Negocjacja warunków przy przedłużeniu umowy

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
p.kiler
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 kwie 2012, o 20:22

Negocjacja warunków przy przedłużeniu umowy

Post autor: p.kiler »

Czy negocjowaliście warunki przy przedłużeniu umowy?
Pierwszy raz to zrobiłem. Miałem abonament za 50 zł na 12 miesięcy bez routera dla osób prywatnych. Przedtem miałem PLAY, ale nie byłem zadowolony, bo nie działał w pociągu. Plus działa na całej trasie: Katowice - Warszawa, Kraków - Warszawa, Warszawa - Berlin do granicy polskiej.
Pierwszy raz zdecydowałem sie na Tablet.
Wypowiedziałem umowę z miesięcznym wypowiedzeniem.

- Najpierw w salonie proponowano mi abonament za 60 zł z LTE i samsung Glaxy Tab 8.9 za 1199 zł.
- Zadzwonił do mnie handlowiec i zaoferował mi tę samą ofertę; powiedziałem dziękuję i przechodzę do PLAY.
- Dwa tygodnie przed rozwiązaniem umowy zadzwonił dumnie pan z propozycją 50 zł LTE 23GB i ipad2 za 1199 zł brutto. Oczywiście nie zgodziłem się, ale pan zaproponował, że wyśle zapytanie o ofertę specjalną.
- 6 dni przed zakończeniem zaproponowano mi 50 zł na 24 miesiące 23GB tablet aipad2 Wifi 3G za 799 zł brutto.
- Wczoraj zadzwonił do mnie pan z propozycją: 23GB za 50 zł 24 miesiące i samsung Glaxy tab 8.9 LTe za 299 zł brutto dla osób prywatnych ... oczywiście przyjąłem ofertę.

Z własnego doświadczenia menadżerskiego wiem, że warto negocjować warunki do ostatniego dnia.
misiu25
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2010, o 20:30

Re: Negocjacja warunków przy przedłużeniu umowy

Post autor: misiu25 »

Witam.
Obecnie mam do końca umowy nie całe 3 m-ce. Dzwoniłem do Plusa, do BOK; oczywiście przedstawili mi taką samą ofertę jak dla nowych użytkowników. Dziś też miałem tel w sprawie iPlus i to samo. Obecnie korzystam z iPlusa 110 z znizka 25%. Jeśli nadal będzie kiepska oferta to wypowiem umowę - może faktycznie coś zdziałam.
p.kiler
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 23 kwie 2012, o 20:22

Re: Negocjacja warunków przy przedłużeniu umowy

Post autor: p.kiler »

Przypomniałem sobie rozmawiałem z działem rezygnacji, trzeba ich przytrzymać do ostatniego dnia, dosadnie. Masz wypowiedzenie na 25.04 to prosisz, żeby zadzwonili dziś do 10 rano z konkretną ofertą. Aha, w międzyczasie prosisz o ofertę specjalną. Pierwszy raz trafiłem na zajebistego konsultanta, szkoda że nie pamiętam nazwiska.
Awatar użytkownika
gatuso_18
Szalony PlusManiak
Posty: 257
Rejestracja: 6 lut 2011, o 12:00

Re: Negocjacja warunków przy przedłużeniu umowy

Post autor: gatuso_18 »

Nie zawsze się uda coś ciekawego wynegocjować, wszystko zależy od tego jak będzie do tego podchodzil konsultant z którym się rozmawia. Jeśli się człowiek dogada to jest w stanie dobry sprzęt dostać za ciekawą cenę. Sam chętnie przedłożyłbym LTE z tym tabletem w tej cenie :D, ale na moje nieszczęście muszę jeszcze poczekać do końca umowy 8 m-cy. :( Dopiero w grudniu zacznę z nimi negocjować. :)
dymeq
PlusManiak
Posty: 57
Rejestracja: 16 gru 2011, o 20:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Negocjacja warunków przy przedłużeniu umowy

Post autor: dymeq »

gatuso_18 pisze:Nie zawsze się uda coś ciekawego wynegocjować, wszystko zależy od tego jak będzie do tego podchodzil konsultant z którym się rozmawia

Nie zgodzę się. DUK również ma związane ręce. Zazwyczaj nie można wynegocjować więcej niż proponują. Oni też mają związane ręce, mają sztywne oferty "specjalne", nie ma tutaj czegoś takiego jak oferta indywidualna.
NIE pomagam na priv, gdyż od tego jest FORUM - masz problem? Napisz na forum!
Awatar użytkownika
Amix
Szalony PlusManiak
Posty: 374
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 21:27
Lokalizacja: EPSC/EPWA
Kontakt:

Re: Negocjacja warunków przy przedłużeniu umowy

Post autor: Amix »

Sorry, ale nie bardzo chce mi się uwierzyć w tę ofertę 23GB za 50 zł na 24 miesiące i samsung Glaxy tab 8.9 LTE za 299 zł brutto.
Za dobrze by było. Chyba, że byłeś jakimś super klientem płacącym rachunki oprócz netu za rozmowy po dwa, trzy tysiące miesięcznie.
Nieraz również negocjowałem do ostatniego dnia z DUK i nic co wcześniej mi zaoferowano nie ugrałem.
Awatar użytkownika
rawsky
Szalony PlusManiak
Posty: 384
Rejestracja: 18 gru 2009, o 18:04
Lokalizacja: Białystok

Przedłużenie umowy Plus Internet

Post autor: rawsky »

Dla zainteresowanych i ciekawskich wklejam to co aktualnie Plus proponuje przy przedłużeniu umowy przez internet w tym 50GB 0.00 - 8.00 oraz Kaspersky. Ostatnia umowa była zawarta na rok, 12GB, darmowy ipluspobieracz 0.00 - 9.00 oraz E353 za 1zł.
Załączniki
iplus_24mc_mf821.jpg
iplus_24mc_e586.jpg
iplus_12mcy.jpg
Awatar użytkownika
rawsky
Szalony PlusManiak
Posty: 384
Rejestracja: 18 gru 2009, o 18:04
Lokalizacja: Białystok

Re: Przedłużenie umowy Plus Internet

Post autor: rawsky »

Po złożeniu rezygnacji Plusa zaproponował :

- umowa 12mcy, bez modemu
- 15GB 30zł
- 25GB 50zł
- Kaspersky 2013 licencja 2letnia

Nie pytałem o umowy 2letnie, gdyż nie byłem zainteresowany.
Awatar użytkownika
Neoxpl
PlusManiak
Posty: 109
Rejestracja: 6 lis 2012, o 16:01

Re: Przedłużenie umowy Plus Internet

Post autor: Neoxpl »

Przedłużając na dwa lata dostaniesz to samo + modem za 1zł. PS. pobieracz nocy jest już od 01.00 do 08.00.
Awatar użytkownika
rawsky
Szalony PlusManiak
Posty: 384
Rejestracja: 18 gru 2009, o 18:04
Lokalizacja: Białystok

Re: Przedłużenie umowy Plus Internet

Post autor: rawsky »

Gdyby to było od 0.00 nawet do 7.00, a tak to dla mnie mała korzyść, ale gdzie jest informacja o zmianie godzin Pakietu Nocnego ?
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy Plus Internet

Post autor: Jrv »

Od 1 do 7.
Informacja? Np. na stronie Plusa.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Awatar użytkownika
rawsky
Szalony PlusManiak
Posty: 384
Rejestracja: 18 gru 2009, o 18:04
Lokalizacja: Białystok

Re: Przedłużenie umowy Plus Internet

Post autor: rawsky »

Tak, ale skąd informacja od 1.00 do 8.00 ?
Awatar użytkownika
Neoxpl
PlusManiak
Posty: 109
Rejestracja: 6 lis 2012, o 16:01

Re: Przedłużenie umowy Plus Internet

Post autor: Neoxpl »

Pomylilem sie od 01.00 do 07.00 jest teraz, podane jest na stronie plusa pod tabelkami z pakietami.
sialala
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 25 lip 2012, o 01:28

Re: Przedłużenie umowy Plus Internet

Post autor: sialala »

No dobra, ale to dla wszystkich zmiany godzin? , czy to chodzi o te nowe promocje?
To by wyjaśniało dlaczego od jakiegoś czasu coś mi wpiernicza dane z transferu - coś chyba z tym licznikiem jest nie teges
marcin94r
PlusManiak
Posty: 106
Rejestracja: 9 gru 2012, o 18:00

Re: Przedłużenie umowy Plus Internet

Post autor: marcin94r »

rawsky pisze:Po złożeniu rezygnacji Plusa zaproponował :

- umowa 12mcy, bez modemu
- 15GB 30zł
- 25GB 50zł
- Kaspersky 2013 licencja 2letnia

Nie pytałem o umowy 2letnie, gdyż nie byłem zainteresowany.
Nie jest tak zle ale ja bym wolał większe pakiety 30 GB no i cena wiadomo ;-)
Bo nocna taryfa to lipa bo o 1 w nocy to ja już śpię hehe
ODPOWIEDZ