Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
monter
PlusManiak
Posty: 115
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 sty 2013, o 14:39

Re: Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

Post autor: monter »

Witam!

misiu-182,
jest taka możliwość, ale chyba z powodu jakiegoś błędu trzeba po zaprzyjaźnieniu numeru zalogować się najpierw do swojego konta na www i przełączyć na to nowe zaprzyjaźnione konto.
Po tej kombinacji zaprzyjaźnione konto powinno być widoczne w mobilnym Plus Online.
Dziś to przetestowałem (Plus na kartę), bo nowy numer, który niedawno zaprzyjaźniłem nie był u mnie widoczny.

Pozdrawiam!
misiu-182
Szalony PlusManiak
Posty: 244
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:45

Re: Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

Post autor: misiu-182 »

Kol. monter dzięki za odpowiedź.
Po zalogowaniu do aplikacji mobilnej i "kliknięciu" w mój nr telefonu widzę wszystkie numery którymi zarządzam i mogę się na nie przełączyć. Niestety po wybraniu innego niż mój, już nie jest wyświetlana lista a tylko ten numer. Aby zarządzać kolejnym numerem muszę się wylogować, ponownie zalogować, "kliknąć" kolejny nr i wtedy nim zarządzać. Używam też aplikacji Virgin i Play i tam bez wylogowania mogę wrócić do listy numerów i zarządzać kolejnym. Mam telefon z Windowsem (o czym zapomniałem wspomnieć) i z pewnością aplikacja różni się od Androidowej.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2016, o 15:10 przez misiu-182, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
monter
PlusManiak
Posty: 115
Rejestracja: 3 sty 2013, o 14:39

Re: Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

Post autor: monter »

misiu-182,
no tak, może to kwestia wersji systemu. Ja mam Androida (o czym również nie napisałem wcześniej) i mogę się przełączać między numerami bez przelogowania.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj misiu-182,

przekazałam sprawę do osób odpowiedzialnych za tę aplikację.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

Post autor: Joanna_Plus »

misiu-182,

aby logowanie, o którym piszesz, było pełne i możliwe w obie strony, to z pozycji każdego z numerów trzeba dodać do kont zaprzyjaźnionych numer, na który chce się przechodzić.

Dodanie numeru B, jako zaprzyjaźnionego do numeru A da możliwość przejścia na numer B z pozycji numeru A, ale już nie da możliwości powrotu, czyli przejścia z B do A. Aby to drugie było możliwe należy dodać numer A jako zaprzyjaźniony z pozycji numeru B.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiu-182
Szalony PlusManiak
Posty: 244
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:45

Re: Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

Post autor: misiu-182 »

Dzień dobry.
Można by to uprościć jak u innych. Ale dziękuję za wyjaśnienie jak to działa w Waszej aplikacji. Wydaje mi się, że już wiem o co chodzi. Jak znajdę czas aby to wszystko powiązać (obecnie 7 nr: żona, dzieci, rodzice, szwagier) to przetestuje.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

Post autor: Joanna_Plus »

misiu-182,
misiu-182 pisze:Można by to uprościć jak u innych.
Przekażę taką sugestię.
misiu-182 pisze:Jak znajdę czas aby to wszystko powiązać (obecnie 7 nr: żona, dzieci, rodzice, szwagier) to przetestuje.
Jak zakończysz testy ;-), daj proszę znać o ich rezultatach.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
airwolf
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 4 sie 2016, o 18:58

Re: Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

Post autor: airwolf »

Nie musisz dodawać do zaprzyjaźnionych wystarczy dodać swój numer do aplikacji tak jak się dodaje kolejne numery nie niezaprzyjaźnione. Wtedy jak przejdziesz ze swojego na numer za zaprzyjaźniony . Możesz wybrać z dodanych numerów swój numer i wtedy na kolejny zaprzyjaźniony. Minus taki że jak aplikacja się popsuję i będziesz ją instalował na nowo dodane numery giną, bo są zapisywane lokalne w ustawieniach aplikacji. Takie małe obejście :) sam stosuje.
airwolf
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 4 sie 2016, o 18:58

Re: Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

Post autor: airwolf »

aplikacja znowu nie działa błąd wewnętrzny serwera :)
misiu-182
Szalony PlusManiak
Posty: 244
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:45

Re: Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

Post autor: misiu-182 »

