LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
mathias65
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 lis 2014, o 13:20

Re: LTE bez limitu

Post autor: mathias65 »

oto wyniki zrobione w nocy:

Obrazek


Obrazek
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5657
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE bez limitu

Post autor: habish »

@mathias65
Czyli w nocy też kiepsko.
Podaj wartości zasięgu LTE.
mathias65
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 14 lis 2014, o 13:20

Re: LTE bez limitu

Post autor: mathias65 »

patryk7588 pisze:@mathias65
Czyli w nocy też kiepsko.
Podaj wartości zasięgu LTE.
teraz zauważyłem, że te testy przekłamują godziny, ponieważ pierwszy test był robiony około 1.00 w nocy natomiast drugi jakąś godzinę później a wskazania są inne, ciekawe to!
Nie wiem o jakie wartości ci chodzi, mam ustawione: Internet tylko LTE" i prawie zawsze 4 kreski zasięgu, czasem ale rzadko spada na 3 kreski - czy o to ci chodziło?
Awatar użytkownika
xanar
PlusManiak
Posty: 121
Rejestracja: 22 lip 2014, o 11:01

Re: LTE bez limitu

Post autor: xanar »

Coś się FUP zepsuł, czy ludzie na wakacje powyjeżdżali ? Aktualnie mam pobrane/wysłane 162 GB i żadnego lejka.
Awatar użytkownika
majonezowygosciu
Prawie PlusManiak
Posty: 48
Rejestracja: 11 sie 2014, o 22:39

Re: LTE bez limitu

Post autor: majonezowygosciu »

Trzeba napisać reklamację, że FUP nie działa :lol:

"Proszę mi jak najszybciej przywrócić FUP, bo przez to, że go nie ma, mogę normalnie korzystać z waszego internetu!".
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5657
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE bez limitu

Post autor: habish »

mathias65 pisze:Nie wiem o jakie wartości ci chodzi, mam ustawione: Internet tylko LTE" i prawie zawsze 4 kreski zasięgu, czasem ale rzadko spada na 3 kreski - czy o to ci chodziło?
Chodziło o te wartości: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=48&t=14577
mathias65
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 14 lis 2014, o 13:20

Re: LTE bez limitu

Post autor: mathias65 »

patryk7588 pisze:
mathias65 pisze:Nie wiem o jakie wartości ci chodzi, mam ustawione: Internet tylko LTE" i prawie zawsze 4 kreski zasięgu, czasem ale rzadko spada na 3 kreski - czy o to ci chodziło?
Chodziło o te wartości: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=48&t=14577
czy ty naprawdę myślisz, że nie mam co robić?
w ogóle nie wiem co to są za dane i skąd je wziąć, może powinienem jeszcze zmierzyć odległość od nadajnika? jego wysokość i gęstość powietrza?
widzę że łajzy z PLUSA potrafią kasować posty, ale już nie uczestniczą w życiu tego forum.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5657
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: LTE bez limitu

Post autor: habish »

Ale na co ty liczysz? Że ktoś weźmie szklaną kulę i wywróży jaki masz problem?
Gdybyś poczytał tamten wątek, wiedział byś co to za dane i skąd je wziąć.
Jeśli to jest za trudne, to możesz zawsze wziąć modem + laptopa i podjechać pod stację LTE z którą się łączysz, jeśli pod stacją osiągi sią dobre, a po powrocie do domu kiepskie, oznacza to ze masz problem z jakością połączenia i bez anteny zewnętrznej się nie obędzie.
Ewentualnie jeśli posiadasz telefon z LTE, możesz przełożyć kartę SIM internetu do tego telefonu i na nim wykonać testy, wówczas modem i laptop będzie zbędny.
mathias65
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 14 lis 2014, o 13:20

Re: LTE bez limitu

Post autor: mathias65 »

patryk7588 pisze:Ale na co ty liczysz? Że ktoś weźmie szklaną kulę i wywróży jaki masz problem?
Tak, wykupuję usługę reklamowaną jako najszybszy internet na rynku i nie interesuje mnie zbieranie danych.
PLUS na swoich mapach zasięgu deklaruje dostępność takowej usługi w mojej lokalizacji więc niech dba o rzetelność świadczonych usług, ale nie od dziś wiadomo, że "fachowcy" PLUSa i ich konsultanci są niedouczeni, niedoinformowani, niezainteresowani aby pomóc klientom, a wręcz ich wprowadzają często w błąd.
Wygląda na to, że konsultant/moderator z tego forum ograniczył się do złożenia zgłoszenia reklamacyjnego w moim imieniu, gdybym wiedział, zrobiłbym to sam, czyli po 30 dniach, bo ci "fachowcy" nie potrafią zrobić tego szybciej, otrzymam odpowiedź, że pewnie wszystko jest w porządku a na BTSach zostały wprowadzone zmiany, wszystko po to aby nie przyznać racji klientowi, już to przerabiałem...
No cóż, myślę, że wielu osobom w ten sposób pomagają podjąć jedyną słuszną decyzję o rozstaniu się z tym operatorem.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu

Post autor: Krzysiek_Plus »

mathias65 pisze:Tak, wykupuję usługę reklamowaną jako najszybszy internet na rynku i nie interesuje mnie zbieranie danych.
PLUS na swoich mapach zasięgu deklaruje dostępność takowej usługi w mojej lokalizacji więc niech dba o rzetelność świadczonych usług, ale nie od dziś wiadomo, że "fachowcy" PLUSa i ich konsultanci są niedouczeni, niedoinformowani, niezainteresowani aby pomóc klientom, a wręcz ich wprowadzają często w błąd.
Zgadza się, zgodnie z zasięgiem na mapie masz dostęp i korzystasz z technologi LTE, zaś prędkości które uzyskujesz nie są na niskim poziomie bo z Twoich testów wynika że średnio 10-15 Mb/s.

Prędkość połączenie jest zależna od wielu czynników, między innymi od poziomu i jakości sygnału. To jakie parametry uzyskujesz obecnie na swoim urządzeniu nie jesteśmy w stanie zweryfikować.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mathias65
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 14 lis 2014, o 13:20

Re: LTE bez limitu

Post autor: mathias65 »

Krzysiek_Plus pisze:
Zgadza się, zgodnie z zasięgiem na mapie masz dostęp i korzystasz z technologi LTE, zaś prędkości które uzyskujesz nie są na niskim poziomie bo z Twoich testów wynika że średnio 10-15 Mb/s.

Prędkość połączenie jest zależna od wielu czynników, między innymi od poziomu i jakości sygnału. To jakie parametry uzyskujesz obecnie na swoim urządzeniu nie jesteśmy w stanie zweryfikować.
Długo myślałeś nad tą odpowiedzią, prawie 2 tygodnie.
Ciekawe, że prędkość spada non stop od dłuższego czasu, a piszesz mi że jest w porządku, może kogoś to uspokoi, ale ja płacę i mam prawo osiągać prędkości jakie reklamujecie, więc nie przyjmuję tej ściemy z twojej odpowiedzi.
W dalszym ciągu podtrzymuję co już wcześniej wyraziłem, jesteście niekompetentnymi ........ i myślę, że warto to głosić wszem i wobec.
I jeszcze jedno, podejrzewam, że wpisy pod nickiem patryk7588 to również ty, tylko nie wiem po co ta cała zabawa.
FOX
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 1 cze 2015, o 08:35

Re: LTE bez limitu

Post autor: FOX »

Miałem styczność z osobą która pracuje w salonie + i odpowiedziała mi szczerze że dla takich osób jak on/ona liczy się tylko i wyłącznie sprzedaż to że nie do informuje przyszłego klienta o kruczkach i sztuczkach to już go nie interesuje bo ma płaconą prowizję od sprzedanej usługi i to że klient przychodzi za jakiś czas i zaczyna się pultać bo to bo tamto to wtedy udaje głupka/głupią i udaje że próbuje pomóc klientowi... po tym tekście skończyłem z nim/nią rozmowę mówiąc aha ok to życzę tobie podobnej sytuacji z kupnem czego kol wiek innego i niech cię wsadzą w podon sytuację ... reklama innej sieci "dbają o to byś się związał z nią na 2 lata jest 100% prawda"...
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: LTE bez limitu

Post autor: Krzysiek_Plus »

mathias65 pisze:Ciekawe, że prędkość spada non stop od dłuższego czasu, a piszesz mi że jest w porządku, może kogoś to uspokoi, ale ja płacę i mam prawo osiągać prędkości jakie reklamujecie, więc nie przyjmuję tej ściemy z twojej odpowiedzi.
Jak już wspominałem prędkość jest zależna o wielu czynników, a bez dokładnych informacji jaki poziom sygnału uzyskujesz (RSRP, RSRQ) nie jestem w stanie odpowiedzieć, czy tez zaproponować rozwiązanie.

Z Twojej lokalizacji nie mamy również żadnych innych zgłoszeń sugerujących występowanie problemu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
myk6414
Szalony PlusManiak
Posty: 442
Rejestracja: 11 cze 2014, o 11:23

Re: LTE bez limitu

Post autor: myk6414 »

Chyba rzeczywiście FUP się popsuł... Wczoraj przekroczyłem 25GB a net dalej hula z maksymalnymi prędkościami... Nic tylko się cieszyć. No chyba że Pan Krzysztof_Plus ma nam coś do powiedzenia w tym temacie.
Awatar użytkownika
emir007
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 28 wrz 2014, o 21:31

Re: LTE bez limitu

Post autor: emir007 »

Zdecydowanie FUP nie działa. Ja mam ostatni dzień okresu rozliczeniowego, więc odpaliłem torrenta i ciągne sobie plik który ma ok. 60 GB. Przez 2 godziny ściągnałem 57%, transfer momentami na poziomie 9,1 MB/s (średnio 4-5 MB/s). A lejka nadal brak. Transfer ogólny według routera 104 GB i cały czas rośnie. ;-)
ODPOWIEDZ