ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: karol do »

"Jerzy" i.....dioda cały czas na czerwono. Masakra.

Spokojnie, spróbuję pomóc, ale muszę wiedzieć co widać w poszczególnych opcjach menu - strona m.home. czy możesz odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytania?
kris68
PlusManiak
Posty: 107
Rejestracja: 22 paź 2012, o 05:45
Lokalizacja: Bochnia

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: kris68 »

Kurcze nie widzac i nie majac w reku twojego modelu nie jestem ci w stanie pomoc moze udaj sie do Salonu plusa moze tam ci powiedza co i jak - jezeli u nich ruszy to ewidentnie jest strona twoich sterowników.
Jerzy pisze:Win 7 / 64 modem cały czas na czerwono strona nie może się wczytać. Co robić? Jak włączam Neostradę chodzi komp bez zarzutu (a ja z niej zrezygnowałem aby mieć mobilnego laptopa). Jak pierwszy raz go podłączyłem wszystko grało, a gdy chciałem sprawdzić dzisiaj, bo od poniedziałku będę bez Neostrady to tak jak wyżej.
To świadczy, że modem jest sprawny - chyba, że w czasie używania coś się uwaliło.
Obrazek
Obrazek
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: karol do »

"Jerzy" .......... łączy się cały czas z m.home(po 25 minutach wyłączyłem) i dioda cały czas na czerwono. Masakra

Spokojnie, jeżeli menu -strona m.home nie otwiera się to znaczy że lapek nie widzi modemu
pomijają czarny scenariusz to wariantów prób jest wiele

z preglądarki internetowej adres 192.168.0.1
zasilanie sieciowwe lapka
inny port USB
uruchomienie modemu bez karty USIM
uruchomienie modemu z kartą SIM innego operatora
sprawdznie czy inne urządzenia sieciowe zainstalowane w lapku nie używają adresu IP z grupy 192.168.0.x
Jerzy
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 13:31

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: Jerzy »

Serdeczne dzięki za zainteresowanie problemem. Byłem w plusie - z należytą starannością starano mi się pomóc i wspólnie doszliśmy do wniosku że modem jest ok. Następnie zadzwoniłem na pomoc techniczną - widać że obsługujący był zorientowany w czym może być przyczyna i dzięki niemu i jego pomocy krok po kroku , wpisywaniu adresów itp. itd. nic nie mogło zastartować ale szare komórki cały czas się grzały i zaświtało SPRAWDŹ CZŁEKU czy karta sieciowa dla modemu jest włączona i BINGO była wyłączona( ma inną nazwę i dlatego nie zwróciłem na to uwagi). Pozdrawiam i dziękuję za poświęcony mi czas.
Jerzy
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: karol do »

Jerzy czy karta sieciowa dla modemu jest włączona i BINGO była wyłączona( ma inną nazwę i dlatego nie zwróciłem na to uwagi).

Jerzy ja cię wcale nie chwalę,Ty po prostu masz talent! Gdybyś zamiast ogólnych westchnień "..25minut na czerwono... masakra" podał kilka szczegółów o które pytałem byłoby znacznie szybciej.
Ten modem ma dość specyficzną strukturę funkcjonalną. Jezeli lubisz analizę protokołów i zainstalujesz w lapku program Wireshark bez trudu rozpoznasz chwile zapomnienia w przeszłości
danielos30
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2013, o 13:39

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: danielos30 »

Witam ma ten sam problem z tym modemen może ktoś napisać o co chodzi z tymi kartami co kolega wyżej włączał?
kris68
PlusManiak
Posty: 107
Rejestracja: 22 paź 2012, o 05:45
Lokalizacja: Bochnia

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: kris68 »

Jak mozesz jeszcze zmienic to zmien na Huawei E 5776 jesto na prawde rewelacyjny router i mozesz spokojnie na tym pracowac mam rano 25 GB na Noc 50GB i do przegladania stron i do sciagniecia filmu rewelacyjne. Za przegladanie stron www nie jest ci liczone. Zasieg mam Max bo mam stacje z przekaznikami 300 metrow od jednej strony i 550 metrów drugi z drugiej strony bloku. Naprawde miod malina .
Obrazek
Obrazek
danielos30
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2013, o 13:39

