Problem z prędkością LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
rafal1977
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 22 mar 2016, o 13:13
Lokalizacja: dąbrowa górnicza centrum

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: rafal1977 »

WITAM
Mieszkam w centrum Dąbrowy Górniczej, i co prawda jestem w zasięgu LTE,ale sygnał jest słaby .W moim N910 cały czas mam 1 kreskę,mimo że w pobliżu są dwa BTSy( nie dalej niż 500m) ID: 24925 , ID: P22589.
Speedtest również nie napawa mnie optymizmem ,gdyż pobieranie często jest w granicach 10-25Mbps a wysyłanie 4-12Mbps.
Wcześniej używałem tego samego telefonu w sieci Play-zasięg 3 kreski, i prędkości LTE były większe
Czy mogę jeszcze coś poprawić w ustawieniach telefonu ,czy po prostu w ponad 100 tysięcznym mieście jest słaby zasięg LTE?
Obrazek
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Przemek_Plus »

rafal1977, napisz proszę, czy w innej lokalizacji (w zasięgu innego nadajnika), ale na tym samym telefonie poziom sygnału też jest tak samo niski?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
rafal1977
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2016, o 13:13
Lokalizacja: dąbrowa górnicza centrum

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: rafal1977 »

Przemek_Plus pisze:rafal1977, napisz proszę, czy w innej lokalizacji (w zasięgu innego nadajnika), ale na tym samym telefonie poziom sygnału też jest tak samo niski?
Jest dużo lepiej.ObrazekObrazek
Na razie zauważyłem, że problem mam tylko w Centrum Dąbrowy Górniczej

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 23 mar 2016, o 20:32 przez rafal1977, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Przemek_Plus »

rafal1977 pisze:Na razie zauważyłem, że problem mam tylko w Centrum Dąbrowy Górniczej
Napisz proszę, o jaką dokładnie ulicę chodzi. Możesz sprecyzować, czy problem występuje na zewnątrz, czy może tylko wewnątrz budynku?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
rafal1977
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2016, o 13:13
Lokalizacja: dąbrowa górnicza centrum

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: rafal1977 »

Żeromskiego 13.Mieszkam w 4 piętrowym bloku, dookoła są wieżowce, wiec rozumiem ze sygnał może być zakłócony. Ale będąc w centrum miasta tez mam słaby sygnał.
Gdy byłem w Play telefon często przełączał się na roaming (np.T-mobile),ale w domu zazwyczaj miałem 3 kreski.


Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Przemek_Plus »

rafal1977 pisze:Żeromskiego 13.Mieszkam w 4 piętrowym bloku, dookoła są wieżowce, wiec rozumiem ze sygnał może być zakłócony.
Prawdopodobie tu tkwi przyczyna słabego sygnału.
rafal1977 pisze:Ale będąc w centrum miasta tez mam słaby sygnał.
Wspominałeś w wcześniejszym poście, że w innych lokalizacjach jest dużo lepiej?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
rafal1977
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2016, o 13:13
Lokalizacja: dąbrowa górnicza centrum

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: rafal1977 »

Teraz jestem w oklicach sosnowiec 3 maja (stok środula ) -2 kreski

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
rafal1977
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2016, o 13:13
Lokalizacja: dąbrowa górnicza centrum

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: rafal1977 »

witam
Muszę sprostować wcześniejszego posta.W centrum Dąbrowy Górniczej jest bardzo dobry zasięg.Problem jest w okolicach mojego bloku gdzie najczęściej jest 1-2 kreski.Moja żona ma w Play max.zasięg ,dlatego byłem trochę zdziwiony sygnałem od Plusa.Sądziłem ze Polkomtel ma najlepszą sieć.
Czy jest szansa na to że kiedyś będe miał lepszy sygnał?Pozdrawiam
ktry
Szalony PlusManiak
Posty: 212
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:18
Lokalizacja: ZACH-POM

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: ktry »