Dzień dobry.
Kol. airwolf po kliknięciu w listę mój również się wyświetla ale mimo to po zarządzaniu innym numerem już nie.
Pani Joanno faktycznie po dodaniu mojego numeru do konta córki mogę wrócić do swojego numeru. Podczas powrotu dalej wyświetlana jest strona logowania tyle, że nie trzeba "kliknąć" opcji zalogowania a dzieje się to samo. Moim zdaniem są jednak duże wady tego rozwiązania. Otóż udostępniając żonie dostęp do swojego konta z automatu daje jej dostęp do wszystkich numerów jakimi zarządzam, w tym do szwagra. W takim wypadku moja żona może przekazywać swojej siostrze z kim kontaktował się jej mąż. To oczywiście żartobliwy przykład ale nie chcę dać wszystkim możliwości zarządzania kontami pozostałych bo przez przypadek mogą coś zepsuć (np. włączyć czy wyłączyć pakiety, promocje).
Na razie pozostaje przy starym rozwiązaniu chociaż zabiera niepotrzebnie trochę czasu. Przy przelogowaniu jeden raz to niewielki problem. Sprawdzając kilka numerów (stan konta sprawdzam na wszystkich kilka razy w tygodniu bo czasami znikała kasa nie wiadomo na co) to juz zabiera troche czasu.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

Post autor: Joanna_Plus »

airwolf,
airwolf pisze:aplikacja znowu nie działa błąd wewnętrzny serwera :)
Jak aktualnie wygląda sytuacja?

Witaj misiu-182,

przekażę Twoje sugestie dalej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
airwolf
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 4 sie 2016, o 18:58

Re: Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

Post autor: airwolf »

misiu a widzisz swój numer jako dodany na dole listy nie jako moje numery u góry listy??
misiu-182
Szalony PlusManiak
Posty: 244
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:45

Re: Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

Post autor: misiu-182 »

kol. airwolf
Zarówno po "kilknięciu" w mój nr na górze okna aplikacji jak i na dole okna po "kliknięciu" w symbol telefonu, wyświetla się lista numerów wraz z nazwami kontaktów takimi jak w książce telefonu. W jednym i drugim przypadku jako pierwszy wyświetla się mój numer wraz z opisem takim jak mam go zapisanym w telefonie. Próbowałem też dodać do aplikacji swój nr telefonu ale ta odmawia ponieważ ma już ten numer. Jeszcze raz zaznaczam, że używam aplikacji dla Windows.
Pozdrawiam.
Załączniki
Picsart2016-20-10--21-52-37.png
Picsart2016-20-10--21-51-08.png
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

Post autor: Joanna_Plus »

misiu-182,

tak jak pisałam:
Joanna_Plus pisze:aby logowanie, o którym piszesz, było pełne i możliwe w obie strony, to z pozycji każdego z numerów trzeba dodać do kont zaprzyjaźnionych numer, na który chce się przechodzić.

Dodanie numeru B, jako zaprzyjaźnionego do numeru A da możliwość przejścia na numer B z pozycji numeru A, ale już nie da możliwości powrotu, czyli przejścia z B do A. Aby to drugie było możliwe należy dodać numer A jako zaprzyjaźniony z pozycji numeru B.
misiu-182 pisze:Otóż udostępniając żonie dostęp do swojego konta z automatu daje jej dostęp do wszystkich numerów jakimi zarządzam
Nie jest tak: jak dodamy na telefonie A jakieś numer do zaprzyjaźnionych, to będzie on widoczny tylko na telefonie A. Na innym telefonie np. B będą widoczne tylko numery na nim dołączone.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiu-182
Szalony PlusManiak
Posty: 244
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:45

Re: Aplikacja Plus na Androida / iOS / WP

Post autor: misiu-182 »

Dzień dobry.
Faktycznie to działa. Do tej pory łączyłem numery w plus-online www i wtedy w mobilnej "pojawiały się same" na obydwu urządzeniach jakich używam. Teraz dodałem numer w mobilnej i faktycznie na drugim telefonie nie ma powiazania. Przy zmianie numeru aplikacja i tak przechodzi przez stronę logowania co zajmuje trochę czasu. Jest natomiast oszczędność na dwóch lub trzech "kliknięciach" potwierdzających wylogowanie i zalogowanie ponowne, bo wszystko dzieje się samo.
Bardzo dziękuję za pomoc. Sam na pewno bym na to nie wpadł. Chyba, że przez przypadek. Często nowe odkrycia pojawiają się przy szukaniu czegoś zupełnie innego.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