Problem z prędkością LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
JacentyEsz
PlusManiak
Posty: 146
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 6 sty 2016, o 20:02

Problem z prędkością LTE

Post autor: JacentyEsz »

Jeśli chodzi o Play to byłem w tej sieci prawie 2 lata i nigdy przenigdy nie wrócę do tego syfu choćby mi dopłacali co miesiąc. Żona na parkingu w aucie 150m od okna dzwonię do niej i abonent czasowo niedostępny i takie cyrki przez caly czas. Po roku i trzech miesiącach zapłaciłem karę i uciekłem z tej pseudo sieci


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Ewa_Plus »

malkospablos,
- im większy pakiet podstawowy, tym później FUP dopadnie.

JacentyEsz,
- wiesz, to są plany - trudno obecnie przewidzieć jak się ostatecznie sprawa potoczy, czy coś się nie przesunie. Na razie jednak jest na dobrej drodze.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
grazyna.m11
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 1 mar 2020, o 21:37

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: grazyna.m11 »

@JacentySz widać ze nie masz żadnej wiedzy na temat operatorów mobilnych w swojej okolicy skoro wybraleś operatora który ma tam jedną stacje bazowa z 20MHz pasma na LTE1800 bo LTE900 Plusa na 5MHz trudno uważać za LTE. Pojemność sieci Plusa tam jest tragiczna, na Mińskiej 54 tak samo. A konkurencja ma 2 razy więcej stacji i na kazdej 2 razy więcej pasma do dyspozycji klientów. Nie wspominając o tragicznym dosyle wolnymi radioliniami do BTS-ów Plusa , ten twój ma radiolinię 2x180MB/s z węzła na Twins Area.To radio, liczby nie kłamią i są nieubłagane. Plus w tamtym rejonie to operator ostatniego wyboru. Twoje uprzedzenia są bez znaczenia, subiektywne odczucia nie mające pokrycia w faktach. Uciekłeś z Play a trafiłeś do jeszcze wiekszego syfu, Plus gdyby nie FUP już dawno by tam leżał , jeszcze zipie ale w perspektywie będziesz miał internet jakby działał na wiecznym lejku w ramach FUP. przerabiane w Plusie w tysiącach lokalizacji gdzie operator nie modernizuje sieci LTE
Awatar użytkownika
JacentyEsz
PlusManiak
Posty: 146
Rejestracja: 6 sty 2016, o 20:02

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: JacentyEsz »

Wiedzy nie mam, ale mam praktykę. Kupiłem kartę T Mobile Play i Orange Flex na esim i cała trójka w moim rejonie osiąga tak samo żenujące prędkości jak Plus. Tyle ze Plus glosowo wypada lepiej. Poza tym nie samym domem człowiek żyje. Pracuje w centrum miasta. Dwie osoby w pracy maja Play i nie ma u nas kompletnie zasięgu. Koleżanka dzień w dzień rzuca kobietami lekkich obyczajów ze non stop dostaje smsy ze ktoś się z nia próbował połączyć. Bez urazy wiec ale swoją teorie włóż do pozostałej wiedzy książkowej bo z praktyka ma niewiele wspólnego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
grazyna.m11
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 1 mar 2020, o 21:37

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: grazyna.m11 »

Dla takich jak ty Plus to religia, we Wrocławiu i okolicach to Plus posiada najgorszą sieć LTE i najmniej stacji bazowych. Nie potrafisz w domu w pełni wykorzystać mozliwości sieci bazowych konkurencji bo ich eNB masz najdalej ale kazdy z nich ma 3-4 stacje. Bez anteny zewnetrznej nie skorzystasz z normalnych prędkości, nie wymusisz tez połaczenia z BTS-em plusa na Mińskiej, przyczepiłeś się tego eNb Plusa w centrum osiedla a on jest zapchany na maksa i operator długo z tym nic nie zrobi. Poza tym kolego ja jestem praktykiem i nawet nie masz pojęcia jakim, dla mnie rozwiązanie twoich problemów zajmuje 5 minut i to zdalnie. Niestety ale w Plusie w wiekszości wypadków nie ma jak ich rozwiązać bo sieć lezy i kwiczy. Tak jest tez w okolicach Wrocławia, plus w samym miescie i okolicach posiada 9 stacji z FDD LTE2600, konkurencja ma takich setki, na dodatek na większości korzysta z 4 CC CA B7+B3+B1+B20 na 45-50MHz pasma. Tu cudów nie ma , to przekłada sie na prędkosci https://www.speedtest.pl/ranking/lte/wo ... et="_blank
a jak chcesz podyskutować ale fachowo na ten temat to zapraszam na bez-kabli czy Elektrodę gdzie mozna uzyskać pełna informację i wsparcie dotyczace wyboru operatora dla tej lokalizacji. oczywiście po wykonaniu fachowych, konkretnych testow za pomoca odpowiednich narzedzi. opinie kolezanek czy konsultantów operatora mozna miedzy bajki włozyć.
Awatar użytkownika
JacentyEsz
PlusManiak
Posty: 146
Rejestracja: 6 sty 2016, o 20:02

