Problem z mobilnym facebookiem

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
lukas423
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 paź 2011, o 10:27

Problem z mobilnym facebookiem

Post autor: lukas423 »

Witam. Posiadam telefon z androidem w ofercie MixPlus. Obecnie mam wykupiony Pakiet Internetowy NonStop 150 MB za 9zł. Internet w telefonie chodzi, wszystkie strony oprócz facebooka.
Mam aplikacje facebooka pobraną z AndroidMarket. Przez wifi facebook wchodzi normalnie. Jednak przez transmisje dany już nie. Przy logowaniu wyświetla się komunikat: Operacja nie powiodła się. Prosimy spróbować później.
Jeszcze dzisiaj skasowałem punkty APN i konfigurując od nowa ze strony Plusa. Niestety bez rezultatu ;/
Jaki może być powód tego błędu ? Dodam że błąd wyskakuje tylko przy transmisji danych, przez WIFI wszystko działa jak należy.
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z mobilnym facebookiem

Post autor: tomek »

Masz takie ustawienia?
APN: plus
Typ uwierzytelniania: PAP
Typ APN: default lub internet

Jeśli tak, to w ustawieniach musisz włączyć jeszcze transmisje danych gdyż jest ona blokowana w Androidzie (widzę że masz Samsung Galaxy Ace).

Co do apk FB to testowałem i mi się wydaję że zdecydowanie lepiej jest korzystać w przeglądarce telefonu gdyż ta aplikacja wolno działa.
matejusz
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2011, o 21:18

Re: Problem z mobilnym facebookiem

Post autor: matejusz »

Witam,

Mam podobny problem jak kolega z pierwszego postu. Wymieniłem telefon na HTC Wildfire S, wszystko działa dobrze tylko nie aplikacja facebook dla android i facebok dla HTC sense. Do tych aplikacji mogę zalogować się tylko w przypadku połączenia przez wifi, jeżeli używam transmisji danych nie ma możliwości zalogowania. Ostatnio sprawdziłem też taki sposób, że zalogowałem się za pomocą wifi, następnie wyłączyłem wifi i włączyłem internet przez komórkę wtedy aplikacja facebook dla android działała przez cały dzień. Niestety następnego dnia nie mogłem już połączyć się z facebookiem. Dodam też, że nie mogę zalogować się również za pomocą przeglądarki w telefonie. Ustawienia APN mam takie jak podał tomek, nie wiem tylko gdzie w ustawieniach właczyć transmisję danych o której pisze tomek. Z innymi aplikacjami nie mam żadnych problemów. Telefon mam na abonament z wykupionym pakietem internetowym. Bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z mobilnym facebookiem

Post autor: tomek »

matejusz pisze:Ustawienia APN mam takie jak podał tomek, nie wiem tylko gdzie w ustawieniach właczyć transmisję danych o której pisze tomek.
Ustawienia -> Sieci zwykłe i bezprzewodowe -> Sieci komórkowe -> Włącz przesył danych

Ale pewnie masz ją włączoną skoro już wcześniej korzystałeś z apk fb. Jeżeli internet normalnie działa w telefonie to FB również powinien.
matejusz
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2011, o 21:18

Re: Problem z mobilnym facebookiem

Post autor: matejusz »

matejusz pisze:Ustawienia -> Sieci zwykłe i bezprzewodowe -> Sieci komórkowe -> Włącz przesył danych
Nie mam takiej opcji jak włącz przesył danych. Internet działa poprawnie problem jest tylko z aplikacją fb i nie wiem jak go rozwiązać. Może jeszcze jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z mobilnym facebookiem

Post autor: tomek »

Zobacz tak:
Nazwa: Plus internet
APN: internet
Proxy: <zostaw puste>
Port: <zostaw puste>
Nazwa: <zostaw puste>
Hasło: <zostaw puste>
Serwer: <zostaw puste>
MMSC: <zostaw puste>
Proxy dla MMS: <zostaw puste>
MMS port: <zostaw puste>
Protokół MMS: <zostaw puste>
MCC: 260
MNC: 01
Typ APN: internet

