Przeniesienie numeru do innej sieci.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Sylwia7,
Sylwia7 pisze:Od długiego czasu należę do sieci PLUSA MIX,do końca umowy pozostały mi 4 doładowania a umowa wygasa mi dopiero w 2017roku Czy mogę już w tej chwili przenieść swój numer do innej sieci gdy tylko skończę doładowania
Joanna_Plus pisze: Tak. Umowa ulega zakończeniu po dokonaniu wszystkich wymaganych doładowań.
Sylwia7 pisze:umowa wygasa mi dopiero w 2017roku
Pamiętaj, aby nie wybrać trybu przeniesienia numeru, na koniec promocji, bo nastąpi ono dopiero w 2017 r.
Sylwia7 pisze:PLUS MIX mi już nie odpowiada i nie ma zbyt ciekawych ofert?
Zostawiałaś dane przez nasz baner: http://formularz.unigroup.pl/form_new/z ... ntakt.html?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Sylwia7
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 21:53

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci.

Post autor: Sylwia7 »

czyli co mogę w tej chwili zrobić?poczekać aż wszystko doładuję czy już iśc do innej sieci?

Edycja:

nie zostawiałam żadnych danych
Ostatnio zmieniony 10 lis 2015, o 14:21 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono posty.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci.

Post autor: Joanna_Plus »

Sylwia7,
Sylwia7 pisze:czyli co mogę w tej chwili zrobić?poczekać aż wszystko doładuję czy już iśc do innej sieci?
Jeżeli przeniesiesz numeru teraz, gdy:
Sylwia7 pisze:pozostały mi 4 doładowania
to
sl@w_es pisze:Numer do innej sieci możesz przenieść w dowolnym momencie nie patrząc ile doładowań pozostało do końca umowy, jednak w takim przypadku zostanie nałożona na Ciebie kara umowna za niedotrzymanie warunków kontraktu.

Kara umowna naliczana jest proporcjonalnie do ilości pozostałych doładowań, a jej maksymalną wysokość masz zapisaną w umowie.
Kwota kary może być i nieco niższa od sumy kwot doładowań pozostałych do końca kontraktu, ale jest to kwota którą wydasz, a w żaden sposób nie wykorzystasz.

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie wszystkich zasileń (możesz to zrobić w jeden dzień), wykorzystanie zgromadzonych środków (przenosząc numer kasa przepada) i dopiero złożenie wniosku o przeniesienie.

Ostateczna decyzja należy do Ciebie.
Sylwia7 pisze:nie zostawiałam żadnych danych
Pytam, ponieważ wówczas oddzwoni nasz pracownik i przedstawi wszystkie aktualnie dostępne warianty umów, obowiązujące w ramach przedłużenia umowy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
doktorarca
PlusManiak
Posty: 54
Rejestracja: 17 lip 2014, o 15:50

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci.

Post autor: doktorarca »

Po 12 latach postanowiłem przenieść numer z Plusa do innego operatora, gdyż ma dużo ciekawsze i lepsze oferty. Obecnie mam Plus na kartę i włączoną do 24.12. promocję Rozmowy, SMS-y bez limitu i 1 GB. Czy mogę w czasie kiedy mam aktywną tą usługę przenieść numer...czy muszę ją wyłączyć abym mógł to zrobić?? Czy po prostu w dniu przeniesienia ona zostanie wyłączona??
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci.

Post autor: Joanna_Plus »

doktorarca,

promocje i pakiety aktywne na koncie numeru w żaden sposób nie wpływają na proces przeniesienia numeru.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
doktorarca
PlusManiak
Posty: 54
Rejestracja: 17 lip 2014, o 15:50

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci.

Post autor: doktorarca »

Joanna_Plus pisze:doktorarca,

promocje i pakiety aktywne na koncie numeru w żaden sposób nie wpływają na proces przeniesienia numeru.

czyli mogę już jutro złożyć wniosek u nowego operatora o przeniesienie numeru...i jeszcze korzystać z obecnej promocji do dnia w którym faktycznie zostanie on przeniesiony??
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci.

Post autor: Joanna_Plus »

doktorarca,

tak. Jedyny warunek, który musi być spełniony, to aktywne konto.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Msdos81
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 1 mar 2016, o 08:11

Jak dezaktywować swoją kartę sim

Post autor: Msdos81 »

Dzień dobry nie mogę znaleźć nigdzie informacji na temat zdalnego dezaktywowania swojej karty sim w celu przeniesienia nr do innej sieci. Proszę o pomoc. T mobile ma proste rozwiązanie sms na nr 80996 a w Plusie jak jest?
Ostatnio zmieniony 1 mar 2016, o 11:23 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci.

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Msdos81,
Msdos81 pisze:nie mogę znaleźć nigdzie informacji na temat zdalnego dezaktywowania swojej karty sim
U nas nie ma czegoś takiego jak zdalna dezaktywacja karty SIM. Z chwilą przeniesienia numeru do innej sieci, konto ulega wyłączeniu, a karta SIM przestaje być aktywna.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Mikelonsky
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 05:54

MNP do innego operatora, jaki staż?

Post autor: Mikelonsky »

Witam
Chcę przetestować alternatywy dla obecnego operatora i dlatego mam pytanie.
Przechodząc do PLUSa na kartę ile czasu musi minąć (lub ile zasileń) abym mógł być "wypuszczony" z sieci PLUS do innego operatora?
Ujmując inaczej - przechodzę do PLUSa, oferta na kartę, sprawdzam zasięg i inne sprawy i okazuje sie po tygodniu że nie jestem zadowolony. Czy mogę złożyć wniosek o MNP u innego operatora i numer zostanie przeniesiony? Czy muszę mieć jakiś staż w sieci PLUS?
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2016, o 10:15 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci.

