam z Orange do Plusa. Dodam, że przed podpisywaniem umowy sprawdzałam zasięg na stronie z zasięgiem i praktycznie kupując tani starter i korzystając cały dzień z telefonu w miejscu działania firmy.
Jak nic się nie zmieni zrywam umowę kontaktując się z UKE oraz UOKiK.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: problem z połączeniem sieci

Post autor: luki »

Wszystko sprawdzałaś, czyli co konkretnie? Jest tam u Ciebie zasięg 3G?
jas16
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2012, o 19:23

Re: problem z połączeniem sieci

Post autor: jas16 »

mluk pisze:Posiadam Plus na kartę. SIM ma już kilka dobrych lat. Mieszkam w Legnicy, dolnośląskie, 100 tysięczne miasto.
Od niedzieli 11.11. mój telefon oszalał. Czasem nie pokazuje w ogóle zasięgu, czasem pokazuje, niezależnie od tego przez większą część dnia tel zachowuje się jakby był wyłączony tj. nikt nie może się do mnie dodzwonić, nie mogę wysyłać SMS, a kiedy próbuję zadzwonić słyszę ciszę w słuchawce po czym mnie rozłącza. Co jakiś czas tel jakby odzyskuje zasięg i przez chwilę mogę normalnie z niego korzystać, dostaję masę potwierdzeń, że ktoś próbował się ze mną skontaktować itp, a po chwili znowu jest to samo. Co dziwne jak już z kimś rozmawiam to mogę gadać i gadać i nie zerwie mi połączenia, dopiero jak się rozłączę to często od razu nie jestem już w stanie wykonać drugiego połączenia. Sytuacja bardzo poprawia się wieczorami. Po północy mogę korzystać z tel. właściwie bez ograniczeń, przez co miałem wrażenie, że to jakiś problem z siecią (tak, też powiedziała mi kobieta w salonie), ale mieszkam z babcią, która też ma Plusa i nie ma żadnych problemów z tel. Przekładałem też jej kartę do swojego tel i wszystko było ok (możliwe, że tylko chwilowo, jedynie sprawdziłem czy mogę wykonać połączenie). Chciałem też wymienić kartę SIM na nową, jednak w dwóch punktach, które odwiedziłem nie mają na stanie. Co robić?
Witam forumowiczów. Mieszkam w Rzeszowie. Problem wydaje się być globalny gdyż mam bardzo podobne objawy od ok 2 tygodni. Raz dziennie dostaję smsa z informacją że X osob próbowało się do mnie dodzwonić. Moja Motorola Defy jest na pewno sprawna gdyż na innych kartach SIM nie ma takich problemów. Duplikat karty SIM robiłem około rok temu wiec jest nowa. W nocy telefon potrafi zużyć 40% baterii (dla znawców - tel. wchodzi w Deep Sleep tylko przez polowe czasu, a więc traci energie na szukanie sieci czy coś w tym stylu). Normalnie telefon zużywał max 5% przez noc. Jednakże po experymentowaniu udało mi się dojść do pewnych wniosków. Dziś rano przestawiłem w telefonie tryb łączenia z siecią z "Tylko GSM" (używałem tego w ramach oszczędności baterii gdyż nie korzystam z 3g), na tryb "GSM/3g" i póki co telefon działa dobrze :shock: . Po zablokowaniu ekranu telefon wchodzi w Deep Sleep i pozostaje w nim przez 99% czasu (pozostały 1% na łączenie z siecią czyli standardowo). Po ponownym zaznaczeniu w opcjach trybu "Tylko GSM", od razu pojawiają się wspomniane problemy, czyli telefon pozostaje w trybie Deep Sleep tylko przez część czasu (40%-60%), a zasięg wariuje.
Ktoś ma jakieś pomysły? :-/
pan_Ugh
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2012, o 12:53

Re: problem z połączeniem sieci

Post autor: pan_Ugh »

Witam, jestem z Pruszkowa pod Warszawą, mam 4 dni problemy z dzwonieniem, jak i odiberaniem połączeń, dostaje informację od znajomych, że jestem poza zasięgiem, dostaję smsy że X razy ktoś próbował się dodzwonić, objawy jak u użytkowników wyżej.

Dzwoniłem pod 2601 jak cudem się udało, ale pani nic nie wie o problemach...

Ktoś z Was wie co jest grane ?


Gdzieś wyczytałem, żeby zmienić Tryb sieci na samo GSM i zadziałało, w GSM/ WCDMA auto odrazu są problemy, czyli to awaria po stronie operatora ?
ODPOWIEDZ