Problem z prędkością LTE

Post autor: JacentyEsz »

Religia? człowieku opamiętaj sie bo galopujesz jak ślepy koń w stronę betonowej ściany. Wysililes sie chociaż trochę i przeczytałeś moje posty. Nie, bo po co. Przyleciałes tu wychwalać badziewnego operatora nie wiem po co. Pisałem wyraźnie ze nie jestem zadowolony z Plusa. Ty uważasz ze Plus w moim rejonie jest najgorszy. Jak zatem wyjaśnisz fakt ze w godzinach szczytu prędkości są w granicach 3-4Mbps w Plusie a poza godzinami około 150Mbps. Z kolei Play, Orange i TMobile w godzinach szczytu maja mniej więcej tyle samo co Plus a poza godzinami w granicach 14-30Mbps. No to kto tu jest najgorszy? Mnie z prostej matematyki wychodzi ze najszybszy jest Plus poza szczytem a w szczycie jest jak jest bo jest zapchany a to jest efektem tylko tego ze ma od cholery abonentów którzy uciekli głównie z Play i dobrze o tym wiesz wiec nie naginaj rzeczywistości.
I na koniec. Plus glosowo działa ok. Net jest do bani. Dodatkowo oferta jaka mi przygotowali jest żenująca wiec nic mnie nie trzyma. A ty mi tu z religia wyskakujesz. Na prawdę z przyjemnością zmienię sieć, serio, tylko na co skoro w pozostałej trójce net działa tak samo złe. Mało tego Play i Orange w połowie mieszkania nie ma kompletnie zasięgu a T Mobile ma ale nie ma LTE.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
grazyna.m11
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 1 mar 2020, o 21:37

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: grazyna.m11 »

