Pakiet nocny, a transfer dzienny

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Hellcat
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 25 wrz 2013, o 03:40

Pakiet nocny, a transfer dzienny

Post autor: Hellcat »

Nie mogę połapać się w Plusie. Mam dylemat: aktywowałem pakiet nocny, dzienny transfer wyprztykałem, pieniądze na koncie automatiko też, dlaczego pakiet nocny nie działa?
Jak sprawdzić ważność konta internetu LTE? Loguję się na stronę plus online i nie widzę tam przychodzących i wychodzących?

EDIT:
aaa i jeszcze jedno YT i ipla jest naliczane?
Ostatnio zmieniony 10 sty 2015, o 08:50 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Połączenie postów. Nie pisz post po postem - używaj opcji edycji.
pasiasta1
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 7 paź 2013, o 23:40

Re: Pakiet nocny, a transfer dzienny

Post autor: pasiasta1 »

Najlepiej używać programu do naliczania danych, tego się nie da sprawdzić na stronie Plusa. Z tego co wiem, taryfa nocna jest od 01:00 do 07:00 :)
wirszews
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 20 wrz 2013, o 19:26

Re: Odp: Pakiet nocny, a transfer dzienny

Post autor: wirszews »

Jeśli wyczerpałeś pakiet dzienny to nie masz pakietu nocnego. Pakiet nocny działa pod warunkiem, że nie wykorzystałeś pakietu dziennego.


Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
Hellcat
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 25 wrz 2013, o 03:40

Re: Pakiet nocny, a transfer dzienny

Post autor: Hellcat »

Dzięki za odpowiedzi, jeszcze jedno pytanie, wiecie może ile ma pozostać transferu zwykłego abym się cieszył nocnym internetem?
Nie rozumiem jednego jak transfer jest naliczany ponad 12 gb na karcie, przeglądałem tylko strony, pocztę, żadnych udziwnień typu YouTube i tak dalej w 2 dni 3 GB wyparowało. Kartę sim włożyłem do telefonu xperia sp lte w androidzie wszystko pisze szczegółowo i nalicza, druga karta na której było 12 GB transferu i oczywiście wyparował cały transfer czytam w telefonie pisze niecałe 7 GB.
Czy ktoś tu prowadzi nieczystą grę operator vs klient? Gdybym nie zmienił zwykłego modemu na telefon dalej wciskano by mi tą ciemnotę.
Lukasz90Radom
Prawie PlusManiak
Posty: 37
Rejestracja: 23 paź 2013, o 13:50

Re: Pakiet nocny, a transfer dzienny

Post autor: Lukasz90Radom »

Raczej wątpię by wina leżała po stronie operatora chociaż i takie wypadki się zdarzały najczęściej wina jest po stronie klienta pakiet nocny jest wazny do jego wykorzystania lub do wykorzystania pakietu dziennego czyli poki nie zablokujesz sobie pakietu dziennego masz pakiet nocny :D takie tutki dla ciebie specjalnie :D
1. W Windows wyłącz automatyczna aktualizacje a ustaw na wyszukiwanie i pobranie kiedy ty chcesz ( windows czesto pobiera aktualizacje w tle które mogą czasami sporo ważyć warto aktualizować system w pakiecie nocnym :D )
2. Korzystaj z przeglądarki Opera jest ona wyposażona w opcje turbo która zmniejsza ilość przesyłanych danych do klienta co w efekcie może dać nawet do 2 GB miesięcznie.
3. Zainstaluj program do pomiaru ilości wysyłanych i odbieranych danych POLECAM http://www.dobreprogramy.pl/NetWorx,Pro ... 15976.html Gdyż można go w pełni dostosować działa nawet na bardzo wolnych pecetach i nie pobiera praktycznie nic z naszych zasobów do tego ma opcje alarmu czyli ustawienia sobie alarmu kiedy przekroczymy jakiś próg limitu danych.Co najlepsze jest podział na liczenie 2 osobnych limitów np. nocnego i dziennego osobno i wtedy wiesz ile wykorzystałeś danych od 01:00-07:00 a ile od 07:00-01:00
4. Kiedy nie korzystasz z internetu polecam tez sprawdzić czy jakieś programy nie korzystają z internetu bez naszej wiedzy najprostszym sposobem jest wciśniecie kombinacji CTR+ALT+DELETE > WYDAJNOŚĆ > MONITOR ZASOBÓW > SIEC
ObrazekObrazek
Neutron0023
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 6 sty 2014, o 11:27

Nocny transfer dolicza się do dziennego?

Post autor: Neutron0023 »

Witam. Włączyłem kilka dni temu Nocny limit sms'em DODAJ LN na nr. 2612. Wczoraj chciałem się upewnić czy jest na pewno włączony więc wysłałem go ponownie i otrzymałem odp: Usluga jest juz aktywna. Nie byłem ciągle pewny i około 2:09 wysłałem sms'a U na nr. 2580 (podobno jest to sprawdzenie zużycia wyłącznie wykorzystanego transferu dziennego). Otrzymałem odp:rozmowy: 0:00m:s gprs:3 450 515kB sms:4szt. Otworzyłem kilka stron i 2 min później ponownie wysłałem tego sms'a. Odpowiedź co do kB była identyczna. Włączyłem więc pobieranie gry (około 4gB) i ustawiłem komputer aby za 2h się wyłączył. Dziś rano wysłałem sms'a U na nr. 2580 i dostałem odp: rozmowy: 0:00m:s gprs:6 537 167kB sms:12szt. Nabiło mi 3gB w nocy. Jak to możliwe? Internet mobilny (15gB)( mam od 30.12.2013 i nigdy nie korzystałem z transferu nocnego.
przemekkk
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 19:20

Re: Nocny transfer dolicza się do dziennego?

Post autor: przemekkk »

Temat był już wielokrotne wałkowany na forum.
SMS U 2580 podaje ci całkowitą ilość pobranych danych bez względu na aktywne usługi, czyli liczy nielimitowane www + youtube/ipla + ilość pobranych danych w limicie nocnym.
W obecnych umowach nie sprawdzisz ani SMS ani w Plus Online ile ci zostało - bo internet jest bez limitu z lejkiem ;)
Neutron0023
Początkujący PlusManiak
Posty: 11
Rejestracja: 6 sty 2014, o 11:27

Re: Nocny transfer dolicza się do dziennego?

Post autor: Neutron0023 »

Dziękuję za odpowiedź i przepraszam za spam.
brutalny
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2014, o 13:55

Re: Nocny transfer dolicza się do dziennego?

Post autor: brutalny »

wczoraj spotkalo mnie to samo :(
czy naprawde nie ma sposobu aby sprawdzic jaki limit mi został?Jezeli tak to wyglada jak opisal to kolega przemekkk to to jakas zenada jest!W takiej sytuacji nie moge wykorzystac w pelni mojego limitu(nie chce aby po przekroczeniu 15GB mi zwolnil transfer)wiec czego tu pilnowac?Pozdro all
drynga

Nocny pakiet internetowy

Post autor: drynga »

Witam mam pytanie: czy gdy mój transfer internetowy został wyczerpany i gdy prędkość została zmniejszona to nocny pakiet internetowy będzie działał w normalnej prędkości? Moja taryfa to 10 GB internet w Plusie, internet z laptopem lub tabletem.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2014, o 16:55 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie posta
muchakk
Szalony PlusManiak
Posty: 256
Rejestracja: 7 mar 2012, o 13:11

Re: Odp: Nocny pakiet internetowy

Post autor: muchakk »

W takiej sytuacji w nocy transfer będziesz miał również obniżony
ODPOWIEDZ