Nie moge aktywować pakietu sms

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
czarnulka188
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 16:32

Nie moge aktywować pakietu sms

Post autor: czarnulka188 »

Od 3 dni nie moge aktywować pakietu sms-ów.
Próbuje i próbuje. Ani tego na 500 sms-ów ani 250 Sad

Kurcze czy ktos wie moze o co chodzi? Normalnie mi wchodził kod na sms-y a teraz ani tak ani siak :/
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nie moge aktywować pakietu sms

Post autor: sl@w_es »

czarnulka188 pisze:(...) nie moge aktywować pakietu sms-ów.
Próbuje i próbuje. Ani tego na 500 sms-ów ani 250 Sad

Kurcze czy ktos wie moze o co chodzi? (...)
W Plus MixV możesz aktywować maksymalnie 5 pakietów "500 SMS-ów w Plusie" w ciągu 31 dni od aktywacji pierwszego pakietu. Jeśli nie wykorzystałaś jeszcze tych pięciu pakietów, to dodam tylko, że aby aktywować kolejny pakiet trzeba zdezaktywować poprzedni, który został już wykorzystany, ale nadal tkwi na Twoim koncie.
Pakiet "250 SMS-ów do wszystkich" możesz aktywować tylko raz w ciągu 31 dni.
Zakładam, że Twój problem nie dotyczy niewystarczającej ilości środków na koncie potrzebnych do aktywacji nowego pakietu.

P.S.
Dlaczego taki wątek zakładasz w dziale Sprawy organizacyjne?
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
EFCO
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2011, o 21:33

Re: Nie moge aktywować pakietu sms

Post autor: EFCO »

Witajcie ja również mam taki problem z sms nie mogę aktywować następnego pakietu mimo iż na nim nie mam już sms do wykorzystania. jest jakiś kod na deaktywacje lub coś co by mi pomogło uaktywnić następny pakiet??
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nie moge aktywować pakietu sms

Post autor: sl@w_es »

EFCO pisze:(...) nie mogę aktywować następnego pakietu mimo iż na nim nie mam już sms do wykorzystania. Jest jakiś kod na dezaktywację lub coś co by mi pomogło uaktywnić następny pakiet??
Oczywiście, że jest kod na dezaktywację pakietu SMS; w najnowszej taryfie SIMPLUS wygląda tak: *121*00*01# (we wcześniejszych taryfach SIMPLUS kody są inne, a w razie czego dostępne tutaj: Archiwum SIMPLUS). Pakiet SMS można również wyłączyć logując się do Plus Online.
Po otrzymaniu potwierdzenia dezaktywacji pakietu możesz uruchomić nowy dostępnymi sposobami.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
mqu
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 gru 2011, o 20:19

Re: Nie moge aktywować pakietu sms

Post autor: mqu »

Cześć.
Sorki, że odkopuję, ale mam problem z tym pakietem. Otóż aktywowałem go zwykle więcej razy w miesiącu, wystarczyło przed ponowną aktywacją go dezaktywować.
Dziś natomiast wyskakuje mi błąd, mimo, że spełniam wszystkie warunki aktywacji.
Ktoś wie w czym może być problem?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nie moge aktywować pakietu sms

Post autor: sl@w_es »

Jesteś już drugą osobą w przeciągu godziny, która ma taki problem. Wygląda na to, że wina leży po stronie Operatora.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nie moge aktywować pakietu sms

Post autor: mariusz9a »

Podobno z platformą nie było wczoraj żadnych problemów. Zapewne problem tkwi w tym że przekroczono miesięczną ilość pakietów, albo coś źle jest wpisywane. Spróbuj aktywować przez *110# albo Plus Online.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: Nie moge aktywować pakietu sms

Post autor: kosa1127 »

mqu pisze:Cześć.
Sorki, że odkopuję, ale mam problem z tym pakietem. Otóż aktywowałem go zwykle więcej razy w miesiącu, wystarczyło przed ponowną aktywacją go dezaktywować.
Dziś natomiast wyskakuje mi błąd, mimo, że spełniam wszystkie warunki aktywacji.
Ktoś wie w czym może być problem?
Albo w przeciągu 31 dni aktywowałeś już 5 pakietów i musisz poczekać aż pierwszy z pakietów straci ważność. Ważności zdezaktywowanego już pakietu nie zobaczysz, użytkownicy PF pisali że po kontakcie z BOK konsultant podaje jak i kiedy ;)
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
annika
Szalony PlusManiak
Posty: 351
Rejestracja: 14 lis 2011, o 17:31
Lokalizacja: opolskie

Re: Nie moge aktywować pakietu sms

Post autor: annika »

kosa1127 : mqu podał nam, że ma Simplusa, więc to nie ten problem - trochę się tu pomieszało, bo zaczęliśmy od Mixplusa a skończyło na Simplusie, najlepiej by to jakoś rozgraniczyć na forum, ale o tym kiedy indziej.

