LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu

Post autor: Krzysiek_Plus »

Placek, z Twojego opisu wynika, że najprawdopodobniej nie masz aktywnej usługi "LTE bez limitu" lub wystąpił jakiś błąd który powoduje je nie prawidłowe działanie. Proszę prześlij numer usługi Plus Internet przez ten formularz.

Proszę wykonaj również aktualny test na http://www.speedtest.net i wklej link do wyniku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: LTE bez limitu

Post autor: KamilPowerLte »

Krzysiek_Plus pisze:Placek, z Twojego opisu wynika, że najprawdopodobniej nie masz aktywnej usługi "LTE bez limitu" lub wystąpił jakiś błąd który powoduje je nie prawidłowe działanie.
Możesz ustosunkujesz się do naszych zarzutów dotyczących niedziałającego departamentu reklamacji? Nikt tam nie czyta naszych zgłoszeń tylko odrzuca wszystko na zasadzie "NIE! bo FUP"
Placek pisze: Napisałem 2 reklamacje ale tu też klops - odrzucone.
To kolejny haniebny przykład jak działa ta jednostka w waszej firmie! Kilkanaście przykładów i relacji pokrzywdzonych klientów i żadnej reakcji z twojej strony :!: Może czas przekazać swoim szefom, że coś się źle dzieje i masa klientów nie przedłuży już umowy przez jeden głupi dział!

No i co z tym FUP-em :?: Nigdy nie odpowiedziałeś konkretnie jakie są progi zużycia danych pomimo, że temat jest wałkowany od roku :roll:
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu

Post autor: Krzysiek_Plus »

KamilPowerLte pisze:Możesz ustosunkujesz się do naszych zarzutów dotyczących niedziałającego departamentu reklamacji? Nikt tam nie czyta naszych zgłoszeń tylko odrzuca wszystko na zasadzie "NIE! bo FUP"
Ten wątek nie tyczy się pracy Departamentu Reklamacji, swoje uwagi sugeruje zgłosić na bok@plus.pl
KamilPowerLte pisze:No i co z tym FUP-em :?: Nigdy nie odpowiedziałeś konkretnie jakie są progi zużycia danych pomimo, że temat jest wałkowany od roku :roll:
Temat był już omawiany na forum kilkakrotnie, sugeruje skorzystać z opcji szukaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Placek
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 24 lis 2014, o 20:17

Re: LTE bez limitu

Post autor: Placek »

Krzysztof
Wysłałem wszystko zgodnie z instrukcją.
Czy ja mogę gdzieś na moim koncie sprawdzić czy wspomniana przez CIebie usługa jest aktywna oraz czy jej włączenie powinno gwarantować brak limitów prędkościowych zakładanych przez operatora ?

Krzysiek_Plus pisze:Placek, z Twojego opisu wynika, że najprawdopodobniej nie masz aktywnej usługi "LTE bez limitu" lub wystąpił jakiś błąd który powoduje je nie prawidłowe działanie. Proszę prześlij numer usługi Plus Internet przez ten formularz.

Proszę wykonaj również aktualny test na http://www.speedtest.net i wklej link do wyniku.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu

Post autor: Krzysiek_Plus »

Placek, rozumiem, że obecnie według Twoich testów prędkość masz ograniczona? A w momencie kiedy nie ma ograniczenia to jakie prędkości uzyskujesz?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Blashix
PlusManiak
Posty: 82
Rejestracja: 14 sty 2014, o 17:40

Re: LTE bez limitu

Post autor: Blashix »

Lejek? Obrazek
Placek
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 24 lis 2014, o 20:17

Re: LTE bez limitu

Post autor: Placek »

Krzysztof
Wynik sprzed chwili:
http://www.speedtest.net/my-result/4728545251

Na początku okresu (do założenia lejka) mam ok 40/12Mbit
Krzysiek_Plus pisze:Placek, rozumiem, że obecnie według Twoich testów prędkość masz ograniczona? A w momencie kiedy nie ma ograniczenia to jakie prędkości uzyskujesz?
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: LTE bez limitu

