Wymiana karty SIM.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj domii354,
domii354 pisze:po konsultacji z BOKiem miał być ten problem rozwiązany
Sprawa została przekazana do techników?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
domii354
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 5 sty 2016, o 17:03

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: domii354 »

Tego nie wiem dokładnie, bo nie ja rozmawiałam, bo nie miałam jak zadzwonić, mam mi tylko powiedziała, że Pan powiedział, że należy co jakiś czas kontrolować sytuacje i wyłączać i włączać telefon, a minęły kolejne 24 h
Ostatnio zmieniony 5 sty 2016, o 17:27 przez domii354, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: Joanna_Plus »

domii354,

prześlij mi proszę przez ten formularz:

- numer telefonu,
- numer seryjny dotychczasowej i nowej karty SIM.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
domii354
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 5 sty 2016, o 17:03

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: domii354 »

Wysłane
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: Joanna_Plus »

domii354,

wiadomość dotarła - dziękuję. Sprawę przekazałam do techników.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pawelbestia
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 21:58

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: pawelbestia »

Witam.
Muszę wymienić kartę na nano SIM.
Starą kartę mam od początku istnienia Simplusa.
Wiem, że kiedyś wymiana tych kart odbywała się bezpłatnie, czy ta promocja jeszcze obowiązuje?
Pozdrawiam
Paweł R.
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: g-rs »

Nie. 12,60 zł w salonie.
opos
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2016, o 10:11

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: opos »

Ostatnio wymieniałam kartę sim . Starą zdezaktywowali natychmiast po wyjściu z salonu a nową aktywowali dopiero po 42 godzinach. Porażka. Przez ten czas nie mogłam korzystać z telefonu . Nie pomagały interwencje w centrum obsługi .Robią co chcą .
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj pawelbestia,

koszt wymiany karty SIM to 12,30 zł. Szczegóły w naszym FAQ.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mała
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 1 mar 2014, o 22:20

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: mała »

witam, mąż wymienił starą kartę sim na nowa "mikro". Moje pytanie - czy numery które były zapisane na "starej" karcie przechodza na nową? Bo jak się okazało żadnego z zapisanych numerów nie ma. Czy oznacza to że wszystkie kontakty jakie były zapisane w pamięci starej karty sim przepadły, czy po prostu trzeba poczekac zeby nowa karta została aktywowana. Wiem że dawniej nie było takiego problemu z wymianą, bo wówczas po wymianie nowa karta była aktywna od razu.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: habish »

Numery na starej karcie SIM same nie przeniosą się na nową.
Musisz wszystkie kontakty skopiować lub wpisać ponownie.
mała
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 1 mar 2014, o 22:20

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: mała »

nawet jeśli numer karty jest ten sam (znaczy nr telefonu). Mój syn jakiś czas temu wymieniał kartę na nową (tez telefon na doładowania) bo starą niechcący złamał i na tej nowej wymienionej były wszystkie zapisane numery. Więc jak to jest "przechodzą" te zapisane czy przepadają, bo jeśli przepadają to o d... rozbić taką wymianę
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: habish »

Widocznie syn miał zapisane numery na telefonie czy też online: np. konto Google.
Jeśli masz jeszcze starą kartę SIM możesz z niej skopiować wszystkie kontakty.
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: g-rs »

mała pisze:nawet jeśli numer karty jest ten sam (znaczy nr telefonu). Mój syn jakiś czas temu wymieniał kartę na nową (tez telefon na doładowania) bo starą niechcący złamał i na tej nowej wymienionej były wszystkie zapisane numery. Więc jak to jest "przechodzą" te zapisane czy przepadają, bo jeśli przepadają to o d... rozbić taką wymianę
Nigdy nie było tak, że numery zapisane na karcie pamięci przechodzą na nową kartę po wymianie. :roll:
Większość zapisuje kontakty w telefonie lub na swoim koncie (google, windows) i wtedy nie ma żadnego problemu po wymianie karty SIM. Trzeba było wcześniej skopiować kontakty do telefonu.
mała
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 1 mar 2014, o 22:20

Re: Wymiana karty SIM.

Post autor: mała »

g-rs pisze:
mała pisze:nawet jeśli numer karty jest ten sam (znaczy nr telefonu). Mój syn jakiś czas temu wymieniał kartę na nową (tez telefon na doładowania) bo starą niechcący złamał i na tej nowej wymienionej były wszystkie zapisane numery. Więc jak to jest "przechodzą" te zapisane czy przepadają, bo jeśli przepadają to o d... rozbić taką wymianę
Nigdy nie było tak, że numery zapisane na karcie pamięci przechodzą na nową kartę po wymianie. :roll:
Większość zapisuje kontakty w telefonie lub na swoim koncie (google, windows) i wtedy nie ma żadnego problemu po wymianie karty SIM. Trzeba było wcześniej skopiować kontakty do telefonu.
a to ciekawe, bo ja zawsze zapisuję numery na karcie telefonicznej, i jak wymieniałam (co prawda dwa lata temu) też na mikro to wszystkie numery miałam na nowej. A jeśli obecnie tak nie jest, to jest to wydaje mi się nie w porządku. Bo co zrobisz, mając jak piszesz numery zapisane w telefonie, jeśli np. nieszczęśliwie telefon rozwali ci się "w drobny mak"? Wówczas tracisz numery z racji zepsutego telefonu, bo kartę możesz odzyskać w punkcie.
Patryk7588 - sprawdzałam tą starą kartę, niestety, ale jest pusta (oprócz nr. alarmowych, te są). Nie wiem czemu nie ma na niej tych zapisanych numerów (nie były usuwane). Przyszłam do domu i wyjęłam starą kartę z telefonu i wsadziłam nową. Ze starą nic nie robiłam, dopiero jak podpowiedziałes żeby z niej skopiować to wsadziłam z powrotem do telefonu .... czary jakieś czy co ....
ODPOWIEDZ