Co się dzieje z tym pakietami w Simplusie?
Jak patrzę przez E-BOK i wpisuję np. Pakiet 250 SMS to wychodzą tylko oferty z Mixa i abonamentu w taryfie Do Usług. Tak jakby dla Simplusa nie istniały.
Na plus online mi pokazuje tylko ten promocyjny pakiet 600 SMS, ale nie wiem, co się dzieje na innych taryfach, np. Nowym Simplusie. :?:
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie moge aktywować pakietu sms

Post autor: Jrv »

Wszystkie pakiety sms w PLUS NA KARTĘ są aktualnie pakietami cyklicznie odnawialnymi i przed aktywacją kolejnego należy wyłączyć pakiet bieżący (kod jak na włączenia ale środkowe 11 zamieniamy na 00 np *121*11*50, *121*00*50#). Do tego w taryfie MixV i Simplus jest ograniczenie do max 5 pakietów 500sms w plus i 1 pakiet 250 wszystkie sieci / 31 dni. To chyba tyle :)
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
kamilas
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2012, o 13:54

Re: Nie moge aktywować pakietu sms

Post autor: kamilas »

Witam! Co może być; chcę włączyć pakiet 500 SMS i nic ... usługa chwilowo niedostępna. Wyłączyłem jak zawsze poprzedni pakiet i nadal nic ... Jak sprawdzić ile razy w miesiącu juz go włączyłem?




sl@w_es: Zgodnie z pkt 11 Regulaminu PF przed założeniem nowego tematu sprawdzamy czy podobny temat nie był już poruszany na Forum i w nim kontynuujemy pisanie, nie powielając w nieskończoność tych samych tematów. Proszę zapoznać się z Regulaminem i stosować go w praktyce.
Awatar użytkownika
ChuckyCiechanow
Szalony PlusManiak
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2008, o 21:49

Re: Nie moge aktywować pakietu sms

Post autor: ChuckyCiechanow »

Powiem tyle, użyj opcji Szukaj. Temat już kilkakrotnie poruszamy na forum.
JohnnyBlunt
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 6 mar 2012, o 08:16

Re: Nie moge aktywować pakietu sms

Post autor: JohnnyBlunt »

Mam problem z aktywowaniem pakietu 500 SMS.
Ale...
Ostatnim razem przy takiej sytuacji okazało się, że po prostu miałem już aktywowanych wcześniej 5 pakietów. Okej, skoro nie mogę tego sprawdzić postanowiłem sobie sam zapisywać kiedy aktywuję pakiet.
Tak więc pierwszy pakiet aktywowałem 17 lutego. Do dzisiaj wykorzystałem tylko 3 pakiety.
Ostatni dezaktywowałem. Mimo wszystko cały czas przy próbie uruchomienia kolejnego pakietu 500 SMS przychodzi mi SMS o standardowej treści: "Usługa niedostępna. Sprawdź [...]". Próbowałem aktywować za pomocą krótkiego kodu, przez E-BOK i nadal nic nie pomaga.
Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi?

Edit: Chodzi oczywiście o pakiet 500 SMS w MixPlus. :)
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nie moge aktywować pakietu sms

Post autor: sl@w_es »

JohnnyBlunt pisze:(...) pierwszy pakiet aktywowałem 17 lutego. Do dzisiaj wykorzystałem tylko 3 pakiety.
Ostatni dezaktywowałem. Mimo wszystko cały czas przy próbie uruchomienia kolejnego pakietu 500 SMS przychodzi mi SMS o standardowej treści: "Usługa niedostępna. Sprawdź [...]". Próbowałem aktywować za pomocą krótkiego kodu, przez E-BOK i nadal nic nie pomaga. (...)
Ważne!.

Zakładam, że Twoje konto:
  • - posiada dodatnią wartość (minimum 5 zł potrzebne do uruchomienia pakietu);
    - znajduje się w okresie ważności dla usług i połączeń wychodzących
Sprawdź w Plus Online, czy pakiet jest dostępny na liście pakietów możliwych do uruchomienia.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie moge aktywować pakietu sms

Post autor: Jrv »

A pomiędzy 4.II a 17.II jak rozumiem, nie aktywowałeś żadnego pakietu 500 sms?
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
ODPOWIEDZ