500 zł, 50 GB oraz RWK za zarejestrowanie numeru w Plusie!

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
zord
Prawie PlusManiak
Posty: 42
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 15 cze 2011, o 13:48

Re: 500 zł, 50 GB oraz RWK za zarejestrowanie numeru w Plusi

Post autor: zord »

Nie widzę tam nic na temat tego że podane dane osobowe muszą być ponownie zweryfikowane, jeśli jednak plus stwierdził że muszą a nie były powinien je natychmiast usunąć przez te 6 lat tego nie zrobił czyli jednak były ważne wiec jak to w końcu jest ?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: 500 zł, 50 GB oraz RWK za zarejestrowanie numeru w Plusi

Post autor: Krzysiek_Plus »

zord,
Dnia 20 lipca 2010 r. weszła w życie nowelizacja ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. Nr 86, poz. 554). Celem zmian było wykonanie wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 22 stycznia 2009 r. (sprawa C-492/07), który stwierdził, że definicja abonenta zawarta w wówczas obowiązującej ustawie Prawo telekomunikacyjne jest niezgodna z prawem Unii Europejskiej.
Rejestracja kart przed tą zmianą nie wymagał weryfikacji właściciela w sposób jaki jest wymagany między innym w obecnej ustawie o działaniach antyterrorystycznych przyjęta przez Sejm 10 czerwca 2016r.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zord
Prawie PlusManiak
Posty: 42
Rejestracja: 15 cze 2011, o 13:48

Re: 500 zł, 50 GB oraz RWK za zarejestrowanie numeru w Plusi

Post autor: zord »

To czego wymagał nie ma znaczenia jeśli rejestracja została przeprowadzona przez pracownika polkomtela na podstawie przedstawionego do wglądu dowodu osobistego.
Pugilares
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 17 cze 2013, o 12:45

Re: 500 zł, 50 GB oraz RWK za zarejestrowanie numeru w Plusi

Post autor: Pugilares »

Krzysiek_Plus pisze:zord,
Dnia 20 lipca 2010 r. weszła w życie nowelizacja ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. Nr 86, poz. 554). Celem zmian było wykonanie wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 22 stycznia 2009 r. (sprawa C-492/07), który stwierdził, że definicja abonenta zawarta w wówczas obowiązującej ustawie Prawo telekomunikacyjne jest niezgodna z prawem Unii Europejskiej.
Rejestracja kart przed tą zmianą nie wymagał weryfikacji właściciela w sposób jaki jest wymagany między innym w obecnej ustawie o działaniach antyterrorystycznych przyjęta przez Sejm 10 czerwca 2016r.
W lutym 2015 roku wymieniałem kartę SIM na nową. Przy tej okazji pracownik punktu uprzejmie poprosił mnie o dowód osobisty, który okazałem. Do wniosku o wymianę karty SIM zostały wpisane moje dane osobowe: imię, nazwisko, nr dowodu osobistego, adres. Poza tym nr telefonu, nr konta i nr karty SIM. Wszystko to działo się 1,5 roku temu, w każdym razie dobrze po 20 lipca 2010 roku. Na czym ma więc polegać weryfikacja?
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: 500 zł, 50 GB oraz RWK za zarejestrowanie numeru w Plusi

Post autor: lodyga »

Więc teoretycznie jak mam włączone Darmowe do Plusa sms i rozmowy (90dni). To na co mam wydać te 500zl?
Jak wlacze transmisje danych to będzie ciagac z tych 50GB?
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5658
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: 500 zł, 50 GB oraz RWK za zarejestrowanie numeru w Plusi

Post autor: habish »

Podaj jaką masz taryfę dokładnie :-)
Papito
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2016, o 23:56

Re: 500 zł, 50 GB oraz RWK za zarejestrowanie numeru w Plusi

Post autor: Papito »

Witam.

Chciałbym uzyskać informację czy ten bonus 500 zł można wykorzystać na smsy premium ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4065
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: 500 zł, 50 GB oraz RWK za zarejestrowanie numeru w Plusi

Post autor: sl@w_es »

Papito pisze:(...) czy ten bonus 500 zł można wykorzystać na smsy premium ? (...)
Nie,
[color=#0000BF]sl@w_es[/color] pisze:Pakiet kwotowy o wartości 500 zł jest do wykorzystania (...) na wszystkie usługi dostępne dla Abonentów zgodnie z Cennikiem Taryfy z której korzysta Abonent z wyjątkiem:
- usług o podwyższonej opłacie (SMS-ów i połączeń głosowych premium rate) (...)
http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 38#p199403
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: 500 zł, 50 GB oraz RWK za zarejestrowanie numeru w Plusi

Post autor: lodyga »

Patryk

Bez limitu w sieci to się chyba zwie :)) Po doładowania za 50 zl mam 90 dni za Free w sieci.
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
Pugilares
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 17 cze 2013, o 12:45

Re: 500 zł, 50 GB oraz RWK za zarejestrowanie numeru w Plusi

Post autor: Pugilares »

