Abonament , prośba o wytłumaczenie.

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
fexin2
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 21 sie 2012, o 09:14

Abonament , prośba o wytłumaczenie.

Post autor: fexin2 »

A więc jestem od piątku szczęśliwym posiadaczem Xperi P w abonamencie "Rozmowna W Ofercie Smartfonowej" 99.90 ( zakupione przez internet). Dowiedziałem się w punkcie plusa , że w 1 miesiącu płaci się z "góry" na kolejny miesiąc , a później jest normalnie 99.90. Pani w punkcie powiedziała , że nie wiadomo jaki dokładnie rachunek przyjdzie..co to znaczy ? A i jeszcze jedno , jeśli mam pakiet 500 min/sms , to dopiero po miesiącu będzie on działał normalnie ? Ta pani powiedziała że w 1 miesiącu jest on "okrojony" , prosze o wytłumaczenie tego wszystkiego :)
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Abonament , prośba o wytłumaczenie.

Post autor: Jrv »

W pierwszej fakturze zapłacisz za cały miesiąc kolejny i częściowo za ten w którym rozpoczynasz umowę. Sprawdź jaki masz okres rozliczeniowy to będziesz mógł to sobie wyliczyć - np. masz okres rozliczeniowy do 16go każdego miesiąca a zaczynasz umowę 21go więc za te dni ( od 21 do 15) będzie policzony abonament i dodany cały następny.
Tak samo z minutami/smsami masz taką wartość na cały okres rozliczeniowy więc w pierwszym miesiącu dostajesz proporcjonalnie mniej - jeśli masz ich 500 okres rozliczeniowy w tym miesiącu ma 31 dni tzn, że masz trochę ponad 16min na dzień i to mnożysz przez dni które pozostały do wykorzystania w tym okresie rozliczeniowym.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
fexin2
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2012, o 09:14

Re: Abonament , prośba o wytłumaczenie.

Post autor: fexin2 »

Rozumiem , więc to normalne , że kiedy teraz wysyłam sms o treści N na 2580 i pokazuje mi ok.105 zł ? Tzn. nalicza mi to za sms (wysłałem ok.5 zł) , a za rozmowy nie , troszke tego nie rozumiem :)
Awatar użytkownika
cezarex
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 29 kwie 2011, o 00:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Abonament , prośba o wytłumaczenie.

Post autor: cezarex »

fexin2 pisze: nalicza mi to za sms (wysłałem ok.5 zł) , a za rozmowy nie , troszke tego nie rozumiem :)
Na pewno dodatkowo nalicza za smsy premium, m.in. te na 2580. Dodatkowo mogłeś wykorzystać już pakiet minut/smsów z abonamentu (wyliczonych proporcjonalnie) więc smsy są rozliczane już ponad abonament, a minuty z dodatkowego pakietu minuty do wszystkich - oczywiście jeśli taki bezpłatny pakiet aktywowałeś.
fexin2
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2012, o 09:14

Re: Abonament , prośba o wytłumaczenie.

Post autor: fexin2 »

Tak , dokładnie, aktywowałem ten pakiet , wszystko zrozumiałe , dziękuje ;-)
ODPOWIEDZ