Internet za granicą

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Bujaka
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 15 cze 2011, o 10:45

Internet za granicą

Post autor: Bujaka »

Witam. Wyjeżdżam za niedługo do Holandii. W związku z tym chciałam się dowiedzieć, czy istnieje tam możliwość połączenia się z Internetem przez telefon podłączony jako modem do laptopa (tutaj wszystko chodzi bez zarzutu). Jeśli tak to na ile mniej więcej wystarczy mi pakiet 5mb?
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: Internet za granicą

Post autor: rafal2119 »

W roamingu internet działa tylko w telefonach na abonament.
Opłata jest pobierana dodatkowo mimo uruchomionych pakietów.
Stawka za każde 50 kb w roamingu w UE wynosi 1,01 zł, a w pozostałych krajach 2,46 zł.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
miki9009
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 7 maja 2012, o 17:54

Pakiet internetowy za granicą?

Post autor: miki9009 »

Witam.
Czy jeżeli mam wykupiony pakiet internetowy działa on również za granicą? Jestem po prostu ciekaw, czy coś się zmieniło? Szukałem wiadomości na ten temat, ale są stosunkowo stare, przeważnie rok 2009 lub 2010, a wiadomo że jeśli chodzi o internet to sytuacja bardzo szybko się zmienia. Z tego co wyczytałem, to za sam internet za granicą płaci się na prawdę sporo, ale czy to samo dzieje się, jeżeli mam wykupiony pakiet? Telefon mam na abonament nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pijo
Szalony PlusManiak
Posty: 294
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 00:54

Re: Internet za granicą

Post autor: Pijo »

Standardowe pakiety Non Stop działają tylko w Polsce. Jeśli chcesz korzystać taniej z neta zagranicą możesz wykupić pakiety roamingowe działające w krajach UE:
http://internet.plus.pl/indywidualni/pa ... w-roamingu


Ogólnie na czas pobytu zagranicą polecam zaopatrzyć się w kartę prepaid zagranicznego operatora - to zapewne będzie najtańsza opcja .
miki9009
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 7 maja 2012, o 17:54

Re: Internet za granicą

Post autor: miki9009 »

Bardzo dziękuję, to wszystko co chciałem wiedzieć ;-)
Awatar użytkownika
Bart K
PlusManiak
Posty: 65
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:20
Lokalizacja: Grudziądz

Pakiet internetu za granicą (Niemcy)

Post autor: Bart K »

Witajcie. Co miesiąc wykupuję pakiet internetu, to gdy będę w Niemczech będę mógł normalnie korzystać z tego pakietu ?? bez dodatkowych opłat i na tym samym profilu internetowym ?
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Internet za granicą

Post autor: luki »

Pakiet nie działa za granicą.
Wicher92
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 16 paź 2012, o 20:38

Re: Internet za granicą

Post autor: Wicher92 »

Mam pytanie, czy internet będzie działał za granicą i czy są jakieś dodatkowe koszty?
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet za granicą

Post autor: Jrv »

Będzie działał i oczywiście, że będą koszty skoro zaczynasz korzystać z roamingu. Stawki podane są w cenniku taryfy na stronie plusa.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
nikusia
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 lut 2013, o 14:48

internet

Post autor: nikusia »

Witam.
Chciałabym zapytać czy jeżeli jestem za granicą i mam Plusa na kartę to mogę uruchomić jakiś pakiet internetowy?
Ostatnio zmieniony 13 lut 2013, o 15:11 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie wątków
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: internet

Post autor: sl@w_es »

@ "nikusia", odpowiedź zawarta jest we wcześniejszych postach tego wątku, a zatem... do lektury.

P.S.
Przed założeniem nowego wątku używamy opcji SZUKAJ - pkt 11 Reg. PlusForum. Poza tym tytuł wątku... Internet to bardzo rozległe pojęcie, a pkt 8 Reg. PlusForum wyraźnie określa zasady formułowania tematów, więc bardzo proszę o trzymanie się reguł obowiązujących na FORUM.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
zielun2201
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 lip 2013, o 21:12

Pakiet internetowy za granicą

Post autor: zielun2201 »

Witam, czy po wykupieniu np. 125MB internetu w Plusie na kartę i usługi Gadu-Gadu, będę mogła korzystać z komunikatora w Niemczech bez dodatkowych opłat?
HaPe
Szalony PlusManiak
Posty: 424
Rejestracja: 5 maja 2013, o 17:14

Re: Pakiet internetowy za granicą

Post autor: HaPe »

Nie, oferty MixPlus ani Plus na kartę nie mają możliwości korzystania z usług sieci Internet w roamingu międzynarodowym.
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Pakiet internetowy za granicą

Post autor: pepcia2 »

Jedyna możliwość to łączenie przez wi-fi.
rafas
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 5 gru 2011, o 20:41

Korzystanie z internetu za granicą

Post autor: rafas »

Proszę Was, drodzy Forumowicze o poradę w sprawie w której jestem kompletnym laikiem.

Mam abonament z pakietem internetowym 2GB, korzystam ze smartfona. Wkrótce wyjeżdżam służbowo za granicę. Powiedzcie mi, w jaki sposób mogę tam korzystać z internetu? Czy ten pakiet również obowiązuje poza granicami naszego kraju? Czy, aby nie ponosić dodatkowych kosztów mam korzystać tam tylko z wi-fi? Pytam, ponieważ znam przypadki osób, które wyjeżdżały np. na urlop, korzystały tam z neta w swoim telefonie, a po powrocie miały do spłacenia rachunek z horrendalnymi kwotami. Nie chcę wpakować się w takie bagno, więc liczę na Wasze porady. :-)
ODPOWIEDZ