Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

mn9, tak jest w planach U900 i LTE. Termin nie został jeszcze ustalony.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zbyszekk
Prawie PlusManiak
Posty: 31
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 13:41
Lokalizacja: Lesko, podkarpackie

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: zbyszekk »

Witam.
Widzę, że odpowiedzi na ewentualne wzmocnienie sygnału LTE w Lesku nie ma jeszcze odpowiedzi ?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kokoszka
PlusManiak
Posty: 71
Rejestracja: 22 sty 2014, o 09:39

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: kokoszka »

do 2016 na pewno będzie
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

zbyszekk, kolejna stacja LTE powinna zostać uruchomiona do połowy 2014.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5657
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: habish »

Krzysztofie, czy zdarzają się takie sytuacje ze przyjeżdża ekipa, modernizuje nadajnik odjeżdża i nie uruchamia wszystkich technologii? Wczoraj na nadajniku w mojej okolicy cały dzień trwały prace, widziałem ze na pewno wymieniono anteny, co działo się później nie wiem bo musiałem jechać do pracy. Po powrocie jednak stwierdziłem że nadajnik ciągle działa tylko w GSM. Czy jest możliwe ze U900 nie zostało po prostu jeszcze włączone? Nadajnik znajduje się w miejscowosci Choryń pow. Kościański.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

patryk7588, tak jest taka możliwości np.: brakuje jeszcze jakiegoś pozwolenia/zgody.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
artii77
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 8 lut 2014, o 09:31

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: artii77 »

-czy planowene jest włączenie LTE w chełmskim powiecie ,gmina wojsławice, turowiec , w okolicy...?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

artii77, brak planów na obecną chwile.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
fajny52
Starszy Plusmaniak
Posty: 182
Rejestracja: 7 wrz 2008, o 23:57

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: fajny52 »

Czy będzie modernizowany BTS w Rudzie Śląskiej na ul. Osiedlowa 11 ?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

fajny52, była już zmodernizowana w 06/2013.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Qstosh
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 7 paź 2013, o 11:30

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Qstosh »

ChiquitaB pisze:Witam.
Podpowie mi ktoś na temat nadajnika?
Ponieważ mieszkam w miejscowości Krajęcin w kuj-pom i łapie w domu zasięg umts z anteny sprawdzonej w netmonitorze o LAC: 49001 a CID: 60373 w miejscowości Pniewite ale nigdzie nie mogę jej namierzyć a btsearch nic nie widzi koło mnie, chcę kupić antene aby wzmocnić sygnał ale nie wiem czy to jest 900 czy 2100 i w jakim miejscu mniej więcej taka antena się znajduje.
Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi pomógł
Raz złapałem jeszcze zasięg umts z lac: 49001 a CID 60302 Robakowo ale tam też nigdzie nadajnika nie widać
Odpowiedź Magdy z Plusa - 7 sierpień 2013 (strona 30):
ChiquitaB - do końca tego roku powinien pojawić się zasięg 3G ze stacji w Paparzynie.

Drogi Krzysztofie, powyżej cytuję zapytanie użytkownika ChiquitaB i odpowiedź Magdy z Plusa a początku sierpnia 2013. Ja już kilkukrotnie pytałem o modernizację nadajnika w Paparzynie (86-212) i najbardziej precyzyjna odpowiedź jaka uzyskałem to, że modernizacja będzie przeprowadzona w IV kwartale 2013 lub I kwartale 2014.
Dziś 24 luty więc zostaje miesiąc czasu...

W związku z tym mam trzy pytania:

1) Na jakiej podstawie konsultanci udzielają odpowiedzi o planowanych modernizacjach nadajników (tzn. skąd pozyskują takie info)?

2) Czy Plus nie ma jakiegoś harmonogramu (choćby kilkumiesięcznego) modernizacji swoich nadajników i dzieje się to spontanicznie ? (trudno mi to sobie wyobrazić) Bardzo często widzę odpowiedzi konsultantów na zasadzie: " w tym roku; w drugim kwartale; w pierwszym półroczu itp.)

3) No i standardowo i z uporem maniaka: Kiedy nastąpi modernizacja nadajnika w Paparzynie do wcmda900 ?

