LTE bez limitu

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: matus45 »

Chyba nie odrobiłeś dobrze lekcji. Przeczytałeś choć jeden regulamin? A trochę przez ponad 7 m-cy ich było. Najpierw zapoznaj się z tym pierwszym, czerwcowym i potem się wypowiadaj.
puciek82
Szalony PlusManiak
Posty: 206
Rejestracja: 28 paź 2014, o 01:17

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: puciek82 »

@Sansuii - To co robi plus to wykorzystanie sytuacji że klienci nie czytają regulaminu przed zakupem w taki sposób że każą sprzedawcą podawać nieprawdziwe informację licząc na to że klient nie sprawdzi dokładnie regulaminu , a na to już jest paragraf.
Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Może ktoś powalczy ze sprzedawcą .
ciekawy
Szalony PlusManiak
Posty: 274
Rejestracja: 25 gru 2012, o 22:55

Re: LTE bez limitu

Post autor: ciekawy »

lapuch pisze:Tylko LTE tak mam w ustawieniach.

EDIT:
Obecne mój internet LTE z Plusa to 0,7 Mb HAHAHA
Bez limitu ? naciągacze z Plusa !!!
od razu jak przekroczyłeś limit GB z abonamentu dostałeś taki mały lejek 700 kb czy ile tych GB zużyłeś, 100 GB albo więcej ?
Awatar użytkownika
AZRAEL
Szalony PlusManiak
Posty: 808
Rejestracja: 22 lut 2012, o 21:34
Lokalizacja: Kartuzy

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: AZRAEL »

A propo sprzedawców, oni nic nie wiedzą, są tam tylko chyba po to żeby siedzieć i klepac do komputera nowe umowy.
Mnie przy braniu umowy powiedziano, że jak wykorzystam transfer podstawowy, to nocny tez będzie miał lejek. O dziwo podstawowy wykorzystany a nocny chodzi. Nieznajomość działania usługi? To samo przy podpisywaniu umowy, była zniżka dla nauczycieli oraz studentów. Informowano mnie 2tyg przed podpisaniem umowy, ze moja matka jako nauczycielka nie może podpisać, to musiałem załatwiać u kuzynki aby podpisała za nas umowę żeby była zniżka, a przy podpisywaniu okazało się, że jednak moja matka może... Znowu nieznajomość promocji? Śmiechu warte.


@edit.
Jeszcze sytuacja, przy braniu routera Informowano mnie, że nie ma możliwosci podłączenia do niego anteny zewnętrznej, również okazało się, że sprzedawca mnie wprowadził w błąd.
Obrazek
Sansuii
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 12 lis 2014, o 14:38

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: Sansuii »

AZRAEL pisze:A propo sprzedawców, oni nic nie wiedzą, są tam tylko chyba po to żeby siedzieć i klepac do komputera nowe umowy.
Mnie przy braniu umowy powiedziano, że jak wykorzystam transfer podstawowy, to nocny tez będzie miał lejek. O dziwo podstawowy wykorzystany a nocny chodzi. Nieznajomość działania usługi? To samo przy podpisywaniu umowy, była zniżka dla nauczycieli oraz studentów. Informowano mnie 2tyg przed podpisaniem umowy, ze moja matka jako nauczycielka nie może podpisać, to musiałem załatwiać u kuzynki aby podpisała za nas umowę żeby była zniżka, a przy podpisywaniu okazało się, że jednak moja matka może... Znowu nieznajomość promocji? Śmiechu warte.


@edit.
Jeszcze sytuacja, przy braniu routera Informowano mnie, że nie ma możliwosci podłączenia do niego anteny zewnętrznej, również okazało się, że sprzedawca mnie wprowadził w błąd.
Bo w salonie może pracować każdy, nawet była kasjerka z biedronki (a co bardziej rozgarnięci pracować tam nie chcą) to jak to ma funkcjonować, myślisz że panią Krysię będą 2 tygodnie szkolić z tajników techniki i papierologii ?? Nieee.
Plusowi to na rękę, ciemny sprzedawca będzie kłamał nawet nie wiedząc że kłamie - czyż nie piękne ;)
puciek82
Szalony PlusManiak
Posty: 206
Rejestracja: 28 paź 2014, o 01:17

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: puciek82 »

Powinni ponosić karną odpowiedzialność za wprowadzanie w błąd . Przecież to jest ich praca, kto z was może w pracy tak postępować? na pewno nikt bo musisz na robocie się znać żeby ją wykonywać. Nie obchodzi nas klientów ze plusowi to na rękę, sprzedawca ma być wiarygodny i kompetentny wlbo wo... Nie powinno być tak że klient który pyta przykładowo trzy razy sprzedawcę o te limity i zostaję zapewniony że nie zostaną nigdy w jego przypadku zastosowane ponieważ stosuje się je tylko w wyjątkowych sytuacjach w stosunku do klientów którzy pobierają naprawdę duże ilości danych rzędu 1TB , a za tydzień klient wraca wsciekły bo nałożono limit po 35GB i sprzedawca wtedy wyszukuje mu w regulaminie punkt który mówi o tym że sieć zastrzega sobie do tego prawo by jednak nałożyć taki limit.
ciekawy
Szalony PlusManiak
Posty: 274
Rejestracja: 25 gru 2012, o 22:55

