Rejestracja Numeru

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Joanna_Plus »

lazik83,
lazik83 pisze:Niestety nie wiem na kogo.
Weryfikacji na kogo numer jest zarejestrowany dokonać możesz w aplikacji Plus online - zakładka Konto i formalności -> Dane telefonu.
lazik83 pisze:Co można zrobić aby zarejestrować użytkowany przeze mnie od tych kilkunastu lat numer na siebie?
Aby dokonać przerejestrowania numeru, konieczna jest obecność osoby, na której dane numer aktualnie jest zarejestrowany. Szczegóły na ten temat w naszym FAQ.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiu-182
Szalony PlusManiak
Posty: 244
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:45

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: misiu-182 »

Dzień dobry.
Mam pytanie. Dlaczego rejestrując telefon na kartę w Waszej sieci pracownicy wykonują kserokopię dowodu osobistego? To samo w przypadku wymiany karty (zmiana rozmiaru SIM w nowym telefonie i LTE). Rejestrowałem również numer u fioletowej konkurencji i tam oczywiście musiałem okazać dowód ale nikt mi go nie kserował. W Waszym punkcie pani powiedziała, że jeżeli nie pozwolę wykonać kopi dowodu to nie zarejestruje numeru jak też nie wymieni karty SIM (numer zarejestrowany ale inny dowód osobisty). Nie chodzi mi o to, że mam coś do ukrycia. Zdarzały się jednak w naszym kraju przypadki, że nieuczciwi pracownicy różnych firm na różnym szczeblu wykorzystywani niezgodnie z prawem takie kopie (np do zakupów na kredyt). Jeżeli konkurencja nie robi takich kopii to nie jest to chyba prawnie wymagane?
Proszę o odpowiedź.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj misiu-182,

kopiowanie dokumentów tożsamości jest wyłącznie czynnością techniczną, nie zakazaną przepisami prawa. Polkomtel przetwarza dane osobowe, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Dbamy o to, aby dane nie zostały przekazane osobom nieuprawnionym.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
lazik83
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 18 lut 2013, o 09:47

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: lazik83 »

Joanna_Plus pisze:lazik83,
lazik83 pisze:Niestety nie wiem na kogo.
Weryfikacji na kogo numer jest zarejestrowany dokonać możesz w aplikacji Plus online - zakładka Konto i formalności -> Dane telefonu.
Wow, dzięki za podpowiedź, właśnie dowiedziałam się na kogo jest zapisany nr. Łącznie z adresem zamieszkania i jego nr paszportu - tak w kwestii poprzedniej wypowiedzi o dbałości o dane.

Ale to oprócz tego, że posiadam dane osobowe obcej mi osoby w żaden sposób nie przybliży mnie do rozwiązania tej sytuacji. Ten ktoś mieszka na 2 końcu kraju - już widzę jak jeśli jakimś cudem uda mi się z nim skontaktować - to spotkamy się w połowie drogi w salonie Plusa?

Jakieś niestandardowe propozycje z pominięciem kontaktu z GIODO ????
misiu-182
Szalony PlusManiak
Posty: 244
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:45

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: misiu-182 »

Dzień dobry.
Odpowiedź o niczym. Idąc tym tokiem rozumowania można robić rejestrującym numery zdjęcia. Najlepiej stojąc na głowie na tle punktu Plusa. Przecież prawo tego nie zabrania. Nie dasz sobie zrobić zdjęcia to nie zarejestrujemy. Po co Wam te kopie dokumentów i po co weryfikacja właściciela po lipcu 2010 (nawiązanie do odpowiedzi w wątku premia za zarejestrowanie numeru). To może od razu zaznaczyć, że rejestracja jest tylko na 5 czy 10 lat a potem od nowa bo osoba zmieniła adres lub dokument.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Joanna_Plus »

lazik83,

jeżeli fizycznie posiadasz kartę SIM i kod PUK, to masz możliwość zalogowania się do aplikacji Plus online, dzięki której możesz weryfikować dane oraz modyfikować usługi na koncie numeru.

Proces przerejestrowania przeprowadzany jest w sposób, który podałam powyżej. Inna ewentualność do wyrejestrowanie numeru przez dotychczasowego właściciela. Temat poruszany np. w tym wątku: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 30#p131014.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
darkdog
PlusManiak
Posty: 121
Rejestracja: 30 wrz 2014, o 21:09

Re: Sms- Ja+ Zawsze bez limitu w Plus

Post autor: darkdog »

Witam.
mam takie pytanko ;-) oprócz 4-ech tel. w sieci Plus na abonament posiadam jeszcze tel. na kartę czy muszę, tą kartę sim ;-) zarejestrować i jak to wygląda i do kiedy mam to uczynić.
Ostatnio zmieniony 22 lip 2016, o 10:18 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj darkdog,
Po 25 lipca 2016 rejestracja numeru będzie wymagana od razu po zakupie startera, natomiast jeśli obecnie korzystasz z usług na kartę musisz zarejestrować swój numer najpóźniej do 1 lutego 2017 r. Niedopełnienie obowiązku rejestracji danych będzie skutkowało tym, że nie będzie można korzystać z usług.
Szczegóły dotyczące rejestracji, znajdziesz w naszym FAQ: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=2817.
Przed podjęciem jakichkolwiek działań, sprawdź czy rejestracja numeru nie została już dokonana:
Aby sprawdzić czy Twój numer jest zarejestrowany wyślij SMS o treści STATUS pod nr 80104.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
getair
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2016, o 14:03

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: getair »

Joanna_Plus pisze: kopiowanie dokumentów tożsamości jest wyłącznie czynnością techniczną, nie zakazaną przepisami prawa. Polkomtel przetwarza dane osobowe, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Dbamy o to, aby dane nie zostały przekazane osobom nieuprawnionym.
http://www.giodo.gov.pl/1520016/id_art/6471/j/pl/

Do zarejestrowania numeru wymagane są, wedle ustawy, imię, nazwisko oraz PESEL. Nic więcej. Jeśli w punkcie pracownik uzależnia rejestrację numeru od skserowania dowodu, należy złożyć skargę do GIODO - mile widziane oczywiście jest nagranie całego zajścia - własne życie możemy dokumentować nie pytając nikogo o zgodę.

