Wolno działający Internet z Plusa.

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
gilban
PlusManiak
Posty: 97
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 16:32

Wolno działający Internet z Plusa.

Post autor: gilban »

Dzień dobry!

Mieszkam w Warszawie przy ulicy Gilarskiej.

I od około półtora roku mam Internet w Plusie. Do końca abonamentu jest około pół roku.

Od niedawna, strasznie spada prędkość Internetu w LTE, szczególnie popołudniami. Rano mam prędkość pobierania około 20 MBit, a kiedyś bywało nawet 40.

Teraz ta prędkość drastycznie spadła, mimo, że nie mam przekroczonych limitów.

Mój sprzęt to Router D-Link DWR-921 z najnowszym firmware + zewnętrzna antena, która jest ustawiona w kierunku ulicy Błotna/Rolanda, gdyż inaczej nie jestem w stanie. Jest to antena z Dipolu.

Oto testy przeprowadzone około godziny 15-stej w sobotę:

Serwer Orange Warszawa:

Obrazek

Serwer w Płocku:
Obrazek

Dla porównania podaję prędkości konkurencji na tym samym sprzęcie z podmienioną kartą:

Serwer Orange Warszawa:

Obrazek

Serwer w Płocku:
Obrazek

Wczoraj około godziny 21-wszej gdy dzwoniłem do Plusa na Infolinię pan z pomocy technicznej coś wcisnął i prędkość z 2 MBit wzrosła do 12-stu. Dziś gdy zadzwoniłem już niestety nikt mi nie pomógł. Czy jest na to lekarstwo jakieś?

Czy tylko przejście do konkurencji ?
gilban
PlusManiak
Posty: 97
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 16:32

Re: Wolno działający Internet z Plusa.

Post autor: gilban »

Dzisiaj - godzina 20:29 - zrobiłem testy:

i jest w Plusie trochę lepiej. Czyżby wzięli się za oglądanie filmów z satelity/TV naziemnej? :

Orange Warszawa:

Obrazek

Serwer z Płocka:

Obrazek

Godzina 21:22

Obrazek
mikiasa
Szalony PlusManiak
Posty: 805
Rejestracja: 14 lip 2014, o 17:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Wolno działający Internet z Plusa.

Post autor: mikiasa »

Zaprezentowałeś funkcjonowanie sieci radiowych o współdzielonej przepustowości. Jak nikt nie korzysta to masz maks, jak inni używają to spada. Tak jest i będzie.
Pan na infolinii nic nie robił - bo nie ma takich możliwości, tylko twojemu sąsiadowi znudziło się już siedzieć na necie i wyłączył komputer.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Wolno działający Internet z Plusa.

Post autor: Krzysiek_Plus »

gilban, niestety prędkość jest zależna między innym od obciążenia BTS w danej chwili, zaś w godzinach wieczornych jest zazwyczaj największy ruch/najwięcej użytkowników.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
gilban
PlusManiak
Posty: 97
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 16:32

Re: Wolno działający Internet z Plusa.

Post autor: gilban »

I dodatkowo się dowiedziałem, że został wyłączony nadajnik Plusa LTE w mojej okolicy i dlatego też też prędkość tak drastycznie spadła, gdyż muszę korzystać z nadajnika bardziej odległego ode mnie. Dlatego jadę na pocztę wysłać odstąpienie zmiany warunków na Internet (czyli umowy zawartej telefonicznie, po czym będę musiał wrócić do Neostrady. Bo po co mi Internet o prędkości 2 Mbit. Jest to żałosne.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Wolno działający Internet z Plusa.

Post autor: Krzysiek_Plus »

gilban pisze:I dodatkowo się dowiedziałem, że został wyłączony nadajnik Plusa LTE w mojej okolicy i dlatego też też prędkość tak drastycznie spadła,
Który BTS masz na myśli, gdyż BTS które obsługuje ten teren jest dalej aktywny, w sierpniu był również modernizowany (dodano LTE800).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
gilban
PlusManiak
Posty: 97
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 16:32

Re: Wolno działający Internet z Plusa.

Post autor: gilban »

W okolicy ulicy Błotnej. Gdyż na niego miałem wycelowaną antenę. I działało super. Dla próby kupiłem do anteny dodatkowe 10 metrów kabla x2 (i teraz jest 20), a antena wylądowała na dachu budynku na kominie (ja mieszkam na parterze) i nastawiłem antenę w kierunku Trocka/Korzona, ale tłumienie jest tak duże że lepiej nie mam. Jedynie wysyłanie trochę wzrosło.

Więc jedyna możliwość dla mnie to nadajnik w okolicach Błotnej/Wojskowej czy jakoś tak. Tu miałem prędkość prawie 40 Mbit.

Dlatego na dzień dzisiejszy trzeba będzie się z Plusem pożegnać i Internetem LTE i się przeprosić z Neostradą. Przykre, ale prawdziwe.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Wolno działający Internet z Plusa.