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: ciekawy »

w każdej sieci znajdą się konsultanci,którzy są nieświadomi co sprzedają,

od czego zależy tak naprawdę że ktoś może wykorzystać 100 GB a ktoś inny mniej ?
Awatar użytkownika
AZRAEL
Szalony PlusManiak
Posty: 808
Rejestracja: 22 lut 2012, o 21:34
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Odp: LTE bez limitu pytanie

Post autor: AZRAEL »

ciekawy pisze:w każdej sieci znajdą się konsultanci,którzy są nieświadomi co sprzedają,

od czego zależy tak naprawdę że ktoś może wykorzystać 100 GB a ktoś inny mniej ?
Jak się Plusowi podoba, ktoś dostanie po 300gb a kto inny po 35.
Obrazek
matus45
Szalony PlusManiak
Posty: 496
Rejestracja: 16 lis 2014, o 17:04

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: matus45 »

Ale oni nie kłamią nieświadomie. Powtarzają jedynie to z czego są szkoleni przez operatora. Ich prywatne zdanie nie ma znaczenia. Wypełniają tylko zobowiązania wobec operatora, który im płaci i tyle. To operator wymaga od nich lojalności, mają jemu przynosić korzyści a nie klientowi. To pracownicy korporacyjni.Stara zasada, traktujcie każdego konsultanta jako przeciwnika a nie przyjaciela. Stoicie po przeciwnych stronach, tu chodzi o kasę a moralność i prawda nie ma znaczenia.
puciek82
Szalony PlusManiak
Posty: 206
Rejestracja: 28 paź 2014, o 01:17

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: puciek82 »

Moim zdaniem oni kłamią celowo nie dlatego że sieć tak ich wyszkoliła , a dla uzyskania lepszych wyników , a co z tym się wiąże uzyskania lepszego dochodu, ponieważ płacą im dodatkowo od podpisanej umowy. Sądzę tak ponieważ Pani się pomyliła i razem z regulaminem wydrukowała mi taki szablon dla siebie jak powinna wyglądać rozmowa z klientem podczas sprzedaży i jest tam wyraźnie napisane że sprzedawca ma nas rzetelnie poinformować np jak działają klasy , jeśli klient zaznacza że będzie pobierał około 100GB to ma nas poinformować że prędkość może zostać ograniczona i należy przekazać mu dodatkowe fakty związane z zasadami FUP, klient powinien rozumieć zasady. Instrukcja dla sprzedawcy super ale nie będą tego mówić bo klient się rozmyśli i nie będzie wyniku, więc w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadzają inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem.
Awatar użytkownika
AZRAEL
Szalony PlusManiak
Posty: 808
Rejestracja: 22 lut 2012, o 21:34
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Odp: LTE bez limitu pytanie

Post autor: AZRAEL »

puciek82 pisze:Moim zdaniem oni kłamią celowo nie dlatego że sieć tak ich wyszkoliła , a dla uzyskania lepszych wyników , a co z tym się wiąże uzyskania lepszego dochodu, ponieważ płacą im dodatkowo od podpisanej umowy. Sądzę tak ponieważ Pani się pomyliła i razem z regulaminem wydrukowała mi taki szablon dla siebie jak powinna wyglądać rozmowa z klientem podczas sprzedaży i jest tam wyraźnie napisane że sprzedawca ma nas rzetelnie poinformować np jak działają klasy , jeśli klient zaznacza że będzie pobierał około 100GB to ma nas poinformować że prędkość może zostać ograniczona i należy przekazać mu dodatkowe fakty związane z zasadami FUP, klient powinien rozumieć zasady. Instrukcja dla sprzedawcy super ale nie będą tego mówić bo klient się rozmyśli i nie będzie wyniku, więc w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadzają inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem.
Masz może ten szablon i mógłbyś go nam udostępnić?
Obrazek
mikiasa
Szalony PlusManiak
Posty: 805
Rejestracja: 14 lip 2014, o 17:16
Lokalizacja: Lublin

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: mikiasa »

Ja natomiast w tym miesiącu jestem miło zaskoczony :D Nie wiem czy coś z tym robią ale u mnie chyba wyłączyli lejek.

Obrazek

A w nocy backup leciał na maksa możliwości tej technologii.

Obrazek

Obrazek


Jeśli to błąd systemu, proszę go nie korygować. :)
Ostatnio zmieniony 14 sty 2015, o 02:57 przez mikiasa, łącznie zmieniany 2 razy.
HaPe
Szalony PlusManiak
Posty: 424
Rejestracja: 5 maja 2013, o 17:14

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: HaPe »

Jaki masz okres rozliczeniowy?
mikiasa
Szalony PlusManiak
Posty: 805
Rejestracja: 14 lip 2014, o 17:16
Lokalizacja: Lublin

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: mikiasa »

Zawsze 21 miesiąca. I zawsze w połowie okresu już przycinali. W tym m-cu postanowiłem sprawdzić na ile pozwolą i puściłem backupy z pracy przez to łącze. No i jak na razie nie jest źle - testuję dalej.

Może FUP nie zlicza wychodzącego ?
HaPe
Szalony PlusManiak
Posty: 424
Rejestracja: 5 maja 2013, o 17:14

Re: LTE bez limitu pytanie

Post autor: HaPe »

Też mam 21, mam jeszcze do wykorzystania jakieś 15GB. Zjem dziś cały limit, zobaczymy jak szybko pożegnam 10Mbps.
ODPOWIEDZ