Plush MIX - znikające pieniądze z konta

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Don Pedro
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 10 gru 2014, o 10:08

Plush MIX - znikające pieniądze z konta

Post autor: Don Pedro »

Witam

Przedłużyłem umowę w Plusie MIX około tydzień temu.
Problemem jest to że znikają mi pieniądze z konta.. Najpierw dwa pakiety kwotowe - po 20 zł, które mam w umowie, a teraz pieniądze z konta. Pobiera mi z konta za wysłane sms-y. Wysłałem nawet sms o treści "STRAR BLOKADA" na nr 8888 ale to też nic nie pomaga. Miałem wątpliwości czy pieniądze są pobierane dlatego, że korzystam z internetu nie mając wykupionego pakietu ale jest pakiet "Facebook i Instagram" i nie pobiera mi pieniędzy gdy wchodzę na internet lecz gdy piszę sms-y. Teraz dy stan konta doszedł do 2 gr to nie pobiera nic. Nie rozumiem zupełnie dlaczego tak jest i jestem zupełnie nie zadowolony z takiego obrotu spraw.

Czy mógłbym prosić o pomoc lub wytłumaczenie tego ? Z góry dziękuję.



*147# Plush Mix

*101#
Aktywne USŁUGI :
1. Usługa lokalizacji
2. Wideorozmowy
3. Niski kredyt
4. SMS o koszcie
5. GPRS


*136#
Aktywne PROMOCJE :
1. MIX SMSy bez limitu do wszystkich
2. MIX Rozmnowy bez limitu do wszystkich
3. Pakiet Facebook i Instagram
4. Promocja pakiet kwotowy do 6 zasilen
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Plush MIX - znikające pieniądze z konta

Post autor: Magda_Plus »

Jaką kwotą zasilasz konto?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Don Pedro
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2014, o 10:08

Re: Plush MIX - znikające pieniądze z konta

Post autor: Don Pedro »

Kwota zasilenia to 40 zł
Umowa podpisana na 24 doładowania

Posiadam też pakiet nielimitowane rozmowy za 35 zł.

EDIT:
Chciałem dodać jeszcze jedno.. około 15 minut temu miałem na koniec 0.02 zł - 2 gr, teraz nagle mam 2,93 zł. Czytałem gdzieś na forum ale tego też nie rozumiem :/ proszę o jakieś wyjaśnienia i co do tego.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2014, o 11:48 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów. Nie pisz post pod postem - korzystaj z możliwości jego edycji
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Plush MIX - znikające pieniądze z konta

Post autor: Magda_Plus »

Don Pedro dzięki za doprecyzowanie.

Pobieranie z konta wydaje się być związane, nie z SMS-ami, a właśnie z korzystaniem z transmisji danych.
Don Pedro pisze:Chciałem dodać jeszcze jedno.. około 15 minut temu miałem na koniec 0.02 zł - 2 gr, teraz nagle mam 2,93 zł. Czytałem gdzieś na forum ale tego też nie rozumiem :/ proszę o jakieś wyjaśnienia i co do tego.
Więcej informacji tutaj: viewtopic.php?f=99&t=8508&start=45#p62881
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Don Pedro
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2014, o 10:08

Re: Plush MIX - znikające pieniądze z konta

Post autor: Don Pedro »

Magda_Plus pisze: Pobieranie z konta wydaje się być związane, nie z SMS-ami, a właśnie z korzystaniem z transmisji danych.
Czyli muszę wykupić pakiet internetowy i nie powinno być już problemów ? Prosiłbym o wytłumaczenie mi tego bo nie do końca rozumiem. Wcześniej nie było problemów w starych taryfach :/
A pakiet Facebook i Instagram nie wystarczy do korzystania z internetu w telefonie ?


Czy mógłbym prosić o wyjaśnienie dotyczące rezerwacji środków - znikaniem i pojawianiem się pieniędzy na moim koncie.


