Brak wifi na piątym piętrze.

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
kociskowiec
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 lis 2015, o 17:10

Brak wifi na piątym piętrze.

Post autor: kociskowiec »

Witam,
od pewnego czasu (dokładnie od 8.11) mam problem z WiFi. Kontaktowałam się już w tej sprawie z Plusem, ale problem ten nie został rozwiązany. Jestem już trochę zmęczona tą sytuacją. Od niedawna mieszkam w Gdańsku na ulicy Polanki (Oliwa) na ostatnim, piątym piętrze. Na początku nie miałam żadnych zastrzeżeń, jednak teraz WiFi nie działa mi w ogóle. Internet jest, ale tylko kiedy podłączę go kablem do laptopa, nie generując przy tym WiFi, choć w telefonie pojawia się informacja o dostępności sieci. Nie można się z nią jednak połączyć. Wifi działa w innych miejscach. Przez cały czas wskaźnik świeci się na zielono. Jest to uciążliwe, ponieważ korzystam z internetu nie tylko na laptopie, ale również w telefonie. Posiadam modem HUAWEI E5573.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Brak wifi na piątym piętrze.

Post autor: Krzysiek_Plus »

kociskowiec, WiFi to funkcja routera, operator nie ma wpływu na jej działanie.

W pierwszej kolejności wykonaj reset do ustawień fabrycznych, jeśli nie usunie on problemu, a uzyskanie połączenia nie będzie dalej możliwe na żadnym urządzeniu to najprawdopodobniej jest to już problem z samym routerem, a w takiej sytuacji pozostaje już tylko serwis sprzętu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zbiku
Szalony PlusManiak
Posty: 346
Rejestracja: 2 sty 2013, o 12:09

Re: Brak wifi na piątym piętrze.

Post autor: zbiku »

Tak jak napisał Krzysiek wifi to opcja routera. Plus nie ma na nią wpływu. Jeśli internet działa po usb to od strony sieci jest wszystko ok.

Jeśli wifi działa w innym miejscu z tego routera to nie jest problem sprzętu ale teoretycznie są 2 możliwości:
- kanał na którym działa wifi jest "zapchany" przez inne sieci i się zakłócają (może pomóc zmiana kanału w ustawieniach routera, zainstaluj na sobie jakiś skaner sieci i zobacz jaki kanał jest najmniej obciazony)
- coś może zakłócać sieć, może ktoś ma jakiś sprzęt który zakłóca częstotliwość wifi (ale tu juz nie poradzisz za duzo)

Jeśli wifi natomiast nigdzie nie działa to już tak jak napisał Krzysiek.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Brak wifi na piątym piętrze.

Post autor: Krzysiek_Plus »

zbiku pisze:- kanał na którym działa wifi jest "zapchany" przez inne sieci i się zakłócają (może pomóc zmiana kanału w ustawieniach routera, zainstaluj na sobie jakiś skaner sieci i zobacz jaki kanał jest najmniej obciazony)
Takim programem jest np.: inSSIDer
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kociskowiec
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2015, o 17:10

Re: Brak wifi na piątym piętrze.

Post autor: kociskowiec »

Takim programem jest np.: inSSIDer

Pobrałam ten program, ale nie wiem, czy dobrze interpretuję wyniki. Według danych obecne ustawienie jest dla mnie najkorzystniejsze. Sprawdziłam też, że sygnał zanika już w najbliższych okolicach budynku, w którym mieszkam. Czy jest jakiś sposób, aby naprawić to połączenie? Dodam, że częściej minutowe sygnały zdarzają się w nocy.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Brak wifi na piątym piętrze.

Post autor: Krzysiek_Plus »

kociskowiec pisze:Sprawdziłam też, że sygnał zanika już w najbliższych okolicach budynku, w którym mieszkam.
No zasięg sieci WiFi nie jest duży, w bloku w zależności od grubości ścian 10-15m. Więc poza budynkiem nie musi działać lub sygnał może być bardzo słaby.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kociskowiec
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2015, o 17:10

Re: Brak wifi na piątym piętrze.

Post autor: kociskowiec »

Krzysiek_Plus pisze:
kociskowiec pisze:Sprawdziłam też, że sygnał zanika już w najbliższych okolicach budynku, w którym mieszkam.
No zasięg sieci WiFi nie jest duży, w bloku w zależności od grubości ścian 10-15m. Więc poza budynkiem nie musi działać lub sygnał może być bardzo słaby.

Ale ja mam modem mobilny, z którym się przemieszczam. Pan chyba nie rozumie mojego problemu.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Brak wifi na piątym piętrze.

Post autor: Krzysiek_Plus »

kociskowiec, w pierwszym poście zgłaszałeś problem z działaniem sieci WiFi (funkcja routera) w jednej lokalizacji, jednocześnie potwierdzając, że w tej samej lokalizacji połączenie przez kabel działa prawidłowo (czyli problem operatora został wykluczony), zaś model jaki podałeś (E5573) to mobilny router, nie modem.

Taki informacje wynikają z Twojego pierwszego postu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kociskowiec
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2015, o 17:10

Re: Brak wifi na piątym piętrze.

Post autor: kociskowiec »

Przepraszam, ale nie znam się na fachowym nazewnictwie. Cały czas chodziło mi o mobilny router.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Brak wifi na piątym piętrze.

Post autor: Krzysiek_Plus »

kociskowiec, rozumiem, ale dalej nie zmienia to sytuacji, gdyż WiFI jest funkcja routera, więc operator nie ma wpływu na jej działanie.
Możliwości rozwiązania problemu z Wi-Fi zostały już podane w poprzednich postach tego wątku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