Przejście z MixPlus III na Plus na Kartę

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
SetnyGosc
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lut 2013, o 22:12

Przejście z MixPlus III na Plus na Kartę

Post autor: SetnyGosc »

Witam

Mam problem. Mianowicie dłuższy czas temu zrobiłem ostatnie doładowanie i skończyła mi się umowa na MixPlus. Dziś, już po kilkunastu doładowaniach poza umową stwierdziłem, że chciałbym przejść na Plus na Kartę. Wpisywałem kod *147*11# jednak dostaję sms zwrotny, z informacją że usługa jest niedostępna. Moja obecna taryfa to MixPlus III. Aktywne usługi to: GPRS, Niski kredyt i Wideorozmowy. Jeżeli ktoś mógłby mi udzielić wskazówki jak przejść z obecnej taryfy na Plus na Kartę będę bardzo wdzięczny. Szukałem na stronie Plus jednak nic konkretnego nie znalazłem.

Z góry dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Przejście z MixPlus III na Plus na Kartę

Post autor: Jrv »

Z mix do Plus na Kartę przechodzi się za pomocą sms.
Treść: PNK
Numer: 2699
Zmiana zajmie 7 pełnych dób. Cały ten czas konto musi być w ważności na połączenia wychodzące i z dodatnim saldem.

Temat był poruszany więc jest to już na forum opisane...
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
SetnyGosc
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 1 lut 2013, o 22:12

Re: Przejście z MixPlus III na Plus na Kartę

Post autor: SetnyGosc »

Jaki jest koszt? Taki sam jak w przypadku kodu tj. 3zł?

Zapytałem ponieważ bratu udało się to zrobić za pomocą kodu z tym, że on miał taryfę mixplus IV.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Przejście z MixPlus III na Plus na Kartę

Post autor: Jrv »

Nie mogło się udać za pomocą kodu - wybacz ale znając mechanizmy zwyczajnie w to nie wierzę.
Przejście jest darmowe.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
SetnyGosc
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 1 lut 2013, o 22:12

Re: Przejście z MixPlus III na Plus na Kartę

Post autor: SetnyGosc »

Dzięki za wyjaśnienie w kwestii mojego pytania.

Jeżeli chodzi natomiast o telefon brata to dziwna sprawa. Twierdzisz, że tak się nie da a przed chwilą z ciekawości poprosiłem go aby zobaczył kodem jaką ma taryfę. W sms zwrotnym otrzymał, że jest to taryfa Plus na Kartę, dodatkowo aktywował roczną ważność konta i faktycznie po doładowaniu i wpisaniu *100# pokazuje 2014r. Czyżby jakieś zmiany?

Dodam tylko, że brat zrobił wielkie oczy jak pokazałem mu ten temat. Zdziwił się też jak dogrzebał się do tego: http://www.plus.pl/indywidualna/mixplus ... saNaKarte/

Fakt jest taki, że zrobił to kodem i wszystko działa mu poprawnie, do tego nie pobrało mu żadnej opłaty.
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Przejście z MixPlus III na Plus na Kartę

Post autor: Dominik_Plus »

SetnyGosc, albo Twój brat miał jedną z poprzednich taryf w ofercie Plus na Kartę albo zrobił to poprzez SMS.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
SetnyGosc
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 1 lut 2013, o 22:12

Re: Przejście z MixPlus III na Plus na Kartę

Post autor: SetnyGosc »

SetnyGosc pisze:Zapytałem ponieważ bratu udało się to zrobić za pomocą kodu z tym, że on miał taryfę mixplus IV.
I na 100% nie zrobił tego sms'em tylko kodem. Czyli wychodzi na to, że z mixPlus IV można kodem a z mP III już nie.

Chyba, że pokazuje mu taryfę Plus Na Kartę a w rzeczywistości wciąż ma mixPlusIV czyli jakiś błąd?. Dziwi mnie jednak fakt, że aktywował roczną ważność konta... Brat napisał już do BOK'u Plusa, zobaczymy co otrzyma w odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Przejście z MixPlus III na Plus na Kartę

Post autor: Jrv »

Nie, nie można. Jest absolutnie niemożliwe do wykonania. Brat przeszedł smsem jakiś czas temu do taryfy Simplus np. a ostatnio użył kodu na PNK - i pobrano 3zł opłaty. Innej możliwości nie ma.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
SetnyGosc
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 1 lut 2013, o 22:12

Re: Przejście z MixPlus III na Plus na Kartę

Post autor: SetnyGosc »

Kurczę wiem, że brzmi to dla Was dziwnie ponieważ na pewno wiecie o czym piszecie.

