Prośba do Krakowa :)

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Awatar użytkownika
Xcz
PlusManiak
Posty: 137
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 lis 2011, o 00:03

Prośba do Krakowa :)

Post autor: Xcz »

Mam mały problem z komputerem który znajduje się w Krakowie, a ja mam do niego jedynie zdalny dostęp. Osoba, która obsługuje ten sprzęt jest raczej typowym użytkownikiem komputera ;)
Mianowicie, jeśli ktoś bywa czasami w okolicach ulicy Starowiślnej przy skrzyżowaniu z ulicą św. Gertrudy prosiłbym o jakiś test łącza
Obrazek

Coś takiego uzyskałem wykonując test z pozycji zdalnego pulpitu. Wątpię, żeby samo połączenie z mojego komputera tak obciążało łącze tym bardziej, że sam internet łączy się tylko w EDGE, według mapy jest tam 3G/HSDPA wewnątrz budynku, nie mówię o HSPA+ 900/2100 i LTE, bo w użyciu jest zte mf100 według http://mapa.btsearch.pl/ nadajnik jest obok skrzyżowania, a budynek w którym działa internet znajduje sie praktycznie na zbiegu ulic Starowiślnej i Wielopole.

Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś znalazłby chwilę czasu na taką operację.

Pozdrawiam
"Więc idź, są światy inne niż ten"
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: Prośba do Krakowa :)

Post autor: rafal2119 »

A z jakiej taryfy korzysta ta osoba? Internet na kartę czy iPlus?
Czy taki transfer jest zawsze czy tylko raz tak się pokazało?
Modem ZTE MF100 ma GPRS/EDGE/3G/HSDPA do 3,6 mb/s.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Prośba do Krakowa :)

Post autor: luki »

Przy takich transferach czas reakcji przez zdalny pulpit wynosiłby chyba 5 minut opóźnień. :) Coś tu nie gra. Czy ta osoba nie może sama przetestować połączenia? Chyba wpisanie adresu strony: test.4web.pl nie jest specjalnie trudne.
Awatar użytkownika
Xcz
PlusManiak
Posty: 137
Rejestracja: 8 lis 2011, o 00:03

Re: Prośba do Krakowa :)

Post autor: Xcz »

1) Plan taryfowy przecież nie ma tutaj nic do rzeczy;-) specyfikacja modemu jest mi również doskonale znana. Dzieje się tak ciągle, zarówno w telefonie jak i przez iPlusa w lapku.

2) Testy wykonywane samodzielnie pokazują podobne wyniki:-) zdalny dostęp o dziwo nie ma takiego dużego opóźnienia, ok

Chciałem, żeby ktoś to sprawdził głównie, żeby wykluczyć kwestię związaną z położeniem mieszkania, gdzie dany internet się znajduje. Albo sieć albo po prostu grube mury:-)
"Więc idź, są światy inne niż ten"
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Prośba do Krakowa :)

Post autor: luki »

Trzeba wyjść na chwilę z lapkiem na dwór i zobaczyć czy mury czy sieć. Obstawiam to drugie. Małe prawdopodobieństwo, że akurat ktoś będzie tutaj z tej okolicy, no ale warto próbować.
Awatar użytkownika
Xcz
PlusManiak
Posty: 137
Rejestracja: 8 lis 2011, o 00:03

Re: Prośba do Krakowa :)

Post autor: Xcz »

pewnie że najłatwiej, tylko laptop bez zasilania nie działa;p
"Więc idź, są światy inne niż ten"
ODPOWIEDZ