Odpowiedź Joanny_Plus jest nie na temat. Pytanie brzmiało "dlaczego to robią?", a nie "czy mogą to robić?". Przypominam, że Joanna _Plus jest tylko konsultantem zatrudnionym przez operatora telekomunikacyjnego, a nie prawnikiem, więc po pierwsze, może być niekompetentna w tym temacie, po drugie - z oczywistych przyczyn może być stronnicza.
Pugilares
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 17 cze 2013, o 12:45

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Pugilares »

Właśnie jestem po wizycie w salonie Plusa w Warszawie i co prawda miła konsultantka nie skserowała mojego dowodu osobistego (chyba bym się zdenerwował), ale za to spisała nr i serię mojego dowodu osobistego. Nie wiadomo po co i na jakiej podstawie Plus przetwarza dane osobowe, które nie są potrzebne do rejestracji.
O tym, że nr i seria dowodu osobistego zostały spisane i wprowadzone do systemu Plusa zorientowałem się dopiero w domu, kiedy zalogowałem się do Plus online. W systemie znajduje się też mój adres zamieszkania (dawno nieaktualny). Teraz dział reklamacji Plusa będzie miał dodatkową robotę - rozpatrywanie mojej reklamacji i jeszcze może dojść korespondencja z GIODO.
Kiedy wymieniałem kartę SIM kilkanaście miesięcy temu, to otrzymałem w punkcie plusa kopię dokumentu pt. "Wniosek o wymianę karty SIM" i na tej kartce papieru były dane, które zostały wykorzystane w procesie składania wniosku. Tym razem przy rejestracji Plus się wycfanił i nie daje żadnego papierowego dokumentu, tylko przysyła SMSa z informacją, że "Numer już został zarejestrowany". Jakie dane zostały spisane, tego dowiadujemy się, kiedy już dawno nie ma nas w salonie, a może wcale. Przecież nie wszystkie dane, które spisała konsultantka muszą być uwidocznione w systemie Plus online.
Axel
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 26 lip 2014, o 10:08

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Axel »

Czy numery z Mixa też trzeba rejestrować?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Joanna_Plus »

Axel,

nie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
nindustrialny
PlusManiak
Posty: 82
Rejestracja: 25 sie 2014, o 07:24

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: nindustrialny »

Osoba X uzytkuje numer który jest zarejestrowany na mnie.
Pozostalosc po PlusMIX, obecnie na karte.
Czy można ten numer wyrejestrować z moich danych i osoba X w późniejszym terminie zarejestruje go na siebie?
Czy po wyrejestrowaniu numer będzie do czasu rejestracji przez inna osobe aktywny ?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: Joanna_Plus »

nindustrialny,
nindustrialny pisze: Czy można ten numer wyrejestrować z moich danych i osoba X w późniejszym terminie zarejestruje go na siebie?
Tak.
nindustrialny pisze: Czy po wyrejestrowaniu numer będzie do czasu rejestracji przez inna osobe aktywny ?
Tak.
Ważne: aby nie nastąpiło zaprzestanie świadczenia usług, numer należy zarejestrować najpóźniej do dnia 1 lutego 2017 r.
A standardowy proces przerejestrowania nie jest w tym przypadku możliwy?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
nindustrialny
PlusManiak
Posty: 82
Rejestracja: 25 sie 2014, o 07:24

Re: Rejestracja Numeru

Post autor: nindustrialny »

Joanna_Plus pisze:nindustrialny,
nindustrialny pisze: Czy można ten numer wyrejestrować z moich danych i osoba X w późniejszym terminie zarejestruje go na siebie?
Tak.
nindustrialny pisze: Czy po wyrejestrowaniu numer będzie do czasu rejestracji przez inna osobe aktywny ?
Tak.
Ważne: aby nie nastąpiło zaprzestanie świadczenia usług, numer należy zarejestrować najpóźniej do dnia 1 lutego 2017 r.
A standardowy proces przerejestrowania nie jest w tym przypadku możliwy?
Niestety. Osoba ktora ma wziac ten numer nie ma nigdy czasu i jest wiecznie zalatana. Moze dzisiaj uda sie ja sciagnac ale jezeli nie to bede musial numer wyrejestrowac.
TYLKO Pani Joanno, osoby pracujace w niektorych salonach plusa chyba sa NIEDOINFORMOWANE, poniewaz wczoraj Pani X powiedziala mi z cala stanowczoscia ZE NIE MOGE WYREJESTROWAC numeru.
Ze jedyna opcja jest PRZEREJSTROWANIE.
Najwyzej bedzie dzwonila na BOK :) Przy mnie.
Mnie chodzi najbardziej o to ze jezeli dzisiaj osoba X sie nie pojawi to gdy wyrejestruje numer, nie bylo kwiatkow w stylu wylaczenia go. Bo wtedy bedzie problem. Jednakze skoro Pani twierdzi ze tak nie bedzie to wierze Pani na slowo.
ODPOWIEDZ