eSIM w sieci Plus

Wszystko na temat nowości i promocje w sieci Plus
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: eSIM w sieci Plus

Post autor: habish »

Tak
roweroweporady
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 5 paź 2017, o 22:42
Kontakt:

Re: eSIM w sieci Plus

Post autor: roweroweporady »

eSIM w telefonach jest już dostępny od 7 miesięcy, a z zegarkami nic się nie ruszyło. Plusie, zadziałaj w tym temacie!
j@n
PlusManiak
Posty: 66
Rejestracja: 17 cze 2020, o 19:20

Re: eSIM w sieci Plus

Post autor: j@n »

Ja myślę, że działają cały czas. ;-) Ale tak się schodzi, bo wymagana jest spora przebudowa systemów.

Zresztą eSIM na zegarki można wgrać już teraz. Tylko wtedy numer w telefonie przestanie działać. Tak naprawdę jeśli mówimy o "eSIM na zegarki", to mówimy w domyśle o usłudze Multi SIM. A tego Plus... obecnie nie oferuje dla klientów indywidualnych. Multi SIM jest też na liście usług wykluczających się z VoLTE i VoWiFi.

Z tego prostego dochodzenia wynika, że wprowadzenie eSIM na zegarki wymaga przynajmniej:
1. Udostępnienia usługi Multi SIM dla klientów indywidualnych.
2. Dodania wsparcia dla VoLTE i VoWiFi w usłudze Multi SIM.
3. Dodania wsparcia dla eSIM w usłudze Multi SIM.

Trochę roboty jest. Sam jestem ciekaw co będzie pierwsze: eSIM w Plusie dla zegarków czy eSIM w Play (no naprawdę dziwne, już 3 lata minęły od zapowiedzi i nie ma w ogóle; nie tego się spodziewałem po tak "nowoczesnym" operatorze :-) ).
PWojciechowska
Szalony PlusManiak
Posty: 270
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 11:27

Re: eSIM w sieci Plus

Post autor: PWojciechowska »

Ja uruchomiła dziś esim na iPhonie 11. Wszystko ładnie działało przez dosłownie 5 minut. Tylko tyle. Wgrać na nowo profilu nie można bo SMS nie dotrze. Zadzwoniłam do BOK i przyjęli zgłoszenie, ale to słabo jak usługa zaczyna działać i przestaje po 5 minutach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
daario
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2022, o 14:07

Re: eSIM w sieci Plus

Post autor: daario »

Ja mam iphona 13 Mini i u mnie esim działa prawidłowo, karta wkładana jest sieci Orange i nawet nie gryzą się ze soba. Po ostatniej aktualizacji po dogadaniu się Plusa z Applem działają SMS-y MMS-y sieć 5 G i wszystko inne. Moje pytanie tylko kiedy w końcu będę mógł użyć esim na Apple Watch ???
roweroweporady
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 5 paź 2017, o 22:42
Kontakt:

Re: eSIM w sieci Plus

Post autor: roweroweporady »

Podbijam temat, bo wiosna się kończy, a eSim na zegarki nie ma...
Tomasz Zbroński
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 9 kwie 2015, o 19:26

Re: eSIM w sieci Plus

Post autor: Tomasz Zbroński »

Ja osobiście odpuściłem. Była opcja "zamiany" 3 LTE na 4 BT i się zdecydowałem. Na tą chwilę przewaga wersji BT jest taka, iż pod WIFI wszystko działa, również połączenia.

Raz na jakiś czas sobie sprawdzę czy już działa z ciekawości. Czekałem około roku, ale się nie doczekałem :shock:
daario
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2022, o 14:07

Re: eSIM w sieci Plus

Post autor: daario »

Czy coś się dzieje w sprawie esim na zegarki? Jakiś przypuszczalny termin bo może nie ma sensu czekać !!!
Tomasz Zbroński
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 9 kwie 2015, o 19:26

Re: eSIM w sieci Plus

Post autor: Tomasz Zbroński »

Widzę, że temat umarł tak jak wprowadzenie samej usługi.
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 416
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: eSIM w sieci Plus

Post autor: g-rs »

Też jestem ciekaw czy coś się wreszcie zmieniło? Może jakiś "Specjalista Plusa" by się w końcu wypowiedział w tym temacie?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: eSIM w sieci Plus

Post autor: sl@w_es »

g-rs,

jako częsty bywalec FORUM zapomniałeś o zasadach obowiązujących tutaj? Ten wątek znajduje się w części w której Specjaliści Plusa nie odpowiadają.

Jeśli chodzi o eSIM w smartwatchach to taki temat znajduje się tutaj:
https://plusforum.pl/viewtopic.php?p=277785
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 416
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: eSIM w sieci Plus

Post autor: g-rs »

sl@w_es pisze: 11 sty 2023, o 15:28 g-rs,

jako częsty bywalec FORUM zapomniałeś o zasadach obowiązujących tutaj? Ten wątek znajduje się w części w której Specjaliści Plusa nie odpowiadają.

Jeśli chodzi o eSIM w smartwatchach to taki temat znajduje się tutaj:
https://plusforum.pl/viewtopic.php?p=277785
No tak, rzeczywiście. Wpisałem w wyszukiwarkę esim i to był jedyny wątek, który wyszukało.

Poza tym wątek, który zalinkowałeś niczego nie wnosi.
przemtos
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 23:44

Re: eSIM w sieci Plus

Post autor: przemtos »

Ja właśnie zmieniłem sim na E-sim. Niestety zasięg spadł o dwie kreski niż na fizycznej karcie. Reset telefonu nie pomaga … o co kaman? Wkurzony usunalem profil i zainstalowałem profil innej sieci i zasięg jest pełen tak jak w moralnym sim czyli to nie wina telefonu a raczej operatora.
January53
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2023, o 20:00

Re: eSIM w sieci Plus

Post autor: January53 »

Mam pytanie odnośnie KURIOZUM+
Podobno Plus wprowadził Wiosną 2023 r długo oczekiwaną NOWOŚĆ,czyli eSIM na smartwatchach /MIAŁOBYĆ 0D 2021 R/
W innych sieciach / Orange czy T-Mobile / usługa ta hula jak trzeba, a w Plusie był problem prawie 2 LATA !!!
Oto jest, ale to KURIOZUM+ , czyli Jednocześnie przypominamy, że karta eSIM z danym numerem może być aktywowana tylko na jednym urządzeniu..
Rewelacja++++++++++,mam proste zasadnicze pytanko /Witając się pierwszy raz na Forum Plus!!!!!/
Kiedy profesjonalnie wprowadzi SIEĆ PLUS , eSIM na zegarku równolegle z kartą SIM ???????
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: eSIM w sieci Plus

Post autor: mariusz9a »

January53 pisze: 14 maja 2023, o 20:13 Podobno Plus wprowadził Wiosną 2023 r długo oczekiwaną NOWOŚĆ,czyli eSIM na smartwatchach
A wprowadził? Chyba mnie ominął nakiś news... Skąd ta informacja?
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