Technologia VoLTE w Plusie.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
piotrek12n
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 25 gru 2020, o 13:04

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: piotrek12n »

Cześć,

Potwierdzam to co napisał kolega powyżej. Na moim 7 Pro działa na ustawieniach ROW_Commercial. Korzystałem z tego poradnika https://forum.xda-developers.com/t/guid ... r.4116051/
krzysiek84zst
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 19 paź 2015, o 21:37

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: krzysiek84zst »

Czy działa volte na telefonie Readmi 7 5G sprzedawane w plusie?
amaryl556
Szalony PlusManiak
Posty: 200
Rejestracja: 12 wrz 2013, o 15:50

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: amaryl556 »

the_naturat_com pisze:[quote=
Dobry żart. Uśmiałem się. Debrand z zachowaniem danych.. :)
Nie wiem dlaczego dziwne skoro na sammobile to doradzali. Udało mi się uratować fona ale zastanawia mnie fakt że skoro sieć i karta od Plusa a inny region niż PLS i XEO to czemu takie ograniczenia? Sieć powinna mieć konfiguracje operatora i nie brać pod uwagę regionu.
Awatar użytkownika
upel
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 7 maja 2015, o 00:05
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: upel »

piotrek12n pisze:Cześć,

Potwierdzam to co napisał kolega powyżej. Na moim 7 Pro działa na ustawieniach ROW_Commercial. Korzystałem z tego poradnika https://forum.xda-developers.com/t/guid ... r.4116051/
Działa idealnie w Plusie. Dzięki.

Wysłano z OnePlusa 7T Pro przy użyciu Tapatalka.
Znalazłeś/aś rozwiązanie problemu? Napisz, być może komuś pomożesz :-)
Nokia E72 -> LG L9 -> Samsung Note 3 -> Samsung Note 4 -> Samsung Note 5-> OnePlus 7T Pro
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6165
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mariusz9a »

Zaś zmieniono kody aktywacyjne dla pre-paid na takie, jakie są na stronie i w regulaminach. Czyli *101*11*1317# dla samego VoLTE, natomiast *101*11*1327# dla VoLTE + VoWiFi.
amaryl556 pisze:Udało mi się uratować fona ale zastanawia mnie fakt że skoro sieć i karta od Plusa a inny region niż PLS i XEO to czemu takie ograniczenia?
W sofcie są "zaszyte" ustawienia dla operatorów. Jak wrzucisz soft nie przeznaczony dla Polski, to może ich nie mieć.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
anduanmix
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 gru 2020, o 18:38

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: anduanmix »

Wie ktoś co trzeba zrobić lub do kogo pisać, żeby działało VoWifi i VoLte na Huawei p30 i Realme 6. Wiem, że nie są na liście certyfikowanej ale poco F2 pro też nie jest ale działają w/w usługi idealnie. Huawei i Realme bez brandu. Co dziwne nawet w menu tych opcji nie ma.
dominn2016!
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 16 sie 2019, o 22:52

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: dominn2016! »

anduanmix pisze:Wie ktoś co trzeba zrobić lub do kogo pisać, żeby działało VoWifi i VoLte na Huawei p30 i Realme 6. Wiem, że nie są na liście certyfikowanej ale poco F2 pro też nie jest ale działają w/w usługi idealnie. Huawei i Realme bez brandu. Co dziwne nawet w menu tych opcji nie ma.
Podpinam się pod post kolegi z telefonem Huawei P30 Pro
matti100
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 27 sty 2015, o 08:11

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: matti100 »

Tez mam P30 i rowniez chcialbym miec te funkcje. Telefon flagowy, chetnie sprzedawany przez Plusa a pozniej pominiety. Niech Plus cos z tym zrobi bo to niepowazne traktowanie abonentow.
Obserwator
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 gru 2020, o 01:43

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: Obserwator »

matti100 pisze:Tez mam P30 i rowniez chcialbym miec te funkcje. Telefon flagowy, chetnie sprzedawany przez Plusa a pozniej pominiety. Niech Plus cos z tym zrobi bo to niepowazne traktowanie abonentow.
Cześć

Tutaj akurat Plus może nie byc dobrym adresatem skarg... Sprawa przygotowania telefonu do obsługi VoLTE i/lub VoWiFi w konkretnej sieci komórkowej to tylko częściowo sprawa operatora komórkowej sieci... W Plusie działają telefony spoza listy "certyfikowanych" (tzn. zapewne takich, które Polkomtel miał szanse przetestować) i na telefonach spoza tej listy te usługi nie są wyłączane (tak jak to robi Orange PL). Zatem można śmiało stwierdzić, że w tym przypadku chyba Huawei się nie spisało... Oczywiście można próbować prosić Polkomtel by zwrócił się do Huawei by dodał odpowiednie ustawienia, ale raczej Huawei jest tutaj "winne". Mogę tylko dodać, że Oneplus BLOKUJE możliwość uaktywnienia VoLTE i VoWiFi na swoich telefonach, jeśli operator nie zapłaci Oneplusowi za "przywilej" korzystania z VoLTE i/lub VoWiFi...

Sprawa jest dość skomplikowana technicznie i biznesowo...
domur
PlusManiak
Posty: 93
Rejestracja: 3 lis 2008, o 14:19
Lokalizacja: Krosno

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: domur »

Na stronie plus.pl/volte brak regulaminu uslugi volte
anduanmix
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 gru 2020, o 18:38

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: anduanmix »

Napisałem do Huawei. Zobaczymy co geniusze odpiszą.
matti100
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 27 sty 2015, o 08:11

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: matti100 »

Mysle ze nie do konca jednak to wina.Huaweia bo P3O w innych sieciach bez problemu obsluguja te funkcje.
Awatar użytkownika
gorbaczow
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 2 gru 2020, o 19:16

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: gorbaczow »

Wina tylko i wyłącznie sieci. Są opóznieni w rozwoju. Mają abonentów w rowie. Aż do czasu jak abonenci zaczną mieć.ich w rowie
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1257
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: zbych_in_flames »

matti100 pisze:Mysle ze nie do konca jednak to wina.Huaweia bo P3O w innych sieciach bez problemu obsluguja te funkcje.
No bo Huawei dał ich konfiguracji VoLTE do softu? A dla Plusa pewnie nie dali jeszcze, pewnie dodadzą przy najbliższej aktualizacji.
Jakoś inne telefony spoza oficjalnej listy działają prawidłowo, bo ci producenci dali już config do swojego softu bez udziału operatora.
dominn2016!
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 16 sie 2019, o 22:52

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: dominn2016! »

Potwierdzam Huawei P30 PRO w innych sieciach jak tylko włożę kartę SIM działa automatycznie i bezproblemowo VOLTE. Plus włączył się w walkę z chińczykami ;(

Piszmy do Plusa @ może zabiorą się do roboty i wydają poprawkę.
ODPOWIEDZ