Zniknął zasięg LTE - pojawił zasięg 3G, bardzo słaby

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Prada
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 mar 2015, o 09:03

Re: Zniknął zasięg LTE - pojawił zasięg 3G, bardzo słaby

Post autor: Prada »

No pewnie, nikt nic nie gwarantuje. Tylko dla mnie w takim razie to jest oszustwo. Bo plus nie gwarantuje zasięgu, to dlaczego ja mam gwarantować opłatę abonamentu. Jestem frajerem i jestem zły na siebie bo dałem się nabić w butelkę. Weź internet na test, jest zasięg, jest fajnie, ale i tak się bujaj bo zasięg zniknie. Teraz bede płacił jeszcze 1,5 roku 70 zl miesięcznie za 0,5 Mb/s. Jestem święcie przekonany że reklamacja nic nie da. To nie tak powinno dzialać. Bardzo mi przykro ale nie wierze jakoś w takie zakłucenia które nagle powodują zanik stabilnego sygnału. Musiała być jakaś ingeręncja techniczna. Sygnał przekierowany w inną stronę ażeby inny frajer się złapał. Pomoc ze strony plusa jest rzadna. Na pewno upublicznie i rozgłoszę moją historię na portalu wykop.pl. Może mniej frajerow się złapie na oszustwo Plusa.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5657
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Zniknął zasięg LTE - pojawił zasięg 3G, bardzo słaby

Post autor: habish »

Ale do kogo ty masz pretensję?
Mapy zasiegu są ogólnodostępne, i od sprawdzenia tych map powinno się zaczynać wybór operatora.
Bez anteny nie masz co liczyć na LTE 1800, za chwilę przyjdzie wiosna, zazielenią się się drzewa i sygnał będzie jeszcze mocniej tłumiony.
Koszt dobrej anteny to 150-200zł, powodzenia.
mikiasa
Szalony PlusManiak
Posty: 805
Rejestracja: 14 lip 2014, o 17:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Zniknął zasięg LTE - pojawił zasięg 3G, bardzo słaby

Post autor: mikiasa »

@Prada zanim upublicznisz kup słownik bo będę pierwszym który to zakopie.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Prada
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 5 mar 2015, o 09:03

Re: Zniknął zasięg LTE - pojawił zasięg 3G, bardzo słaby

Post autor: Prada »

patryk7588 pisze:Ale do kogo ty masz pretensję?
Przecież napisałem że do siebie.
mikiasa pisze:@Prada zanim upublicznisz kup słownik bo będę pierwszym który to zakopie.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Czepiasz się, byłem zły i pisałem z telefonu. Nie w głowie mi było pilnowanie literówek.


Tak tylko dopiszę że w chwili obecnej już nie mam nawet zasięgu 3g ale zasięg jednej kreski 2g. Czyli internetu nie mam wcale. Zasięg się pogorszył jeszcze bardziej od momentu zgłoszenia problemu. Poszedłem do sklepu i kupiłem starter plusa, wsadziłem do telefonu i WOW w telefonie nagle okazało się że są cztery kreski 3G bez żadnych anten. Na routerze jedna 2G. I jak dalej będziecie twierdzili że wszystko jest OK, to w takim razie to forum nikomu i niczemu nie służy a wszystkie odpowiedzi "expertów" to multikonta obsługi plusa atakujących klentów. Szkoda mojego czasu.
Awatar użytkownika
Adamoo
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 21 lut 2015, o 00:40

Re: Zniknął zasięg LTE - pojawił zasięg 3G, bardzo słaby

Post autor: Adamoo »

Daj spokój szkoda nerwów, poczytaj sobie mój wątek w którym opisuje jak prędkość z 17 MB/s spadła do w porywach 2.5 MB/s i nikt w tym nic złego nie widzi. Owszem nie łudziłem się że będę miał LTE, wiedziałem że go mieć nie będę, przy przedłużaniu umowy liczyłem na prędkość chociaż 10 MB/s, a tu co zonk przez większość czasu mam nie cały 1 MB/s a płace 69 zł.
Dzis od konsultanta usłyszałem że w moim rejonie przybyło abonentów i jeżeli chce dobrze korzystać z internetu to najlepiej po północy, tylko że on i tak tego nie gwarantuje bo ludzie wykorzystują noc do ściągania dużych plików :(
To ja sie pytam mam korzystać z internetu tylko wtedy kiedy Plus mi to umożliwi? za to płace abonament?
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: Zniknął zasięg LTE - pojawił zasięg 3G, bardzo słaby

Post autor: matus45 »

Ale kolega ma problemy z zasięgiem i jeśli nie zakupi odpowiedniej anteny na 900MHz lub Dual LTE na 1800MHz to raczej nie ma szans na stabilne połączenie w 3G lub LTE. No i jak chce korzystać z 3G na UMTS900 Aero2 to niech chociaż wymusi na modemie łączenie w 3G. Przy słabym sygnale UMTS900 modem schodzi do 2G na GSM900 Plusa z Trzcińska. Test na telefonie wykonany w tym samym miejscu, w którym stoi router? Jestem ostatnią osobą, która broniłaby operatora ale użytkownik internetu mobilnego zakupując ofertę Plusa w takiej lokalizacji powinien od razu kupić antenę na wybrane pasmo.Takie są nieubłagane prawa fizyki . Przy odległości 8 km od BTS-a nie da rady stabilnie korzystać z LTE1800 wewnątrz domu i jak widać na UMTS900 również. Mapy zasięgu niczego nie gwarantują. Tylko test w rzeczywistości pozwala go potwierdzić. I pomiary w dBm a nie kreseczkach. te to interesują panienki na testach ciążowych. Dysponując B-593s-22 można zrobić wiarygodny test sygnału na 3G i LTE.
Prada
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 5 mar 2015, o 09:03

