500 zł, 50 GB oraz RWK za zarejestrowanie numeru w Plusie!

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Alex123
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 cze 2015, o 17:17

Pobieranie opłat z konta głównego zamiast z bonusu

Post autor: Alex123 »

Witam.

Na swoim koncie mam aktywny bonus 500zł i 50GB Internetu. Ostatnim razem dzwoniłem na infolinię 801... i 510... i opłata za te połączenia została pobrana z konta głównego. Dlaczego tak się stało skoro na koncie jest aktywny bonus? Na początku pomyślałem, że to przez to, że zadzwoniłem na Infolinię, ale później dzwoniłem na inną infolinię 800... i opłata została pobrana z konta bonusowego.
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2016, o 14:34 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1197
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Pobieranie opłat z konta głównego zamiast z bonusu

Post autor: Ron »

Bonus możesz wykorzystać "Na wszystkie usługi dostępne dla Abonentów zgodnie z Cennikiem Taryfy z której korzysta Abonent z wyjątkiem: usług o podwyższonej opłacie"
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22387
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: 500 zł, 50 GB oraz RWK za zarejestrowanie numeru w Plusi

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Alex123,
Ron pisze:Bonus możesz wykorzystać "Na wszystkie usługi dostępne dla Abonentów zgodnie z Cennikiem Taryfy z której korzysta Abonent z wyjątkiem: usług o podwyższonej opłacie"
Potwierdzam.
http://www.plus.pl/documents/16/806fe79 ... 231d8ec70c

Nie zakładaj proszę nowych wątków:
11. Przed założeniem tematu należy użyć opcji szukaj. Jeżeli temat był już poruszany to od razu otrzymujemy tym sposobem odpowiedź lub kontynuujemy dany wątek.
Regulamin forum: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=40&t=292.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Alex123
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 23 cze 2015, o 17:17

Re: 500 zł, 50 GB oraz RWK za zarejestrowanie numeru w Plusi

Post autor: Alex123 »

Faktycznie te infolinie miały wyższe cenniki połączeń. To po co Plus daje 500zł skoro i tak trudno jest to wykorzystać, a po drugie nawet jak by się wykorzystało te 500zł to po prostu pieniądze byłby pobierane z konta głównego. Brak słów jak zwykle tylko trik reklamowy i tyle.
Barbarrka
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 9 wrz 2016, o 09:33

Re: 500 zł, 50 GB oraz RWK za zarejestrowanie numeru w Plusi

Post autor: Barbarrka »

ja mam problem trochę innej treści..
Uruchomiłam BONUS, ale Internet pobierało mi nadal z pakietu, który odnawia się co miesiąc, kiedy się skończył zaczął być wykorzystywany ten z promocji. W sumie innego internetu nie miała więc wszystko jak być powinno
ALE!
po kolejnym uruchomieniu pakietu (a raczej po kilku dniach od uruchomieniu nowego pakietu) internet nie był pobierany z tych 50 z bonusu tylko z mojego comiesięcznego.. (mimo, że na początku, po uruchomieniu nowego pakietu był pobierany z BONUSU)
pracownicy w punkcie nie za bardzo pomocni.. ktoś miał podobną sytuację?
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: 500 zł, 50 GB oraz RWK za zarejestrowanie numeru w Plusi

Post autor: g-rs »

Barbarrka pisze:ja mam problem trochę innej treści..
Uruchomiłam BONUS, ale Internet pobierało mi nadal z pakietu, który odnawia się co miesiąc, kiedy się skończył zaczął być wykorzystywany ten z promocji. W sumie innego internetu nie miała więc wszystko jak być powinno
ALE!
po kolejnym uruchomieniu pakietu (a raczej po kilku dniach od uruchomieniu nowego pakietu) internet nie był pobierany z tych 50 z bonusu tylko z mojego comiesięcznego.. (mimo, że na początku, po uruchomieniu nowego pakietu był pobierany z BONUSU)
pracownicy w punkcie nie za bardzo pomocni.. ktoś miał podobną sytuację?
Ja miałem. Z bonusowego pakietu nie pobierało mi w ogóle - nawet po skończeniu pakietu podstawowego. Reklamacja nie rozwiązała problemu, jednak dostałem zwrot na konto za wykorzystany pakiet podstawowy.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22387
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: 500 zł, 50 GB oraz RWK za zarejestrowanie numeru w Plusi

Post autor: Joanna_Plus »

Alex123,
Alex123 pisze:To po co Plus daje 500zł skoro i tak trudno jest to wykorzystać
Pakiet można wykorzystać na wszystkie standardowo używane usługi w ofercie prepaid czyli połączenia, SMS-y, MMS-y.

Barbarrka,

jaką taryfę posiadasz i jaki pakiet/promocja jest aktywna na koncie numeru?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4066
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: 500 zł, 50 GB oraz RWK za zarejestrowanie numeru w Plusi

Post autor: sl@w_es »

Alex123 pisze:(...) po co Plus daje 500zł skoro i tak trudno jest to wykorzystać (...) Brak słów jak zwykle tylko trik reklamowy i tyle.
"Operator równie dobrze mógłby umieścić w Regulaminie zapis o bonusie w wysokości np. 1000 zł lub wyższym, a jaki byłby wydźwięk marketingowy takiej kwoty..."
Wykorzystałem już ten bonus i... przez 30 dni jego ważności zużyłem 160,70 zł i ok 20 MB internetu; przyjmując, że w tym samym czasie korzystałbym z nielimitowanych rozmów do wszystkich oraz najtańszego pakietu internetowego w mojej taryfie zaoszczędziłem 35 zł - taka jest wymierna wartość tego bonusu dla mnie.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
magdakowalska48
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 23:01

