ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Muzgowiec
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 lis 2013, o 13:12

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: Muzgowiec »

Szanowny Panie Karolu, Bardzo proszę mi tu nie pisać o odświeżaniu itp.. Sprawa nie wygląda różowo dla Polkomtela, w moim przypadku zawsze otwiera się strona startowa modemu "home", obojętne co bym robił, włączał-wyłączał komputer, resetował, ustawiał itd.... ILE CZASU MOŻNA POŚWIĘCIĆ K**** M** NA ZWYCZAJNY MODEM? Wczoraj rozmawiałem z konsultantem i powiedział że mogą być problemy przy współpracy modemu ZTE823 oraz 821 z WinXP sp3 pomimo że na wymaganiach sprzętowych jest wyraźnie napisane że może współpracować, niestety nie współpracuje co potwierdził mi konsultant że są takie przypadki. Jeżeli nikt mi tutaj nie potrafi pomóc to będę zmuszony do rozpoczęcia procedury reklamacyjnej, a nawet jak będzie potrzeba to zgłoszę się do prawnika.
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: karol do »

Muzgowiec Szanowny Panie Karolu, Bardzo proszę mi tu nie pisać o odświeżaniu itp.. Sprawa nie wygląda różowo dla Polkomtela, .....
Szanowny Panie Muzgowcu. To Pan napiusał, że ma Pan " taki sam problem co Jerzy" Moje lakoniczne uwagi dotyczą jedynie dodatkowych szczegółów temtego przypadku!
Mam wrazenie, że ta grupa plusforum jest dedykowana do wymiany uwag i doświadczeń jedynie pomiędzy uzytkownikami sprzętu i usług Plusa.
Do formułowania wszelkich żadań i pogrożek po adresem tej firmy będą grupy zawierajace w nazwie podtytuł "Oficjany Dział Plusa
Muzgowiec
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 4 lis 2013, o 13:12

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: Muzgowiec »

Szanowny Panie, Po prostu jestem rozżalony i zastanawiam się co mogę w takiej kwestii zrobić?
Miałem jeszcze nadzieję że może na forum będzie ktoś kto może więcej będzie wiedzieć jak rozwiązać mój problem.
Z przykrością muszę stwierdzić że nie otrzymałem satysfakcjonującego mnie wsparcia, tak czy inaczej bardzo dziękuję za zainteresowanie.
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: karol do »

Muzgowiec Szanowny Panie, Po prostu jestem rozżalony i zastanawiam się co mogę w takiej kwestii zrobić?
Miałem jeszcze nadzieję że może na forum będzie ktoś kto może więcej będzie wiedzieć jak rozwiązać mój problem.

To rozzalenie wyraźnie widać. Opisany engmatycznie objaw nie identyfikuje jednoznacznie jego przyczyn. Potrzeba wiecej szczegółów
Jakon
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2013, o 17:06

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: Jakon »

Mam pdobny problem z tym modemem. A mianowicie po podłączeniu do komputera nic się nie dzieje autostart się nie uruchamia a ręczną próba uruchomienia plików kończy się pokazaniem klepsydry na ok 0.2 s. Próbowałem na komputerze z Windows xp sp 2. Na laptopie z Windows 8 instapacja przebiega bez problemu.
Awatar użytkownika
bramowicz1
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 4 mar 2013, o 02:14
Lokalizacja: Toruń, Lubicz

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: bramowicz1 »

Jakon pisze: Próbowałem na komputerze z Windows xp sp 2.
Zainstaluj SP 3.Zaktualizuj system.To powinno pomóc .Jeśli nie to jeszcze odinstaluj urządzenie w Menedżerze urządzeń,zrestartuj system.Uruchom ponownie,podłącz urządzenie i pozwól systemowi je na nowo wykryć i zainstalować. Działa na 100%.
D-Link DWR-966, Motorola Edge 30 Pro
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: karol do »

Jakon Mam pdobny problem z tym modemem.

Wiele przyczyn
Która wersja USB? Czy po dołaczeniu do innego złącza USB lub za pomocą przedłużacza nastepuje identyczna reakcja? Czy są ślady instalacji w "menedzer urządzeń", "dodaj usuń programy". Czy laptop jest zasilany z sieci energetycznej?
MP666
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 16 lis 2013, o 14:26

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: MP666 »

Ten modem nie odpali przez Mozille .Trzeba zmienic przeglądarke
Awatar użytkownika
Amix
Szalony PlusManiak
Posty: 374
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 21:27
Lokalizacja: EPSC/EPWA
Kontakt:

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: Amix »

