Technologia VoLTE w Plusie.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
GGORG
Nowy
Posty: 8
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 gru 2022, o 16:49

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: GGORG »

zpieknymwypadem pisze: 18 lis 2022, o 10:41 Witam. Kiedy w Plusie będzie włączone VOLTE na Pixelach 7 i 7 Pro?
+1. Właśnie kupiłem Pixela 6 i nie widzę, żeby ani VoLTE, ani WiFi Calling, ani 5G działało (telefon wspiera wszystkie 3 technologie). Niedawno Google dodał configi polskich operatorów i działa to już w Playu, T-Mobile i Orange. Teraz tylko czekamy na Plusa...

Widziałem gdzieś, że można włączyć to rootem, lecz jak na razie wolę nie modyfikować systemu :)

Edit: Jakby co, mam włączone VoLTE i WiFi Calling przez SMS (WlaczVoWiFi na 2601)
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: zbych_in_flames »

Oj nie prawda, w Orange dalej nie działa, a ogólnie wszystko jest zależne od googla, który uzależnia działanie usług od tego czy swoje produkty udostępnia w danym kraju (w Polsce dalej oficjalnie nie ma). Jedyna rzecz która się zmieniała ostania to: https://piunikaweb.com/2022/07/07/some- ... countries/ - czyli aktualizacja z lipca która teoretycznie odblokowuje VoLTE w krajach w których nie sprzedają oficjalnie swoich produktów.
emarti
PlusManiak
Posty: 119
Rejestracja: 16 maja 2014, o 11:58

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: emarti »

zbych_in_flames pisze: 15 gru 2022, o 16:21 No to zostaje chyba zgłoszenia do operatora by sprawdził logi - więc najlepiej w zgłoszeniu podać jakieś przykłady takich połączeń z datami i godzinną.
A jeśli to wina właśnie tych logów to możliwe że akurat na dwóch telefonach jest z nimi problem czy to wina sieci komórkowej? Jeśli nie wyśle się zgłoszenia do operatora to czy możliwe że kiedyś problem sam może ustąpić?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: zbych_in_flames »

Szczerze powiem, że nie wiem i na tym etapie można zgadywać czy problem jest po stronie telefonu czy sieci. Ale jak ci zależy na rozwiązaniu problemu to pozostaje zgłoszenie, tyko opisz dobrze i podaj przykłady połączeń albo nawet wykonaj nowe i podaj czas itp itd bo inaczej pewnie odrzucą.
barpy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2022, o 19:06

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: barpy »

Marta_Plus pisze: 27 kwie 2022, o 10:05 koka,
koka pisze:a mms ? iphone 13 - mam tylko to ...
koka pisze:czy jest jakiś konkretny termin certyfikacji i czy jeśli telefony pojawią się w ofercie operatora nie będzie już problemów ? i czy każda kolejna aktualizacja "nie zeżre" ustawień ? czy trzeba czekać na ios 15.4.2 ?
W wersji iOS 15.4 już nie ma tego pola MMS, sprawdź proszę Ustawienia –> ogólne –> To urządzenie - powinno być: "plus" 50.1. Jeśli masz inną wartość, wówczas należy kliknąć w wiersz Uaktualnienie ustawień operatora, aby pobrać nowe ustawienia, a następnie zawsze warto wyłączyć i włączyć telefon. Informacje o certyfikacji znajdziesz na stronie: https://www.plus.pl/news/art-8656-iphon ... et="_blank
a jak u mnie jest plus 53.0 to tez mam uaktualnić? to chyba wyższa wersja niż 50.1, zresztą, nawet gdybym chciał uaktualnić to nie mam jak, nie mam opcji Uaktualnienia ustawień operatora

przez pewien czas widziałem opcje połączeń wifi w ustawieniach, teraz chciałem uruchomić i nie mam, nie wiem kiedy zniknęła, pewnie po jednej z aktualizacji, pytanie czy w abonamencie z plush na iphone da się na dzień dzisiejszy korzystać z VoWiFi?

