Zgubiony bądż skradziony telefon

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
marcin_77
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 mar 2013, o 04:16

Zgubiony bądż skradziony telefon

Post autor: marcin_77 »

Witam,
mam pytanie i prośbę zarazem o pomoc w odnalezieniu telefonu. Wiem, że jest możliwe namierzenie ostatniej znanej lokalizacji telefonu, telefon został mi skradziony lub go zgubiłem, nie do końca jestem pewien ale jestem w stanie dokładnie określić kiedy został wyłączony lub też rozładowała się bateria. Nie mogę uzyskać pomocy ani u konsultanta ani w punkcie plusa ponieważ twierdzą że nie ma takiej możliwości, jestem pewien że jest taka możliwość tylko szukam kogoś kto chciałby mi w tym pomóc, gra jest warta świeczki ponieważ telefon to nokia lumia 920 , ma dopiero dwa miesiące i za bardzo się nią nie nacieszyłem. Za pomoc chętnie zapłacę jeżeli taka usługa namierzania jest płatna.Jestem abonentem plusa już ponad 13 lat i pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło więc może i plus przychyli się do tego żeby mi pomóc...Telefon zaginął w nocy z 2 na 3 ,05,2013 .Około godziny 2-5 rano, około godziny 3 był już wyłączony(bądź rozładowany) , nie dało się już na niego dodzwonić.
Pozdrawiam, Marcin Hałaj .
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Zgubiony bądż skradziony telefon

Post autor: Jrv »

Hehe nie ma takiej możliwości :) Operator to nie organy ścigania. A organy ścigania nie będą się zajmowały sprawą zagubionego telefonu.
Inna sprawa gdybyś wcześniej uruchomił odpowiednie usługi.
Swoją drogą ciekawe co będzie po nowelizacji prawa telekomunikacyjnego gdzie główne zmiany to właśnie umożliwienie namierzania sim, bez potrzeby zgody na lokalizacje - to dopiero będzie inwigilacja.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
marcin_77
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 5 mar 2013, o 04:16

Re: Zgubiony bądż skradziony telefon

Post autor: marcin_77 »

Ale to operator a nie organy ścigania podają informacje , a w tym przypadku chodzi o mój telefon kupiony w sieci plus w ramach przedłużenia umowy, więc nie ma tu mowy o inwigilacji. Przecież to ma być sprawdzenie mojego telefonu na moją prośbę... Czy mógłby ktoś z plusa się wypowiedzieć ?
Garjusz
Administrator
Administrator
Posty: 2869
Rejestracja: 5 paź 2007, o 18:42
Lokalizacja: PlusForum
Kontakt:

Re: Zgubiony bądż skradziony telefon

Post autor: Garjusz »

A zgłosiłeś na policję kradzież ?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zgubiony bądż skradziony telefon

Post autor: Ewa_Plus »

marcin_77 - jest tak, jak pisze Jrv oraz pozostali pracownicy Plusa, z którymi rozmawiałeś. Nie ma i nigdy nie było w naszej sieci takie usługi, jak namierzanie skradzionego telefonu. Oczywiście, jeśli wcześniej uruchomiłbyś usługę lokalizacyjną typu "Gdzie jest dziecko", to byłaby szansa.
Ewentualnie możesz podpytać na lokalnej komendzie Policji, czy przypadkiem uczciwy znalazca go tam nie zaniósł... są takie przypadki, nawet niedawno przyjmowałam zgłoszenie od pewnego policjanta, który szukał właściciela jednego z najnowszych smartfonów...

Możesz też zablokować telefon tak, aby złodziej nie mógł go więcej używać. Więcej na ten temat znajdziesz w naszym FAQ.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Zgubiony bądż skradziony telefon

Post autor: Jrv »

Z tego co wiem to w ŻADNEJ sieci nie ma czegoś takiego. Generalnie jest to ograniczone prawem telekomunikacyjnym. Każda sieć może korzystać z usługi Gdzie jest dziecko - ale wspominać o tym chyba nie ma sensu ponieważ marcin_77 usługi nie uruchomił, gdyby uruchomił to nie byłoby tego tematu.
Podsumowując operator nie może Ci sprawdzić ot tak gdzie karta sim (ponieważ kartę a nie telefon można sprawdzić i to o ile jest zalogowana) się znajduje - na pewno ma taką możliwość ale nie może jej wykorzystać. Procedura namierzania jest obłożona wieloma procedurami bezpieczeństwa i kilkoma absurdami, ale to chyba nieważne :p
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
szczepan228
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 lis 2012, o 21:35

Re: Zgubiony bądż skradziony telefon

Post autor: szczepan228 »

jak tylko zgłosisz tę kradzież, to telefon który został skradziony, jak tylko zostanie uruchomiony(nawet nie z Twojej karty) zostanie od razu namierzony przez policję. Tym bardziej że wiesz gdzie został skradziony.