To ze Plus ma zasięg to 'zasługa' lokalizacji BTS-a w centrum osiedla na Kunickiego 6/8 innych zalet nie ma i długo nie będzie. Twoje testy pozostałych operatorów bez zadnego znaczenia, wykonujesz je w domu przy kiepskich parametrach sygnału , zapewne na zasięgowym LTE800 co najwyzej na LTE1800 ze szczatkami sygnału, do LTE2600 czy LTE2100 nie wspominajac o 4 CC CA nie masz dostepu bo sygnał jest za słaby. BTS-y konkurencji są przy Mińskiej po 2 lokalizacje dla NW i Play i Stanisławowskiej 27 tez NW i Play a fioletowy ma eNB też przy S8. Zasilane światłowodami lub szybkimi radioliniami. Niestety ale nalezysz do tych 955 uzytkowników którzy nie wiedzieć czemu uważają ze mozna mieć szybki internet LTE na pasmach pojemnosciowych LTE bez anteny zewnetrznej a to mija się z prawda. Optymalizacja parametrów sygnału to jest podstawa, tylko test w warunkach prawidłowego sygnału na 1800-2600MHz jest miarodajny. Zasieg indoor przy obecnych normach PEM( nowe jeszcze nie zostały wdrozone) pozwala na kiepski odbiór z pasm zasięgowych LTE900?LTE800 lub jak ktoś mieszka blisko BTS-a na LTE1800/LTE2100 ale ze słabszym sygnałem. do korzystania na telefonie wystarczy ale dla ofert internetowych trzeba do routera uzywac kierunkowych anten zewnetrznych i router ów z agregacją 3/4 pasm LTE.
W przypadku okolic Wrocławia począwszy od Długołeki , dookoła Wraocławia tylko uzytkownicy Play i NW są w stanie uzyskać wysokie prędkości, sprawdzone przez wielu. Sieć Plusa pozbawiona szkieletu opartego o światłowody oraz szybkie radiolinie i niewykorzystanie 20MHz z FDD LTE2600 do agregacji z lte1800 nie jest w stanie działać szybko, nawet po zapewnieniu prawidłówych parametrów sygnału na 1800MHz. To tylko 20MHz pasma , stanowczo za mało przy transferach przerzucanych przez uzytkowników plusa/CP i całej rzeszy MVNO na sieci Plusa, którzy mają duze limity danych a sa dużo tańsze od Plusa/CP
We Wrocławiu i okolicy sa tez stacje z gołym LTE1800 i nawet bez wsparcia tych 5MHz pasma na LTE900 gdzie nie ma agregacji pasm LTe, sa to ogromne obszary miasta. U pozostałych operatorów nie ma takich plam a agregacja dociera wszędzie, z reguły na 4 CC CA. Testy w nocy gdy wszyscy śpią są bez znaczenia. liczą się tylko te w szczycie i wykonywane przy prawidłowych parametrach sygnału bo tylko one oddaja faktyczną wartość danego operatora i jego stacji bazowych. Zrób testy w poblizu BTS-ów konkurencji na telefonie z modemem minimum 12 kat. LTe a sam zobaczysz jak moze działać normalny internet LTE. Plusa do tej kategorii póki co we wrocławiu zaliczyć nie mozna. Na tym terenie od lat nie zrobiono nic aby zbudować wydajną sieć LTE i sieć szkieletową z prawdziwego zdarzenia bo trudno za takowe uznać uruchomienie najpierw LTe800Sferii na 5MHz , którą zastapiono LTE900aero2 na takiej samej szerokosci pasma czy tez postawienie tych 9 stacji z FDD LTE2600 we Wrocławiu i okolicach 30km od niego.
Awatar użytkownika
JacentyEsz
PlusManiak
Posty: 146
Rejestracja: 6 sty 2016, o 20:02

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: JacentyEsz »

No i widzisz, a Ty dalej swoje. Dalej wywody, które nie mają nic wspólnego z tym o co pytam/o czym piszę? Jakie testy w pobliżu BTS? Po co mi to? Ja chcę mieć w miarę szybki internet w telefonie, tu gdzie mieszkam na Kunickiego. Normalnie z telefonu, bez wzmacniaczy jak jakiś radiowy psychopata. Nie daje mi tego ani Plus, ani Play, ani Orange T-Mobile. Tam gdzie pracuje (dwie lokalizacje, jedna w centrum) działa tylko Plus.
I jeszcze raz powtórzę. Szanuję za wiedzę, ale Twój bełkot ma się nijak do opisywanego problemu, bo w niczym nie pomaga. Ja przynajmniej nadal nic nie wiem i 95% tego co piszesz nie rozumiem. Ja się znam na innych rzeczach, a telefon ma dla mnie działać. Nie interesuje mnie, czy BTS mam pod nogą, czy 5km obok. Ma działać. Nie działa nic. Najwidoczniej taka specyfika MW. A propos modernizacji............pamiętam tę którą miała u nas prowadzić wspólnymi siłami Orange i Tmobile jako Networks. Skończyła się ta modernizacja wyłączeniem nadajnków i wygląda po tym co testowałem, że raczej nic na plus się nie zmieniło, bo jedno i drugie praktycznie nie istnieje tu gdzie mieszkam.
grazyna.m11
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 1 mar 2020, o 21:37

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: grazyna.m11 »

Skoro chcesz korzystać na telefonie to jesteś skazany na Plusa bo mieszkasz pod jego zapchanym na amen BTS-em a w perspektywie masz szansę na coraz wolniej działajacy internet. To nieuniknione, tak sie dzieje w wielu miejscach gdzie sieć Plusa jest niemodernizowana, uzytkownicy Plusa tam ciesza się jak mają 2-3Mb/s. Radio jest nieubłagane, 20MHz pasma przy stale rosnących transferach i sprzedazy nowych ofert a tych w Plusie i MVNO nie brakuje, MVNO maja np 100+200GB w nocy za 32-40 zł i umowy na czas nieokreslony więc ludzie kupuja nie mając pojęcia jak działa u nich sieć Plusa. Efekt łatwy do przewidzenia, będzie zasięg tylko internet w czasie wieczornego szczytu stanie się nieużywalny. A stacje bazowe NW i Play z agregacją 4 pasm LTE sa około 800m od ciebie.
Awatar użytkownika
JacentyEsz
PlusManiak
Posty: 146
Rejestracja: 6 sty 2016, o 20:02