EDIT Pomysł miałem żeby wyłączyć aktywne usługi. Gdyz wpadło mi do głowy że to może przez nie znikają mi pieniądze z konta.
Czy jest to możliwe że to np przez :
1. Usługa lokalizacji
2. Wideorozmowy
5. GPRS
?
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Plush MIX - znikające pieniądze z konta

Post autor: Magda_Plus »

Don Pedro:
Krzysiek_Plus pisze:Sprawdzenia salda konta lub wykorzystania pakietów, należy dokonywać po zakończeniu połączenia GPRS (zamknięciu sesji). W innym przypadku prezentowane dane mogą różnić się od stanu rzeczywistego. Wpływ na opisaną sytuację mogły mieć połączenia z internetem, które nie zostały zakończone w momencie weryfikacji stanu konta/pakietu.
Don Pedro pisze:Czyli muszę wykupić pakiet internetowy i nie powinno być już problemów ? Prosiłbym o wytłumaczenie mi tego bo nie do końca rozumiem. Wcześniej nie było problemów w starych taryfach :/
A pakiet Facebook i Instagram nie wystarczy do korzystania z internetu w telefonie ?
Pakiet Facebook i Instagram jest do wykorzystania na transfer danych odebranych i wysłanych w ramach tych serwisów i wówczas jest on bezpłatny.
Don Pedro pisze:EDIT Pomysł miałem żeby wyłączyć aktywne usługi. Gdyz wpadło mi do głowy że to może przez nie znikają mi pieniądze z konta.
Czy jest to możliwe że to np przez :
1. Usługa lokalizacji
2. Wideorozmowy
5. GPRS
?
Jeśli nie korzystasz z tych usług to nie płacisz za nie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Motylek
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 4 sty 2015, o 00:56

Re: Plush MIX - znikające pieniądze z konta

Post autor: Motylek »

Witam, dokładnie wczoraj przedłużyłam umowę w Plush MIX, na comiesięczną kwotę 60zł. Jako, że w pierwszym miesiącu trzeba dokonać dwóch zasileń, pobiegłam do najbliższego kiosku i wydając 120 zł zakupiłam dwa doładowania wiadomo - żeby mieć z głowy. Dostałam 12 zł jakiegoś bonusu, bo razem z około 20 zł ze "starego" konta miałam ponad 150 zł na koncie obecnym. Dodam, że w ramach zasilenia kwotą 60 zł mam zarówno darmowe minuty, smsy i 1GB internetu, FB i Instagram wiadomo, za darmo. Po chwili, dosłownie jakichś kilku minutach z konta - nie mam pojęcia czemu - zniknęło mi jakieś 7 zł. Po wysłaniu smsa, również zauważyłam, że pobierane są za to opłaty - pomimo darmowych smsów DO WSZYSTKICH SIECI. Po chwili zostało pobrane z konta - tym razem zgodnie z umową 55 zł za pakiet rozmów, smsów i internetu. Zadowolona zaczęłam "urządzać" telefon w aplikacje typu Facebook, w sumie tyle, bo na więcej mi już środków brakło, bo ta operacja kosztowała mnie kolejne 70 zł z konta. Na chwilę obecną ze 152 zł zrobiło się 0,2 grosze i ZANOWU -MAJĄC WSZELAKIE PAKIETY nawet smsa nie mogę wysłać, nie mówiąc o połączeniu się z internetem. Czy jest mi ktoś w stanie logicznie wyjaśnić jak to się stało? Niestety jutro jest niedziela, więc jestem zmuszona czekać do poniedziałku zanim zgłoszę tą sprawę do salonu, w którym WCZORAJ nabyłam ów telefon.
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Plush MIX - znikające pieniądze z konta

Post autor: pepcia2 »

Taryfa została juz zmieniona? Dostałaś sms-a powitalnego?
Sprawdź jaką masz kodem *147#
Oraz aktywne pakiety *121# *136#
colin666
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 11 wrz 2013, o 16:36

Re: Plush MIX - znikające pieniądze z konta

Post autor: colin666 »

To może ja zadam pytanie,
przedłużyłem w niedziele umowę w mixie za 60zł, poczekałem na smsa powitalnego, posiadając już jakies środki na kocie zasiliłem konto kwotą 60zł, wzięło mi 55zł i ok, potem od razu zasiliłem kolejny raz za 60zł i dostałem smsa :

"Kwota doladowania 60 PLN, stan konta 121.28 PLN"

potem kolejnego:

"Pakiet kwotowy 30 zl zostal wlaczony."

po parunastu minutach wykonałem połączenie na numer waszego biura obsługi 2601:

"Czas rozmowy: 0:00:21. Koszt 1.97 PLN. Na koncie pozostalo 84.31 PLN. Waznosc konta wygasa 2015-03-13"

Pytanie jest takie: czemu cokolwiek wzięło, i jak już wzieło to czemu z normalnego konta a nie z pakietu kwotowego? oraz czemu pobrało kolejny raz jakieś 35zł?

wysłałem więc prośbę na *136# i mam:

"Aktywne promocje: MIX Rozmowy bez limitu do wszystkich_kon 14-03-2015 17:20, Pakiet Facebook i Instagram_kon 14-03-2015 17:20, MIX SMSy bez limitu do wszystkich 12-02-2015 17:20, MIX Pakiet Internet 1GB (1048576.0) 12-02-2015 17:20, Promocja pakiet kwotowy do 3 zasilen 60 12-04-2015 10:04, MIX SMSy bez limitu do wszystkich do 60 11-02-2015 10:04, MIX Pakiet Internet 1GB do 60 11-02-2015 10:04."

oraz na *121#:

"Aktywne pakiety: Pakiet 4000 MMSow_kon (400000 KBYTES) 13-03-2015 10:04, Pakiet kwotowy 30 zl Mix (30.00 PLN) 12-02-2015 17:25, Pakiet kwotowy 30 zl Mix (30.00 PLN) 12-02-2015 17:20"

ktoś mi to wszystko wyjaśni?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Plush MIX - znikające pieniądze z konta

Post autor: Joanna_Plus »

colin666,
colin666 pisze:MIX Rozmowy bez limitu do wszystkich_kon 14-03-2015 17:20
To jest pakiet kontraktowy i kwota 35 zł pobierana jest z każdego doładowania kwotą kontraktową bądź wyższą.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
colin666
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 11 wrz 2013, o 16:36

Re: Plush MIX - znikające pieniądze z konta

Post autor: colin666 »

to jeszcze bym prosił o odpowiedź

"czemu cokolwiek wzięło, i jak już wzieło to czemu z normalnego konta a nie z pakietu kwotowego?"
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Plush MIX - znikające pieniądze z konta

Post autor: Joanna_Plus »

colin666,

ponieważ:
9. W ramach Promocji Abonent będzie mógł korzystać z pakietu kwotowego w wysokości określonej wponiższej tabeli przeznaczonego na krajowe połączenia głosowe, wiadomości SMS i MMS, transmisję danych, (z wyłączeniem połączeń międzynarodowych, SMS i MMS międzynarodowych, połączeń i SMS odbieranych w roamingu, połączeń i SMS wykonywanych w roamingu, SMS Premium, MMS Premium, dostępu do serwisó wrozrywkowych i informacyjnych, usług Zwrotny SMS i MMS WAP Push Premium) („Pakiet kwotowy”), na zasadach określonych w Cenniku dla Taryfy Plus Mix 7 dla Abonentów Plus Mix.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Motylek
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 4 sty 2015, o 00:56

Re: Plush MIX - znikające pieniądze z konta

Post autor: Motylek »

Niestety to znowu ja... sprawa z wcześniejszym zniknęciem środków na koncie jako tako się wyjaśniła, dwa doładowania które zrobiłam "zwrócono" mi i uznano je w ramach doładowań kontraktowych i fajnie. Dziś już mija jakieś 2 tygodnie od ówczesnych wydarzeń. Kilka dni temu przyszedł mi sms o treści : "pakiet kwotowy 30 zł został wykorzystany" , za kilka dni następny taki sms. Oczywiście nie bardzo wiedziałam co to ma znaczyć. A dziś odkryłam, że znowu znikają mi pieniądze z konta po wysłaniu smsa, czy po rozmowie telefonicznej i w tym momencie mam 0,00zł na koncie. No a przecież mam mieć darmowe smsy i rozmowy do wszystkich... I jutro kolejna wycieczka do salonu plusa... Smutne.... A najsmutniejsze jest to, że uwiązałam się z tym operatorem na około 3 lata ( 36 doładowań) choć jeśli nadal w takim tempie będę robiła te doładowania to może i za miesiąc skończę... Dobrze by było, bo zdecydowanie szkoda moich nerwów.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Plush MIX - znikające pieniądze z konta

Post autor: Joanna_Plus »

Motylek,
Motylek pisze:dwa doładowania które zrobiłam "zwrócono" mi i uznano je w ramach doładowań kontraktowych i fajnie.
Czy oznacza to, że zasilenia, o których pisałaś powyżej, zostały zrealizowane przed wejściem nowej umowy w życie?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Motylek
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 4 sty 2015, o 00:56

Re: Plush MIX - znikające pieniądze z konta

Post autor: Motylek »

Tak, tak właśnie było. " Małe" niedopatrzenie z mojej strony spowodowane tym, że sms z informacją o konieczności zrobienia 2ch doładowań w ciągu miesiąca i przejściem na inną taryfę przyszedł mi dopiero po kilkunastu jak nie kilkudziesięciu godzinach. Najprościej mówiąc pośpieszyłam się.
ODPOWIEDZ