EDIT:

wystarczy na policji podać numer imei telefonu.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2013, o 14:52 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Powód: Połączenie postów. Nie pisz post pod postem - korzystaj z możliwości jego edycji.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Zgubiony bądż skradziony telefon

Post autor: Jrv »

A łyżka na to: niemożliwe.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Zgubiony bądż skradziony telefon

Post autor: lodyga »

szczepan: a skąd to wiesz??

Bo mojej siostrze ukradli telefon na juwenaliach, poszłyśmy na policje i powiedział że mamy dać sobie spokój, bo to jest niemożliwe znaleźć telefon. Nawet jak to zgłosisz. Oczywiście zgłosiłyśmy, a co tam, ale nie łudzimy się nawet.
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zgubiony bądż skradziony telefon

Post autor: Ewa_Plus »

szczepan228 - myślę że zgłoszenie kradzieży na Policji na pewno nie zaszkodzi, ale nie gwarantuje że telefon zostanie odnleziony. Jeżeli go przypadkiem odnajdą, to z pewnością po numerze IMEI sprawdzą, czy nie mieli zgłoszenia kradzieży, i jeśli tak, to telefon wróci do właściciela.
Jeśli nie natrafią na ślad telefonu, to po jakimś czasie wyślą pismo o zamknięciu sprawy i tyle. Przynajmniej tak było kiedyś w moim przypadku...
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Xcz
PlusManiak
Posty: 137
Rejestracja: 8 lis 2011, o 00:03

Re: Zgubiony bądż skradziony telefon

Post autor: Xcz »

szczepan228 pisze:jak tylko zgłosisz tę kradzież, to telefon który został skradziony, jak tylko zostanie uruchomiony(nawet nie z Twojej karty) zostanie od razu namierzony przez policję. Tym bardziej że wiesz gdzie został skradziony.
Kto Ci takie bajki opowiada? :lol:
telefon został mi skradziony lub go zgubiłem
dobra impreza musiała być 8-)

a nawiązując do tematu, zgłaszasz kradzież na policji (koniecznie kradzież, jeśli zgłosisz zagubienie to przepadniesz _-_) spisujesz protokół, kierujesz się do punktu operatora, blokujesz numer imei
telefonu raczej nie odzyskasz, ale masz satysfakcję z faktu, że nikt inny z niego nie skorzysta. No chyba, że ktoś zmieni imei, ale nie wiem jak to wygląda na W8
"Więc idź, są światy inne niż ten"
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Zgubiony bądż skradziony telefon

Post autor: Krzysiek_Plus »

marcin_77 Windows Phone ma na takie sytuacje przygotowaną specjalną funkcje.

Tutaj info na ten temat.

Musisz tylko znać swój identyfikator Windows Live.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Nieee
PlusManiak
Posty: 52
Rejestracja: 29 gru 2012, o 19:55

Re: Zgubiony bądż skradziony telefon

Post autor: Nieee »

Krzysiek_Plus pisze:marcin_77 Windows Phone ma na takie sytuacje przygotowaną specjalną funkcje.

Tutaj info na ten temat.

Musisz tylko znać swój identyfikator Windows Live.
Działa tylko jak telefon jest włączony, chociaż aplikacja powiadamia, że jak tylko uda się telefon zlokalizować (w domyśle: zostanie włączony) to wyśle powiadomienie na e-maila.
Z inną kartą sim nie sprawdzałam, a ciekawa jestem czy ten telefon odszukiwany jest po nr tel czy nr imei?
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Zgubiony bądż skradziony telefon

Post autor: Jrv »

Po danych lokalizacyjnych GPS. To jest aplikacja wbudowana w urządzenie. To samo można mieć na androidzie po zainstalowaniu np programu Kaspersky. Nawet jak ktoś zmieni sim to dostaniemy maila z lokalizacją i nowym numerem telefonu. Może też zrobić zdjęcie tej osoby przy użyciu przedniej kamery podczas gdy ta osoba pisze sms i wysłać nam taką fotkę - nie pamiętam czy kaspersky ma tę Funkcję.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Robertus
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 20 lut 2013, o 15:36

Re: Zgubiony bądż skradziony telefon

Post autor: Robertus »

Niestety problem zagubionego telefonu dotknął dziś moja ciocię (starsza osoba). Chciałbym jej jakoś pomóc? W przeciwieństwie do poprzedników telefon ten działa (jest sygnał ale nikt nie odbiera). Czy jest jakaś szansa na jego lokalizację? Nie sadzę aby został skradziony bo to nie jest jakiś nowoczesny smartfon.
Druga rzecz gdyby nie udało się go odnaleźć to jak wyrobić nową kartę sim na ten numer? Telefon jest na kartę i jak na razie nie wiemy czy jest zarejestrowany. W razie czego ciocia ma w domu kartę od simu.
ODPOWIEDZ