Nie mogę tez skorzystać z aplikacji WiFiCalling+, przy probie aktywacji mam informacje ze nie posiadam usługi aplikacyjne WiFi calling, a próbując uruchomić przez wysłanie smsa start na nr 80801 mam info ze nie mogę dodać tej usługi
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Marta_Plus »

barpy,
barpy pisze: 27 gru 2022, o 19:17 pytanie czy w abonamencie z plush na iphone da się na dzień dzisiejszy korzystać z VoWiFi?
Tak, można korzystać z wersji aplikacyjnej.
barpy pisze: 27 gru 2022, o 19:17 Nie mogę tez skorzystać z aplikacji WiFiCalling+, przy probie aktywacji mam informacje ze nie posiadam usługi aplikacyjne WiFi calling, a próbując uruchomić przez wysłanie smsa start na nr 80801 mam info ze nie mogę dodać tej usługi
jak obecnie wygląda sytuacja? Czy zgłaszałeś sprawę naszemu BOK?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pizzahut55
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2023, o 11:14

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: pizzahut55 »

Mój telefon to iPhone 11 z iOS 16.2 oraz ustawieniami operatora "Plus 53.0". U mnie kiedyś działało VoLTE, ale włączyłem sobie aplikacyjne wifi calling. Po jakimś czasie stwierdziłem, że chciałbym jednak VoLTE, bo jednak często nie potrzebowałem dzwonienia przez wi-fi i przy próbie ponownego włączenia VoLTE niby mam je włączone (i aplikacyjny wifi calling wyłączony), ale telefon za każdym razem przy połączeniach przełącza się na 3G. Były też jakieś dziwne problemy z komendami wysyłanymi na nr 2601. Jak próbuję wysłać tam "WylaczVoLTE" to dostaję zwrotną informację "Komenda nieprawidlowa". "WlaczVoLTE" natomiast zwraca "Usluga jest juz aktywna." czyli tak jakby było włączone VoLTE i nie dało się go wyłączyć, ale realnie to VoLTE mi nie działa. Zgłaszałem problem przez formularz kontaktowy i poprosiłem o włączenie VoWiFi, bo kiedyś po jego włączeniu działało mi VoLTE, ale niestety nic to nie zmieniło. Zostało zarejestrowane zgłoszenie mojego problemu, ale mam szczerze wątpliwości czy ktoś nad tym pracuje...

PS. Pomimo "wyłączenia" aplikacyjnego wi-fi callingu mimo wszystko z aplikacji dalej dało się dzwonić. Odinstalowanie aplikacji nic nie poprawia w kwestii VoLTE w moim przypadku.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Marta_Plus »

pizzahut55,
pizzahut55 pisze: 18 sty 2023, o 11:26 PS. Pomimo "wyłączenia" aplikacyjnego wi-fi callingu mimo wszystko z aplikacji dalej dało się dzwonić. Odinstalowanie aplikacji nic nie poprawia w kwestii VoLTE w moim przypadku.
Prześlij zatem ponownie przez ten formularz opis sprawy wraz z numerem telefonu i danymi (imię i nazwisko, numer PESEL). Następnie podaj nam tutaj numer zagadnienia, a postaramy się przyśpieszyć udzielenie odpowiedzi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pizzahut55
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2023, o 11:14

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: pizzahut55 »

Marta_Plus pisze: 18 sty 2023, o 15:30 pizzahut55,
pizzahut55 pisze: 18 sty 2023, o 11:26 PS. Pomimo "wyłączenia" aplikacyjnego wi-fi callingu mimo wszystko z aplikacji dalej dało się dzwonić. Odinstalowanie aplikacji nic nie poprawia w kwestii VoLTE w moim przypadku.
Prześlij zatem ponownie przez ten formularz opis sprawy wraz z numerem telefonu i danymi (imię i nazwisko, numer PESEL). Następnie podaj nam tutaj numer zagadnienia, a postaramy się przyśpieszyć udzielenie odpowiedzi.
Dzisiaj już wszystko zaczęło działać tak jak trzeba. Wiadomo czy i kiedy można się spodziewać w Plusie wspracia dla kodeka EVS i natywnego VoWiFi w iPhone'ach?
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Marta_Plus »