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: danielos30 »

Ja wziąłem to na próbę, wiec mogę oddać tylko co z tego jak oddam i nawet nie wypróbuję, bo akurat w mojej okolicy może być problem z zasięgiem. Dodam jeszcze, że próbowałem go podłączyć pod 3 kompy dwa z Win 7 64 i jeden z XP i za każdym razem nie instaluje sterowników choć widać go w menedżerze urządzeń z żółtym trójkątem.
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: karol do »

danielos3 : ... próbowałem go podłączyć pod 3 kompy dwa z win 7 64 i jedem z xp i za każdym razem nie instaluje sterowników choć widać go w menedżeże urządeń z żółtym trójkątem

RE: to już jakiś konkret. sterowniików modemu w menedżerze urządeń nie ma i nie będzie zgodnie z instrukcją po zakończeniu instalacji na pulpicie powinna być widoczna ikona ZTE MF823 !! Czy jest???
onaonaona
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 3 lis 2013, o 14:45

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: onaonaona »

Posiadam modem ZTE MF823 i router Edimax LT-6408n i nie wiem już co mam z nim zrobić żeby w końcu zaczął działać.
Po podłączeniu modemu do laptopa (Windows XP/7) wszystko się ładnie instaluje, otwiera się strona Plusa, wpisuję PIN wszystko się zgadza, ale połączyć się nie mogę, a dioda modemu jest cały czas czerwona.
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: karol do »

onaonaona,

ze strony głównej http://www.edimax pl pobierz i zainstaluj najnowszą wersję oprogramowania do LT-6408n (1.04v) umożliwiającą jego współpracę z MF823.
onaonaona
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 3 lis 2013, o 14:45

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: onaonaona »

ściągnęłam to oprogramowanie ale jest w pliku "BIN" i nie otwiera mi się
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: karol do »

onaonaona,
wspaniale.
Teraz usuń modem MF 823 z routera, podłącz kabel ethernetowy do portu LAN w routerze oraz do gniazda ethernetowego w komputerze zawierającym zapisany plik z rozszerzeniem bin.
Otwórz menu routera 192.168.2.1
wyszukaj opcję aktualizacja oprogramowania,
wskaż zapisany plik z rozszerzeniem bin
dalej zgodnie ze wskazówkami na ekranie monitora
Szczegóły aktualizacji oprogramowania routera są opisane w dołączonej instrukcji.

Z życzeniami sukcesu.
Muzgowiec
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 4 lis 2013, o 13:12

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: Muzgowiec »

Mam taki sam problem co Jerzy,
Cały czas otwiera się strona home modemu.
Proszę pomoc, nikt w PLUSIE nie potrafi mi pomóc, na infolinii nie dało rady, oddałem już nawet modem do serwisu ale tam wszystko ok, jestem związany umową, jestem tak wkurzony że z chęcią rzuciłbym tym modemem komuś prosto w jego cztery litery, czy ktoś mi w PLUSIE potrafi pomóc czy też nie jak nie to chyba postaram się o lekki rozgłos w internecie i w mediach, bo nie mam wyboru. Proszę o kontakt kogoś z jajami na mojego maila.
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: karol do »

Muzgowiec Mam taki sam problem co Jerzy,
Cały czas otwiera się strona home modemu. Proszę pomoc, nikt w PLUSIE nie potrafi mi pomóc,....

Jerzy przypadkowo wyłaczył w ustawieniach sieciowych kartęWindows Mobile.., która pojawia się tam podczas aktywacji modemu. (adres to m.home lub 192.168.0.1)
Proste, przypadkowe zawieszenia można usunąć odświeżając stronę lub dołączając modem do komputera dopiero po pełnym uruchomieniu systemu operacyjnego (na ekranie pojawia sie informacja uruchamianie webGUI)
ODPOWIEDZ