Brat siedzi w tej chwili obok mnie i może przysiąc na cokolwiek, że nic nie robił po ostatnim doładowaniu w mixPlus aż do tej pory. Jak wcześniej pisałem sprawę zgłosił już do BOK Plusa bo sam jest ciekawy o co tu chodzi. Pokazał mi również przed chwilą odpowiedzi sms od automatu po wpisywaniu kodów i jest kolejno:

- kiedy sprawdzał taryfę przed wpisaniem kodu: Aktywna taryfa to mixPlus IV
- po aktywacji kodu: Aktywna taryfa to Plus na Karte
- po wpisaniu kodu na rok ważności konta: Rok waznosci konta zostal aktywowany
- po doładowaniu za 10zł: okres ważności konta przedłużył się równo o 365dni.

Wszystko odbyło się tego samego dnia i nie pobrano żadnej opłaty. Brat jest osobą pełnoletnią, inteligentną i ma dobrą pamięć więc nie ma mowy o tym, żeby zapomniał, że kiedykolwiek przechodził z mix'a do simplusa.

Druga sprawa... jeżeli ktoś tu twierdzi, że kłamiemy. Pytanie w jakim celu? Sami jesteśmy ciekawi jak to się stało i szukamy logicznego rozwiązania. Skoro mówicie, że jest to niemożliwe może najzwyczajniej jest to jakiś błąd? Nie znamy mechanizmów z jakich korzysta system dlatego na początku nie widzieliśmy w tym nic dziwnego.
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Przejście z MixPlus III na Plus na Kartę

Post autor: Dominik_Plus »

SetnyGosc, w żadnym wypadku nic Wam nie zarzucamy :-) Bardzo chętnie to wyjaśnię - podeślij mi tylko numer przez ten formularz kontaktowy.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
SetnyGosc
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 1 lut 2013, o 22:12

Re: Przejście z MixPlus III na Plus na Kartę

Post autor: SetnyGosc »

Dominik_Plus pisze:SetnyGosc, w żadnym wypadku nic Wam nie zarzucamy :-) Bardzo chętnie to wyjaśnię - podeślij mi tylko numer przez ten formularz kontaktowy.
Numer został wysłany. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w wyjaśnieniu sprawy.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przejście z MixPlus III na Plus na Kartę

Post autor: Joanna_Plus »

SetnyGosc,

mogło zdarzyć się tak, że system „przepuścił” zmianę za pomocą kodu.
Natomiast standardowo zmiana z Plus Mix na Plus na Kartę odbywa się za pomocą wiadomości SMS.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
SetnyGosc
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 1 lut 2013, o 22:12

Re: Przejście z MixPlus III na Plus na Kartę

Post autor: SetnyGosc »

Joanna_Plus pisze:SetnyGosc,

mogło zdarzyć się tak, że system „przepuścił” zmianę za pomocą kodu.
Natomiast standardowo zmiana z Plus Mix na Plus na Kartę odbywa się za pomocą wiadomości SMS.
Taką też informację dostaliśmy w odpowiedzi od BOK. Dodatkowo brat otrzymał pakiet internetowy Non Stop 7zł na okres 30 dni więc wygląda na to, że wszystko jest ok :-)

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam
SetnyGosc
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przejście z MixPlus III na Plus na Kartę

Post autor: sl@w_es »

Jrv pisze:Nie mogło się udać za pomocą kodu - wybacz ale znając mechanizmy zwyczajnie w to nie wierzę. (...)
A jednak, cuda się zdarzają. ;-)
Joanna_Plus pisze:SetnyGosc,

mogło zdarzyć się tak, że system „przepuścił” zmianę za pomocą kodu.
Natomiast standardowo zmiana z Plus Mix na Plus na Kartę odbywa się za pomocą wiadomości SMS.
Wobec powyższego muszę stwierdzić, że ten system jest dziurawy jak ser szwajcarski. :-) Dziś zmieniłem taryfę w telefonie żony z Mix III na Plus na Kartę za pomocą kodu *147*11#, a jakże.
Początkowo chciałem standardowo, SMS-a PNK na 2699, ale przypomniałem sobie o tym wątku, spróbowałem i udało się
Taryfa Plus na Kartę została aktywowana. Więcej na http://www.plus.pl
Jeśli więc są osoby zamierzające przejść z Mix-a na PNK, a chcące zrobić to szybko, od razu, to próbujcie kodem, może się uda, jeśli nie, to nic Wam za to nie grozi; SMS-a zawsze można wysłać i czekać, 7 dni.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ODPOWIEDZ