Re: 500 zł, 50 GB oraz RWK za zarejestrowanie numeru w Plusi

Post autor: magdakowalska48 »

dostalem bonus 50 gb i internet powinien isc z pelna predkoscia a idzie jak krew z nosa.dlaczego tak sie dzieje? (byla promocja internet bez limitu to szlo szybko, nawet dokupienie 1 GB sprawilo ze net chodzil szybko a teraz co? po drugie nie pasuja mi te promocje internetowe bo zeby wziasc kolejna to najpierw trzeba wylaczyc poprzednia. po trzecie przechodze do orange albo nju mobile. ci to maja oferty porzadne.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22387
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: 500 zł, 50 GB oraz RWK za zarejestrowanie numeru w Plusi

Post autor: Joanna_Plus »

magdakowalska48,
magdakowalska48 pisze:dostalem bonus 50 gb i internet powinien isc z pelna predkoscia a idzie jak krew z nosa
Podaj proszę co aktualnie pojawia się w wiadomości zwrotnej po wpisaniu kodu *136#.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiu-182
Szalony PlusManiak
Posty: 244
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:45

Re: 500 zł, 50 GB oraz RWK za zarejestrowanie numeru w Plusi

Post autor: misiu-182 »

Dzień dobry.
Włączałem żonie pakiet 50 GB + 500 zł. Wszystko niby działa ok. ale od 17.09. pomimo korzystania z Internetu nie ubywa pakietu danych zarówno w aplikacji mobilnej jak i po wysłaniu sms *136#. W aplikacji mobilnej są wykazywane połączenia głosowe i sms a brak połączeń internetowych (ostatnie 17.09.). Pakiet został włączony chyba 10 lub 11.09. Żona kontroluje pozostałe dane systematycznie i zwróciła na to uwagę ze dwa dni temu. Wytłumaczyłem jej, że może to przez to, iż nie zakończyła sesji (nie wyłączyła transmisji danych). Po wyłączeniu transmisji nic się nie zmienia. Próbowałem kilka razy wczoraj i dzisiaj. W ogóle to żonie po wyłączeniu promocji za 29 zł pozostał jakiś pakiet 3 GB (to chyba te dodatkowe 3 GB z promocji rozmowy+sms+6 GB) i tylko z niego zużyło się przez te dni od 11 do 17.09. około 0,8 GB. Pakiet 50 GB jest w całości. To, że pakietu nie ubywa pomimo dość intensywnego użytkowania to wcale mi nie przeszkadza. Nie chcę tylko żeby zostały naliczone potem jakieś opłaty. Na koncie jest jeszcze około 160 zł przeznaczone na 5 promocji po 29 zł.
I proszę nie pisać odpowiedzi, że żona korzysta może z wifi.
Pozdrawiam.

Po wyłączeniu i włączeniu telefonu w aplikacji mobilnej pokazały się połączenia z Internetem z dnia 18.09. a stan pakietów wzrósł z 52,2 do 52,4 GB.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: 500 zł, 50 GB oraz RWK za zarejestrowanie numeru w Plusi

Post autor: Przemek_Plus »

misiu-182 pisze:Po wyłączeniu i włączeniu telefonu w aplikacji mobilnej pokazały się połączenia z Internetem z dnia 18.09. a stan pakietów wzrósł z 52,2 do 52,4 GB.
Czy od tego czasu użytkownik telefonu łączył się jeszcze z internetem? Ogólnie rzecz biorąc, jest tak jak piszesz - po zakończeniu sesji (rozłączeniu transmisji danych) rozliczenie powinno nastąpić w przeciągu kilku, kilkunastu minut. Być może wystąpiło opóźnienie tego naliczania. Jak jednak widać z podanego przez Ciebie stanu pakietów - jednostki były pobierane z pakietów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiu-182
Szalony PlusManiak
Posty: 244
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:45

Re: 500 zł, 50 GB oraz RWK za zarejestrowanie numeru w Plusi

Post autor: misiu-182 »

Tak jednostki są pobierane z pakietu danych. A dzisiaj po wyłączeniu i włączeniu telefonu to nawet ich przybyło. Z internetu żona cały czas korzysta. W aplikacji mobilnej są widoczne połączenia głosowe i sms na bieżąco. Nie pojawiają się połączenia z internetem (ostatnie 18.09. około godz. 16) nawet po wyłączaniu transmisji danych (również wczoraj i przedwczoraj).

Edycja
To znaczy może źle się wyraziłem, że są pobierane z pakietu.
Po prostu pakietu nie ubywa. Środków z konta głównego ani promocyjnego również. Internet działa normalnie.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5192
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: 500 zł, 50 GB oraz RWK za zarejestrowanie numeru w Plusi

Post autor: Basia_Plus »

misiu-182,
misiu-182 pisze:Nie pojawiają się połączenia z internetem (ostatnie 18.09. około godz. 16)
najprawdopodobniej połączenia z internetem są rozliczone z opóźnieniem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
disign
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 23 gru 2014, o 01:15

Re: 500 zł, 50 GB oraz RWK za zarejestrowanie numeru w Plusi

Post autor: disign »

Mam pytanko czy jak wezmę bonus za rejestrację 500 złoty to czy mogę wydać kwotę na smsy premium, np do wykupienia konta premium na jakimś tam portalu? Bo jęsli nie to jest to nie opłacalne, bo mam taryfę gdzie mam darmowe smsy.

za odpowiedz z góry dziękuję.
ODPOWIEDZ