Awaria BTS'a ?

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
smefju
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 30 sty 2024, o 19:28

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: smefju »

smefju pisze: 12 mar 2024, o 13:21
Marta_Plus pisze: 12 mar 2024, o 13:13 smefju,

jakie są aktualne wyniki testu prędkości (w ciągu dnia i np. o godzinie 21:00)? Jeśli masz możliwość, spróbuj przestawić router bliżej okna, w stronę stacji.
smefju pisze: 11 mar 2024, o 20:27 Czy da się gdzieś sprawdzić prace modernizacyjne w regionie? Zakładam, że nie mam co liczyć na sprawdzenie czy faktycznie w ciągu 3-4 miesięcy ilość klientów lawinowo wzrosła.
Nie są prowadzone żadne prace w tym rejonie.
Router i antena stoją na oknie. Antena jest skierowana prosto na nadajnik (bez drzew, domów czy czegokolwiek pomiędzy). Do godziny ~11 potrafi dobić do 50 Mb/s, około 12 jest już ~15-30 Mb/s, po 15 trudno prowadzić spotkania przez Google Meet czy Slack Huddle. Router w ogóle nie łączy się na pasmo 2600. Równolegle rozmawiam z supportem Mikrotika, który po logach twierdzi, że to wina nadajnika ale proponują downgrade firmware'u wbudowanego modemu.
Support MikroTik przeprowadził downgrade oprogramowania wbudowanego modemu. Na tą chwilę nie ma sprzętowego powodu dla którego pod koniec ubiegłego roku transfer sięgał 180/30 Mb/s (regularnie ~100/20) a obecnie w godzinach popołudniowych/wieczornych jest to nawet 4/1 Mb/s. Ręczne zablokowanie na n38/n41 sprawia, że router w ogóle nie łączy się z siecią. Odbiłem się od działu technicznego pod czas składania reklamacji ("wina sprzętu" po mojej stronie bo "zrzuca mnie na zawalone pasmo"). W dodatku ten sam problem występuje na dwóch telefonach w tej lokalizacji. Antena routera jest skierowana prosto na BT44724 (~2 km), który jest widoczny gołym okiem.

Kończą mi się pomysły na zdiagnozowanie tego problemu a umowa jest jeszcze na rok :/. Pewnie będę zgłaszał ten problem jako reklamację do skutku.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3140
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Marta_Plus »

smefju,

w najbliższym czasie przewidziana jest modernizacja tej stacji BT44724, ale dla pasma L2600. Prześlij zatem ponownie wiadomość ze szczegółowym opisem (wraz z aktualnymi pomiarami) pod adres: bok@plus.pl lub poprzez formularz i podaj nam tutaj numer otrzymanego zgłoszenia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
smefju
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 30 sty 2024, o 19:28

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: smefju »

Marta_Plus pisze: 15 mar 2024, o 11:54 smefju,

w najbliższym czasie przewidziana jest modernizacja tej stacji BT44724, ale dla pasma L2600. Prześlij zatem ponownie wiadomość ze szczegółowym opisem (wraz z aktualnymi pomiarami) pod adres: bok@plus.pl lub poprzez formularz i podaj nam tutaj numer otrzymanego zgłoszenia.
CASE/240315/379

Dziękuję!
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3140
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Marta_Plus »

smefju,
smefju pisze: 15 mar 2024, o 12:46 CASE/240315/379
Dziękuję - przekazałam sprawę dalej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
matiu-1988
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2024, o 22:59

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: matiu-1988 »

Witam

Czy na BT12787 trwają jakieś prace? Od ok tygodnia zasięg sieci oraz szybkość Internetu drastycznie spadła.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Michał_Plus »

matiu-1988, jest wyłączona. Została aktywowana BT12881 przy Kopernika 38. Do końca roku powstanie również nowa stacja BT14263 przy ulicy Chopina.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
matiu-1988
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2024, o 22:59

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: matiu-1988 »

Michał_Plus pisze: 22 mar 2024, o 11:09 matiu-1988, jest wyłączona. Została aktywowana BT12881 przy Kopernika 38. Do końca roku powstanie również nowa stacja BT14263 przy ulicy Chopina.
Dziękuje za odpowiedz, dopytam tylko czy na stałe? W stronę tego nadajnika miałem skierowaną antenę od Internetu bo inne zasłania mi las ;/ Teraz trzeba przyzwyczaić się do jednej kreski zasięgu i sieci 3g w telefonie będąc w domu ;/
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Michał_Plus »

matiu-1988, na stałe.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
linux2137
Prawie PlusManiak
Posty: 46
Rejestracja: 5 lis 2021, o 17:30

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: linux2137 »

Witam,
czy na stacji BT42971 odbywają się jakieś prace czy cokolwiek? Od jakiegoś tygodnia router zaczął mi omijać ten nadajnik szerokim łukiem - nawet gdy uda mi sie jakkolwiek z nim połączyć poprzez zabawe ze zmianą pasm, prędkość internetu nie jest taka jaka powinna być. Posiadam antene kierunkową (Cybertech PANEL LTE CT-17_1.8-2.6_Duo MIMO), jest ona centalnie skierowana na maszt z BTSem, a SNIR (0) i tak jest tragiczny. Antena jest na wysokości około 7-8 metów. Dookoła brak żadnych przeszkód. Bez anteny SNIR jest taki sam. Przy BT43260, na tych samych pasmach SNIR (11) jest wyższy; tak samo jak RSRQ (-7.0). Jedyne parametr RSSI jest taki sam (-52) w przypadku tych dwóch stacji. Dziwne. Może ktoś zaczął używać nieleganych wzmacniaczy na BT42971? :evil:

Do BT42971 mam 1 kilometr, nadomiast do BT43260 już 2.