Post autor: Magda_Plus »

Mikelonsky przeniesienie numeru do innego operatora wymaga, wcześniejszego uruchomienia numeru w sieci oraz jego zarejestrowania. Procedura wprowadzenia danych rejestracyjnych trwa do 7 dni. O fakcie rejestracji zostaniesz poinformowany poprzez wiadomość SMS. W momencie, kiedy wszystkie formalności zostaną dopełnione będziesz mógł rozpocząć procedurę przeniesienia numeru. Jednocześnie dodatkowo należy pamiętać, że podczas całego procesu przenoszenia Twój numer nie może być zawieszony w związku z upłynięciem okresu ważności dla usług wychodzących (numer ma być aktywny).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
n3rk
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2016, o 15:53

Przeniesienie numeru

Post autor: n3rk »

Mam obecnie mix w którym wypełniłem odpowiednią liczbę zasileń. Numer zarejestrowany jest na inną osobę. Co muszę zrobić żeby przenieść numer na siebie? Byłem w salonie i powiedzieli mi, że muszę przejść na ofertę na kartę ale chciałbym przypisać numer na siebie i zostać w ofercie na kartę.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2016, o 16:06 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci.

Post autor: Joanna_Plus »

n3rk,
n3rk pisze:Byłem w salonie i powiedzieli mi, że muszę przejść na ofertę na kartę
Zgadza się.
Joanna_Plus pisze:
w przypadku numerów w Plus Mix nie ma cesji.
Po zakończeniu kontraktu, można przejść do Plus na Kartę i tam dopiero jest możliwość zmiany użytkownika.

Zasady przejścia do oferty Plus na Kartę znajdziesz np. w tym wątku: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 99#p134061.

Informacje o przerejestrowaniu numeru zaś tutaj.
Aktualnie zmiana dokonywana jest na taryfę Ja+ Na Kartę: http://www.plus.pl/documents/16/848e317 ... _Karte.pdf.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Justyna89
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 20 lip 2016, o 15:06

Problem z przeniesieniem numeru

Post autor: Justyna89 »

Od 3 tygodni mam problem z przeniesieniem numeru do innego operatora.
Od początku: poszłam do salonu Plusa zarejestrować kartę na dane mojej działalności gospodarczej. Po tym zaczął się proces przenoszenia numeru - po chwili Plus zgłosił problem, proces został wstrzymany. Od razu poszłam do salonu, pani uprzedziła mnie, że proces aktualizacji danych może zająć do 7 dni roboczych. Czekałam cierpliwie, na 8 dzień znowu problem z przeniesieniem. Po kolejnej wizycie okazało się, że "pani miała słabszy dzień i źle wpisała PESEL". Uprzedziła też, że tym razem aktualizacja danych zajmie do 24h.
Minął cały weekend, dzisiaj była kolejna próba przeniesienia numeru - znowu proces został wstrzymany. Obecnie przebywam na Malcie i jestem z telefonem na kartę, z połączeniami do Polski za 8 PLN/minuta (SIC!).
Mam też uzasadnione podejrzenia, że Plus chce "wydoić" do końca uciekających klientów. Mimo posiadania taryfy Ja+ na kartę nie mogę włączyć kodem ŻADNEJ promocji, np. nielimitowanych połączeń. Za każdą próbą dostaję informację, że "usługa jest obecnie niedostępna". W związku z tym korzystam z Plusa na kartę po (nie)normalnych stawkach - na doładowania przez ostatnie 3 tygodnie wydałam 300 zł.
To, co robicie to jest skandal. Rzucacie człowiekowi kłody pod nogi i w ten sposób sprawiacie, że już nigdy ja, ani żaden mój znajomy nie skorzysta z usług Plusa. Od jutra doradca biznesowy konkurencyjnej sieci, który zajmuje się sprawą przeniesienia numeru, jest na urlopie - w związku z tym nie będzie mógł już składać wniosków o przeniesienie numeru, a ja będąc na Malcie wydam pewnie jeszcze ok. 1000 PLN na doładowania - czy to jest normalne?!
Uprzedzając wszystkie pytania - dane na wniosku o przeniesienie numeru zgadzają się na 100% - widziałam wniosek na własne oczy, sprawdziłam go 10 razy. Problem leży po waszej stronie - proszę o wskazanie mi gdzie konkretnie!
Przykre jest to, że moja 12-letnia przygoda z waszą siecią kończy się w ten sposób, a na jej koniec jedyne co mogę powiedzieć to: PLUS = TOTALNA ŻENADA!
Ostatnio zmieniony 8 sie 2016, o 12:16 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono wątki - ten sam temat.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Przeniesienie numeru do innej sieci.

Post autor: Joanna_Plus »

Justyna89,
Justyna89 pisze:Minął cały weekend, dzisiaj była kolejna próba przeniesienia numeru - znowu proces został wstrzymany.
Jaki był powód odrzucenia?
Justyna89 pisze:Mimo posiadania taryfy Ja+ na kartę nie mogę włączyć kodem ŻADNEJ promocji, np. nielimitowanych połączeń.
Jaką promocję i jakim kodem próbujesz aktywować?
Justyna89 pisze: posiadania taryfy Ja+ na kartę
Justyna89 pisze:Obecnie przebywam na Malcie i jestem z telefonem na kartę, z połączeniami do Polski za 8 PLN/minuta (SIC!).
Gdzie realizowane są te połączenia? Cennikowa stawka za minutę połączenia do Polski to 0,54 zł; http://www.plus.pl/documents/16/90ad70f ... _KARTE.pdf.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