ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: karol do »

starymixol A może kilka najważniejszych z pominięciem bezpiecznego usuwania sprzętu?

W pzypadku MF823 to jest najważniejsza reguła. Inne zależą od szczególnych okoliczności, w których wystąpił problem.
Mam prośbę, czy możesz podać wersje: oprogramowania i firmware Twojego modemu ?
Urisen
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 2 sty 2014, o 17:18

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: Urisen »

Witam,

Przeczytałem wasze wszystkie posty i mimo prób ustawienia ciągle mam czerwoną diode i komunikat "ZTE MF823 odłączony od sieci".

Komputer wykrywa modem, kilka razy już do instalowałem, odinstalowałem - jest w urządzeniach widoczny.

M.home działa, karta jest ważna, Usługi mam ograniczone..

Wyszukuje mi nawet różne sieci - nawet te w roamingu (mieszkam przy granicy DE).

W Statusie w zakładce stan sieci : Status połączenia Rozłączony, a Sieć : Domowa - czy tu przypadkiem nie jest problem..?
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: karol do »

Urisen ...ciągle mam czerwoną diode i komunikat "ZTE MF823 odłączony od sieci".....M.home działa, karta jest ważna, Usługi mam ograniczone.. Wyszukuje mi nawet różne sieci - nawet te w roamingu (mieszkam przy granicy DE)....

Spróbuj ustawień: wybór sieci oraz tryb połączenia - Ręczny
Jaka jest wartość parametru siła sygnału?
Sprawdź kartę USIM w innym modemie.
starymixol

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: starymixol »

karol do pisze:starymixol A może kilka najważniejszych z pominięciem bezpiecznego usuwania sprzętu?

W pzypadku MF823 to jest najważniejsza reguła. Inne zależą od szczególnych okoliczności, w których wystąpił problem.
Mam prośbę, czy możesz podać wersje: oprogramowania i firmware Twojego modemu ?

Windows XP prof. 2002 sP3

Modem

Wersja oprogramowania *WEB_PKTPOLMF823V1.0.0B05

Wersja firmware *BD_POLKMF823V1.0.0B03
Telemaniak19
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2014, o 12:09

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: Telemaniak19 »

Witam, tez mam ten modem i mam problem, że przed reinstalacją systemu wkładałem do USB i wykrywało i się łączyło na tej stronce m.home bez problemu. Ale po reinstalacji wkładam modem i nic, cały czas czerwone swiatełko, w menedżerze napisane jest że wszystko działa poprawnie ALE nawet nie jest zainstalowane nic, nie ma ikony na pulpicie tak jak to było przed reinstalacją. Co ciekawe wkładam do innego komputera i wszystko działa. Więc co to może być?
Awatar użytkownika
bramowicz1
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 4 mar 2013, o 02:14
Lokalizacja: Toruń, Lubicz

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: bramowicz1 »

Już gdzieś pisałem o tym problemie,po reinstal problem znika po aktualizacji systemu.Na początek połączenie dial-up.Aby dioda była zielona koniecznie zainstalowany sterownik,jeśli modem się sam nie uruchamia odpalić menedżera. Jęśli urządzenie jest nie poprawnie zainstalowane odinstalować w menedżerze urządzeń i restartowąć system i musi działać.
D-Link DWR-966, Motorola Edge 30 Pro
Telemaniak19
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2014, o 12:09

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: Telemaniak19 »

Już działa, jakiś sterownik RDIS czy coś tam brakowało.
camelleon
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 17 sty 2014, o 10:43

Re: ZTE MF823 LTE - problem na Macu

Post autor: camelleon »

Też mam problem z tym modemem, ale na Macu.

Po podłączeniu go do USB nie pokazuje mi się nowe urządzenie, jakby w ogóle go system nie rozpoznawał.
Mam OS 10.7.5
W serwisie powiedzieli mi, że może pomoże przywracanie systemu... :/ ale to mnie nie urządza.
Mam też modem bez LTE z plusa i działa na tym samym porcie USB, więc to nie port.
Modem odpalił się bez problemu na Windows XP.

Brakuje mi już pomysłów, a w punkcie odesłali mnie do telefonicznej pomocy technicznej.

Czy ktoś miał podobny problem?
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: ZTE MF823 LTE - problem na Macu

Post autor: karol do »

camelleon
Po podłączeniu go do USB nie pokazuje mi się nowe urządzenie, jakby w ogóle go system nie rozpoznawał.
Mam OS 10.7.5

Przenieś to pytanie do oficjalnego działu PLUSA
camelleon
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 17 sty 2014, o 10:43

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: camelleon »

karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: karol do »

camelleon Dzięki, przeniesione...

Znakomicie, tam jest szansa na rozwiązanie.
Nie próbowałem OS MAC, w dokumentacji pisze, że MF823 powinien działać od v10.4. Nie wiadomo czy tylko w standardzie WCDMA (np HSPA) czy również w LTE?
Modem MF 823 jest rozwiązaniem tzw drugiej generacji. Wszystkie niezbędne sterowniki zawiera w sobie. Natomiast w komputerze instaluje wirtualną kartkę sieciową np WIndows Mobile ... w OS WIN.
Do jej komunikacji w modemem używane są lokalne adresy IP z grupy 192.168.0.x Adres IP strony m.home sterującej pracą modemu to 192.168.0.1 Jeśli inne urządzenia w Twoim komputerze korzystają z IP należących do tej samej grupy to konflikt masz zagwarantowany.

Powodzenia
cyberslaw
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2014, o 05:21

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: cyberslaw »

Aby nie zakładać nowego wątku. Mam ten modem. Na Windows 7 32 bit działa bardzo dobrze. Natomiast na Windows 7 64 bit instaluje się oprogramowanie ale ani modemu w menadżerze urządzeń nie widzę, ani strona się nie otwiera a jak otworze stronę to czekam i bez reakcji.
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: karol do »

cyberslaw pisze:.Na Windows 7 32 bit działa bardzo dobrze.. na Windows 7 64 bit instaluje się oprogramowanie ale ani modemu w menadżerze urządzeń nie widzę, ani strona się nie otwiera a jak otworze stronę to czekam i bez reakcji.
Prosty problem związany z adresowaniem IP - MF823 korzysta z adresów należących do grupy 192.168.0.x . Sugestie:
odłączenie komputera od innych sieci.
dołaczenie modemu do komputera po ruchomieniu systemu Windows.
reinstalacja modemu.
Awatar użytkownika
Fenio
Szalony PlusManiak
Posty: 519
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:06

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: Fenio »

Jeśli modem w ogóle się nie instaluje to z pewnością nie jest to wina adresowania IP.
grzegorz0plonka
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 5 lis 2012, o 21:04

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: grzegorz0plonka »

kris68 pisze:Jezeli masz mozliwosc wymiany to bierz HUAWEI E3276 mam ten router wifi i jest rewelacyjny.
Jaki masz router?
ODPOWIEDZ