MixPLUS --> zaginięcie, kradzież telefonu i karty sim

Wszystko o 36.6, Simplus, MixPlus, Sami Swoi...
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: MixPLUS --> zaginięcie, kradzież telefonu i karty sim

Post autor: lodyga »

Chyba nie oczekujecie że polcjantom chce się szukać waszego telefonu..Kiedyś okradli mnie też poszłam na policje, policjant wziął mnie na bok i powiedział żebym dała sobie spokój, zgłosić mogę ale 1% ze znajdą...Jak złapią kogoś to wtedy mogą sprawdzić jego telefon. Kiedyś w szkole wpadło 10 policjantów i mieli jakis skaner i każdemu sprawdzali IMEI telefonu pamiętam jak dziś.
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: MixPLUS --> zaginięcie, kradzież telefonu i karty sim

Post autor: luki »

Samsung Dive, Cerberus lub nawet bezpłatny Avast w telefonach z androidem pomagają namierzyć.
mywheepe

Kradzież telefonu

Post autor: mywheepe »

Ukradziono mi telefon. Zgłosiłam ten fakt na policję. Póki co doradzono mi aby nie blokować numeru IMEI gdyż to uniemożliwi policji jakąkolwiek lokalizację telefonu. W każdym razie moje pytanie dotyczy tego czy telefony zakupione w Plusie objęte gwarancją są również objęte jakimś ubezpieczeniem na wypadek kradzieży, czy takie ubezpieczenie jest już indywidualną sprawą klienta?
Ostatnio zmieniony 7 maja 2013, o 16:57 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie wątków
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6158
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kradzież telefonu

Post autor: mariusz9a »

Niestety indywidualna sprawa :-( Mało kto takie ubezpieczenie kupuje bo trochę ono kosztuje a firmy ubezpieczeniowe często i tak czymś podważają zdarzenie i nic nie wypłacają :-/ A to że źle było telefon zabezpieczony, że źle schowany itd - tragedia.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Kradzież telefonu

Post autor: lodyga »

Szczerze to nie licz że policja Ci go znajdzie. Bo nie będą go szukać, za mały koszt telefonu. Dopiero jak złapią jakiegoś złodzieja i znajdą przy nim telefon to sprawdzają czy nie kradziony i wtedy a nóż widelec okaże się Twój.
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
mywheepe

Re: Kradzież telefonu

Post autor: mywheepe »

W takim razie pozostaje mi jedynie iść i zablokować ten IMEI w salonie. No cóż. Mówi się trudno. Mam nauczkę na przyszłość . Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Kradzież telefonu

Post autor: Jrv »

Jakiś obłęd. Nie blokując IMEI nie jest on wciągany na czarną listę a co za tym idzie nie ma go w spisie aparatów skradzionych więc policja nawet sprawdzając taki telefon nie wie, że jest on kradziony - tak przynajmniej rozumiem ideę blacklista.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
obcypowraca

Re: Kradzież telefonu

Post autor: obcypowraca »

Policja ma bazę skradzionych telefonów, jeśli ktoś zgłosił kradzież, jak bazę samochodów. Nie ma ona nic wspólnego z blacklistą u operatorów. Idea blacklisty to porozumienie między-operatorskie, w ramach którego zgłoszony aparat nie będzie działać w żadnej sieci w Polsce. Za granicą już nie obowiązuje.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kradzież telefonu

Post autor: Krzysiek_Plus »

Do blokady IMEI wymagane są następujące dokumenty:
4. Abonent lub zarejestrowany Użytkownik Końcowy ma prawo prosić o blokadę/odblokowanie numerów IMEI
wszystkich urządzeń końcowych, dla których przedstawi zestaw oryginalnych dokumentów wymienionych
poniżej:
- Zaświadczenie o zgłoszeniu kradzieży urządzenia końcowego na Policję z wpisanym numerem IMEI
zgłaszanego urządzenia końcowego i

- Dokument tożsamości ze zdjęciem potwierdzający tożsamość osoby zgłaszającej prośbę o
blokadę/odblokowanie numeru IMEI i
- Fakturę VAT zakupu zgłaszanego urządzenia końcowego, zawierającą numer IMEI tego urządzenia,
lub
- Paragon zakupu zgłaszanego urządzenia końcowego, zawierający numer IMEI tego urządzenia, lub
- Kartę gwarancyjną zgłaszanego urządzenia końcowego, zawierającą numer IMEI tego urządzenia,
lub
- Umowę o Świadczenie Usług Telekomunikacyjnych lub aneks do tej umowy zawierający numer IMEI
tego urządzenia, lub
- Umowę kupna, sprzedaży, darowizny zgłaszanego urządzenia końcowego, zawierający numer IMEI
tego urządzenia lub
- "Formularz zgłoszenia zablokowania/odblokowania urządzenia końcowego" w przypadku prośby o
odblokowanie numeru IMEI.
Szczegółowe informacje oraz regulamin: http://www.plus.pl/indywidualna/Uslugi/ ... nyTelefon/
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bigmisiek2008
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 7 sie 2012, o 19:30

Nowa karta SIM Mixplus

Post autor: bigmisiek2008 »

Witam.
Dziś utopiłem roboczy telefon z kartą SIM na doładowania... da radę wyrobić duplikat karty bez oryginału?
Ostatnio zmieniony 27 lip 2013, o 16:37 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie postu
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: MixPLUS --> zaginięcie, kradzież telefonu i karty sim

Post autor: pepcia2 »

Była zarejestrowana karta?
bigmisiek2008
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 7 sie 2012, o 19:30

Re: MixPLUS --> zaginięcie, kradzież telefonu i karty sim

Post autor: bigmisiek2008 »

nie wiem, miałem 2 umowy spłacone w mixplusie przeszedłem do simplusa i w tamtym roku powróciłem do mixa... troche kiszka się zrobiła isc do plusa w poniedziałek i co im powiedzieć?
pamiętam ze w tamtym roku podczas podpisywania umowy spisywali mi numery z karty sim
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: MixPLUS --> zaginięcie, kradzież telefonu i karty sim

Post autor: pepcia2 »

Jeśli to był nr w mix-ie to na pewno rejestrowany
Awatar użytkownika
kris111
Prawie PlusManiak
Posty: 31
Rejestracja: 14 lut 2013, o 15:14

Zgubiony, skradziony telefon

Post autor: kris111 »

Witam,
mam takie pytanie, ponieważ albo zgubiłem telefon, albo mi go ukradli chciałbym się dowiedzieć czy jak pójdę do salonu Plusa lub na policję można go namierzyć:?:
Ostatnio zmieniony 18 lut 2014, o 15:44 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie wątków - to samo zagadnienie
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Zgubiony, skradziony telefon

Post autor: lodyga »

Możesz zgłosić na policję, ale nie licz na cud, bo im się nie opłaca szukać takiego telefonu.
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
ODPOWIEDZ