PLUS MSCI SIĘ ZA BRAK POSIADANIA PAKIETU INTERNETOWEGO

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
AndrzejDzik
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 paź 2013, o 16:37

PLUS MSCI SIĘ ZA BRAK POSIADANIA PAKIETU INTERNETOWEGO

Post autor: AndrzejDzik »

Witam,

Jestem użytkownikiem PLUSA od kilkunastu lat. Właściwie nigdy nie posiadałem abonamentu w innej sieci. Choć nie zawsze plus miał najlepsze stawki to jednak zawsze pozostawałem tej sieci wierny bo wydawało mi się, że jest uczciwa, w przeciwieństwie do innych takich jak T-Mobile czy Play. Tym czasem moje wyobrażenie o sieci się z dnia na dzień diametralnie zmieniło.

Kupiłem nowy telefon. Jak się okazało, czy chcę czy nie od razu dostałem "gratis" pakiet internetowy, który mogłem wyłączyć wysyłając smsa dezaktywacyjnego. Pakiet po zdaje się 2 miesiącach zaczynał być płatny. Smsa dezaktywacyjnego wysłałem i otrzymałem potwierdzenie dezaktywacji z plusa. Po analizie rachunków okazało się, że cały czas za pakiet płacę. Po weryfikacji przez pracownika BOKU ustalono, że wpisałem zły kod dezaktywacyjny, pomimo, że wpisałem taki jaki miałem na umowie. Po mojej reklamacji plus się "zlitował" i oddał mi 30 złoty za okres, w którym pakiet działał bez mojej wiedzy i zgody. Na tym jednak kłopoty się nie skończyły.

Miesiąc po wyłączeniu pakietu dostałem nową fakturkę i tu uwaga 220 zł za połączenie z internetem. Okazuje się, że podczas gdy z internetu korzystałem wyłącznie w domu, gdzie mam non stop dostępne wifi telefon zapewne łączył się wyłącznie z plusem, zupełnie ignorując dostęp do darmowego wifi. Zakładam, że takie fabryczne ustawienia zostały podyktowane przez plusa. Co więcej okazuje się , że internet bez pakietu jest kilkadziesiąt razy droższy niż w pakiecie. W związku z tym za łączenie się z poczta na gmailu oraz przeglądanie facebooka przyszedł mi rachunek 220 zł.

Każde urządzenie mające wifi łączy się z wifi i nie szuka innych alternatywnych źródeł internetu, jak widać poza telefonami w plusie. Aktualnie dane GPRS wyłączyłem, a z PLUSa zamierzam się przenieść jak tylko wygaśnie mi umowa. Dopilnuje, żeby to samo zrobiła moja żona, mama, brat, bratowa i siostra. Mam nadzieję, ze za 220 zł, które je zapłacę tym razem szybko się odpłacę rezygnacją kilku innych osób. W firmie, w której jestem wspólnikiem mam również 30 telefonów w plusie i zamierzam zrobić to samo. Plus zyskał na oszustwie i nieświadomości klienta 220 zł, a straci znacznie więcej. PLUS widać zmusza do zakupowania "pakietów internetowych", aby czuć się bezpiecznie z rachunkiem.
Ostatnio zmieniony 14 paź 2013, o 17:34 przez AndrzejDzik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: PLUS MSCI SIĘ ZA BRAK POSIADANIA PAKIETU INTERNETOWEGO

Post autor: sl@w_es »

AndrzejDzik pisze:(...) która sieć Waszym zdaniem jest fair i gdzie możnaby się bezpiecznie przenieść?
Wybrane punkty Regulaminu PlusForum:
1. Forum jest miejscem wymiany informacji, poglądów, pomysłów pod warunkiem respektowania postanowień niniejszego regulaminu. PlusForum.pl dotyczy oferty operatora sieci Plus.
25. PlusForum.pl dotyczy oferty operatora sieci Plus, posty lub wątki dotyczące usług innych operatorów będą usuwane.
Proszę zatem o powstrzymanie się od podobnych pytań.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: PLUS MSCI SIĘ ZA BRAK POSIADANIA PAKIETU INTERNETOWEGO

Post autor: Krzysiek_Plus »