Post autor: KamilPowerLte »

Krzysiek_Plus pisze: Ten wątek nie tyczy się pracy Departamentu Reklamacji, swoje uwagi sugeruje zgłosić na bok@plus.pl
Wiem, w końcu wszystkie wątki w których staraliśmy się wyjaśnić przyczynę durnych i niekompetentnych odpowiedzi z tego działu są przez obsługę forum kasowane, cenzurowane albo po prostu olewane. Sprawa użytkownika Placek powinna się zakończyć dawno temu na uważnym przeczytaniu jego pierwszej reklamacji. Wtedy nie było by o czym dyskutować teraz.
Krzysiek_Plus pisze: Odpowiedź w tej sprawie była już udzielana na forum już kilkakrotnie, sugeruje skorzystać z opcji szukaj.
Kłamiesz! Nie udzieliłeś żadnej wiążącej odpowiedzi w tej sprawie, nigdy! Żadna opcja szukaj nie pomoże. Jeśli się mylę, to chętnie zobaczę ciebie w akcji z opcją szukaj. Znajdź swoją odpowiedź, gdzie udzieliłeś dokładnej informacji ile danych (podanych w jednostkach uznawanych za miarę, więc "dużo" czy "bardzo dużo" odpada :roll: ) musi być pobrane ponad pakiet podstawowy aby FUP zaczął działać. Ciekaw jestem czym teraz się wykręcisz od odpowiedzi?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu

Post autor: Krzysiek_Plus »

KamilPowerLte pisze:Znajdź swoją odpowiedź, gdzie udzieliłeś dokładnej informacji ile danych (podanych w jednostkach uznawanych za miarę, więc "dużo" czy "bardzo dużo" odpada :roll: ) musi być pobrane ponad pakiet podstawowy aby FUP zaczął działać. Ciekaw jestem czym teraz się wykręcisz od odpowiedzi?
Odpowiedzi z takimi danymi nie było, gdyż nie ma ścisłe określony progów. Były zaś posty właśnie informujące o ich braku.
KamilPowerLte pisze: Wiem, w końcu wszystkie wątki w których staraliśmy się wyjaśnić przyczynę durnych i niekompetentnych odpowiedzi z tego działu są przez obsługę forum kasowane, cenzurowane albo po prostu olewane
Tylko w przypadku gdy post był nie związany z tematem wątku lub zawierał treści nie zgodne z regulaminem.

Placek, poprosiłem o sprawdzenie Twojego numeru, dam znać jak tylko otrzymam odpowiedź.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
KamilPowerLte
Szalony PlusManiak
Posty: 492
Rejestracja: 16 sty 2015, o 00:10

Re: LTE bez limitu

Post autor: KamilPowerLte »

Krzysiek_Plus pisze: Odpowiedzi z takimi danymi nie było, gdyż nie ma ścisłe określony progów. Były zaś posty właśnie informujące o ich braku.


No to w końcu jak to działa? Na jakiejś podstawie jest nakładany ten FUP. Na jakiej? I jak może być on związany ze zużyciem danych, skoro sam napisałeś, że nie ma ściśle określonych progów. Czyli jak jest liczone to zużycie danych? Często była wciskana bajka, że FUP jest zależny od obciążenia nadajnika ale przecież wszyscy wiemy, że to tylko wymówka. Gdy by tak było miałby by on po założeniu inną wartość na mniej i bardziej obciążonych nadajnikach. Sporo ludzi używa tego internetu mobilnie i po nałożeniu FUP-u nikt nie zaobserwował jego zmian w trakcie podróży lub po prostu w innej lokalizacji.