Joanna_Plus pisze:Pugilares,
Pugilares pisze:Wysłałem SMSa STATUS na nr 80104 i otrzymałem odpowiedź
"Dane przypisane do numeru nie sa zweryfikowane. Zapraszamy do naszych punktow..."
Pugilares pisze:A więc jak - mam się trzeci raz fatygować do punktu, żeby kolejny raz się rejestrować?
Tak, dane muszą zostać potwierdzone.
Dziś z ciekawości ponownie wysłałem SMSa o treści STATUS na numer 80104 i w odpowiedzi otrzymałem wiadomość:
"Numer nie należy do sieci Plus. Pozdrawiamy, Plus"

Czy mam rozumieć, że Plus postanowił się mnie pozbyć?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22387
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: 500 zł, 50 GB oraz RWK za zarejestrowanie numeru w Plusi

Post autor: Joanna_Plus »

lodyga,
lodyga pisze:Jak wlacze transmisje danych to będzie ciagac z tych 50GB?
Tak.
lodyga pisze:Bez limitu w sieci to się chyba zwie :))
Zatem pakiet kwotowy, możesz wykorzystać np. na połączenia do innych sieci:
1. Pakiet kwotowy o wartości 500 zł jest do wykorzystania w ciągu 720 godzin, co odpowiada 30-stu dniom („Okres Ważności Pakietu”) w Okresie ważności dla Usług wychodzących oraz gdy konto jest dodatnie (min. 1 gr) na wszystkie usługi dostępne dla Abonentów zgodnie z Cennikiem Taryfy z której korzysta Abonent z wyjątkiem: usług o podwyższonej opłacie (SMS-ów i połączeń głosowych premium rate), usługi Teleprzelew, międzynarodowych połączeń głosowych oraz międzynarodowych wiadomości SMS i MMS, usług wykonywanych w roamingu (połączeń głosowych, wiadomości SMS, MMS i transmisji danych), a także opłat za aktywację usług, promocji i pakietów oraz opłat cyklicznych za ich odnowienie.
Pugilares,
Pugilares pisze:Dziś z ciekawości ponownie wysłałem SMSa o treści STATUS na numer 80104 i w odpowiedzi otrzymałem wiadomość:
"Numer nie należy do sieci Plus. Pozdrawiamy, Plus"
Prześlij mi proszę numer tego telefonu przez ten formularz. Poproszę wówczas o weryfikację sprawy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pugilares
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 17 cze 2013, o 12:45

Re: 500 zł, 50 GB oraz RWK za zarejestrowanie numeru w Plusi

Post autor: Pugilares »

Aby uprościć sprawę udałem się do salonu Plus i po raz trzeci zarejestrowałem swój numer.
Po rejestracji szybko otrzymałem SMS, że "Numer jest już zarejestrowany w sieci Plus". Treść komunikatu mogła by być bradziej precyzyjna, bo brzmi to tak, jakbym próbował zarejestrować numer, który został już wcześniej zarejestrowany. Ale może właśnie o to chodziło? Zostawmy to. Wysyłałem więc SMSy aktywujące RWK i BONUS. W krótkim czasie otrzymałem potwierdzenia, że RWK i BONUS zostały włączone. Wyłączyłem promocje dotyczące połączeń bez limitu na polskie telefony komórkowe + pakiet 3 GB i promocję 5 zł za 200 minut na polskie telefony stacjonarne. Sprawdziłem stan konta. Na próbę wykonałem połączenie i sprawdziłem, że stan konta się nie zmniejsza. Do dziś było nieźle, aż zorientowałem się, że gdy dzwonię, to ubywa mi środków na koncie...
To już zaczyna być nieznośne - czy w Plusie każde posunięcie musi się wiązać z koniecznością składania reklamacji?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22387
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: 500 zł, 50 GB oraz RWK za zarejestrowanie numeru w Plusi

Post autor: Joanna_Plus »

Pugilares,
Pugilares pisze:że gdy dzwonię, to ubywa mi środków na koncie...
O jakie połączenie chodzi? Do jakiej sieci było realizowane?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pugilares
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 17 cze 2013, o 12:45

Re: 500 zł, 50 GB oraz RWK za zarejestrowanie numeru w Plusi

Post autor: Pugilares »

Do wczoraj było ok, tzn. stan konta nie zmniejszał mi się kiedy telefonowałem. Dziś wykonałem kilka połączeń na numery stacjonane i komórkowe, a także włączyłem na chwilę dane LTE. Po południu zauważyłem, że stan konta zmniejszył się o ok. 4 zł. Nie dzwoniłem na numery infolinii, premium, o podwyższonej opłacie, zagraniczne. Nie wysyłałem SMS premium itp. W związku z sytuacją wyłączyłem INFOBLOKADę, otrzymałem potwierdzenie, że INFOBLOKADA wyłączona. Wykonałem na próbę połączenie na numer komórkowy w Plusie i wiadomość o koszcie nie przyszła. Coraz mniej działa jak powinno w tej sieci Plus.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22387
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: 500 zł, 50 GB oraz RWK za zarejestrowanie numeru w Plusi

Post autor: Joanna_Plus »

Pugilares,
Pugilares pisze:Dziś wykonałem kilka połączeń na numery stacjonane i komórkowe, a także włączyłem na chwilę dane LTE.
I za te wszystkie połączenia widoczne są opłaty w Mobilnym Plus Online?
Pugilares pisze:W związku z sytuacją wyłączyłem INFOBLOKADę
Jaki kod został użyty?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