AndrzejDzik, w każdym regulaminie na pierwszej stronie znajdziesz następującą informacje:
4. Polkomtel zwraca uwagę, iż niektóre aparaty telefoniczne zawierają aplikacje, które mogą m.in.:
a. uruchamiać automatyczny transfer danych poprzez funkcje łączenia się aparatu telefonicznego z Internetem z wykorzystaniem transmisji danych,
b. inicjować połączenia o podwyższonej opłacie,
c. w sposób automatyczny przesyłać do producentów tych aparatów dane osobowe Abonenta,
d. powodować przesyłanie do Abonenta informacji handlowych drogą elektroniczną,
e. przekazywać do osób trzecich zgody Abonentów na przetwarzanie danych osobowych i otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną.
Wyłącznie odpowiedzialnym za zamierzone skutki działania aplikacji, o których mowa powyżej jest producent takiego aparatu telefonicznego. Polkomtel zachęca więc do szczegółowego zapoznania się z treścią Instrukcji obsługi nabywanego w promocji aparatu telefonicznego, a w szczególności z warunkami korzystania oraz regulaminami serwisów internetowych producentów aparatów telefonicznych.
5. Polkomtel informuje również, że aparaty telefoniczne z wbudowanym systemem operacyjnym takim jak Apple iPhone OS, Android, Bada, Symbian, Windows Phone mogą łączyć się z Internetem w celu pobrania danych, aktualizacji bazy danych, dokonywania aktualizacji i synchronizacji. Opłaty naliczane są zgodnie z cennikiem właściwym dla posiadanej przez Abonenta taryfy/promocyjnego planu cenowego. W przypadku korzystania z usług telekomunikacyjnych za pomocą wskazanych aparatów za granicą w ramach roamingu międzynarodowego, konsekwencją automatycznej wymiany danych jest konieczność ponoszenia dodatkowo opłat za transmisję danych w sieci operatora zagranicznego, zgodnie z aktualnym cennikiem opłat roamingowych właściwym dla posiadanej przez Abonenta taryfy/promocyjnego
Czyli nawet jeśli nie korzystałeś bezpośrednio np.: otwieranie stron www czy facebook, to telefon również może łączyć się automatycznie Internetem w celu np.: aktualizacji aplikacji itp. Więc również poza domem takie połączenia mogły być realizowane (poza zasięgiem sieci wi-fi).

Przy aktywnym połączeniu wi-fi transfer jest realizowany przez siec bezprzewodową, sieć komórkowa nie bierze udziału w połączeniu. Wyjątkiem może być system Symbian gdzie w ustawieniach użytkownik może dokonać takiej zmiany, ale fabrycznie ustawione jest wi-fi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
AndrzejDzik
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2013, o 16:37

Re: PLUS MSCI SIĘ ZA BRAK POSIADANIA PAKIETU INTERNETOWEGO

Post autor: AndrzejDzik »

To tylko tym bardziej źle świadczy o plusie, że telefon fabrycznie samodzielnie pobiera dane mobilne narażając nieświadomego klienta na koszty. 220 zł przy abonamencie 55 zł plus VAT to jednak ogromna kwota. zamierzam oczywiście złożyć reklamacje. nic innego mi nie pozostaje. na przyszłość natomiast planuje definitywne rozstanie z siecią świadomie wymuszającą opłaty za internet i to z którego się nie korzysta.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: PLUS MSCI SIĘ ZA BRAK POSIADANIA PAKIETU INTERNETOWEGO

Post autor: Krzysiek_Plus »

AndrzejDzik, taka jest specyfikacja działania smartphonów, niezależnie od operatora.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: PLUS MSCI SIĘ ZA BRAK POSIADANIA PAKIETU INTERNETOWEGO

Post autor: Jrv »

Dokładnie to jest smartphone, warto wiedzieć co się kupuje a nie gonić na oślep za nowościami.
Co do tego nieświadomego klienta. Przecież to nie jest wina operatora. Plus ma zapis w regulaminie, ma banderole na opakowaniach telefonów. W obydwu przypadkach jest próba doinformowania klienta o tym co za zabawkę sobie kupił. A reszta to już w rękach klienta...
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
AndrzejDzik
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2013, o 16:37

Re: PLUS MSCI SIĘ ZA BRAK POSIADANIA PAKIETU INTERNETOWEGO

Post autor: AndrzejDzik »

Nie gonie za nowościami, tylko kupuje telefon jaki jest dostepny dla rynku. mysle ze od operatora jest to zalezne, bo jednak tewlefon kupilem od plusa a nie od nokii czy samsunga. pytanie kto w dzisiejszych czasach czyta wszytskie regulaminy, chyba tylko ten kto ma nadmiar wolnego czasu. czy plus uwzglednia tego typu reklamacje?
Spit
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 sie 2013, o 09:26

Re: PLUS MSCI SIĘ ZA BRAK POSIADANIA PAKIETU INTERNETOWEGO

Post autor: Spit »