Najważniejsze pytanie: Dlaczego robicie z tego tajemnicę? Podpisaliście ze mną umowę w której zawarliście pewien zapis. Teraz robicie z tego zapisu tajemnice odmawiając wyjaśnień jaki mechanizm kryje się za tym zapisem. Po co?
Ja jako strona w tej umowie mam prawo wiedzieć jak działa mechanizm ograniczający mi dostęp do usługi, za która płacę.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu

Post autor: Krzysiek_Plus »

KamilPowerLte
Krzysiek_Plus pisze:Temat był już omawiany na forum kilkakrotnie, sugeruje skorzystać z opcji szukaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: LTE bez limitu

Post autor: jarek7714 »

KamilPowerLte pisze: Dla fanbojów Plusa co za chwilę zaczną rzucać kamieniami pod tytułem "u innych operatorów też są podobne zapisy" pragnę tylko przypomnieć, że "inni operatorzy" w swoich zapisach podają dokładne progi, po których klient wie, że ma przesrane!
Nikt na siłę trzymać cię nie będzie, jeszcze rok konkraktu i bay (komu potrzebni są tacy klienci-którym ciągle coś nie pasuje?!). Proponuję weź sobie dostęp od jakiegoś małego dostawcy i rekamuj mu każdą popie… przez fona. :lol:
Placek pisze: Wynik sprzed chwili:
http://www.speedtest.net/my-result/4728545251
Na początku okresu (do założenia lejka) mam ok 40/12Mbit
Coś mi tutaj nie pasuje-Ty aby z pewnością łączysz się ze stacją w technologii LTE1800MHz?
Awatar użytkownika
barman_pl
PlusManiak
Posty: 54
Rejestracja: 8 paź 2014, o 01:24

Re: LTE bez limitu

Post autor: barman_pl »

mikiasa pisze:
barman_pl pisze:Aż sobie zrobiłem test w tym miesiącu - ściągałem co popadło, YT w 1080, aktualizacje wszystkiego, itd. itd...
No i jest tyle przez 3 tygodnie:
Ruch całkowity: 330.34 GB

I prędkość na tą chwilę:

Obrazek

Szczerze powiem, że jestem w szoku :shock:
Ciekawe, kiedy się to utnie :mrgreen:

W każdym razie niech jak najdłużej będzie tak jak jest, bo na tą chwilę jestem zadowolony ;-) ...

Pozdr.
Nie czaję. W listopadzie pozbyłeś się LTE bo podłączyli ci światłowód. Nie spełnił twoich oczekiwań ze musiałeś wrócić do Plusa ?
http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... 99#p145899
Niestety - światłowód jest przy bramie ale jeszcze nie podłączony... Maja podłączyć do końca tego roku - jakoś im sie nie spieszy..., ale jak na tą chwilę zostaję z plusem, bo po prostu jest taniej niż światło no i rzeczywiście nie ma limitów ;)

Pozdr.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5657
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE bez limitu

Post autor: habish »

barman_pl pisze:ale jak na tą chwilę zostaję z plusem, bo po prostu jest taniej niż światło no i rzeczywiście nie ma limitów ;)
Chłopie, za takie wpisy zostaniesz zaraz zlinczowany :lol:
Przecież wiadomo od zawsze że Plus wszystkich wycina tuż po pakiecie podstawowym :lol:
Ewentualnie blokuje według reguły, ale ogólnie reguły nie ma :-D
Placek
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 24 lis 2014, o 20:17

Re: LTE bez limitu

Post autor: Placek »

Jarek , Jak mam rozumieć Twoje pytanie, coś jest nie tak danymi które przedstawiłem ?
Żeby nie być gołosłownym, łączę się z nadajnikiem
"Plus (26001) ID: 11448
Stare Babice, ul. Rynek 17 (wieża kościoła p.w. Wniebowzięcia NMP)"

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 49&zoom=18
jarek7714 pisze:
Placek pisze:Wynik sprzed chwili:
http://www.speedtest.net/my-result/4728545251
Na początku okresu (do założenia lejka) mam ok 40/12Mbit
Coś mi tutaj nie pasuje-Ty aby z pewnością łączysz się ze stacją w technologii LTE1800MHz?
ODPOWIEDZ