Ps. Play właśnie postawił nadajnik HSPA+ w Klęczkowie (ok 2km od Paparzyna) odpalają w marcu 2014...
Mam takie postanowienie, że jak Plus nie zmodernizuje nadajnika w Paparzynie do maja to straci klienta na rzecz Play. Umowa kończy mi się w czerwcu 2014.
Dzięki za uwagę, i czekam na odpowiedzi :-)
Awatar użytkownika
tycior
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 24 lut 2014, o 14:10

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: tycior »

Witam!
Czy planowany jest zasięg LTE w gminie Zalesie , woj.Lubelskie powiat bialski ?
Jak na razie jest 3G.
neron200
Początkujący PlusManiak
Posty: 20
Rejestracja: 12 sty 2013, o 14:58

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: neron200 »

Witam, czy przewidują Państwo polepszenie zasięgu LTE w miejscowości Sianożęty oraz w samym Ustroniu Morskim?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

1. Informacje są uzyskiwane na bieżąco od odpowiednich pracowników naszej sieci.

2. Plany dosyć często ulegają zmianie, zaś konkretne terminy są ustalane zazwyczaj na 1-2 tygodnie przed modernizacją.

3. Obecnie stacja w Paparzynie nie jest w "standardowym" planie modernizacji, więc nie jestem wstanie określić kiedy nastąpi uruchomienie WCDMA900 w tej lokalizacji..
Qstosh pisze:Ps. Play właśnie postawił nadajnik HSPA+ w Klęczkowie (ok 2km od Paparzyna) odpalają w marcu 2014...
Nasza stacja WCDMA900 jest nie wiele dalej w miejscowości Ruda.

tycior, na obecną chwile brak planów na LTE.

neron200, tak jest w planach uruchomienie kolejnej stacji LTE w zachodniej części Ustronia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Qstosh
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 7 paź 2013, o 11:30

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Qstosh »

1. Informacje są uzyskiwane na bieżąco od odpowiednich pracowników naszej sieci.

2. Plany dosyć często ulegają zmianie, zaś konkretne terminy są ustalane zazwyczaj na 1-2 tygodnie przed modernizacją.

3. Obecnie stacja w Paparzynie nie jest w "standardowym" planie modernizacji, więc nie jestem wstanie określić kiedy nastąpi uruchomienie WCDMA900 w tej lokalizacji..




Qstosh napisał(a):
Ps. Play właśnie postawił nadajnik HSPA+ w Klęczkowie (ok 2km od Paparzyna) odpalają w marcu 2014...

Nasza stacja WCDMA900 jest nie wiele dalej w miejscowości Ruda.
Krzysztof dziękuję za odpowiedzi. W pewnym stopniu rozjaśniają obraz jak wygląda modernizacja Plusa...

A co do odpowiedzi na trzecie pytanie to tylko dodam że Play postawił nadajnik w Klęczkowie na wzgórzu co jest logiczne i przemyślane bo sygnał będzie przyzwoity ze wszystkich stron a nadajnik Plusa stoi w dolinie zaraz przed tą górą w Klęczkowie i dlatego odbiór z kierunku południowo zachodniego ( wzdłuż DK 55 jest właściwie niemożliwy po 2 km od nadajnika czyli zaraz po przekroczeniu Klęczkowa) Cały pas wzdłuż DK 55 przez miejscowości Trzebiełuch, Paparzyn, Wabcz aż po Stolno jest "odcięty" od internetu Plusa, oczywiście nie liczę EDGE bo to żart w dzisiejszych czasach. Myślę że stąd pojawił się nadajnik w Paparzynie jeszcze kilka lat temu bo ten kłopot dotyczył wtedy samego GSM i rozmów telefonicznych.

A kłopot z nadajnikiem w Rudzie opisywałem w swoim pierwszym poście na tym forum kilka miesięcy temu:
Qstosh pisze:Dzień Dobry
Mieszkam w miejscowości Paparzyn (kuj-pom) teoretycznie mam zasięg hspa+ z nadajnika w miejscowości Ruda ok 5-6km. Z anteną zewnętrzną nawet -83dBi. jednak ukształtowanie terenu (nadajnik jest w dolinie a ja mieszkam za górką, dodatkowo drzewa) powoduje słabą jakość sygnału ( całkiem niedawno dowiedziałem się, że jest coś takiego jak siła sygnału i jakość sygnału)
Jesień i zima to czas kiedy internet jeszcze jakoś chodzi ok. 0,6 do 2 Mb/s (niższa temperatura i brak liści na drzewach powodują, że fale lepiej się rozchodzą) jednak latem tragedia: 0,15 Mb/s.
Także z mojego punktu widzenia mapa zasięgu Plusa trochę "oszukuje".

Moje pytanie brzmi:
Czy jest jakiś plan modernizacji nadajnika w Paparzynie (wieża SKR / obecnie EDGE) do hspa lub hspa+? lub ewentualnie któregoś z nadajników w miejscowościach Kobyły lub Malankowo?
Z góry dziękuję.
Pozostaje mi chyba wystawienie 10-o metrowego masztu z anteną zewnętrzną aby mieć przyzwoity transfer z Plusa.
A żeby dodatkowo zmobilizować Plus do działania to dodam, że oprócz nowego nadajnika Play w Klęczkowie, na tym nadajniku w Paparzynie T Mobile ma już pozwolenie UKE na WCDMA900 (nawiasem mówiąc T Mobile jest właścicielem masztu) więc tylko czekać na uruchomienie....
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