Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
aneta33ab
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 10 sie 2013, o 07:50

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: aneta33ab »

Dziękuję ślicznie zasięg powrócił :)
qwert4502
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 25 cze 2013, o 09:26

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: qwert4502 »

W Podlesina gmina Narol woj. Podkarpackie również nie ma zasięgu lub jest jedna dwie kreseczki, w mieszkaniu można już pomarzyć o tym że pogada się przez telefon chyba na piętrze z telefonem w oknie . Z ukształtowania terenu wynika że zasięg mamy z nadajnika w miejscowości SUSIEC ok. 10 km . Przed modernizacją nadajnika zasięg nie był idealny ale nie tak fatalny jak teraz.Proszę o rozwiązanie tego problemu w swoim i mieszkańców imieniu.???
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Krzysiek_Plus »

qwert4502, prace związane z modernizacją nie zostały jeszcze zakończone, do tego czasu mogą występową problemy z dostępem do sieci.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
karollo666
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 25 lut 2013, o 19:43

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: karollo666 »

A jak rzecz się ma z warszawską dzielnicą Kabaty? Luksusowe osiedla,pełna infrastruktura a zasięgu brak?! Jedna kreska to jest sukces. Odnawiam pytanie w sprawie zasięgu w metrze - kiedy jest szansa by od stacji Kabaty był zasięg? Pozdrawiad
bylejaki
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 8 sie 2013, o 12:20

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: bylejaki »

Ponawiam moje pytanie, co z zasięgiem w Bytomiu? Będąc w domu telefon pokazuje, że moc sygnału wynosi -105 dBm 5 asu w sieci WCDMA (waha się przeważnie od -95 do -108), podczas gdy w GSM pokazuje -90 dBm 13 asu (przeważnie -85 do -100). O utratę zasięgu podczas korzystania z internetu jest bardzo łatwo. Na innych kartach sim nie mam takiego problemu.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Ewa_Plus »

karollo666 - mamy w tej chwli zarejestrowany problem z zasięgiem - Warszawa od ul. Stokłosy wzdłuż Alei KEN. Jest on w trakcie rozwiązywania.

bylejaki - w Bytomiu trwają prace modernizacyjne na naszej stacji w okolicy ul. Moniuszki - mogą więc występować problemy z połączeniami głosowymi i transmisją danych.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
karollo666
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 25 lut 2013, o 19:43

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: karollo666 »

Ewa_Plus pisze:karollo666 - mamy w tej chwli zarejestrowany problem z zasięgiem - Warszawa od ul. Stokłosy wzdłuż Alei KEN. Jest on w trakcie rozwiązywania.

bylejaki - w Bytomiu trwają prace modernizacyjne na naszej stacji w okolicy ul. Moniuszki - mogą więc występować problemy z połączeniami głosowymi i transmisją danych.
tylko że mieszkam tam od 3mies. i cały czas występuje coś takiego...

a jak rzecz wygląda z tym zasięgiem w metrze?

pozdrawiam
cilosz
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2013, o 10:41

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: cilosz »

Witam wszystkich.

Jestem mieszkańcem niewielkiej miejscowości Bucz w woj. Wielkopolskim. Zarówno ja jak i inni mieszkańcy tej i pobliskich miejscowości (Barchlin, Kluczewo) mam poważne problemy z prowadzeniem rozmów, często nawet z próbą nawiązania połączenia. To że zasięg w budynkach jest kiepski a w zasadzie go nie ma trudno, ale jeśli już się go złapie na zewnątrz (a i to nie zawsze łatwo zrobić) mam notoryczne problemy z nawiązaniem połączenia otrzymuje komunikaty: błąd połączenia i sieć zajęta (trwa to już od około roku). Nie może to być wina mojego telefonu ponieważ posiadam dwa różne modele (oba w plusie) i na obu komunikaty się powtarzają. Co ciekawe według ID sieci najczęściej w budynku łapie znacznie oddalone stacje nadawcze jak Brenno lub Wielichowo, a 2 najbliższe Przemęt i Boszkowo są praktycznie nie osiągalne (załączam mapkę).
O internecie można tylko pomarzyć.
Załączniki
mapa.JPG
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Ewa_Plus »

karollo666 - to by się zgadzało, bo dokładnie 3 m-ce temu zostało zarejestrowane to zgłoszenie i ciągle jest w trakcie rozwiązywania. Jeśli chodzi o zasięg w metrze, to obecnie mamy zasięg 2G na wszystkich stacjach oraz zasięg 2G/3G na ostatnich 4 stacjach (w kierunku Młocin) ale w tunelach już jest gorzej. Chwilę po wyjeździe ze stacji zasięg jeszcze jest, potem już nie.

