Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Awatar użytkownika
Amix
Szalony PlusManiak
Posty: 374
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 21:27
Lokalizacja: EPSC/EPWA
Kontakt:

Re: Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Post autor: Amix »

Witam po podroży. No Stig777 dobrze, że sprostowałeś sprawę, bo chwilowo podczas czytanie brał mnie.... Parametry ma oczywiście takie jak pisze kolega luki
Mam ten tablet trzeci miesiąc i nie ma lepszego w tej chwili na rynku. Sprawdził się za granicą wyśmienicie, a był daleko.
Wielkość tabletu została naprawdę dopasowana tak świetnie, że pozytywny szok. Ten większy to już nie to, za duży. Praca płynna, bateria świetna i nie piszę tego dlatego, że go mam, ale Samsung zrobił kawał dobrej roboty.
Czekam teraz na aktualizację antka, ale powiem szczerze, że nie ma pośpiechu. Jak będzie to wgram. Wszystko co ma u mnie działać działa jak powinno. Na nic innego nie zamieniłbym za nic w świecie.
Czekam teraz na autobus LTE, bo zdaje się, że po Poznaniu ma być w Szczecinie. Świetna sprawa z tym autobusem, bo mam sporo fachowych pytań.
Tak, że z mojej strony to na razie wszystko. Trochę jestem zmęczony po podróży. Parę tysięcy kilometrów zaliczone :)
Stig777
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 1 maja 2012, o 22:23

Re: Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Post autor: Stig777 »

ok, dzieki za info Amix :)
rozumiem , że wróciłeś z USA ?:)
Skoro masz ten tablet, to moze dowiem sie od Ciebie jak z intensywnością kolorów, ekranem ( LCD czy AMOLED) i co dostaje w zestawie od Plusa
Awatar użytkownika
Amix
Szalony PlusManiak
Posty: 374
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 21:27
Lokalizacja: EPSC/EPWA
Kontakt:

Re: Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Post autor: Amix »

Co do podróży to wróciłem z Republiki Południowej Afryki miasto Durban oraz Port Elizabeth. Udało mi się zwiedzić wyspę Maritius, co było pod znakiem zapytania.
Co do tabletu daje link pod, którym masz sporo o tym sprzęcie, poczytaj.
Plus nie daje nic poza tym co niezbędne. Parę rzeczy kupiłem osobno, o których później napisze.

http://antyweb.pl/testowalismy-samsung- ... 8-9-z-lte/
Pzdr.
Stig777
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 1 maja 2012, o 22:23

Re: Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Post autor: Stig777 »

Dzieki
Awatar użytkownika
Amix
Szalony PlusManiak
Posty: 374
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 21:27
Lokalizacja: EPSC/EPWA
Kontakt:

Re: Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Post autor: Amix »

Powiedzcie mi taką rzecz. Zamierzam kupić modem Huawei E398 LTE, tylko mam problem, czy przepłacać i kupić u operatora, czy na Allegro, bo tam jest dużo taniej, ale ja coś do Allegro nie mam zaufania. Tam można już kupić za 300zł, a u operatorów, hmm, strasznie drogo.
Czy może są jeszcze jakieś inne modemy LTE?, bo coś nie mogę znaleźć. Plus podaje jakiś MF-821, ale to chyba nie jest z obsługą LTE.

I jak ktoś wie, jak te modemy Huawei E398 LTE się sprawują?, jaka jest aplikacja na PC'ta, oraz, czy soft nie sprawia niespodzianek.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Post autor: luki »

Ten Huawei mocno się grzeje, a tak ogólnie nie mam zastrzeżeń. ZTE 821 obsługuje LTE i jest chyba mniejszy, jak działa - nie wiem. Ale z filmiku niżej widać, że uzyskuje fajne prędkości.

http://www.youtube.com/watch?v=8U4DJHrTCyM

Obsługuje:
4G LTE 1800, 2100, 2600 MHz
3G UMTS 850, 900, 2100 MHz
GSM 850, 900, 1800, 1900 MHz
Awatar użytkownika
Amix
Szalony PlusManiak
Posty: 374
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 21:27
Lokalizacja: EPSC/EPWA
Kontakt:

Re: Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Post autor: Amix »

O, to ekstra jak MF-821 obsługuje LTE. Poczekam jeszcze w takim razie na jakieś opinie i ile będzie kosztował. Na Allegro jeszcze nie było, tylko ten Huawei E398 jest. Fakt on jest duży, no i jak się grzeje, to musi pobierać dość duży prąd, co nie jest bez znaczenia jeśli chodzi o laptop.
Ja mam Asusa trzyletniego i tam bateria już trochę zużyta. Trzeba by pomału pomyśleć o nowej.
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Post autor: vod »

