Konfiguracja Lumia 625

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Arek81
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 gru 2013, o 00:14

Konfiguracja Lumia 625

Post autor: Arek81 »

Witam
czy mógłby mi ktoś pomóc skonfigurować Nokie Lumie 625 ?
Mecze się już 2 dzień i 0 rezultatów :/

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konfiguracja Lumia 625

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj Arek81,
Lumia 625 działa na systemie Windows Phone (jak pozostałe Lumie), więc konfiguracja przebiega podobnie:

Należy pamiętać o włączeniu transmisji danych w telefonie.
Menu - Klikamy na strzałkę w prawym górnym rogu ekranu - Ustawienia - Sieć komórkowa - Transmisja danych: Wł/wył.

Punkt dostępu (APN): internet
1. Menu - Klikamy na strzałkę w prawym górnym rogu ekranu - Ustawienia - Punkt dostępu - Dodaj.
2. Nazwa połączenia: Internet GPRS, Zaznaczamy pole Ustaw jako aktualny APN, Nazwa punktu dostępu: internet, Nazwa użytkownika zostawiamy puste, Hasło zostawiamy puste, Naciskamy Zapisz.

Punkt dostępu (APN): mms
1. Menu - Klikamy na strzałkę w prawym górnym rogu ekranu - Ustawienia - Punkt dostępu - Dodaj.
2. Nazwa połączenia: Plus MMS, Zaznaczamy pole Ustaw jako aktualny APN, Nazwa punktu dostępu do MMS: mms, Adres proxy: 212.2.96.16, Port proxy: 8080, Nazwa użytkownika zostawiamy puste, Hasło zostawiamy puste, MMSC: http://mms.plusgsm.pl:8002, Naciskamy Zapisz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
krzysieka2583
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2013, o 22:34

Re: Konfiguracja Lumia 625

Post autor: krzysieka2583 »

Witam, od 16 grudnia mam Nokie Lumie 625 wszystko chodzi dobrze tylko mam jeden kłopot mianowicie wiadomosci mms...
wiadomosci sms chodzą a mms nie. Dodam ze telefon jest z T-mobile a karte mam w Mix plusie i nie moge sobie poradzić z konfiguracja...... proszę o pomoc. Dodam ze mam wlaczone transmisje danych najwieksza prędkość połączenia 3G wybór sieci plus..... i tak jak mówie internet dziala smsy też tylko mmsy nie. Mmmsy działają tylko wtedy gdy włącze sieć WiFi....
pomocy .....!!!!!
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Konfiguracja Lumia 625

Post autor: Magda_Plus »

krzysieka2583 czy wprowadziłeś ustawienia MMS do swojego telefonu zgodne z Plusem? Możesz skorzystać z ustawień jakie zamieściła Ewa_Plus.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
krzysieka2583
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2013, o 22:34

Re: Konfiguracja Lumia 625

Post autor: krzysieka2583 »

Już wszytko śmiga. Ściągnąłem sobie punkt dostępu usunąłem wcześniej wszystkie ustawienia i wpisałem ustawienia od Ewa_Plus zapisałem wyjąłem kartę sim po 5 minutach włożyłem i wszystko gra. wszystko działa:)
Dziękuję ślicznie za wskazówki

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Konfiguracja Lumia 625

Post autor: Magda_Plus »

krzysieka2583 cieszymy się, że wszystko działa tak jak tego oczekiwałeś. :)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ala_87
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2014, o 19:21

Re: Konfiguracja Lumia 625

Post autor: ala_87 »

Mam problem z konfiguracją mms w Nokia Lumia 625, telefon jest z t-mobile, karta z Plusa, problem polega na tym, że gdy wchodzę w ustawienia i próbuje konfigurować telefon krok po kroku tak jak jest podane nie mogę znaleźć punktu dostępu i dalsza konfiguracja jest niemożliwa, proszę o pomoc.
Telefon mam od grudnia i nie mogę korzystać z mmsów, przez to że nie umiem tego skonfigurować
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Konfiguracja Lumia 625

Post autor: Krzysiek_Plus »

ala_87, zamiast punktu dostępu, może być pole APN.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Robercino
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 25 mar 2014, o 11:56

Re: Przeniesienie numeru z simplusa na abonament firma ?

Post autor: Robercino »

Witam jak w lumi625 wykonać połączenie żeby nie wchodzić do kontaktów tylko odrazy z głównego ekranu wprowadzić numer proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Konfiguracja Lumia 625

Post autor: Krzysiek_Plus »

Robercino, należy wybrać kafelek z ikoną słuchawki, następnie ikonę klawiatury numerycznej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Robercino
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 25 mar 2014, o 11:56

Re: Konfiguracja Lumia 625

Post autor: Robercino »

Dziękuje bardzo za pomoc już wiem pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
McRap
PlusManiak
Posty: 121
Rejestracja: 18 lut 2014, o 13:56
Lokalizacja: WWL

Re: Konfiguracja Lumia 625

Post autor: McRap »

Robercino możesz też dodać wybrany kontakt i przypiąć go bezpośrednio do pulpitu. Jak tam mam 3 najczęściej używane kontakty dodane. Jak wejdziesz w dany kontakt to na dole masz ikonę z pinezką, czyli "przypnij". Klikasz na nią i masz kontakt na pulpicie bezpośrednio.
Kirke85
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 23:26

Re: Konfiguracja Lumia 625

Post autor: Kirke85 »

Witam serdecznie
Bardzo prosze o pomoc,nie potrafie skonfigurowac apn do wysylania mmsow w nokii lumi 625. Mam rowniez lumie 1320 i z nia nie mam zadnego problemu. Roznica polega na tym, ze nie mam w ogole zaklaki punkt dostepu w ustawieniach. Jedynie jest cos takiego jak siec komorkowa, idac dalej, mozna wejsc w : edytuj apn do mmsow, wchodzac w to pojawiaja sie nastepujace okienka : APN (wpisalam mms), nazwa i haslo to zostawiam puste, bramk wap (adres url), bramka wap - port, mmsc ( adres url), mmsc - port. To jest wszystko nie mam okienka zeby wpisac proxy. Rowniez w okienko mmsc nie wchodzi caly adres. Prosze o pomoc.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Konfiguracja Lumia 625

Post autor: Krzysiek_Plus »

Kirke85, pobierz
krzysieka2583 pisze:Już wszytko śmiga. Ściągnąłem sobie punkt dostępu usunąłem wcześniej wszystkie ustawienia i wpisałem ustawienia od Ewa_Plus zapisałem wyjąłem kartę sim po 5 minutach włożyłem i wszystko gra. wszystko działa:)
konfiguracja:
Ewa_Plus pisze:Punkt dostępu (APN): mms
1. Menu - Klikamy na strzałkę w prawym górnym rogu ekranu - Ustawienia - Punkt dostępu - Dodaj.
2. Nazwa połączenia: Plus MMS, Zaznaczamy pole Ustaw jako aktualny APN, Nazwa punktu dostępu do MMS: mms, Adres proxy: 212.2.96.16, Port proxy: 8080, Nazwa użytkownika zostawiamy puste, Hasło zostawiamy puste, MMSC: http://mms.plusgsm.pl:8002, Naciskamy Zapisz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