Przedłużyłem w Plusie umowę na LTE parę dni temu na dalsze 2 lata i wziąłem właśnie ten modem.
U mnie modem pracuję bez żadnych problemów na sprzętach z W7. Zainstalował się w minutę i na laptopie i na stacjonarnym z W8. Jutro sprawdzę na XP SP3, (napiszę)
Internet LTE chodzi jak szalony, ale chyba dlatego, że mam BTS 150 m. od domu.
Ciekawy jestem skąd u Was te problemy. Przeczytałem cały wątek i jestem zdziwiony, że są takie perturbacje.
Pamiętać trzeba, że MF823 pracuje zawsze jako karta sieciowa, a nie modem, tak to widzi komputer. Dlatego nie ma żadnej aplikacji osobnej, tylko startuje ze strony www. U mnie z Chrome.
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: karol do »

Amix pisze:... skąd u Was te problemy. Przeczytałem cały wątek i jestem zdziwiony, że są takie perturbacje. Pamiętać trzeba, że MF823 pracuje zawsze jako karta sieciowa, a nie modem, tak to widzi komputer.
Dodajmy, że MF823 to modem najnowszej generacji (o zmniejszonym poborze mocy) typu driver-free (odpowiednik Hilink w Huawei) co w uproszczeniu oznacza, że sterowniki pozostają w modemie.

Po prawidłowym rozpoznaniu modemu przez komputer uruchamiana jest wirtualna karta sieciowa ZTE MF823 typu "Windows Mobile Packet Scheduler" sterująca transmisją danych.

Jeżeli z jakichkolwiek powodów komp nie rozpozna modemu (jest ich kilkanaście) możemy obserwować jedynie różne kolory diody modemu, brak wirtualnej karty sieciowej w zakładce "Połączenia sieciowe" i konsekwentnie brak komunikacji z menu sterującym zainstalowanym bezpośrednio w modemie.

Do "wirtualnej" komunikacji MF823 korzysta z lokalnych adresów IP należących do grupy (192.168.0. x, w MF823 x =1 i 174).
Windows XP w usłudze udostępniania połączenia korzysta z adresów IP należących do tej samej grupy. Taka konstelacja gwarantuje konflikt adresów IP i trudne do przewidzenia skutki.
starymixol

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: starymixol »

Podpisałem na dwa lata umowę i wlepili mi modem ZTE Mf 823.

Po kilku dniach mimo dobrego sygnału nie można było otworzyć żadnej strony.
Przedstawicielka plusa wciskała mi, że przekroczyłem limit. Póżniej po telefonie na infolinię plusa sama sie z tego wycofała.
Rozwiązaniem problemu miała byc aktualizacja oprogramowania. Oczywiście modem na 11 dni do serwisu..
W serwisie modemu nie wymienili tylko napisali, że zrobili aktualizację oprogramowania. Uwagi z serwisu: proszę próbować na róznych komputerach i z różnymi kartami

Jakby to coś miało dać??

Po kilku dniach problem powrócił. Sygnał jest dobry i modem łączy się, ale zamiast otwierac strony pokazuje stronę ZTE.

Prawdę powiedziawszy nie wiem czy mam dalej reklamować modem, czy może dochodzić swoich praw z tytułu niezgodności z umową.

Czy może domagać się innego modelu może Huawei?
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: karol do »

starymixol modem ZTE Mf 823. ... Uwagi z serwisu: proszę próbować na róznych komputerach i z różnymi kartami
....Jakby to coś miało dać?? Po kilku dniach problem powrócił. Sygnał jest dobry i modem łączy się, ale zamiast otwierac strony pokazuje stronę ZTE.

Oni mają rację. ze względu na specyficzny sposób zapisu parametrów zakończonego połączenia może od czasu do czasu wystąpić błąd - objawy jw.
Jednyn ze sposobów usunięcia to uruchomienie na innym kompie.
Przyczyn jest kilka, trudno tu relacjonować wszystkie.
starymixol

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: starymixol »

Na komputerze w przedstawicielstwie plusa modem ZTE MF 823 odpalił. Na szczęście w domu też działa.

Nie wiem tylko jak długo?

Jak załatwić ten problem ostatecznie? :-(
karol do
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 30 sie 2013, o 11:30

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: karol do »

starymixol Jak załatwić ten problem ostatecznie?

Wiele możliwości.
Na początek wystarczy przestrzeganie elementarnych wymagań dot załączania i wyłączania modemu.
starymixol

Re: ZTE MF823 LTE Problem i niekompetencja Plusa >.<

Post autor: starymixol »

karol do pisze:starymixol Jak załatwić ten problem ostatecznie?

Wiele możliwości.
Na początek wystarczy przestrzeganie elementarnych wymagań dot załączania i wyłączania modemu.
A może kilka najważniejszych z pominięciem bezpiecznego usuwania sprzętu?
ODPOWIEDZ