I wybierz tą konfigurację jako domyślną.
matejusz
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2011, o 21:18

Re: Problem z mobilnym facebookiem

Post autor: matejusz »

Zrobiłem tak, usunąłem domyślny punkt APN, następnie zresetowałem APN do ustawień domyślnych dla Plus i aplikacja facebook zaczęła działać. Dzięki za pomoc. Dziwne jest tylko to, że nikt w salonie plusa i na infolinii nie potrafił mi pomóc.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6163
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z mobilnym facebookiem

Post autor: mariusz9a »

matejusz pisze:Dziwne jest tylko to, że nikt w salonie plusa i na infolinii nie potrafił mi pomóc.
Zapewne dlatego że nie znają każdego telefonu - zresztą nie dziwie się, jest ich tyle na rynku i każdy ma inne "problemy". A ich pomoc dotyczy zapewne gównie sieci a nie telefonów, co też dziwić nie powinno bo to operator a producent telefonów. Jakbyś zadzwonił na infolinię HTC to prędzej by pomogli niż operator.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
matejusz
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2011, o 21:18

Re: Problem z mobilnym facebookiem

Post autor: matejusz »

mariusz9a pisze:
matejusz pisze:Dziwne jest tylko to, że nikt w salonie plusa i na infolinii nie potrafił mi pomóc.
Zapewne dlatego że nie znają każdego telefonu - zresztą nie dziwie się, jest ich tyle na rynku i każdy ma inne "problemy". A ich pomoc dotyczy zapewne gównie sieci a nie telefonów, co też dziwić nie powinno bo to operator a producent telefonów. Jakbyś zadzwonił na infolinię HTC to prędzej by pomogli niż operator.
Na infolinię HTC dzwoniłem, pisałem też do nich i jedyne co mi zaproponowali to wymianę karty sim i reset telefonu do ustawień fabrycznych a problem był w innym miejscu.
W salonie plusa pytałem też czy nie jest to problem z APN i stwierdzili, że nie bo jeżeli działa internet to APN są prawidłowe jak się okazało nie były prawidłowe. Rozumiem, że nie muszą znać się na każdym modelu ale chyba wiedzą jakie są ustawienia APN dla ich sieci
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6163
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z mobilnym facebookiem

Post autor: mariusz9a »

To chyba że tak ;-)

Musze dodać że pomoc techniczna Nokii jest 100 razy lepsza - wnioskuje po tym co piszesz. Tam przynajmniej potrafią skonfigurować telefony i modemy pod każdego operatora, a nie jak HTC - wymień Pan SIM i daj nam święty spokój :lol:
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
bobiko
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 24 paź 2010, o 22:42
Lokalizacja: Września
Kontakt:

Re: Problem z mobilnym facebookiem

Post autor: bobiko »

Nie wiem czy w większości modeli z androidem jest tak, ale w moim przypadku LG 2X przywraca konfigurację domyślną z APN: plus w roli głównej. Oczywiście jest to jak najbardziej poprawna rzecz; wszystko chodzi, ale nie FB ... dlatego warto poprawić z plus na internet / optimizer.

Ponad miesiąc się zastanawiałem, dlaczego nie mogę wejść do FB z mobilnego łącza ... i znalazłem przyczynę. Pozdrawiam!
anialiah
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 8 sty 2012, o 22:25

Re: Problem z mobilnym facebookiem

Post autor: anialiah »

Ja bym prosiła o wyjasnienie krok po kroku co zrobić, aby aplikacja fb zaczela działać, bo już mi brak pomysłów. Powiadam galaxy ace, pomimo sciagniecia aplikacji fb z marketu nie mogę się zalogować, wyskakuje mi, że uwierzytelnienie danych nie powiodło się... Ma ktos jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
cezarex
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 29 kwie 2011, o 00:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z mobilnym facebookiem

Post autor: cezarex »

anialiah pisze:ma ktos jakis pomysl?
Pomysł i odpowiedź masz powyżej w poście bobiko: zmień APN z plus na internet
ODPOWIEDZ