Technologia VoLTE w Plusie.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
domell98
Prawie PlusManiak
Posty: 32
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 paź 2014, o 07:35

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: domell98 »

Działa również aktywacja VoWiFi przez SMS o treści WlaczVoWiFi pod numer 2601. Tyle że jak aktywujemy najpierw VoLTE to nie można aktywować VoWiFi. Po wyłączeniu VoLTE i aktywacji VoWiFi aktywuje się automatycznie VoLTE.
W moim przypadku na POCO F2 Pro VoLTE działa, VoWiFi nie działa.
Na POCO X3 działa VoLTE i VoWiFi
amaryl556
Szalony PlusManiak
Posty: 200
Rejestracja: 12 wrz 2013, o 15:50

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: amaryl556 »

mariusz9a pisze:
amaryl556 pisze:Samsung A5 2017 certyfikowany. Volte aktywowane, ale niestety w ustawieniach brak opcji połącz z VoLTE. Na FB twierdzą, że powinna być. Mam zdjęty debrand Plusa może to, dlatego.
Wejdź w ustawienia, w prawym górnym rogu kliknij w symbol lupy i wpisz: "Połączenia VoLTE". Pamiętaj żeby wpisać z polskimi znakami. Znajduje takie ustawienie?
Nie ma żadnych ustawień z volte. Czy może być przyczyną region? Po debrandowaniu zmienił sie na BTU.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6167
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mariusz9a »

amaryl556 pisze:Po debrandowaniu zmienił sie na BTU.
Tak, to pewnie jest przyczyna. Dlaczego nie wgrałeś czystego softu przeznaczonego na Polskę tylko na Wielką Brytanie? Możesz sam wgrać polski soft. Na necie jest sporo tutoriali jak to zrobić - nie jest to trudne. Soft można pobrać bezpośrednio od Samsunga.

EDYCJA:
Pomylone są kody do aktywacji usługi w prepaid. Włączenie VoWiF to *101*11*1317#, a włączenie VoLTE to *101*11*1327#. Dlatego niektórym nie chce działać VoWiFi :-)
Dezaktywować usługę można wpisując odpowiednio *101*00*1317# i *101*00*1327#.

W abo dezaktywacja to SMS o treści "WylaczVoLTE" lub "WylaczVoWiFi" na numer 2601. Gdy ktoś wcześniej miał aktywne VoLTE i chce VoWiFi, to trzeba najpierw wyłączyć VoLTE, a następnie włączyć VoWiFi ("WlaczVoWiFi" na 2601).
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
tical
PlusManiak
Posty: 99
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 22:04

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: tical »

Ok.
Wyłączyłem aplikacyjne Wifi calling i włączyłem VoWiFi, które jak piszecie wyżej powinno włączyć też automatycznie VoLTE.
Jest zlecenie zrealizowane, więc zobaczymy czy działa.
Załączniki
Screenshot_20201222-165709.png
Screenshot_20201222-165702.png
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6167
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mariusz9a »

krupniok200 pisze:
muchakk pisze:To jak wspomniałem aktywuj usługę, poczekaj kilka minut i uruchom ponownie tel. Sprawdź wtedy czy te opcje staną się dostępne w ustawieniach
Robiłem to pare razy nim napisałem o tym tutaj :)

@edit: przed chwilą uruchomiłem VoLTE na redmi 7a też z xiaomi.eu stable i ta sama historia :)
Chyba gdzieś na telepolis.pl mi śmignęło przed oczami, że w Xiaomi musi być minimum android 10. Ale nie wiem ile w tym prawdy...
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
tical
PlusManiak
Posty: 99
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 22:04

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: tical »

Chyba nie działa.
Czy do tego powinny spaść jakieś dodatkowe APNy od Plusa?
Wysłałem jeszcze jednego SMS-a WlaczVoLTE z ciekawości i przyszło, że nie mogę, sprawdź regulamin.
Pytanie czy przez to, że wysłałem wcześniej WlaczVoWiFi?

W sumie teraz nie wiem co powinienem jeszcze zrobić, sprawdzić.
Załączniki
Screenshot_20201222-174223~2.png
Awatar użytkownika
krupniok200
PlusManiak
Posty: 120
Rejestracja: 19 wrz 2015, o 14:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: krupniok200 »

xD android 10, a mój mi6 na pewno go nie dostanie, na forum miuipolska już mówią o volte i vowifi w plusie i na razie wiadomo że mi10t działa z nim, a poco f1 i mi8 nie działa, no ode mnie można dopowiedzieć że mi6, redmi 8 i redmi 7a


@edit: na tych 3 telefonach próbowałem wymusić włączenie VoLTE oraz VoWIFI odpowiednimi kodami jakie można wklepać do xiaomi (*#*#86583#*#* dla VoLTE, *#*#869434#*#* dla VoWIFI) i nadal usług tych brak pomimo uruchomienia usługi u operatora, czyli jednym słowy operator tych urządzeń nie przepuszcza
ZjemCiKolege
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2017, o 16:45

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: ZjemCiKolege »