Post autor: Krzysiek_Plus »

gilban pisze:Więc jedyna możliwość dla mnie to nadajnik w okolicach Błotnej/Wojskowej czy jakoś tak. Tu miałem prędkość prawie 40 Mbit.
Niestety ale w tej lokalizacji nie ma i nie było nigdy naszego BTS'a.

Twoją lokalizacje obsługuje BTS zlokalizowany w okolicach skrzyżowania Trocka/Tadeusza Korzona. Więc w takie sytuacji sugeruje zmienić kierunek anteny, ewentualnie w druga stronę okolice ul. Kolistej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
gilban
PlusManiak
Posty: 97
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 16:32

Re: Wolno działający Internet z Plusa.

Post autor: gilban »

No nic. Skoro w Plusie nie dało się wydusić szybszego Internetu, to musiałem się przeprosić z Neostradą. Jak na pierwszy dzień i umowie do 20 Mbit jest tyle:

Obrazek

A z Internetem mobilnym w Plusie trzeba się będzie pożegnać.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Wolno działający Internet z Plusa.

Post autor: Krzysiek_Plus »

gilban, czyli rozumiem, że nie próbowałeś zmienić ustawienia anteny według moich wcześniejszych sugestii?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
gilban
PlusManiak
Posty: 97
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 16:32

Re: Wolno działający Internet z Plusa.

Post autor: gilban »

Były próby i obroty i nic to nie dało. Wyciąga max 8 Mb/s pobierania. i wysyłania tyle samo. Ojciec kręcił, a ja prędkości mierzyłem.
barteknowacki
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 wrz 2015, o 19:13

Re: Wolno działający Internet z Plusa.

Post autor: barteknowacki »

Witam,

mam problem z prędkością Internetu w technologi UMTS/HSPA+.

Posiadam taryfę, wg której między 1:00 a 7:00 mogę korzystać ze stugigabajtowego pakietu w zasięgu 3G. Rzecz jasna żeby to zrobić, muszę w routerze ręcznie wymuszać łączenie się z tą siecią.
Do tej pory prędkość była zadowalająca, sięgając 6-7Mbps. Niestety, od jakiegoś czasu nie da się korzystać z Internetu we wspomniany sposób. Prędkości są straszne, rzędu 0,01MBps.
Nie poruszam tutaj prędkości LTE gdyż ta jest jak najbardziej w porządku.
Jeśli chodzi o pakiety, to ten 100GB jest jeszcze aktywny, pozostało mi ponad 94GB.
Pakiet LTE co prawda mam wykorzystany cały, jednak zgodnie z umową Internet działa nadal z dobrą prędkością.

Mam wrażenie że sytuacja ma miejsce od ostatniej aktualizacji routera (H b315).
Jakie mogą być tego przyczyny?

Problem próbowałem rozwiązać, odłączając zewnętrzną antenę gdyż jest ona typowo na LTE (1800Mhz) i jest mocna przez co myślałem, że "strzela" tak mocno że łączy się z jakimś bardzo odległym nadajnikiem. Niestety, na antenkach wbudowanych jest tak samo.

Zasięg przy połączeniu 3G:
RSSI: -74dBm
RSCP: -85dBm
ECIO: -11dB

Testy robione po 1:00.

Jakie pomysły?
driftking12
PlusManiak
Posty: 52
Rejestracja: 13 wrz 2014, o 01:57

Re: Wolno działający Internet z Plusa.

Post autor: driftking12 »

barteknowacki - jaką posiadasz zewnetrzną antene do Hb315? Pozdrawiam.
myk6414
Szalony PlusManiak
Posty: 442
Rejestracja: 11 cze 2014, o 11:23

Re: Wolno działający Internet z Plusa.

Post autor: myk6414 »

barteknowacki pisze: Niestety, od jakiegoś czasu nie da się korzystać z Internetu we wspomniany sposób. Prędkości są straszne, rzędu 0,01MBps.
Nie poruszam tutaj prędkości LTE gdyż ta jest jak najbardziej w porządku.
Jeśli chodzi o pakiety, to ten 100GB jest jeszcze aktywny, pozostało mi ponad 94GB.
Pakiet LTE co prawda mam wykorzystany cały, jednak zgodnie z umową Internet działa nadal z dobrą prędkością.
......
Jakie pomysły?
Np taki że po wykorzystaniu pakietu podstawowego ( a jak sam piszesz, już go wykorzystałeś) limit nocny przestaje działać.
barteknowacki
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 wrz 2015, o 19:13

Re: Wolno działający Internet z Plusa.

Post autor: barteknowacki »

Antena to Panelowa 1800 Mhz MiMo 15dbi i 5m kabla.

Co do pakietu, hmm no to możliwe choć dziwne że wykorzystując pakiet LTE, zupełnie inny pakiet (3G) zostaje przycięty. Może to ktoś potwierdzić?
ODPOWIEDZ