Do rozmów i do internetu,ale w taryfach głosowych to najlepszy jest Pley. Bo korzysta z zasięgu czterech sieci. Plus niestety tylko z sieci swojej i jak nie ma zasięgu swojego to koniec. W pleyu se wybierasz sieć ,która ma lepszy zasięg,albo na której sieci lepiej działa internet. Z tym że internet to tylko w taryfach głosowych,bo typowo internetowe taryfy to korzystają tylko z własnej sieci. Ja tak miałem jak byłem w Pleyu,ale cena czyni cuda i jestem w Plusie kosztem gorszego zasięgu,a brakuje mi go bardzo niekiedy.
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Przemek_Plus »

rafal1977 pisze:Czy jest szansa na to że kiedyś będe miał lepszy sygnał?
W bezpośredniej bliskości Twojej lokalizacji znajdują się dwa nadajniki działające w LTE1800. Jeden na ulicy Szpitalnej, drugi na bloku na 3-go Maja 28. Jak pisałem w poprzednim poście, najprawdopodobniej problemy z zasięgiem wynikają z charakterystyki terenu (np. wysokie bloki na ścieżce sygnału).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Slamat
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 31 sty 2014, o 11:25

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Slamat »

Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa

Re: Problem z prędkością LTE
2 mar 2016, o 17:59

Slamat, proszę prześlij przez ten formularz dokładny adres (ulica, numer budynku) oraz numer telefonu przypisany do akty SIM.
Dane wysłałem, minął trzeci tydzień. Internet jak żółw, żadnych informacji, ani dobrych zmian.
Jeszcze kilka miesięcy umowy. Jakoś wytrzymam.
eciu
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 26 paź 2009, o 15:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: eciu »

mam to samo
3 x szybciej niż w Play ;)))

Obrazek


Coraz większa żenada - ale co zabawne kupiłem starter play i uwaga nie mając zasięgu LTE wewnątrz budynku pływa mi 20 MB a tutaj proszę reklamy , piękne reklamy ! dymany jestem przez Plus - ale tak to jest jak się jest przez dłuższy czas u jednego operatora ( miejscowość Jenin )
i proszę nie pytac o ulice itp bo płakać się chce bedzie odzew - nie stwierdzono żadnych nieprawidłowosci
bartex03
Szalony PlusManiak
Posty: 730
Rejestracja: 14 cze 2014, o 00:04

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: bartex03 »

Plusie postaraj się bo czerwiec się zbliża a wszyscy wiedzą co się stało 2 lata temu ...

Prawda ?

Nowego Pana Specjaliste proszę aby darawal sobie odpowiedz : temat był już omawiany bla bla bla
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

eciu pisze:3 x szybciej niż w Play ;)))
To hasło jest związane z testami realizowanymi przez UKE na terenie Warszawy, o czym również wspominamy w tej reklamie.
Z twojego poprzedniego postu wynika że znajdujesz się w innej miejscowości: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... 55#p192655
Niestety nie uzyskałem od Ciebie żadnych informacji związku z tym problem: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... 55#p192711

Slamat, czy dziś również występują takie same problemy? Proszę wykonaj aktualny test na http://www.speedtest.net i wklej link do wyniku (nie screen).
Slamat pisze:Dane wysłałem, minął trzeci tydzień.
Jeśli chodzi o wcześniejsze zgłoszenie to nie stwierdzono problemów po stronie sieci.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: Problem z prędkością LTE

Post autor: KamilPowerLte »

Wczoraj dostałem wraz z zakupionym telefonem (Moto X Play) starter do Play-a na kartę. Taki bonus od sklepu, dorzucili to zamiast karty pamięci więc trochę lipa. No ale na starterze jest oficjalnie 9 GB do wykorzystania więc pokusiłem się o sprawdzenie jak sprawuje się ta sieć w mojej okolicy. Wyniki mówią same za siebie:
Play: http://www.speedtest.net/my-result/a/1823948158
Plus: http://www.speedtest.net/my-result/a/1823958295
Oraz wynik na moim stacjonarnym routerze (Plus):
Obrazek

W mojej okolicy Plus wyciąga 10 razy większą prędkość od Play-a poza godzinami szczytu... Oczywiście badane w tym samym miejscu i na tym samym urządzeniu. Ciekaw jestem jak sprawa będzie się kształtowała w godzinach szczytu czyli od 19 do 22 kiedy to w mojej okolicy Plus dołuje. Jak będę miał chwilę to zamieszczę wyniki tych pomiarów dla porównania.
ODPOWIEDZ