Przeniesienie numeru do Plusa

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
XYZ
Szalony PlusManiak
Posty: 250
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 15:01

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: XYZ »

88michał - ale mi zadałeś pytanie :)

Poniżej znajduje się regulamin promocji, z której możesz skorzystać: http://www.plus.pl/documents/16/46fae62 ... 1828f62d15

W Twoim przypadku będzie spełniony punkt 1a :) - to już ustaliliśmy. Jak dla mnie wszystko jest jasne.

Chciałbym zwrócić uwagę, że oferty w punkcie, w sklepie internetowym lub za pośrednictwem telemarketerów mogą różnić się między sobą wysokością abonamentu a także pakietami dostępnymi w ramach abonamentu (np. pakiet Internetowy).

hara - kontaktuj się z Plusem - zarówno Biorca jak i Dawca posiadają informacje o statusie przeniesienia. Można wszystko sprawdzić i zweryfikować co się dzieje. Przychodzi mi jeszcze jedna myśl do głowy ... zgodziłeś się na numer tymczasowy ???
Ostatnio zmieniony 17 mar 2015, o 09:10 przez XYZ, łącznie zmieniany 1 raz.
hara
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 mar 2015, o 18:20

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: hara »

Nie miałem opcji "wyrażenia" zgody na numer tymczasowy. Dostałem go i tyle... karta leży na razie nie aktywowana bo nie są mi potrzebne 2nr i nie miał bym gdzie nosić 2telefonów ;)
Poprzednio jak zmieniałem operatora zrobiłem tak samo tyle że trwało to o wiele szybciej i dostawałem informacje na bieżąco.
Dzisiaj spróbuje się skontaktować BOK.
XYZ
Szalony PlusManiak
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 15:01

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: XYZ »

hara - i bardzo dobrze, że masz numer tymczasowy :) bo dopiero byłaby jazda bez trzymanki, gdyby okazało się inaczej :)
MERIHATHOR
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 14 cze 2011, o 09:15

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: MERIHATHOR »

Witam zastanawiam się nad wyborem abonamentu.. odwiedziłem dzisiaj salon plusa i dostałem kartkę co za ile i nie do końca rozumiem :) Więc tak :
Promocja - Taryfy LTE rozmowy i smsy bez limitu za 0 na start IV (36rat) MNP,KON
skierowane do osób które:
1. skorzystają z przeniesienia nr z innej sieci do plus (mogę kupić obojętnie jaki starter i przenieś do plus?)
2. to samo tylko z mixa lub abonamentu innej sieci - odpada
3. abonentów mixplus, plusmix, mix zachowując dotychczas używany numer jako konwertujący (ja jestem dawno po wszystkich doładowaniach mixplus i jeszcze mam taryfe mix4duo jak dobrze pamiętam)

To mogę skorzystać z aktualnego numeru czy musiałbym kupować starter aby skorzystać z promocji?

Następnie kwestia telefonu, tutaj także troche dziwnie to mi pani przedstawiła, mówiła o umowie na 24 miesiące a na tej kartce zakreśliła mi w kolumnie gdzie jest "opłata miesięczna od 25 do 36m-ca" [RATA]

Ale od początku bo mnie to już denerwować zaczyna, wracając do regulaminu zakreślono mi abonament 49.99 a poniżej 39.99 po upuście za e-fakture, czyli mógłbym wybrać e-fakture oszczędzając 10zł? Przy telefonach mam rubryka 1 "opłata miesięczna od 1 do 24m-ca"[Abonament+Rata] z fakturą papierową. W drugiej mam to co już wspomniałem "opłata miesięczna od 25 do 36m-ca" [RATA] Tego to już w ogóle nie rozumiem , umowa na 24 miesiące a raty za telefon 36miesięcy ??

Wybierając abonament w salonie wygląda to w sposób abonamet + rata za telefon i mam rozumieć, że to wszystko? Bo w przypadku wyboru online to już widzę abonament + dopłata od razu do telefonu. W takim razie co bardziej opłacalne online czy salon ??