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: JacentyEsz »

No dobrze skoro stacje NW są 800m ode mnie to dlaczego Orange i TM wypadają tak słabo.
Orange jak pisałem mam zasięg po jednej stronie mieszkania tak 1, maks 2 na 5 kresek (tak wiem ze to nie do końca oddaje stan faktyczny ale Plus mam w całym domu na full). Jak pójdę do salonu na druga stronę to wszystko znika. Z TMobile jest w zasadzie To samo przy czym nie mam nawet LTE.
A co do sieci które chodzą na nadajnikach Plusa....czy ja dobrze rozumiem ze przechodząc np do Premium Mobile będę płacił mniej, korzystał z nadajników Plusa a internet będzie szybszy niż jak jestem w Plusie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
grazyna.m11
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 1 mar 2020, o 21:37

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: grazyna.m11 »

Premium Mobile będzie tańszy ale gdzie mu tam do lajt mobile ? Działają na sieci Plusa ale prędkości będa takie same czyli słabiutkie, niewydolna sieć Plusa nie przyspieszy specjalnie dla nich. A co do operatorów NW i fioletowego to wewnątrz przy 800m od bts-a zasięg co najwyżej nna lte1800 i LTE800 i pewnie z kiepskimi parametrami sygnału, ściany potradią doskonale tłumić szygnał, szczególnie na wyzszych pasmach LTE. Test na zewnatrz byłby bardziej wiarygodny. Niemiecki operator pewnie na twojej karcie nie wpuszcza do LTE, tak jest na starszych SIM, trzeba aktywować w BOK. Przydatnym narzędziem do analizy jest na android https://play.google.com/store/apps/deta ... et="_blank Mozesz sobie sprawdzić potrzebne dabne czyli eNB, CID-y, PCI oraz parametry sygnału na wszystkich pasmach u kazdego z operatorów wkładając ich kartę do telefonu. bywa niezwykle przydatne przy wyborze operatora w konkretnych lokalizacjach.
Awatar użytkownika
JacentyEsz
PlusManiak
Posty: 146
Rejestracja: 6 sty 2016, o 20:02

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: JacentyEsz »

Nie będę robił testów na otwartym powietrzu bo to nijak się ma do tego jaki sygnał mam w domu gdzie telefonu będę używał po pracy. Co do karty sim TMobile to jest nowa. Program sprawdze chociaż zdaje mi się ze już go kiedyś używałem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Awatar użytkownika
JacentyEsz
PlusManiak
Posty: 146
Rejestracja: 6 sty 2016, o 20:02

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: JacentyEsz »

No wiec na służbowym telefonie w pracy wyglada to tak.

ObrazekObrazekObrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: TomPL »

Cieszy, że panowie (o ile grazyna to Pan ;) ) w końcu zrozumieli się wzajemnie :)
Choć mieszkam zaledwie 10km od Olsztyna to jestem w podobnej czarnej dziurze i żeby prowadzić normalną rozmowę to muszę wejść na komin. O LTE w domu to nawet nie ma co wspominać...
grazyna.m11
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 1 mar 2020, o 21:37

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: grazyna.m11 »

Połaczenie z BTS-em na Twins Area, BTS pod nosem a na LTE1800 z niego słaby sygnał a prędkości szkoda w ogóle komentować, jest 10 rano. ale to nie jest BTS węzłowy tylko na e-radiolinii 367Mb/s z bts-a na Promagu. Węzłowy jest na Fabryczna Boulder.Plus ma w tym rejonie 3 BTS-a a mimo to jak widać szybkościami nie powala. fioletowy ma jedyny BTS 5GR na Ostrowskiego 5/7 a nw powinien mieć dwa po refarmingu( Kicińskiego i Ostrowskiego 30) z 4 pasmami LTE.
ODPOWIEDZ