powiadomienie o zakonczeniu rozmowy

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
has
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 paź 2010, o 16:43

powiadomienie o zakonczeniu rozmowy

Post autor: has »

witam jest w simplusie taka opcja? w orange jak sie dzwoni do kogos i ma zajete to jak skonczy rozmawiac przychodzi sms z wiadomoscia,
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: powiadomienie o zakonczeniu rozmowy

Post autor: vod »

has pisze:witam jest w simplusie taka opcja? w orange jak sie dzwoni do kogos i ma zajete to jak skonczy rozmawiac przychodzi sms z wiadomoscia,
Spróbuj wysłać odpowiednie zlecenie tak jak widzisz w cytacie(nie zastanawiałem się nad tym ale usługa powinna być aktywna cały czas):
"Kto dzwonił?" z informacją SMS o przychodzących połączeniach SMS zostaje wysłany do klienta w następujących sytuacjach:

ktoś próbował się dodzwonić, ale klient miał wyłączony telefon,

ktoś próbował się dodzwonić, ale klient był poza zasięgiem sieci,

ktoś próbował się dodzwonić, ale klient prowadził inną rozmowę i nie miał aktywnej usługi "Połączenie oczekujące",

ktoś dodzwonił się do jego poczty głosowej i nie pozostawił wiadomości.

SMS będzie zawierał numer telefonu oraz datę i godzinę nieodebranego połączenia. SMS nie zostanie wysłany jeżeli system nie rozpozna numeru dzwoniącego (np. osoba dzwoniąca ma włączoną usługę CLIR- numer jest zastrzeżony).

Włączenie/Wyłączenie usługi:

Usługa "Kto dzwonił?" jest bezpłatna i nie wymaga aktywacji.

Jeśli klient nie chce otrzymywać SMSów z informacją o nieodebranych połączeniach, musi wysłać SMS o treści N pod numer 8023.
Jeśli użytkownik zmieni zdanie i zechce ponownie aktywować usługę musi wysłać SMS o treści T pod ten sam numer.
SMSy wysłane pod numer 8023 są bezpłatne.
Usługę możesz również wyłączyć zgłaszając prośbę w Dziale Obsługi Klienta Plus GSM wybierając nr 2601.
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
ManMoon
Szalony PlusManiak
Posty: 391
Rejestracja: 18 paź 2008, o 15:22
Lokalizacja: dunno
Kontakt:

Re: powiadomienie o zakonczeniu rozmowy

Post autor: ManMoon »

Albo prościej *110# -> 2 -> i tu w zależności od oferty cyfrę pod którą kryje się Infoblokada -> Deaktywacja.

Po tej operacji po każdym tel. będziesz miał wysyłane push smsy na tel. z informacją ile czasu rozmawiałeś i jaki koszt.
Usługę sprawdzisz pod *110# -> 1 Zmiany na koncie -> 2 Aktywne usługi.
Jeżeli Usługa Infoblokada będzie zdezaktywowana czyli będziesz dostawać wiadomości po zakończeniu rozmowy wówczas będzie widnieć "Flash SMS". ;-)

W PlusOnline też powinno dać się zmienić.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2012, o 14:28 przez ManMoon, łącznie zmieniany 1 raz.
Dam o siebie zadbać i nigdy nie zmienię taryfy na PlusMix V- absurdalnie proste ;-)
has
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 17 paź 2010, o 16:43

Re: powiadomienie o zakonczeniu rozmowy

Post autor: has »

mi chodzi jak ktos do mnie dzwoni; bo jak mam wylaczony tel to ja wiem mam ta usluge, ale np dzwonie do kogos i ma ciagle zajete i jak skonczy rozmowe chce dostac smsa o tym ze zakonczyl tak jak w orange to jest i czy jest taka funkcja, w simplusie
ManMoon
Szalony PlusManiak
Posty: 391
Rejestracja: 18 paź 2008, o 15:22
Lokalizacja: dunno
Kontakt:

Re: powiadomienie o zakonczeniu rozmowy

Post autor: ManMoon »

Nie ma takiej funkcji jak i zawieszenia połączenia w trakcie rozmowy.Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2012, o 14:25 przez ManMoon, łącznie zmieniany 1 raz.
Dam o siebie zadbać i nigdy nie zmienię taryfy na PlusMix V- absurdalnie proste ;-)
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6163
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: powiadomienie o zakonczeniu rozmowy

Post autor: mariusz9a »

has pisze:mi chodzi jak ktos do mnie dzwoni; bo jak mam wylaczony tel to ja wiem mam ta usluge, ale np dzwonie do kogos i ma ciagle zajete i jak skonczy rozmowe chce dostac smsa o tym ze zakonczyl tak jak w orange to jest i czy jest taka funkcja, w simplusie
To o czym piszesz to nie usługa z Orange tylko usługa operatora jaki ma ta osoba do której dzwonisz. Taka usługę ma Era i Play (i to te sieci wysyłają to powiadomienie a nie Twój operator - pamiętaj o tym; innym słowem to zależy od ustawień numeru na który Ty dzwonisz a nie ustawień Twojego numeru) - powiadomienie o dostępności danego numeru - często działa beznadziejnie, rozsyła po 20 razy to powiadomienie podczas gdy powinno wysłać raz.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
has
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Rejestracja: 17 paź 2010, o 16:43

Re: powiadomienie o zakonczeniu rozmowy

Post autor: has »

mariusz9a pisze:
has pisze:mi chodzi jak ktos do mnie dzwoni; bo jak mam wylaczony tel to ja wiem mam ta usluge, ale np dzwonie do kogos i ma ciagle zajete i jak skonczy rozmowe chce dostac smsa o tym ze zakonczyl tak jak w orange to jest i czy jest taka funkcja, w simplusie
To o czym piszesz to nie usługa z Orange tylko usługa operatora jaki ma ta osoba do której dzwonisz. Taka usługę ma Era i Play (i to te sieci wysyłają to powiadomienie a nie Twój operator - pamiętaj o tym; innym słowem to zależy od ustawień numeru na który Ty dzwonisz a nie ustawień Twojego numeru) - powiadomienie o dostępności danego numeru - często działa beznadziejnie, rozsyła po 20 razy to powiadomienie podczas gdy powinno wysłać raz.
orange tez ma bo w pracy mam 2 tel. z orange i takie powiadomienie sie pojawia jak dzwonie z jednego na drugi ,wg mnie dziala w miare niezle jak na pseudo siec komorkowa jaka jest orange
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6163
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: powiadomienie o zakonczeniu rozmowy

Post autor: mariusz9a »

Ale tylko Era i Play ma ta usługę normalnie działającą do wszystkich sieci. Orange ma pseudo usługę powiadomienia działającą tylko w obrębie własnej sieci oraz pod warunkiem że obie osoby to włącza - bez sensu, nawet nie ma co porównywać do tego z Ery i Play. Plus chyba nie ma czegoś takiego wcale, a jeśli ma to tylko w abo.
Zadzwoń do kogoś z Ery gdy jest poza zasięgiem albo ma zajęte, to zobaczysz jak to działa - dostaniesz powiadomienie na Simplusa że numer jest już dostępny. W Orange Ci nie będzie działać, bo jak napisałem wyżej, Orange wysyła to tylko do własnej sieci (a przynajmniej tak napisali na swojej stronie).
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