pizzahut55,
pizzahut55 pisze: 18 sty 2023, o 20:54 Dzisiaj już wszystko zaczęło działać tak jak trzeba.
Super. Dzięki za info. ;-)
pizzahut55 pisze: 18 sty 2023, o 20:54 Wiadomo czy i kiedy można się spodziewać w Plusie wspracia dla kodeka EVS i natywnego VoWiFi w iPhone'ach?
W kwestii obu tych funkcjonalności, nie posiadamy informacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Dejfifikoling
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 12 sty 2023, o 09:45

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Dejfifikoling »

iOS 16.3 a WiFi Calling (natywnego) nadal brak. Good job Plus!
bluebob
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 4 maja 2022, o 16:57

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: bluebob »

hapi pisze: 21 sie 2022, o 13:21
bluebob pisze: 4 maja 2022, o 17:10 Witam,
Wracam do tematu Huawei P30 Pro ponieważ dzisiaj dostałem aktualizację do EMUI 12 i... wskoczyło VoLTE i VoWiFi w sieci Plus.
Najpierw zaktualizowało się do wersji 12.0.0.132 (i już od razu VoLTE się pojawiło), a za chwilkę wskoczył patch01.
Działa.
Jest sierpień i voLTE niby działa (choć podczas rozmowy nie widać zwiększonego ruchu sieciowego na monitorze) na P30 pro (inne modele Huawei które dostały EMUI 12 też już mają) ale voWiFi już przestało... nie pojawia się nawet ikona pomimo włączenia.
Troszkę mnie nie było, ale po dłuższym czasie (wciąż) używania P30 Pro (12.0.0.146) VoWiFi u mnie nadal działa i nie mam z nim najmniejszego problemu. Ze względu na charakter wykonywanej pracy jestem przynajmniej raz w tygodniu w takim miejscu, że praktycznie żadna sieć nie ma zasięgu, ale dostęp do WiFi jest i u mnie VoWiFi działa. Normalnie można się do mnie dodzwonić i ja też wykonuję połączenia oraz mogę wysłać i odebrać sms-y.
emarti
PlusManiak
Posty: 119
Rejestracja: 16 maja 2014, o 11:58

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: emarti »

zbych_in_flames pisze: 20 gru 2022, o 15:06 Szczerze powiem, że nie wiem i na tym etapie można zgadywać czy problem jest po stronie telefonu czy sieci. Ale jak ci zależy na rozwiązaniu problemu to pozostaje zgłoszenie, tyko opisz dobrze i podaj przykłady połączeń albo nawet wykonaj nowe i podaj czas itp itd bo inaczej pewnie odrzucą.
No ja nie mam co robić tylko opisywać problemy nie stworzone przeze mnie. Niech sobie ten Plus ogarnie sam problem który stworzył. Wyłączyłem VoLTE który Plus "testował" chyba parę lat i jakość rozmów jest akceptowalna. Myślę że co kilka miesięcy będę włączał tą usługę aby sprawdzić czy coś się zmieniło na lepsze.
tical
PlusManiak
Posty: 99
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 22:04

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: tical »

Jak by ktoś potrzebował to tym sposobem od miesiąca mam działające VoLTE i VoWifi na Pixel 7.

https://github.com/kyujin-cho/pixel-vol ... ADME.en.md

Co najważniejsze - bez roota.
qra69
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 22 gru 2018, o 23:18

Re: wifi calling (VoWiFi) i VoLTE

Post autor: qra69 »

Proszę o pomoc. Mam telefon Motorola Edge+, plush abo i niestety nie działa mi VoLTE. W telefonie funkcja włączona, na koncie także (rozmawiałem na czacie z pracownikiem), niestety po uruchomieniu *#*#4636#*#* - usługa IMS niezarejestrowna i VoLTE na szaro (przełączone na ON). Podczas wybierania numeru przełączna na 3G :( co robić?
Ostatnio zmieniony 8 mar 2023, o 12:24 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do właściwego działu.
ODPOWIEDZ