Żadna z wyżej wymenionych stacji w 100% nie była przeciążona podczas testów. Sprawdzałem to o 3 w nocy nawet (;
Naprawdę szkoda że BT42971 nie ma L2100. BT43260 w moim mieście posiada tylko to pasmo.
linux2137
Prawie PlusManiak
Posty: 46
Rejestracja: 5 lis 2021, o 17:30

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: linux2137 »

Dość spore PS:

Wcześniej miałem około 70% utrat pakietów na serwerach firmy HIPERZ SRL z siedzibą w Via Ghizzole, 21, 36047 Ghizzole VI, Włochy. Niezależnie od centrum danych, czy to Niemcy, Francja, Hiszpania czy Szwecja...
Skontaktowałem się z nimi w celu naprawy problemu, otrzymałem od nich odpowiedź że mój ruch sieci przechodzi przez zatłoczone węzły i nic oni z tym nie mogą zrobić, gdyż problem nie wywodzi się od nich.

Konkretna odpowiedź:

Hi!

I've checked your test results and by the look of it, the problem appears to be caused by your Internet Service Operator at home as they are adding random spikes of packet loss and high latency within their own network.
[...]
Based on the test result seems like:
- your ISP seems to be adding 185 ms lag spikes as early as 212.2.102.1]
[...]

You could contact your ISP support and send them this support request:

I'm experiencing bad network performance.
Apparently, all my traffic is going thru congested hops or problematic network segments.
I ask you to please investigate and restore a proper un-congested routing.
This is an example that highlights the network issues I'm referring to:

Obrazek

^ To był test na niemieckich serwerach. Uruchomiony został na jakieś 2 godziny.
Swoja drogą kiepsko jest zabezpieczone to forum, przez zewnętrzne obrazki można wyleakować IP kogokolwiek kto wyświetli strone ze zdjęciem
DustEyezz
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 8 sty 2024, o 20:03

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: DustEyezz »

linux2137 pisze: 23 mar 2024, o 07:36 Dość spore PS:

Wcześniej miałem około 70% utrat pakietów na serwerach firmy HIPERZ SRL z siedzibą w Via Ghizzole, 21, 36047 Ghizzole VI, Włochy. Niezależnie od centrum danych, czy to Niemcy, Francja, Hiszpania czy Szwecja...
Skontaktowałem się z nimi w celu naprawy problemu, otrzymałem od nich odpowiedź że mój ruch sieci przechodzi przez zatłoczone węzły i nic oni z tym nie mogą zrobić, gdyż problem nie wywodzi się od nich.

Konkretna odpowiedź:

Hi!

I've checked your test results and by the look of it, the problem appears to be caused by your Internet Service Operator at home as they are adding random spikes of packet loss and high latency within their own network.
[...]
Based on the test result seems like:
- your ISP seems to be adding 185 ms lag spikes as early as 212.2.102.1]
[...]

You could contact your ISP support and send them this support request:

I'm experiencing bad network performance.
Apparently, all my traffic is going thru congested hops or problematic network segments.
I ask you to please investigate and restore a proper un-congested routing.
This is an example that highlights the network issues I'm referring to:

Obrazek

^ To był test na niemieckich serwerach. Uruchomiony został na jakieś 2 godziny.
Swoja drogą kiepsko jest zabezpieczone to forum, przez zewnętrzne obrazki można wyleakować IP kogokolwiek kto wyświetli strone ze zdjęciem
Zobacz wcześniejsze posty, od dawna wiadomo, nic z tym nie jest robione. VPN żeby pominąć ten węzeł i pozbędziesz się problemu, nie wygląda na to żeby były plany coś z tym zrobić.
linux2137
Prawie PlusManiak
Posty: 46
Rejestracja: 5 lis 2021, o 17:30

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: linux2137 »

DustEyezz pisze: 25 mar 2024, o 20:32 Zobacz wcześniejsze posty, od dawna wiadomo, nic z tym nie jest robione. VPN żeby pominąć ten węzeł i pozbędziesz się problemu, nie wygląda na to żeby były plany coś z tym zrobić.
podlinkujesz?
linux2137
Prawie PlusManiak
Posty: 46
Rejestracja: 5 lis 2021, o 17:30

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: linux2137 »

Czy "specjaliści" plusa raczą kiedykolwiek odpowiedzieć? :evil: :evil: :evil:
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: Michał_Plus »

linux2137, stacja działa prawidłowo. Nie trwają tam obecnie żadne prace.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
linux2137
Prawie PlusManiak
Posty: 46
Rejestracja: 5 lis 2021, o 17:30

Re: Awaria BTS'a ?

Post autor: linux2137 »

Michał_Plus, no w takim razie dziwne, gdyż z "internetowej obsługi klienta plusa" otrzymałem całkiem inną odpowiedź (;
ODPOWIEDZ