Jeśli ktoś mógłby mi to wszystko wytłumaczyć byłbym bardzo wdzięczny .Z góry dziękuję ;-)
XYZ
Szalony PlusManiak
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 15:01

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: XYZ »

Tyle się napisałem i ... zjadło mi odpowiedź więc raz jeszcze :D

Zacznijmy od warunków promocji.
Rozumiem, że chodzi o poniższy regulamin: https://d1dmfej9n5lgmh.cloudfront.net/g ... 1415983028

W kwestii przeniesienia:
- może być numer na kartę z innej sieci komórkowej - tylko po co? Rabat w wysokości 100% opłaty abonamentowej nie zostanie przydzielony;
- przeniesienie numeru od innego operatora - z tej możliwości jak piszesz nie możesz skorzystać
- konwersja z mixa - co prawda rabatu w wysokości 100% nie będzie, ale ... nie zostanie naliczona opłata aktywacyjna :)

Umowa opiewa na 24 miesiące a raty na 36 miesięcy więc po okresie promocji Twoje rachunki będą opiewać na kwotę raty (w przypadku wyboru sprzętu na raty).

Wybierając taryfę LTE 49,99 i uruchamiając e-fakturę Twój abonament będzie pomniejszony o 10 złotych. W ramach abonamentu otrzymasz nielimitowane połączenia i SMSy do krajowych sieci komórkowych, ale uwaga ... nie masz pakietu Internetowego. Za każdego MMS-a również zostanie naliczona opłata i ewentualne dodatkowe usługi. Zwracam uwagę by wyłączyć płatne pakiety, które są wskazane w warunkach promocji.

Co wybrać - ofertę ze sprzętem na raty czy telefon za gotówkę? Tutaj nie pomogę, decyzja należy do Ciebie.

Ja jestem zwolennikiem łączenia usług :) więc zastanowiłbym sie co jeszcze mogę zyskać :P
MERIHATHOR
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 14 cze 2011, o 09:15

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: MERIHATHOR »

- konwersja z mixa - co prawda rabatu w wysokości 100% nie będzie, ale ... nie zostanie naliczona opłata aktywacyjna :)
jaki rabat mnie ominie ?
Ja jestem zwolennikiem łączenia usług :) więc zastanowiłbym sie co jeszcze mogę zyskać :P
Więc co mógłbym zyskać łącząc jakieś usługi?

Jak na wczoraj byłem na tak ale jak wychodzi , że umowa na 24 a po tym okresie jeszcze musiałbym raty płacić to strasznie głupie hm..
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ewa_Plus »

MERIHATHOR,
- klienci z innych sieci, którzy mają tam umowy abonamentowe lub mix, to po przeniesieniu numeru do Plusa przez sklep internetowy otrzymują 6 m-cy abonamentu gratis.

Jeśli masz w Plusie lub w CP jakieś usługi innego rodzaju (czyli nie na telefon, ale np. na Internet lub TV), to możesz dostać rabaty w ramach programu smartDOM.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
XYZ
Szalony PlusManiak
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 15:01

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: XYZ »

Poza tym co napisała Ewa jest jeszcze opcja związana ze zmianą operatora energii elektrycznej i otwarcie rachunku w Plus Banku.
Albert1975
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2015, o 12:47

Kaucja

Post autor: Albert1975 »

Witam.
Chciałbym się podzielić swoimi doświadczeniami przy próbie przeniesienia dwóch numerów z T-mobile do sieci Plus.
Przeniesienie za pośrednictwem e-sklepu. Ankietę wypełniłem, dokumenty wysłałem, i.... :
dział aktywacji wyznaczył kaucję. Podkreślam , że nie jestem w BIK jako dłużnik ( wiem bo mam u nich abonament, ja też czasami sprawdzam swoich kontrahentów ). Dokumenty również ok, cały czas się nimi posługuję.
I co najważniejsze nie ma możliwości uzyskania informacji z jakiego powodu wyznaczono kaucję, przecież dane można uzupełnić. Mam wrażenie , że jest wyznaczana z automatu. Jeśli nie to chciałbym poznać powód tej kaucji !!
Z mojej strony były dwie próby przeniesienia , i chyba już zrezygnuję.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Magda_Plus »

Albert1975 zgodnie z Regulaminem świadczenia usług telekomunikacyjnych Polkomtel Sp. z o.o. może wyznaczyć kaucję cyt.:

"§11 Zasady i sposób pobierania Kaucji
1. POLKOMTEL może zażądać od Klienta/Abonenta przy zawieraniu Umowy lub w trakciejej trwania wpłacenia Kaucji w każdym przypadku, gdy Klient/Abonent:
a.odmawia okazania lub uniemożliwia POLKOMTEL dokonania kopii dokumentów wymaganych przez POLKOMTEL w zakresie niezbędnym
o zawarcia Umowy lub okazane dokumenty w zakresie niezbędnym do zawarcia Umowy budzą wątpliwości co do ich aktualności,
b. poda błędne lub nieaktualne dane przy zawieraniu Umowy,
c. poda błędne lub nieaktualne dane w czasie trwania Umowy,
d. odmawia zgody na dokonanie oceny wiarygodności płatniczej,
e. otrzymał negatywną ocenę wiarygodności płatniczej wynikającą z danych będących w posiadaniu POLKOMTEL w stopniu: niski, średni,
wysoki,
f. otrzymał negatywną ocenę wiarygodności płatniczej wynikającą z danych udostępnionych przez biuro informacji gospodarczej lub inne
podmioty,
g. przed rozpoczęciem świadczenia Abonentowi usług roamingu lub usług połączeń międzynarodowych,
h. przed rozpoczęciem świadczenia Abonentowi usług o podwyższonej opłacie lub innych Usług, z których
korzystanie wiąże się z ponoszeniem opłat przekraczających opłaty podstawowe określone w Cenniku ,
i. w przypadku, o którym mowa w § 6 ust. 12".

http://www.plus.pl/documents/16/1108403 ... 2_2014.pdf
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Albert1975
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2015, o 12:47

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Albert1975 »

Tak, znam ten regulamin.
Niestety z bok nie otrzymałem odpowiedzi o przyczynie wyznaczenia kaucji, a próbowałem wszystkimi dostępnymi
kanałami.
Mówiąc krótko , który z tych punktów znalazł u mnie zastosowanie.
Problem jest w tym , że nikt nie jest w stanie udzielić mi rzeczowych informacji.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Magda_Plus »

Albert1975 powody dla, których może zostać przyznana kaucja podałam w poprzednim poście.
Departament Aktywacji nie ma obowiązku podawania przyczyny wyznaczenia kaucji.

Proponuję, żebyś podał nam numer zamówienia sprawdzimy, czy nie wkradł się do niego błąd.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Albert1975
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2015, o 12:47

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Albert1975 »

Moje zamówienia :20150325795508, 20150325795244
Wysłałem wprawdzie wczoraj meila, że je wycofuję. Jednak w dalszym ciągu jestem zainteresowany przeniesieniem
do Państwa sieci swoich abonamentów.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Magda_Plus »

Albert1975 na razie czekam na informacje.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
soliera
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 5 kwie 2015, o 18:32

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: soliera »

Witajcie Plusiaki.
Chciałbym przenieśćdo Plusa swój abonament,bo sLTE wreszcie jest taryfą, jaka ma być.
W związku z powyższym, mam kilka pytań:

1. Dlaczego prepaid i postpaid przy zmianie operatora jest traktowany nierówno? Prepaidowcy nie dostają 6 m-cy gratis, a postpaidowcy dostają...
2. Ad1, czy rejestrując się np w nju i płaca zawrotny abonament w wysokości 9PLN/m-c zaliczycie mi do otrzymania rabatu 6m-cy gratis?

Cały czas odnoszę się do zapisu ze strony:
http://www.plus.pl/abonament/przenies-numer
2 Rabat 0zł na abonament przez 6 miesięcy jest przyznawany Klientom, którzy skorzystają z możliwości przeniesienia przydzielonego numeru w ruchomej publicznej sieci telefonicznej ("numer docelowy") z sieci innego dostawcy usług telekomunikacyjnych, na którym są świadczone usługi telekomunikacyjne na podstawie umowy zawartej w formie pisemnej.
Edit
Chce przenieść nr do Plusa, ale jednocześnie chce go zmienić na inny, który mam zarejestrowany na karcie prepaid.
Stąd te kombinacje.
ODPOWIEDZ