Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
mariobross23
Szalony PlusManiak
Posty: 210
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 29 lip 2014, o 11:30

Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Post autor: mariobross23 »

Witam! Postanowiłem założyć osobny temat (nie chce spamować w innym bardzo obleganym) w którym to będę ukazywał prędkość LTE od Plusa wraz z biegiem czasu i "zużyciem" danych! Umowa z końca lipca, taryfa Internet POWER LTE 35 GB - abonament 89,90 zł (prędkość maksymalna po wykorzystaniu pakietu podstawowego). Nowy okres rozliczeniowy zaczyna mi się 5 dnia każdego miesiąca. Mieszkam na wsi, stacja nadawcza znajduje się powiedzmy około 200 m od mojego domu. Miejscowość jest naprawdę mała, inni operatorzy sieci komórkowej (oprócz fioletowego) mają tu też swoje nadajniki działające przynajmniej w 3.5G. Istnieją dwie firmy rozsyłające internet radiowy oraz dostępna jest Neostrada również w technologi VDSL, którą to posiadam jako główny internet w domu. Tak, że nie sądzę, aby nadajnik Plusa w mojej miejscowości był bardzo obciążony. Celem tego tematu jest pokazanie użytkownikom, przyszłym klientom itp. jak naprawdę funkcjonuje POWER LTE, czy idzie poczuć jego MOC, jak bardzo jest LIMITOWANY internet szeroko reklamowany jako "bez limitów". Co będzie się działo z słynnymi lejkami wraz z mijającymi kolejnymi miesiącami.

Router HUAWEI B593S -22 stoi przy oknie, zasięg maksymalny 5 kresek, oto parametry sygnału:
RSSI: -51
RSRP (dBm): -76
RSRQ (dB): -6
Nie będę ich podawał za każdym razem chyba, że ulegną znacznym zmianą.

LIPIEC
Pod koniec lipca po aktywacji , ostro testowałem LTE w parę dni udało mi się pobrać setki GB , jak dobrze pamiętam koło 300 GB . FUP zadziałał - lejek 1 Mbps.

SIERPIEŃ
Pobrałem około 300 GB bez żadnych ograniczeń po czym lejek 1 Mbps. W międzyczasie chyba jedno dniowe ograniczenie do 10 Mbps, po czym drastyczny lejek...

WRZESIEŃ
Od 5 do 14 września pobrane około 300 GB bez lejków , później 1 Mbps. Odłączyłem router od prądu. Pod koniec miesiąca prędkość maks była już tylko 0,5 Mbps. Dlaczego prędkość została mi obniżona jeszcze bardziej skoro nie korzystałem wcale z LTE? Nie mam pojęcia.

PAŹDZIERNIK
Dziś 05.10.2014 r. zaczął się nowy okres rozliczeniowy, prędkość wróciła do normy. Co będzie dalej?
Obrazek
Obrazek

Tak jak pisałem niżej zacząłem pobierać duży plik 60 GB , ale nie wiem czy dokończę :D Dziś jest 10.10.2014 r. , w tym okresie rozliczeniowym ogółem pobrane nie całe 50 GB (35 GB podstawowego + 15 GB ) - dostałem pierwszy lejek 20 Mbps/ 7 Mbps. Jak widać Power LTE jest coraz bardziej limitowany :!: aż się boje porannego testu prędkości , gdy plik dokończy się ściągać (o ile dokończy) :D
Obrazek

Około 87 GB , lejek bez zmian... Teraz tak się zastanawiam czy to aby nie jest źle przypisana klasa :lol: Gdy było +15 GB zauważyłem lejek a w którym momencie go dostałem to w sumie nie wiem :roll:
Obrazek

Około 90 GB , kolejny lejek... 5 Mbps / 1 Mbps . Na pierwszym teście prędkość tak się rozpędza , że nie zdąża opaść do poziomu 5 Mbps przed końcem testu :lol:
Obrazek
Obrazek

Niecałe 120 GB, LTE ukazało swą moc :lol: Lejek 0,5 Mbps... , w tym miesiącu "badanie" obecności lejków przebiegło bardzo szybko !! Czas schować router do szafy , czekać na kolejny miesiąc :lol:
Obrazek

LISTOPAD
Prawie cały okres rozliczeniowy przeczekałem , nie korzystałem z LTE wcale. Dziś 28.11.2014 ( okres rozliczeniowy zaczął się 5 listopada ) router zalogował się do sieci , pakiet podstawowy prawie nie ruszony oto wyniki:
Obrazek

37 GB pobrane , prędkość bez większych zmian...
Obrazek

Kolejny miesiąc , kolejny lejek przy tej samej ilości pobranych danych! Zarówno w październiku jak i listopadzie po pobraniu około 50 GB ( 35 GB podstawy + 15 GB ) dostałem lejek około 20 Mbps/7Mbps :!: Ograniczenie chroniące sieć przed przeciążeniem ?? Czy jawne przycięcie prędkości aby nieuczciwy płatnik "oszczędzał internet " a zarazem pieniążki Plusa.... :lol: Nikt w tej sieci nie ma nielimitowanych środków pieniężnych na koncie , dlatego też nikt nie może mieć internetu POWER LTE bez limitu danych :D
Obrazek
Obrazek

