Otwieranie portów na ruterze w grach

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
soulfly777
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 kwie 2024, o 05:46

Otwieranie portów na ruterze w grach

Post autor: soulfly777 »

Witam
Na wstępie dodam że wyszukiwałem zagadnienie tu na forum "Otwieranie portów" ale niczego nie znalazłem
Obrazek
Od jakiegoś czasu gram z trzynastolatkiem w grę online "Call of Duty".
Ja mam NAT: Otwarty. On gra na PS4 i ma NAT: 3 i w grze podobnie czyli ten najgorszy.
Często mamy problemy z chatem głosowym a on ma podczas rozgrywki sporo lagów.
W celu zmiany jego NAT zaczęliśmy od otwarcia portów dla np. gry "Call of Duty: Black Ops Cold War" Obrazek
Nazwa routera: D-LINK DWR-961
W tym celu weszliśmy w te ustawienia routera
Obrazek
W rubryce "IP" wpisaliśmy adres "IP" konsoli który znaleźliśmy w ustawieniach konsoli.
Obrazek
Następnie dla protokołu "TCP" w ramce "Port prywatny" wpisaliśmy 1935 i to samo dla "Port globalny". "Zatwierdź"
Dla protokołu "UDP" w ramce "Port prywatny" wpisaliśmy 3074 i to samo dla "Port globalny" Protokół "UDP" "Zatwierdź" i "Zastosuj".
Pytanie, jak np. wpisywać takie wartości 3478-3480 ? Po wpisaniu takiej wartości router zgłasza błąd, zmiana myślnika na dwukropek też nic nie daje.
Niestety otwarcie portów nic nie dało bo NAT nadal się nie zmienił zarówno w grze jak i w konsoli.
Następnie wzięliśmy się za ustawienie statycznego adresu "IP" dla konsoli.
W routerze weszliśmy w to miejsce
Obrazek
W rubryce "Adres MAC" wpisaliśmy dane które znaleźliśmy w konsoli (kolega łączy konsolę z ruterem poprzez WI-FI bo twierdzi że ma w tedy stabilniejsze połączenie).
Obrazek
W rubryce "Adres IP" wpisaliśmy adres konsoli z tym że zmieniliśmy końcówkę z 102 na 120.
Zaptaszkowalismy funkcję "Włącz funkcję powiązania adresu IP z adresem MAC".
"Zatwierdź" i "Zastosuj".
Podobną procedurę wykonaliśmy na konsoli w celu ustawienia adresu "IP" za automatycznego na ręczny.
Po restarcie routera oraz konsoli NAT nie zmienił się.
Na koniec ustawiliśmy funkcję "DMZ" wchodząc w te ustawienia w routerze.
Obrazek
W rubryce "Host DMZ" wpisaliśmy adres "IP" konsoli.
Niestety ta procedura też nie zmieniła wartości NAT.
Z góry dziękuję za pomoc.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1252
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Otwieranie portów na ruterze w grach

Post autor: zbych_in_flames »

A sprawdzałeś ten wątek, a szczególnie ostatni wpis. : viewtopic.php?p=285082#p285082 ?

Ustawienie na stałe adresów IP/MAC w sieci Tworzonej przez router nie ma znaczenia.
soulfly777
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2024, o 05:46

Re: Otwieranie portów na ruterze w grach

Post autor: soulfly777 »

Dziękuję za odpowiedz.
Powyżej zadałem też takie pytanie odnośnie otwierania portów "jak np. wpisywać takie wartości 3478-3480 ? Po wpisaniu takiej wartości router zgłasza błąd, zmiana myślnika na dwukropek też nic nie daje".
Czy dobrze wpisywałem dane do routera ?
Dlaczego funkcja DMZ nie działa ?
Odnośnie statycznego adresu IP to z tego co zrozumiałem to wystarczy go ustawić w PS4 ?
Z góry dziękuję za odpowiedz.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1252
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Otwieranie portów na ruterze w grach

Post autor: zbych_in_flames »

soulfly777 pisze: 21 kwie 2024, o 18:02 Powyżej zadałem też takie pytanie odnośnie otwierania portów "jak np. wpisywać takie wartości 3478-3480 ? Po wpisaniu takiej wartości router zgłasza błąd, zmiana myślnika na dwukropek też nic nie daje".
Bo pewnie soft routera nie pozwala na wpisywanie zakresu, trzeba pojedynczo
soulfly777 pisze: 21 kwie 2024, o 18:02 Dlaczego funkcja DMZ nie działa ?
. Odp na to pytanie było w tamtym poście.
soulfly777 pisze: 21 kwie 2024, o 18:02 Odnośnie statycznego adresu IP to z tego co zrozumiałem to wystarczy go ustawić w PS4 ?
To router będzie łączył się z wykorzystaniem statycznego IP, PS4 będzie miał IP nadane z routera i czy mu ustawisz na sztywno czy będzie na automatu to nic nie zmienia, bo to adres w sieci która Tworzy router. W ustawieniach routera wystarczy ustawić właściwy APN jeśli masz aktywny statyczny adres ip u operatora.
ODPOWIEDZ