Dokładnie potwierdzam na Mi10T działa po wpisaniu kodu w dialerze niestety ten patent nie działa na poco f1 ;-) chociaż posiada androida 10
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6167
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mariusz9a »

tical pisze:Chyba nie działa.
Szkoda :-( Wychodzi na to, że Pixele jeszcze nie są obsługiwane :-(
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
tical
PlusManiak
Posty: 99
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 22:04

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: tical »

mariusz9a pisze:
tical pisze:Chyba nie działa.
Szkoda :-( Wychodzi na to, że Pixele jeszcze nie są obsługiwane :-(
Co można z tym zrobić?
Chętnie bym pomógł Plusowi uruchomić to na Pixelu.
piotrekertoip
PlusManiak
Posty: 79
Rejestracja: 27 lis 2011, o 18:35

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: piotrekertoip »

domell98 pisze:Działa również aktywacja VoWiFi przez SMS o treści WlaczVoWiFi pod numer 2601. Tyle że jak aktywujemy najpierw VoLTE to nie można aktywować VoWiFi. Po wyłączeniu VoLTE i aktywacji VoWiFi aktywuje się automatycznie VoLTE.
W moim przypadku na POCO F2 Pro VoLTE działa, VoWiFi nie działa.
Na POCO X3 działa VoLTE i VoWiFi
Zadziałało na Smsungu S20 FE 5G. Trzeba zrobić jak kolega opisał.
amaryl556
Szalony PlusManiak
Posty: 200
Rejestracja: 12 wrz 2013, o 15:50

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: amaryl556 »

mariusz9a pisze:
amaryl556 pisze:Po debrandowaniu zmienił sie na BTU.
Tak, to pewnie jest przyczyna. Dlaczego nie wgrałeś czystego softu przeznaczonego na Polskę tylko na Wielką Brytanie? Możesz sam wgrać polski soft. Na necie jest sporo tutoriali jak to zrobić - nie jest to trudne. Soft można pobrać bezpośrednio od Samsunga.

EDYCJA:
Pomylone są kody do aktywacji usługi w prepaid. Włączenie VoWiF to *101*11*1317#, a włączenie VoLTE to *101*11*1327#. Dlatego niektórym nie chce działać VoWiFi :-)
Dezaktywować usługę można wpisując odpowiednio *101*00*1317# i *101*00*1327#.

W abo dezaktywacja to SMS o treści "WylaczVoLTE" lub "WylaczVoWiFi" na numer 2601. Gdy ktoś wcześniej miał aktywne VoLTE i chce VoWiFi, to trzeba najpierw wyłączyć VoLTE, a następnie włączyć VoWiFi ("WlaczVoWiFi" na 2601).
Ten debrand robił serwis i mnie tak zaskoczył. Działa więc nie reklamowałem. Dziś próbowałem czteroplikowcem zmienić nas XEO z zachowaniem ustawień ale nie udało się. Czerwony Fail zamwiast zielonego Pass,
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6167
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mariusz9a »

Znalazłem w końcu chwilkę, żeby się pobawić i tak...
Połączenie w volte jest w 23,85kb/s, brak EVS, czyli bez zmian od czasu testowego uruchomienia. Testowane na połączeniach Plus - Plus oraz Plus - Orange.
Gdy wypadamy z zasięgu wifi przełącza płynne do volte, a gdy znów pojawiamy się w zasięgu wifi, to znów wskakujemy do vowifi i również przełączenie jest płynne.
Nie udało mi się sprawdzić jak wygląda kwestia przełączeń z volte do 3g - mimo moich starań telefon usilnie trzymał się lte...
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
domell98
Prawie PlusManiak
Posty: 32
Rejestracja: 17 paź 2014, o 07:35

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: domell98 »

mariusz9a pisze:Znalazłem w końcu chwilkę, żeby się pobawić i tak...
Połączenie w volte jest w 23,85kb/s, brak EVS, czyli bez zmian od czasu testowego uruchomienia. Testowane na połączeniach Plus - Plus oraz Plus - Orange.
Gdy wypadamy z zasięgu wifi przełącza płynne do volte, a gdy znów pojawiamy się w zasięgu wifi, to znów wskakujemy do vowifi i również przełączenie jest płynne.
Nie udało mi się sprawdzić jak wygląda kwestia przełączeń z volte do 3g - mimo moich starań telefon usilnie trzymał się lte...
Mam miejsce gdzie tracę LTE i przy przełączeniu na 3G odbywa się to płynnie i bez problemu, słychać tylko chwilowe lekkie zniekształcenie głosu. Po przejściu na 3G do VoLTE już nie wraca rozmowa w zasięgu ale to chyba inaczej nie będzie.

Co do xiaomi, na redmi 7a nie działa, na mi 9t z android 10 działa VoLTE i VoWiFi, POCO X3 również działa to i to, Android 10, na Poco F2 Pro nie działa VoWiFi, Android 11
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 292
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Technologia VoLTE w Plusie.

Post autor: mpmdembi »

Czy po VoWiFi (gdy telefon jest w trybie samolotowym i nie może użyć sieci komórkowej) działają MMSy? Nie chodzi mi tylko o Plusa, bo tu w regulaminie wyraźnie są uwzględnione tylko SMSy, ale czy np. w T-Mobile albo u jakiegokolwiek operatora jest to możliwe?
ODPOWIEDZ