Około 70 GB , kolejny lejek...
Obrazek
Ostatnio zmieniony 1 gru 2014, o 01:04 przez mariobross23, łącznie zmieniany 14 razy.
Awatar użytkownika
Avalon
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 23 sie 2014, o 08:12

Re: Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Post autor: Avalon »

Witam wykorzystałem limit 30Gb. we wrześniu od razu dostałem 20mega za kilka dni na 5mega a po limicie pobrałem tylko około 15Gb. przez cały miesiąc i to jest POWER BEZ LIMITU...
Suvero
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 6 paź 2014, o 17:58

Re: Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Post autor: Suvero »

Witam. Po wykorzystaniu danych przy tym abo 89,90zł , momentalnie lejek do 0,5 kbit/s download , 0,1 kbit/s upload. Pozdro
Awatar użytkownika
f0rteka
PlusManiak
Posty: 128
Rejestracja: 7 sie 2014, o 21:46
Kontakt:

Re: Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Post autor: f0rteka »

Suvero pisze:Witam. Po wykorzystaniu danych przy tym abo 89,90zł , momentalnie lejek do 0,5 kbit/s download , 0,1 kbit/s upload. Pozdro
Wstaw speedtest
7 dni testowania LTE POWER abo 89,90 zł - VLOG http://tinyurl.com/qgkg7wl
mariobross23
Szalony PlusManiak
Posty: 210
Rejestracja: 29 lip 2014, o 11:30

Re: Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Post autor: mariobross23 »

Uruchomiłem przed chwilą pobieranie pliku 60 GB :D niby 5 h ma się ściągać :D Zobaczymy co z tego jutro wyniknie , będę miał już jakieś + 40 GB do transferu podstawowego :P
moris231
PlusManiak
Posty: 124
Rejestracja: 9 sie 2014, o 17:57

Re: Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Post autor: moris231 »

Awatar użytkownika
B12
PlusManiak
Posty: 93
Rejestracja: 14 lip 2014, o 10:08

Re: Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Post autor: B12 »

Pobrane 6GB ponad limit w taryfie do 20 Mbps
http://www.speedtest.net/my-result/a/1001322862
I tak powinno być, szkoda, że zaraz dostanę niesprawiedliwie kolejne lejki... A wystarczyłoby utrzymać te 20,i tak w miesiącu więcej niż 100GB przez mój router nie przechodzi więc raczej btsa nie przepale.
I rzeczywiście tak jak pisaliście lejek m można poznać po tym, że speedtest się rozpędza, a potem spada do określonego leja

Wysłane z LG G2
darkslide16
PlusManiak
Posty: 120
Rejestracja: 11 lip 2014, o 15:59

Re: Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Post autor: darkslide16 »

elo wszystkim powerom lte tak po przeczytaniu wszystkich postów tutaj jestem w dużym szoku oni chyba mnie traktują dość wyjątkowo

u mnie wygląda to tak w dużym skrócie

1-5 dzień nowego okresu resetuje licznik i zaczynam zabawę 30 GB i sms ze 100% pakietu podstawowego poszło
6 dzień kolo 8GB brak zmian prędkości
7 dzień kolo 12 GB (cały dzień) nie miałem czasu siedzieć i sprawdzać jak zmiesza się prędkość
ten sam dzień kolo 22 prędkości brak znaczy koniec zabawy z lte do kolejnego okresu

ale podobne jak u mariobross23 były u mnie pierwsze miesiące
mój pierwszy miesiąc tam kolo 450GB (było o mnie głośno nieliczni pamiętają) i lejek do 32kb wiele tel na BOK bom nie był świadom ocb i takie zwiększanie powiedzmy na koniec miesiąca doszło do 500GB w międzyczasie rejestracja na tym forum i stopniowe otwieranie oczu
kolejne miesiące to już ksero mariobross23 do 300GB i spokojnie było znaczy po 300GB zawsze lejek
w tamtym miesiącu 90GB i lejek do 32kb
ten miesiąc już opisałem

tak sobie myślę ze co będzie dalej
net jest tak szybki znaczy jak działa ze chyba nigdy nie pojmę jak plus zdecydował się na tzw no limit na co oni liczyli ze mając takie szybkie łącze będziemy pobierać nie wiem 5-10GB miesięcznie czy plus jest aż tak głupi...

co mnie zastanawia pierwsze tel do BOK jeszcze przed wrześniem w rozmowach zapewniali ze czasem anteny zapchane itp ze zmniejszają prędkości ale ze to chwilowe wszyscy wiemy ze jak po 2 dniach zmniejszą prędkość to do końca okresu
PS dobry nowy ciekawy watek będę wpadać dzielić się jak to u mnie i czytać jak u was drodzy abonenci dmuchani jak ja przez minusa