AndrzejDzik pisze:Nie gonie za nowościami, tylko kupuje telefon jaki jest dostepny dla rynku. mysle ze od operatora jest to zalezne, bo jednak tewlefon kupilem od plusa a nie od nokii czy samsunga. pytanie kto w dzisiejszych czasach czyta wszytskie regulaminy, chyba tylko ten kto ma nadmiar wolnego czasu. czy plus uwzglednia tego typu reklamacje?
Kupując nowe urządzenie, w tym wypadku smartphone(zakładam że to Twój pierwszy) to Ty musisz sie zapoznac z zasada działania tego urządzenia. Sprzedawca moze odpowiedziec na Twoje pytania, jesli jednak ich nie zadajesz, mozna zalozyc ze wiesz jak to urządzenie obsługiwa. Więc nie miej pretensji do plusa, pomimo iż sam będe zmieniał sieć, z przyczyny innej niż Twoja, to w tym wypadku racji nie masz. Kupiłeś urządenie o którym nic nie wiedziałeś, postawiłeś na swoim i teraz masz do kogoś pretensje. Nie bez potrzeby teraz u kazdego operatora w kazdej ofercie z smartphonem są pakiety internetowe od 500mb w góre. Moja rada a przyszlosc, przed zakupem czegokolwiek, poswiec kilka/kilkanascie godzin aby poznac tą rzecz czysto teoretycznie. Poczytaj artykuly na temat danej grupy urządzen, lub nawet recenzje czy videotesty konkretnych urządzeń. Lepiej zmarnowac troche czasu niz pozniej czuć rozczarowanie i wylewać swoją złość na innych gdy to Ty jesteś winien.
AndrzejDzik
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2013, o 16:37

Re: PLUS MSCI SIĘ ZA BRAK POSIADANIA PAKIETU INTERNETOWEGO

Post autor: AndrzejDzik »

Spit wiadomo, ze pracujesz dla plusa. Chyba nikt normalny nie prowadzi rozmów na forum w sprawach go nieinteresujących. Także dzięki za Twoje "cenne" spostrzeżenia.
shark
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 24 sty 2013, o 01:42

Re: PLUS MSCI SIĘ ZA BRAK POSIADANIA PAKIETU INTERNETOWEGO

Post autor: shark »

AndrzejDzik nie bądź śmieszny, kupując smartfona zgadzasz się na wszystkie jego funkcjonalności i tyle. Jak kupowałeś swój pierwszy komputer też miałeś pretensje do dostawcy internetu, że windows pobiera ci aktualizacje? Litości...
Spit
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 sie 2013, o 09:26

Re: PLUS MSCI SIĘ ZA BRAK POSIADANIA PAKIETU INTERNETOWEGO

Post autor: Spit »

AndrzejDzik pisze:Spit wiadomo, ze pracujesz dla plusa. Chyba nikt normalny nie prowadzi rozmów na forum w sprawach go nieinteresujących. Także dzięki za Twoje "cenne" spostrzeżenia.
Jeśli prawdą jest to co piszesz, to nie zostałem o tym fakcie poinformowany. Jestem klientem plusa a nie jego pracownikiem. Zreszta w dziale przedluzenie umowy wylałem swoje żale odnośnie absurdalnych cen telefonów w plusie (Lumia 920 w abo 99zł za 1200zł? Wyśmiałem Panią z biura obsługi abonenta). Napisałem to co napisałem, bo czytać nie dało się Twoich zarzutów w strone plusa. Zarzucasz im coś co jest tylko i wyłącznie Twoją winą. A czytam tematy mnie nie dotyczące z czystej ciekawosci i checi nauki (tak czasem czegos sie tutaj naucze). Moze takze przez to ze jestem informatykiem. Bardzo duzo ludzi obwinia inne osoby/firmy za to ze ich "naciagnęły na coś" itd gdzie wina lezy tylko i wylacze w lenistwie klienta ktoremu nie chce sie nawet zaczerpnac wiedzy teoretycznej na temat kupowanej zabawki przed jej zakupem. Nie znasz się na sprzęcie, wiec poczytaj o nim, nigdy nie kupuj na oslep, jesli tak zrobisz, miej zal tylko do wlasnej ignorancji.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: PLUS MSCI SIĘ ZA BRAK POSIADANIA PAKIETU INTERNETOWEGO

Post autor: sl@w_es »

AndrzejDzik pisze:(...) Chyba nikt normalny nie prowadzi rozmów na forum w sprawach go nieinteresujących. (...)
Mylisz się, to właśnie wypowiedzi userów sprawiają, że FORUM żyje; czymże byłoby bez swojej różnorodności?
Z Twojej wypowiedzi wynika, że wszyscy wypowiadający się w tematach które ich nie dotyczą są "normalni inaczej".
Jak ma się Twoje stwierdzenie do Regulaminu PlusForum pkt 4:
Nie należy obrażać innych użytkowników forum. Wypowiedzi na forum powinny być formułowane w atmosferze wzajemnego szacunku do innych Użytkowników forum. Wulgaryzmy, obrażanie, wyzwiska pod adresem innych osób, również z poza forum, będą natychmiast kasowane
Skoro powiedziałeś A, powiedz jeszcze B. Trochę pokory nie zaszkodzi. Czekam.

P.S.
Proszę, zapoznaj się z Regulaminem PlusForum i nie łam obowiązujących zasad.
Po coś w końcu podałem link we wcześniejszym poście
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ODPOWIEDZ