Pixel 7 Pro BEZ obsługi 5G...

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
Morciak
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 11 mar 2021, o 12:01

Pixel 7 Pro BEZ obsługi 5G...

Post autor: Morciak »

Hej hej,
po wczorajszym feature update Google odblokowało (teoretycznie) obsługę VoLTE i 5G we wszystkich krajach. Wydawałoby się, że to YAY! ale jak już pisałem - mam w swoim Pixel 7 Pro dwie karty eSIM i:
1. VoLTE - w ustawieniach sieci przy operatorze Plus pojawił się suwaczek VoLTE, przy Orange - brak, nie mniej jednak NetMonster pokazuje, przy obu kartach "VoLTE ENABLED".
2. 5G - BRAK! u obu operatorów ale :
- Plus - komórka/maszt do którego się łączę pokazuje 4G LTE1800+900 ORAZ pojawiła się nowa informacja 5G NSA - disconnected z wykrzyknikiem - po jej rozwinięciu mam:
NR NSA : Available, EN-DC : Not available, State connection failed, not restricted by carrier (plan 5G jest rzekomo włączony - SMS dostałem w marcu)
- Orange - 4G LTE 2100+900 ORAZ tak samo 5G NSA Disconnected ale tym razem widzę "restricted by carrier" (teoretycznie plan 5G jest obsługiwany).

Czy macie jakiś pomysł na zmuszenie telefonu do obsługi 5G w oparciu o powyższe dane?

Ktoś na forum Google Pixel napisał, że u niego w wersji beta tego update 5G w Orange działało na Pixel 7 Pro ale z opisu NetMonster wydaje się, że jest restricted by carrier więc... ??

Przy Plus'ie nie wiem czemu nie działa skoro nie jest restricted...
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1249
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Pixel 7 Pro BEZ obsługi 5G...

Post autor: zbych_in_flames »

W tym wątku był już ten temat poruszany: viewtopic.php?p=280594#p280594
Morciak
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Rejestracja: 11 mar 2021, o 12:01

Re: Pixel 7 Pro BEZ obsługi 5G...

Post autor: Morciak »

Dziękuję - przeniosę post tam w takim razie.
Pawel59
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 9 paź 2023, o 17:52

Re: Pixel 7 Pro BEZ obsługi 5G...

Post autor: Pawel59 »

Hej!

Zawsze to świetna wiadomość, kiedy Google wypuszcza nowe aktualizacje, ale niestety czasem mogą pojawić się pewne problemy. Co do Twoich pytań dotyczących VoLTE i 5G, to kilka rzeczy można spróbować:

VoLTE w Orange: Mimo braku suwaczka VoLTE, to fakt, że NetMonster pokazuje "VoLTE ENABLED" może sugerować, że jest włączony. Przy braku 5G w Orange, może być warte skontaktowania się z obsługą klienta, aby upewnić się, że Twój plan obejmuje 5G i zapytać o ustawienia.

5G w Plusie: Skoro widzisz informację "NR NSA : Available", ale z problemem "State connection failed", to może to wskazywać na problem z połączeniem z siecią 5G. Spróbuj ręcznie przełączyć się na tryb sieci 5G w ustawieniach telefonu (jeśli jest taka opcja) i sprawdź, czy to coś zmienia.

Beta update: Jeśli ktoś na forum Pixel wspomniał o działającym 5G w Orange po aktualizacji beta, to możliwe, że pełne wsparcie dla Twojej lokalizacji jest jeszcze w trakcie dostarczania i może wymagać kolejnych aktualizacji.
pozdrawiam Paweł https://mazzani.pl :-)
ODPOWIEDZ