cilosz - według danych, które posiadam, lokalizacje, o których piszesz obsługiwane są przez naszą stację w miejscowości Śmigiel, a na niej trwają obecnie prace modernizacyjne.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
noscope
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 16 sie 2013, o 16:42

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: noscope »

Witam. W mojej miejscowości(antoniki, podkarpackie, gmina lubaczów) od długiego czasu jest bardzo zły zasięg, na drodze nawet nie ma przez domem więc to chyba nie jest normalne, problem od zawsze występuje. Jak telefon spokojnie leży na biurku to traci zasięg co jakiś czas, a jeśli uda się komuś do mnie dodzwonić to rozmowa trwa do 15 sekund ponieważ podczas trzymania telefonu w czasie rozmowy traci zasięg. Miesiąc temu mogłem jeszcze liczyć na "dwie kreski" na oknie a teraz zero. Jeśli wyjdę na pole i będzie bezpośrednia widoczność z nadajnikiem na załużu to mogę się spodziewać trzech kresek. Zaznaczę że problem jest mniejszy przy ostatnich domach na wsi, a problem występuje nie tylko u mnie, pozdrawiam i liczę na jakiekolwiek zainteresowanie się tą sprawą
edit: A jak kiedyś wyłączyli nadajnik to z ukraińskiego nadajnika łapało zasięg
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Krzysiek_Plus »

cilosz, rzeczywiście najbliższa stacja znajduje się w miejscowości Przemęt.
cilosz pisze:Co ciekawe według ID sieci najczęściej w budynku łapie znacznie oddalone stacje nadawcze jak Brenno lub Wielichowo, a 2 najbliższe Przemęt i Boszkowo są praktycznie nie osiągalne (załączam mapkę).
Możesz podać ID jakie uzyskujesz? Wielichowo to około 12-13 km, wiec trudno by z takie odległości uzyskiwał sygnał.

noscope pisze:Jeśli wyjdę na pole i będzie bezpośrednia widoczność z nadajnikiem na załóż to mogę się spodziewać trzech kresek.
Nie mamy stacji w Załużu. Najbliższa stacja to Lubaczów lub Basznia Góra. Niestety od tej strony sygnał może ulega rozproszeniu z powodu pasu zieleni (lasu), szczególnie w okresie wiosenno-letnim.

Wysyłam zapytanie o poprawę zasięgu.
noscope pisze:Zaznaczę że problem jest mniejszy przy ostatnich domach na wsi, a problem występuje nie tylko u mnie, pozdrawiam i liczę na jakiekolwiek zainteresowanie się tą sprawą
tzn. :roll:?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
noscope
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 16 sie 2013, o 16:42

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: noscope »

Tzn na ostatnich domach na wsi czyli tych co znajdują się na obrzeżu, dziękuję za zainteresowanie się sprawą. Co do zapytania o poprawę zasięgu to kiedy mógłbym się spodziewać jakiejś reakcji ze strony operatora?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Krzysiek_Plus »

noscope, po weekendzie powinna być odpowiedź. Zaś w czerwcu była już modernizowana stacja w Baszni Górne. (GSM900).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
noscope
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 16 sie 2013, o 16:42

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: noscope »

Dzięki za pomoc :) Jak będzie coś wiadomo to proszę dać znać, będę obserwował temat, pozdrawiam.
cilosz
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2013, o 10:41

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: cilosz »

Krzysiek_Plus pisze: Możesz podać ID jakie uzyskujesz? Wielichowo to około 12-13 km, wiec trudno by z takie odległości uzyskiwał sygnał.
Przemęt o ile się nie mylę ma nadany ID "Wielkopolska" i tez często jest łapany ale z mizerną siłą sygnału.
Aby pogadać zazwyczaj wchodzę na piętro domu, a tam łapię najczęściej Brenno rzadziej Wielichowo. Zdarza się sporadycznie nawet Rakoniewice złapać, a to dopiero odległy przekaźnik.
Wiem że już wielu próbowało ale czy są jakieś szanse na zbudowanie dodatkowego przekaźnika w mojej okolicy najbardziej martwią mnie te ciągłe komunikaty przy próbie nawiązywania połączenia. Nie wiem czy to też ma znaczenie ale dość często w swoim miejscu zamieszkania zdarza się że SMS-y przychodzą zdublowane pomimo iż nadawca wysyła raz, w Lesznie gdzie pracuje nie przytrafia się coś takiego.
ODPOWIEDZ