Antena LTE - Cybertech PANEL LTE 2x 15dBi 1800MHz

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Antena LTE - Cybertech PANEL LTE 2x 15dBi 1800MHz

Post autor: habish »

Antena Dualna LTE/4G 15dBi MIMO
http://www.cybertech.com.pl/p115,antena ... -mimo.html

Realne foto:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Foty dla ciekawych jak ta antena wygląda w rzeczywistości, a nie folderach reklamowych.

Specyfikacja anteny w pierwszym linku, nie będę jej tutaj przepisywał po raz kolejny.

Solidnie wygląda tył anteny który jest cały metalowy, jest nadzieja że nie rozpadnie się po 12 miesiącach, jak to było w przypadku anteny Bestpartner: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=48&t=15267

Przy zamawianiu anteny, radzę dobrze się zastanowić nad długością kabla, ponieważ kabel ten, jest mocowany na stałe do anteny, więc jego ewentualna wymiana nie będzie łatwym zadaniem.

Antena do końca miesiąca zostanie zainstalowana, wtedy podam więcej szczegółów odnośnie tego jak się sprawuje, dokładnie podam gdzie została zainstalowana, oraz z której stacji korzystam, podam także przykładowe prędkości.

Jeśli ktoś już ma jakieś opinie odnośnie tej anteny, lub chce zadać pytanie, proszę zamieszczać je w tym wątku.

EDYCJA

Napisałem e-mail do firmy Cybertech z zapytaniem, czy istnieje możliwość zamówienia anteny bez zintegrowanego kabla.
W odpowiedzi dostałem wiadomość że jest taka możliwość, trzeba tylko wcześniej to zgłosić i się dogadać.
Istnieje możliwość montażu gniazda N(ż) wbudowanego w ekran (tył) anteny, lub na krótkim kablu.
Ostatnio zmieniony 15 sie 2014, o 23:30 przez habish, łącznie zmieniany 1 raz.
mariobross23
Szalony PlusManiak
Posty: 210
Rejestracja: 29 lip 2014, o 11:30

Re: Antena LTE - Cybertech PANEL LTE 2x 15dBi 1800MHz

Post autor: mariobross23 »

Antena faktycznie wygląda na solidną , i nie jest wcale taka droga. Sam poszukuje jakieś ale bez specjalnego wzmocnienia. Mieszkam niedaleko nadajnika i chciałbym wywalić coś na dach (dom jednorodzinny parterowy) . Router w miejscu docelowym ma 3 kreski zasięgu , natomiast gdy postawię na parapecie skacze między 4 a 5 :D Antena ma aż 15 dBi , sygnał byłby chyba mocno przesterowany i zakłócony , heh...
mariobross23
Szalony PlusManiak
Posty: 210
Rejestracja: 29 lip 2014, o 11:30

Re: Antena LTE - Cybertech PANEL LTE 2x 15dBi 1800MHz

Post autor: mariobross23 »

RSSI: -61
RSRP (dBm): -89
RSRQ (dB): -7

Przy 4 kreskach na parapecie w domu na chwilę obecną ;D

Obrazek
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Antena LTE - Cybertech PANEL LTE 2x 15dBi 1800MHz

Post autor: habish »

To jest wynik bez anteny rozumiem?
mariobross23
Szalony PlusManiak
Posty: 210
Rejestracja: 29 lip 2014, o 11:30

Re: Antena LTE - Cybertech PANEL LTE 2x 15dBi 1800MHz

Post autor: mariobross23 »

Tak , kolega pytał o poziom sygnału . Router z dwiema antenkami dołączonymi standardowo w zestawie ^^
Myślałem o tej antenie + 10 m kabla , no może 15... muszę dokładnie pomierzyć :

Kod: Zaznacz cały

http://www.cybertech.com.pl/p116,antena-dualna-lte-4g-10dbi-mimo.html
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Antena LTE - Cybertech PANEL LTE 2x 15dBi 1800MHz

Post autor: habish »

@mariobross23

Antena którą podlinkowałeś ma zysk 10dBi.
Straty na standardowych kablach to 0,43dB/m, na RF240 0,31dB/m ale Cybertech chyba nie ma tych drugich, dlatego wyliczenia zrobię dla pierwszego.
Kabel 10m powoduje stratę 4,3dBi, więc z tym kablem ze wzmocnienia anteny zostanie Ci 5,7dBi.
Kabel 15m to już strata 6,45, więc ze wzmocnienie zostanie: 3,55dBi.
Jakieś mniejsze straty występują także na łączeniach i konektorach.
Nie zaleca się brania kabla dłuższego niż 10m.
rlip
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Rejestracja: 31 maja 2013, o 12:54

