sypie się soft czy wina sieci?

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
Awatar użytkownika
offca_85
PlusManiak
Posty: 118
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 lut 2012, o 21:57
Lokalizacja: Oln

sypie się soft czy wina sieci?

Post autor: offca_85 »

Słuchajcie, dziwna sytuacja. Pomijam fakt, że moja szanowna E6 zaliczyła dzisiaj solidną zawiechę ;-) że musiałam wyjąć baterię, ale zadziała się również inna rzecz i zastanawiam się właśnie czy to już soft się sypie czy to jakiś chwilowy problem z siecią. Otóż telefon sobie leżał na biurku jakby nigdy nic. Dostałam SMS, że próbował się do mnie dodzwonić ojciec. Patrzę - wszystkie kreski zasięgu mam, więc oddzwaniam do niego. Ojciec mówi czemu telefonów nie odbieram, bo siostra dzwoniła do mnie już z 15 razy! A u mnie nic się nie wyświetliło, że ktoś dzwonił. Nie dostałam nawet sms'a że siostra próbowała się do mnie dodzwonić. Okazało się, że nie byłam poza zasięgiem, bo był normalny sygnał połączenia. Mimo to na telefonie zero informacji, że ktoś dzwonił. Po chwili jak próbowałam 2 razy oddzwonić do siostry wyskakiwał błąd połączenia, albo "operacja niedozwolona" czy jakoś tak. Wyłączyłam telefon, włączyłam jeszcze raz. Było już ok, mogłam dzwonić ja i również jak ktoś do mnie dzwonił to pojawiało się na telefonie połączenie przychodzące. Dziwne jest tez to, że jak moja siostra spojrzała parę minut później na swój telefon to w nieodebranych miała te moje dwa połączenia kiedy nie mogłam się do niej dodzwonić bo wyskakiwał ten błąd połączenia, a też jej telefon nie zasygnalizował, że dzwoniłam...
O co tu chodzi? :roll:
Moje pierwsze przypuszczenia to soft. Ostatnio kilka aplikacji pościągałam na telefon (Skype, ipla, gra Cut the Rope, Opera Mini) ale można je policzyć na palcach jednej ręki. Nie jest ich na tyle dużo, żeby miały zamulić tak telefon, aczkolwiek dzisiaj zdarzyły się na mojej E6 ze dwie, trzy mocniejsze zawiechy np. ktoś do mnie dzwoni a ja nie mogę w żaden sposób odebrać, bo telefon na nic nie reaguje...
Z drugiej strony telefon zachowywał się tak jakby był jakiś problem z siecią, tym bardziej, że telefon mojej sis też nie odnotował moich dwóch połączeń. Ktoś się orientuje gdzie może być problem? Dodam, że nie chcę zamieniać Anny na Bellę czyli zaktualizować sobie soft, bo Bella jakoś mi nie podchodzi.
Aha i obie z siostrą jesteśmy w Plusie.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6165
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: sypie się soft czy wina sieci?

Post autor: mariusz9a »

Miałem identyczny problem kilka dni temu i winny był telefon. Format telefonu pomógł.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
offca_85
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 5 lut 2012, o 21:57
Lokalizacja: Oln

Re: sypie się soft czy wina sieci?

Post autor: offca_85 »

Format kasuje wszystko z telefonu czy tylko ustawienia? Jak można go zrobić?
Teraz kurna widzę, że jeszcze chyba mi padło podświetlenie klawiatury... Masakra.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: sypie się soft czy wina sieci?

Post autor: luki »

http://www.mojtelefon.info/nokia_e6_00_ ... _2718.html

Tutaj znajdziesz odpowiedź na swoje pytania. Mimo wszystko lepiej dmuchać na zimne i zrobić kopię tego co niezbędne.
Awatar użytkownika
offca_85
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 5 lut 2012, o 21:57
Lokalizacja: Oln

Re: sypie się soft czy wina sieci?

Post autor: offca_85 »

Zrobiłam przywrócenie ustawień fabrycznych bez usuwania danych. Zobaczymy jak się będzie teraz zachowywała. Jak nie pomoże to wtedy może zrobię hard reset.
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: sypie się soft czy wina sieci?

Post autor: kowcio »

Trzeba zrobić hard reset. Przywrócenie ustawień niewiele pomoże, tak myślę, a na pewno nie na długo. No a hard reset powoduje całkowite wyzerowanie komórek pamięci.
Awatar użytkownika
offca_85
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 5 lut 2012, o 21:57
Lokalizacja: Oln

Re: sypie się soft czy wina sieci?

Post autor: offca_85 »

Na razie działa ;-) A trochę boję się sama robić hard reset bo to mówią niektórzy, że czasem się po tym telefon już nie włącza :mrgreen: I trzeba do serwisu zanosić...
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: sypie się soft czy wina sieci?

Post autor: luki »

Nie ma co się bać. Ta opcja jest w samym telefonie. Producent nie implementuje opcji w telefonie, która może go uszkodzić. Chyba, ze ingerowałaś w soft. ;-) to mogą dziać się różne rzeczy.
Awatar użytkownika
offca_85
PlusManiak
Posty: 118
Rejestracja: 5 lut 2012, o 21:57
Lokalizacja: Oln

Re: sypie się soft czy wina sieci?

Post autor: offca_85 »

A jak się go robi? Kodem?
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: sypie się soft czy wina sieci?

Post autor: luki »

Chyba trzeba wcisnąć shift + space + backspace + włącznik. Lub *#7370# i zapyta o kod blokady, standardowo - 12345.
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: sypie się soft czy wina sieci?

Post autor: kowcio »

Nic się nie uszkodzi. Zawsze po testach oddaję telefon sprawny, który przechodzi u mnie hard reset - jakoś dane muszę wywalić i zawsze kodem formatuję. Jeszcze nigdy mi się telefon nie uwalił, a miałem trochę na Symbianie i nadal mi 2 zostały... ;-)
ODPOWIEDZ