B12 wspomniałeś ze więcej jak 100GB ci nie trzeba chłopie w abo za 89.90 po 20GB mam koniec zabawy z lte do następnego miesiąca a ty piszesz o 100GB :lol: :lol:

a z ciekawości wam powiem ze od nowego okresu jak zacznę to pierwszego dnia będę bez zbędnego ale pobierać i wysyłać aż do max lejka myślę ze max 1-2 dni i spokojnie jak ktoś wspomniał ruter do szafy :lol:

na koniec chcialem pokazac test predkosci obecny ale nie jestem w stanie wejść na speedtest.net
a tu teścik z neostrady pewne 10mb :-) :-) :-)
http://www.speedtest.net/my-result/3825969046
rodri
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 4 paź 2014, o 12:48

Re: Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Post autor: rodri »

Transfer sesji LTE: 1.88 GB
Szybkość wysyłania: 0 Kb/s
Szybkość pobierania: 16 Kb/s
Czas sesji LTE: 03:27:52
co do siedzenia w necie tyle wymiany danych podczas przeglądania stron i pogrania z 2 godz w heroes online i mowa o limitach w 4 dni zjadło mi i zero sciagania słuchania yt tylko granie online i strony www juz 23gb ,niewiem jak ten router idu to nalicza ale takie jeszcze dzien i po limicie 25gb
a narazie tak Obrazek
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Post autor: Fenio »

Te 15GB ponad pakiet podstawowy to chyba będzie sztywna granica pierwszego progu FUP. U mnie również po 15GB ponad pakiet standardowy w abonamencie za 69,90zł włączył się pierwszy FUP do 10Mbps/3Mbps czyli odpowiednik pierwszego FUP z 20Mbps w abonamencie za 89.90.
Obrazek
darkslide16
PlusManiak
Posty: 120
Rejestracja: 11 lip 2014, o 15:59

Re: Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Post autor: darkslide16 »

Fenio oby to co napisałeś było prawdą, bo od kilku miesięcy z 300GB zjechaliśmy do 20-30 GB wiec nie jestem pewny czy aby tak będzie sztywno jak piszesz, a pamiętasz wypowiedz krzyśka ze tylko jak ktoś pobiera setki GB będzie miał cięte łącze a jak jest dziś wiemy
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Post autor: Fenio »

Na sztywno teraz :) Kto wie czy nie zjadą jeszcze mocniej ale na chwilą obecną wygląda na to że +15GB od podstawowego pakietu i witamy w PowerLejku. O tym co pisał Krzysiek to nawet już nie chce mi się ponownie wspominać... marketing w najgorszym wydaniu. Dla wielu ludzi było by to niemoralne ale za stały etacik moralność idzie do kosza na śmieci.
Awatar użytkownika
Xylocaine
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 13 paź 2014, o 18:35

Re: Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Post autor: Xylocaine »

Witam,

U mnie wygląda to następująco:
Okres rozliczeniowy: 21.09.2014 do 20.10.2014
Abonament: 89,90zł - Rabat 50% na abo. smartDOM (-44,96zł) = 44,94zł
Pakiet taryfowy: Internet POWER LTE 30 GB (LTG1Y)
Promocja: POWER LTE z mo/ro na 24m (test) (IWPMBLTE2F)

Dzisiaj niestety zauważyłem znaczne ograniczenie prędkości:

Kod: Zaznacz cały

2580 (10.13.2014 16:13:16) - rozmowy: 0:00m:s dane:0.00GB sms:0szt wykorzystany Roaming 0GB Limit nocny 0GB Ipla bez limitu LTE bez limitu 79,1GB Limit podstawowy 30GB
Obrazek

Wcześniej prędkość była satysfakcjonująca (nie poczułem nawet, że spadła, o ile w ogóle spadła), od początku (umowa od 2014-08-18) pobrałem:

Kod: Zaznacz cały

Ruch całkowity: 233.79 GB
Wysłane dane: 17.83 GB
Odebrane dane: 215.95 GB
Czas online: 55 d 15 h 40 min 43 s
Strach się bać co będzie w następnym okresie rozliczeniowym... :cry:
darkslide16
PlusManiak
Posty: 120
Rejestracja: 11 lip 2014, o 15:59

Re: Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Post autor: darkslide16 »

Xylocaine widać te znaczne ograniczenie prędkości, ja na to konkretnie mowie koniec zabawy i ruter do szafy Idze na 0,5mb jakbym miał działać to musiałbym w kaftanie siedzieć przed kompem hehe
Awatar użytkownika
Xylocaine
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 13 paź 2014, o 18:35

Re: Power LTE 35 GB , abo 89,90 zł - DZIENNIK PRĘDKOŚCI

Post autor: Xylocaine »

Widać niestety, oj widać... i co najgorsze trochę też czuć, np. przy korzystaniu z Internetu. Ale tak to już jest u "Lidera" - można poszaleć przy takich prędkościach. ^^
ODPOWIEDZ