Bzdura z tym grzaniem ja nie widzę takiego problemu,śmiało mogę powiedzieć że dużo bardziej(nawet znacząco bardziej) grzeje się mój drugi modem huawei E 1820 ;-)
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Post autor: luki »

Nie jest to bzdura, bo testowałem 3 modemy na różnych kompach i po 30 min. nie szło ich dotknąć. Może taka partia, a może podpiąłeś swój akurat obok chłodzenia kompa. :-D

A jak sobie poczytasz niektóre tematy o LTE na tym forum, to zobaczysz, że nie jestem odosobniony w tej ocenie.
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Post autor: vod »

luki pisze:Nie jest to bzdura, bo testowałem 3 modemy na różnych kompach i po 30 min. nie szło ich dotknąć. Może taka partia, a może podpiąłeś swój akurat obok chłodzenia kompa. :-D

A jak sobie poczytasz niektóre tematy o LTE na tym forum, to zobaczysz, że nie jestem odosobniony w tej ocenie.
Nie, nie podpiąłem modemu obok chłodzenia kompa,i nie widzę problemu.
Sadzę że problemem w tym przypadku jest znikomy zasięg,gdzie modem musi ciągle wyszukiwać i wybierać najlepsze parametry.
Przy dobrym zasięgu sieci ten problem nie występuje,i jeżeli chodzi o modem E 398 zachowuje się w tym przypadku prawidłowo,tzn. brak większego problemu grzania.
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Post autor: luki »

Dobry sprzęt poznaje się po tym, że nie tylko działa dobrze w komfortowych warunkach, ale przede wszystkim działa dobrze w niekomfortowych. Na frazę grzejący się Huawei E398, gorący E398 lub e398 parzy znajdziesz wiele wyników w google.

Nie twierdzę, że modem jest zły, bo jest dobry, ale ten mankament występuje.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2012, o 21:26 przez luki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Amix
Szalony PlusManiak
Posty: 374
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 21:27
Lokalizacja: EPSC/EPWA
Kontakt:

Re: Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Post autor: Amix »

Jeżeli szuka zasięgu, to odbiornik i nadajnik w modemie pracuje na full, czyli nadajnik z mocą 2 waty, to może stąd to podgrzewanie się modemu. Myślę, że w normalnych warunkach gdzie zasięg LTE jest dobry np. Warszawa, zjawisko to nie występuje. Trzeba będzie widzę trochę lektury wciągnąć przed zakupem.
Awatar użytkownika
cezarex
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 29 kwie 2011, o 00:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Post autor: cezarex »

Sam modem jako modem nie jest zły, niestety problem był (jest) z aplikacją PlusInternet - problemy z 3G 900MHz, z smsami, problemy z przelogowaniem między technologiami... Generalnie nowa wersja aplikacji powinna te problemy wyeliminować, jednak różnie to bywa. Najlepiej jak znajdziesz Mobile Partnera obsługującego ten modem (jakiś czas temu zniknął ze strony producenta) to nie powinno być problemów.
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Post autor: kowcio »

vod pisze:Bzdura z tym grzaniem ja nie widzę takiego problemu,śmiało mogę powiedzieć że dużo bardziej(nawet znacząco bardziej) grzeje się mój drugi modem huawei E 1820 ;-)
Ja potwierdzam, mój testowy się nie grzał, no chyba że strasznie dużo danych pobierałem to robił się umiarkowanie ciepły, ale juz znacznie bardziej grzała mi się Nokia CS-15 z HSPA...
Zasięg mam taki średni, ani super dobry, ani jakiś wybitnie zły.
Teraz mam właśnie tego tableta.
Awatar użytkownika
Amix
Szalony PlusManiak
Posty: 374
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 21:27
Lokalizacja: EPSC/EPWA
Kontakt:

Re: Karta SIM z Samsung Tab 8.9 LTE w innym urządzeniu

Post autor: Amix »

Ja poczekam jeszcze na ten modem ZTE MF-821 LTE i porównam opinie jak się pokażą, bo ten ZTE MF-821 LTE, to jakaś nowość, wtedy podejmę decyzję, który kupić.
To znaczy nie wiem, czy taka zupełna nowość, ale na stronie Plusa podają jako nowość.

Obrazek
ODPOWIEDZ