Re: Zniknął zasięg LTE - pojawił zasięg 3G, bardzo słaby

Post autor: Prada »

matus45 pisze: Test na telefonie wykonany w tym samym miejscu, w którym stoi router?
W tym samym miejscu.

Ja będę się dalej upierał że samoistnie ten sygnał nie zniknął. Był dobry. Nie zdecydowałbym się na tę usługę jakby był zły. I będę dochodził swoich praw u operatora. Sprawe opisze w internecie. Pytanie do Plusa: dlaczego ze strony operatora nie ma fachowych odpowiedzi na problem? Jak przesledzilem inne wątki to wszystkie porady są takie same, jakby bot wysylal posty. Zresztą to forum to i tak lipa. Tylko kilka sensownych odpowiedzi i to nie od plusa. Apropo zgłoszenia przez "formularz" który mi zaproponowal Pan Krzysiek to jedna wielka ściema. Nie dostałem smsa z potwierdzeniem zgloszenia problemu, a Pan Krzysiu nie odpowiada.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22383
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Zniknął zasięg LTE - pojawił zasięg 3G, bardzo słaby

Post autor: Joanna_Plus »

Prada,

Krzysiek przekazał sprawę do techników. Numer zgłoszenia: C00000001097158.
Podaj mi proszę jeszcze przykład (data, godzina) takiego połączenia:
Prada pisze:Od dwóch tygodni zasięg LTE całkowicie znikną i pojawił się zasięg 3G o sile jednej kreski, co daje mi prędkość do 0,5 Mb/s.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: Zniknął zasięg LTE - pojawił zasięg 3G, bardzo słaby

Post autor: matus45 »

Twoje subiektywne odczucia typu 'sygnał był dobry" itp, itd są bez znaczenia. Przed zakupem internetu w Plusie, podczas 7-dniowych testów trzeba było zrobić rzetelne testy poziomu sygnału a nie kierować się kreseczkami. Do prawidłowego działania LTE poziom sygnału musi wynosić około -70dBm jeśli ma być stabilnie. Istotna jest też jakość sygnału. Przy twojej odległości od BTS-a LTE1800Mobylandu nie jesteś w stanie uzyskać wewnątrz domu takiego sygnału. I to jest sensowna odpowiedź na twoje problemy. Tu na forum są użytkownicy, którzy maja takie odległości od BTS-a zakupili skuteczne anteny Dual LTE i korzystają z internetu w tej technologii. Takie są realia czy ci się podoba czy nie. Plus nie postawi dla ciebie BTS-a. A ponieważ to internet mobilny to odpowiedzi operatora będą nie po twojej myśli. Nie ma gwarancji zasięgu a tym bardziej w domu w takim dostępie do internetu.
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: Zniknął zasięg LTE - pojawił zasięg 3G, bardzo słaby

Post autor: karol do »

Prada pisze: Ja będę się dalej upierał że samoistnie ten sygnał nie zniknął. Był dobry. .. I będę dochodził swoich praw u operatora.
To oczywiste. Zgodnie z prawem Salomona.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Zniknął zasięg LTE - pojawił zasięg 3G, bardzo słaby

Post autor: Krzysiek_Plus »

Prada pisze:Pytanie do Plusa: dlaczego ze strony operatora nie ma fachowych odpowiedzi na problem? Jak przesledzilem inne wątki to wszystkie porady są takie same, jakby bot wysylal posty. Zresztą to forum to i tak lipa. Tylko kilka sensownych odpowiedzi i to nie od plusa. Apropo zgłoszenia przez "formularz" który mi zaproponowal Pan Krzysiek to jedna wielka ściema.
Tak odpowiedzi i pytania się powtarzają gdyż zgłaszane są podobne przypadki: problem z zasięgiem przepustowscią itp.

Zaś w takich przypadkach liczba powodów jest również ograniczona:
- duża odległość od BTS'a
- awaria BTS'a
- obciążenie sieci
- problem po stronie sprzętu użytkownika.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jarek7714
Szalony PlusManiak
Posty: 399
Rejestracja: 7 lis 2012, o 21:28

Re: Zniknął zasięg LTE - pojawił zasięg 3G, bardzo słaby

Post autor: jarek7714 »

Prada pisze: Ja będę się dalej upierał że samoistnie ten sygnał nie zniknął.
Upierać się możesz, nie wiele to zmieni. Lepiej skorzystaj z porad kolegi @matus45 i zainwestuj w antenę (nie licz na to że przez Twoje fochy operator postawi kolejnego BTS-a na przeciwko domu). ;-)
ODPOWIEDZ