Praca rutera D-Link-921 niezgodna z konfiguracją

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
przem85
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 12 lut 2015, o 17:22

Praca rutera D-Link-921 niezgodna z konfiguracją

Post autor: przem85 »

Witam,
mam następujący problem z ruterem - łapie zasięg 4G, potrafi działać całą noc i cały dzień pracując w trybie LTE. Wystarczy jednak wejść na stronę konfiguracyjną rutera i połączenia nagle przełącza się na 3G. Wygląda to jak jakiś bug w firmware.

Kolejna sprawa - wymuszenie pracy w trybie 3G/4G - nie działa. Nawet jeżeli w ustawieniach wymuszę prace "4G mode only" ruter i tak pracuje w trybie 3G. Zaktualizowałem firmware do najnowszej wersji - pobrana z oficjalnej strony d-linka. W liście usprawnień znalazłem informacje, że problem ten został usunięty - jak widać nie do końca.

Ostatnia kwestia - czy to możliwe, żeby ruter bez anten zewnętrznych łapał najlepszy zasięg LTE (kolor zielony diody) jeżeli najbliższy odbiornik znajduje się w odległości 8 km?

Być może mieliście/macie podobne doświadczenia.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2015, o 18:37 przez przem85, łącznie zmieniany 2 razy.
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: Praca rutera D-Link-921 niezgodna z konfiguracją

Post autor: karol do »

przem85 pisze: ...czy to możliwe, żeby ruter bez anten zewnętrznych łapał najlepszy zasięg LTE (kolor zielony diody) jeżeli najbliższy odbiornik znajduje się w odległości 8 km?
Tak, to jest możliwe np. wadliwa instalacja anten zewnętrznych, słaba jakość sygnału radiowego odbieranego przez te anteny, ale również błąd sygnalizacji routera.- Czy wyniki speedtest.net to potwierdzają?
przem85
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2015, o 17:22

Re: Praca rutera D-Link-921 niezgodna z konfiguracją

Post autor: przem85 »

Witam,
sprawa wyjaśniła się. Wskazanie sygnalizacji rutera było błędne, po przełączeniu na 3G diody nie aktualizowały zmiany stanu. Zasięg 4G uzyskiwałem bez anteny zewnętrznej, jednak po krótkim czasie ruter gubił go. Zainstalowałem antenę zewnętrzną i mam pełny zasięg 4G (5 kresek) na obszarze, na którym teoretycznie nie ma zasięgu :) Download ok. 52 MB/s Upload ok. 20 MB/s, ping na 30-50 ms (przy połączeniu kablowym z ruterem), także jest dobrze :) Niemniej ruter ma małego bug'a jeżeli chodzi o wskazania kontrolek..
@paweł@
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 17 sty 2015, o 19:31

Re: Praca rutera D-Link-921 niezgodna z konfiguracją

Post autor: @paweł@ »

Jak na odległość to podziwiam zasięg i prędkość jaką masz antenę przy tym routerze?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
przem85
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2015, o 17:22

Re: Praca rutera D-Link-921 niezgodna z konfiguracją

Post autor: przem85 »

Też jestem zdziwiony. Może wpływ na to ma to, że teren w linii antena - nadajnik jest dosyć przejrzysty, brak lasów itp.
Antena to - http://www.cybertech.com.pl/p134,antena ... r-923.html
Wielokrotnie polecana na tym forum i nie tylko. Co ciekawe, nie instalowałem jej na dachu czy kominie (mieszkam w domku jednorodzinnym) lecz na elewacji, obok okna ma parterze. Polecam!
@paweł@
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 17 sty 2015, o 19:31

Re: Praca rutera D-Link-921 niezgodna z konfiguracją

Post autor: @paweł@ »

Dzięki za info

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