Re: Antena LTE - Cybertech PANEL LTE 2x 15dBi 1800MHz

Post autor: rlip »

jest nadzieja że nie rozpadnie się po 12 miesiącach
Bez obaw. Mam tą samą i tak wygląda po 14 miesiącach:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 sie 2014, o 21:10 przez rlip, łącznie zmieniany 1 raz.
kormoran
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 18 cze 2013, o 15:27

Re: Antena LTE - Cybertech PANEL LTE 2x 15dBi 1800MHz

Post autor: kormoran »

Witam wszystkich,

chciałem się podzielić wynikami z tej anteny. Kupiłem ją z 10m kablem. Zamontowałem dziś tą antenę na kominie. Do nadajnika jakieś 600-700m, po drodze parę drzew. Router ZTE MF28D.
Bez anteny sygnał wahał mi się -79 do -73dBm (2-3 kreski). Prędkość w zależności od pory dnia - download - min. 6mb max 20mb (głównie późną nocą, najczęściej koło 8-10 mb), upload - 0,2 - 0,3 mb czyli kiepsko (ping najmniej 80ms).
Z anteną jest już duuużo lepiej. Sygnał stabilny -51 dBm. Poniżej rezultat ze speedtest:
Obrazek

Za 200 zł z przesyłką uważam że był to bardzo dobry zakup. Także na koniec mogę polecić tą antenę.
PS. Antenę mam zamontowaną pionowo.
maszkara72
PlusManiak
Posty: 125
Rejestracja: 24 mar 2013, o 20:00
Lokalizacja: Białystok-ZIELONE PŁUCA POLSKI

Re: Antena LTE - Cybertech PANEL LTE 2x 15dBi 1800MHz

Post autor: maszkara72 »

Siemka.Czy to zasadą jest,że na antenach cybertecha często jest tak niski upload?I jak to ma się ogólnie do surfowania na internecie?Czy może to ktoś mi wytłumaczyć?
rlip
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Rejestracja: 31 maja 2013, o 12:54

Re: Antena LTE - Cybertech PANEL LTE 2x 15dBi 1800MHz

Post autor: rlip »

maszkara72 pisze:Siemka.Czy to zasadą jest,że na antenach cybertecha często jest tak niski upload?I jak to ma się ogólnie do surfowania na internecie?Czy może to ktoś mi wytłumaczyć?
Nieprawda. Ja mam upload stabilny i na całkiem niezłym poziomie:
Obrazek
A co do surfowania. Przy przeglądaniu stron nie ma praktycznie znaczenia to czy ma się kilka Mb/s czy kilkadziesiąt. Zauważalne różnice dopiero są przy wysyłaniu plików.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Antena LTE - Cybertech PANEL LTE 2x 15dBi 1800MHz

Post autor: habish »

@mati45
O każdej porze masz takie prędkości?
Możesz napisać z jaką stacją się łączysz ?
goliat26
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 11 lut 2014, o 23:50

Re: Antena LTE - Cybertech PANEL LTE 2x 15dBi 1800MHz

Post autor: goliat26 »

Witam Was.
Antenę o której jest wątek użytkuje od pół roku i jestem z niej całkowicie zadowolony. Mam antenę w wersji z kablem 5m a przykręconą mam ją na balkonie domu jednorodzinnego więc powiedzmy na wysokości 4m. Mieszkam w dosyć górzystym terenie a oba nadajniki które oferują LTE w moim polu widzenia i tak są za drzewami :). Jeden nadajnik jest w prostej linii jakieś 7km ode mnie a drugi około 4 lecz jest na przeszkodzie dużo więcej drzew. Pomimo ogromnej ilości drzew i braku "optycznego kontaktu" anteny z nadajnikiem internet śmiga bez problemu nawet w deszcz burzę czy mgłę. Nie mam linka do speedtesta ale rekord prędkości to 89 Mb/s download i 54 Mb/s upload.

Antenę mogę polecić wszystkim którzy potrzebują dużego wzmocnienia sygnału :).
Sagan07
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 sie 2014, o 22:51

Re: Antena LTE - Cybertech PANEL LTE 2x 15dBi 1800MHz

Post autor: Sagan07 »

Czy tą antenę należy montować poziomo czy pionowo?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Antena LTE - Cybertech PANEL LTE 2x 15dBi 1800MHz

Post autor: habish »

Jak widać po wypowiedziach wyżej, nie ma to większego znaczenia :)
ODPOWIEDZ